Článek

Poštolka čekala na smrt: Na stromě visela hlavou dolů, nohy měla zamotané v provázku. Pro ptáky je to skrytá hrozba!

 
Nevyhazovat odpadky v přírodě by mělo být základem každého slušného vychování, často je tomu ale naopak. Bohužel některé věci, které člověk vyhodí, ubližují nejen přírodě, ale i samotným zvířatům. Jedno z největších nebezpečí skrývají především pro ptáky odhozené provázky, plastové šňůrky nebo motouzky. Ptákům se do nich často zamotají nohy, do kterých nemůže proudit krev. Takto zaškrcené končetiny většinou už nelze zachránit. I přesto, že se dostane pták do záchranné stanice, většinou musí být uspán.
14.08.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Jak si prodloužit nohy pomocí oblečení

 
Možná ani k vám nebyla příroda, co se délky nohou týče, příliš štědrá. A víte, že existují způsoby, jak si prodloužit nohy s pomocí vhodně zvoleného oblečení? Teď se možná ťukáte do hlavy a litujete, že jste na tento článek nenarazili mnohem dříve, protože jste si díky němu mohli ušetřit spoustu starostí… Ve skutečnosti známe hned několik způsobů, jak si prodloužit nohy a to jen díky oblečení, které určitě i vy máte ve své šatní skříni. Co byste řekli na to, že vaše nohy budou na pohled působit delší? Zní to skvěle, že ano? Tak si pojďme říci, jak toho můžete dosáhnout! Jak si prodloužit nohy a to jen díky oblečení?! Ne všechny ženy mají nohy dlouhé jako modelky, jejichž nohy začínají někde a končí až kdovíkde. Nestyďte se přiznat, že jste těmto dlouhonožkám někdy záviděli, vždyť závist je celkem běžná lidská vlastnost. Nejdůležitější ale je, že teď už jim nebudete muset závidět. Proč? Protože si díky našim tipům vykouzlíte opticky delší nohy! Boty na podpatku v tělové barvě Hned na začátek začneme pěkně zlehka, konkrétně se zaměříme na botičky na podpatku, které se pyšní tělovou barvou. Možná si říkáte, že na první pohled nevypadají nijak zvlášť zajímavě, že jsou spíše nudné, decentní a nevýrazné. V tom máte sice pravdu, ale jakmile si botky v této barvičce, doplněné o podpatek, obujete na nohy, budete mile překvapeni, co s nimi dokážou udělat. Schválně to zkuste, dáte nám za pravdu! Monochromatický look Celý outfit laděný jen do jednoho jediného odstínu? No jasně, proč ne! Jestliže jste se monochromatickému looku až do dnešního dne vyhýbali širokým obloukem, je právě teď ideální čas to změnit. Je jedno, jakou barvu si pro vytvoření vašeho jednobarevného looku vyberete, klasikou samozřejmě zůstává černá. Tak či onak vykouzlíte trik, který vám vizuálně prodlouží nohy. A o to přece... Čtěte více Příspěvek Jak si prodloužit nohy pomocí oblečení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.10.2017 08:50 |

podobné články

Poštolky vládnou pražskému nebi, jsou ale také nejčastějším pacientem v záchranné stanici

 
Poštolka je nejpočetnější dravec žijící v Praze, celá Praha sleduje hned několik příběhů poštolek, které se uhnízdili Pražanům za oknem jejich bytů. Poštolka bohužel patří i mezi nejčastěji ošetřované ptáky, kteří se dostanou do záchranné stanice hl. m Prahy. Postarat se o ně není nic levného, proto záchranná stanice nyní spustila možnost, kdy si jednotlivé poštolky mohou Pražané adoptovat a podpořit tak finančně jejich záchranu.
27.08.2021 20:05 |

podobné články

Nohy jako z katalogu – 3 triky pro vás!

 
Léto již pomalu klepe na dveře a to je ten nejvyšší čas vykouzlit si nohy jako z katalogu. Vysoké teploty a nekonečné dávky sluníčka vás nutí vylovit ze šatní skříně krátké kalhoty, sukně, šaty i kraťásky – ovšem pokud v nich chcete vyjít do ulic, musí vaše nohy patřičně reprezentovat. Zima byla dlouhá a jistě i vaše nožky potřebují jistou péči a pozornost. Naštěstí před sebou máte náš dnešní článek, jehož řádky vám poradí, jak si do léta vykouzlit nohy jako bohyně – a to v několika jednoduchých krocích. Chcete-li mít nožky jako z katalogu, nenechte si dnešní článek ujít! Začínáme od podlahy Kdo chce nosit otevřené boty, musí myslet na pedikúru. Proto s péčí o nohy začněte pěkně od podlahy – od chodidel. Věřte, že ani ty nejkrásnější a nejdražší sandálky vám na kráse nepřidají, obujete-li si do nich neupravené nehty se zanedbanou pedikúrou. Již počátkem podzimu dostávají nohy v těžkých botách zabrat, o zimním období ani nemluvě. Ideálním pomocníkem do startu může být peegling – ať už domácí nebo koupený. Chodidla jím pěkně promasírujte, smyjte a použije i pemzu pro dokonalejší efekt. Ve finále nohy namažte krémem. Upravené nehty jsou pro letní sezonu samozřejmostí.  Depilace, která vydrží Aby vaše nohy vypadala skvostně, musí být krásně hladké. Možná patříte mezi ženy, kterým chloupky na nohách rostou bleskovou rychlostí, místo klasiky v podobě žiletky raději vsaďte na vosk. Osvědčeným způsobem je epilace pomocí cukrové pasty, což je vůbec jeden z nejšetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky – a to vede k dlouhodobějšímu efektu.  Strašák jménem celulitida Celulitida – to je noční můra všech žen. Bohužel se neptá kdy a v jaké míře může udeřit a zpravidla se nejvíce ukáže právě v letních měsících, kdy odhalíte holou kůži. Nohy s pomerančovou kůží rozhodně nevypadají dobře – co si budeme nalhávat. Budeme... Čtěte více Příspěvek Nohy jako z katalogu – 3 triky pro vás! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Malá Lily visela po autonehodě 14 hodin hlavou dolů. Pod ní byla jen voda a vedle seděla umírající máma

 
Neskutečných 14 hodin visela hlavou dolů ve své autosedačce malá Lily (18 měsíců). Teprve až pak ji ve vraku auta objevil šokovaný rybář. Její matka bohužel děsivou autonehodu nepřežila. O tragédii poblíž Springvillu v americkém Utahu informovala BBC.
09.03.2015 15:21 |

podobné články

Stařenka (†71) v Praze visela z okna v 7. patře jen za nohu! Vypadla, když plašila holuby, později zemřela

 
Takřka neuvěřitelný příběh se odehrál v neděli 30. května v Praze 11. Na policii zavolala zoufalá žena, že vidí z okna v jednom z vyšších pater paneláku viset člověka! Policisté hned vyrazili na místo a zjistili, že je to pravda - z okna v sedmém patře skutečně visela stařenka hlavou dolů. Muži zákona vykopli dveře do bytu a nebohou ženu, která měla nohu zaklesnutou mezi pootevřeným oknem a parapetem, takže hrozilo, že se každou chvíli zřítí hlavou na beton pod sebou, vysvobodili. Žena uvedla, že se jí nehoda stala, když plašila holuby na parapetu. I přesto, že se stařenku podařilo vytáhnout, má příběh smutný konec - žena později zemřela na následky vážné nemoci.
02.06.2021 09:45 |

podobné články

Poštolka si v dešti sedla na sloup: Seškvařila si...

 
Štěstí v neštěstí měla poštolka, která si na Plzeňsku v dešti sedla na sloup elektrického vedení. Proud ji naštěstí neusmrtil, jen jí seškvařil péra na ocase a křídlech.
04.01.2022 05:10 |

podobné články

4 účinné cviky pro štíhlé nohy

 
Venku se otepluje a my se začínáme odhalovat stále víc. Jednou z částí těla, která bude po celé léto vystavena zvědavým pohledům, jsou nohy. Aby všechny ty ohledy byly obdivné, je nejvyšší čas s nimi něco udělat. Štíhlé nohy nejsou zadarmo, jako nic na světě. Chce to trochu trpělivosti a pravidelné cvičení. Přinášíme vám pár tipů na cviky, které vám nožky promění. Široké podřepy Základním postojem je široký stoj rozkročný s boky mírně vysunutými vpřed.vpřed. Správná pozice pánve je důležitá – je otevřená, jedna noha směřuje dopředu a druhá je lehce vytočená do strany. Z této polohy začněte s nádechem provádět podřepy, ovšem nohy v kolenou pokrčíme jen do pravého úhlu, pak jdeme s výdechem pomalu zpět. Opakujte 15x na každou nohu. Tímto cvikem výborně procvičíte zadeček, vnitřní i vnější stranu stehen. Výpady Jeden z nejúčinnějších cviků je úplně obyčejný výpad.Ještě účinnější je, když ho cvičíte  s činkami, jestli je nemáte, dají se nahradit třeba půllitrovými láhvemi naplněnými vodou. Ze stoje provádíme dlouhý výkrok, až se kolenem na jedné noze dotkneme země. Činky držíme u těla, dlaně máme otočené k pasu, trup držíme vzpřímený. Po několika vteřinách se vracíme do základního postoje a opakujeme s druhou nohou. Celé cvičení opakujte 30x na každou nohu. Přinožování Tento cvik je nejlépe provádět na zemi. Položíme se na bok na nějakou podložku (například na karimatku), opřeme se loktem o zem a nohy pokrčíme v kolenou. Horní nohu zvedáme nahoru a dolu, ale dáváme si pozor, aby se nepohybovala žádná jiná část těla. Obě nohy vystřídáme desetkrát po třech sériích. Kývání Tento cvik je sice snadný, ale opravdu účinný. Vypracujete si s ním nejen stehna, ale i zadeček. Klekněte si na podložku, opřete se o lokty a jednu nohu protáhněte buď do roviny nebo jí pokrčte do pravého úhlu. S touto nohou pomalu hýbejte... Čtěte více Příspěvek 4 účinné cviky pro štíhlé nohy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.04.2018 13:15 |

podobné články

Spokojená poštolka: Bydlí ve větráku nad hospodou!

 
Kuriózního nájemníka mají v domě ve Čkyni na Prachaticku. Přímo v otvoru větrací šachty místního hostince se zabydlela poštolka, která tady dokonce vyvedla mláďata.
12.07.2012 12:05 |

podobné články

Poštolka vlétla oknem do bytu a roztrhala morče! Zbyla jen prázdná klec!

 
Ke kurióznímu případu vyjížděli strážníci v Ústí nad Labem. Otevřeným oknem tam do jednoho z bytů vlétla poštolka, která uvnitř roztrhala morče zavřené v kleci.
20.06.2014 17:45 |

podobné články

Sova a poštolka se tvrdě popraly o hnízdo

 
Nelítostnou bitvu o místo k hnízdění spolu svedly sova a poštolka v britském North Yorkshiru. Jejich dramatický souboj natočil pozorovatel divoké přírody Robert Fuller na své zahradě přímo v dutině stromu, informoval server listu The Daily Mail.
10.05.2015 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fuller (1 článek) , Robert Fuller (1 článek) , Robert Fuller (1 článek)

ČEZ: Poštolka se proletěla nad elektrárnou a zlákala ji rozhledna

 
Pohledu „jen“ z výšky 140 metrů se zachtělo letos narozené poštolčí slečince, která vletěla do prosklené vyhlídky rozhledny, umístěné na pravé podpůrné věži kotelny Nového zdroje v Elektrárně Ledvice. Zatímco dovnitř trefila poštolka bez problémů, neboť ji zřejmě navigoval díky klimatizaci chladnější vzduch, proudící otevřenými dveřmi směrem ven na vyhlídkový ochoz, cestu do volné přírody se jí již nalézt nepodařilo.
17.08.2018 20:25 |

podobné články

Husa nabízí Čapka na provázku

 
Brněnské Divadlo Husa na provázku přijíždí do Prahy s čapkovskými inscenacemi. Kromě Hordubala nabídne naprostou novinku Trapná muka. Inscenace vycházejí z Čapkových povídek je druhou částí trilogie Čapek na Provázku.
05.04.2011 14:05 |

podobné články

S Dášenkou až na DNO v Huse na provázku

 
Jako slavné intermezzo ještě slavnějšího vyvrcholení projektu Čapek na provázku, kterým se v brněnském Centru experimentálního divadla má stát Morávkova dubnová inscenace Ze života hmyzu, připravilo Divadlo Husa na provázku Dášenku aneb Psí kusy roztomilé herecké dvojice - Jiřího Jelínka a Anežky Kubátové.
12.02.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Jelínek (74 článků)

RECENZE: Den extáze. Divadlo Husa na provázku oslavilo pětačtyřicítku

 
Vyšla si husa na procházku a na provázku vedla člověka. Tak nějak to napsal v jednom filmovém libretu Jiří Mahen. Jeho slova si zakladatelé Husy na provázku vetkli rovnou do názvu. Bylo to na přelomu let 1967 a 1968.
24.09.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mahen (13 článků)

Skrytá kamera, ze které byste si nejspíš nadělali do kalhot! Mutant psa a obrovského pavouka útočí!

 
Co byste dělali, kdybyste si v poklidu šli večer ulicí, narazili na obrovskou pavučinu, ve které by "bylo zamotané, na kusy roztrhané lidské tělo":http://www.extra.cz/opravdu-hodne-desiva-skryta-kamera-k-patku-trinacteho-lidi-na-ulici-honi-monstrum-s-motorovou-pilou?!
05.09.2014 14:01 |

podobné články

Zaklíněná seniorka: V páternosteru visela za nohu

 
Na úterní návštěvu nádražní pošty v Brně tahle seniorka (74) jen tak nezapomene. »Podařilo« se jí zaklínit v páternosteru tak nešikovně, že visela za nohu celým tělem hlavou dolů dva metry nad zemí! Po nekonečných sedmi minutách ji vyprostili až hasiči.
04.11.2021 12:15 |

podobné články

Filmové premiéry - Den zrady, Mupeti, Muž na hraně, Jack and Jill, Star Wars: Skrytá hrozba 3D

 
Nebývale obsazený týden přináší pestrou žánrovou nabídku. Sérii sedmi premiérových filmů vévodí oscarový kandidát George Clooney a jeho další režijní počin Den zrady ze zákulisí amerických prezidentských primárek. Mupeti jsou z opačného spektra – loutkový film, v němž Mupeti zachraňují své divadlo. Muž na hraně je příběh bývalého policajta, který se rozhodl skočit z mrakodrapu, Speciální jednotka zase zasahuje v Afghánistánu, aby osvobodila unesenou novinářku. Jack a Jill, to je komediální dvojrole Adama Sandlera. Star Wars Epizoda 1: Skrytá hrozba přichází ve 3D hávu. Rozchod Nadera a Simin vyhrál loni v Berlíně a rozhodně stojí za vidění.
09.02.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (819 článků) , Adam Sandler (77 článků)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba: Film schytal od fanoušků ohromně drsnou kritiku

 
Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba, tak zní název jednoho z nejvíce nenáviděných děl Hvězdných válek, bavíme-li se o filmech, na nichž se podílel stvořitel tohoto fenoménu George Lucas. Kritizovaný snímek, který ale trhal rekordní tržby, uvede 4. dubna ve 20 hodin Nova Cinema.
04.04.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: George Lucas (52 článků) , Lucas Lucas (17 článků) , Lucas Lucas (17 článků) , Lucas Lucas (17 článků)

Mambu našli na stromě: Jedovatý uprchlík polapen!

 
Obrovský šok pro majitelku zahrádky v pražských Hlubočepích, ale úleva pro celou Prahu. Jedovatá mamba, která v pondělí uštkla majitelku (30) a zmizela, byla odchycena. Visela na stromě asi 200 metrů daleko od domu, odkud pláchla.
06.10.2018 05:15 |

podobné články