Článek

Post starosty Moravské Třebové obhájil Izák (ČSSD)

 
Ustavující zasedání zastupitelstva města Moravská Třebová schválilo radu města Moravská Třebová ve složení: starosta města JUDr. Miloš Izák (ČSSD), uvolněný místostarosta Ing. Pavel Brettschneider (SNK Moravská Třebová), neuvolněný místostarosta Ing. Václav Mačát (ČSSD), radní Mgr. Radko Martínek, MUDr. Petr Kelča, Mgr. Miroslav Muselík, PaedDr. Hana Horská.
09.11.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Radko Martínek (42 článků) , Petr Václav (839 článků) , Petr Pavel (603 článků)
Podobné články

Ladislav Balcar: Je v Americe možná barevná – fialová revoluce?

 
Kohn, celý ustaraný, na Wall Streat potká svého přítele Izáka. Pozdraví se. A Izák se hned zúčastněně ptá: "Kohn, vidím, že Vás něco trápí, svěř se mi". "Milý příteli, praví Kohn, známe se už hezkou řádku let a věděj, že jsem dobrej kšeftsman, ale v politice se nevyznám. Kolem samá barevná revoluce. Řeknou Izák, může se stát u nás v Americe taky nějaká barevná šlamastika?" Izák na to: "Budou klidnej Kohn, v žádným případě!" "Izák, jak si můžou bejt tak jistej?" " To je přece nad slunce jasné. U nás, jak vědí, nemáme žádnou americkou ambasádu".
23.03.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Kohn (2 články)

Starosta Moravské Třebové: Za rok se toho moc napravovat nedá

 
Starosta Miloš Izák (ČSSD) je přesvědčen, že by bylo chybou, aby se ČSSD ucházela o možnost sestavit vládu. Proč? Jednoznačně také podporuje uveřejňování etnika, národnosti pachatelů trestné činnosti a nechápe, proč se to nesmí uvádět. Do jaké míry ale trápí problémy s nepřizpůsobivými obyvatele města? A jak se snaží řešit problémy se zdravotnictvím či s nezaměstnaností, která je v Moravské Třebové nejvyšší z celého kraje?
12.07.2013 07:20 |

podobné články

Starosta Moravské Třebové: Kvóty nás vracejí do dob totality

 
V rozhovoru, který poskytl Miloš Izák (ČSSD) naší redakci, zhodnotil nejen výsledky vnitrostranického referenda, ale také Bohuslava Sobotku jako předsedu a premiéra a především uplynulé 4 roky, které stál v čele Moravské Třebové. Po dlouhém váhání se také rozhodl jako lídr strany obhájit mandát. Proč? Řeč přišla také na nezaměstnanost a s tím spojené problémy, ale i na naději v podobě vybudování průmyslové zóny ve městě.
02.09.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Starosta Moravské Třebové: Babiš je byznysmen, který si jde za svým

 
Pokud se neprokáže pochybení Šincla, jistě by se měl Babiš omluvit, ale toho on není podle mého názoru schopen ani ochoten, říká v reakci na spor uvnitř koalice Miloš Izák (ČSSD). Ideální atmosféra nepanuje ale ani na radnici v Moravské Třebové. Proč? Nejen s tím se svěřil naší redakci. Zmínil se také o plánovaných investicích, o nové průmyslové zóně ve městě či o dlouho očekávané stavbě rychlostní komunikace R-35. A nejen o tom…
03.07.2015 13:46 |

podobné články

Pardubický kraj: Záchranka získala nové sanitky. Kompletně vybavený vůz vyjde na dva miliony korun

 
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje převzala do užívání čtyři nové sanitní vozy, které budou sloužit na stanicích v Moravské Třebové, Litomyšli, Poličce a Hlinsku. Jeden kompletně vybavený vůz stojí více než dva miliony korun, celkově tedy záchranka zaplatila přes osm milionů korun. Předávání se uskutečnilo v rámci pracovního setkání krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra s ředitelem záchranky Pavlem Svobodou a dalšími záchranáři v Moravské Třebové a Litomyšli. Nové sanitky si ve svých městech prohlédli rovněž starostové Radomil Kašpar a Miloš Izák.
31.01.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (421 článků) , Pavel Svoboda (420 článků) , Pavel Svoboda (421 článků) , Pavel Svoboda (421 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , Ladislav Svoboda (24 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků) , Ladislav Svoboda (23 článků)

Starosta Moravské Třebové: Se ctí dokončit mandát starosty

 
ROZHOVOR Jako největší problém v našem městě nevidím v soužití s romskou komunitou, tento názor je „zavádějící“ a neodpovídá skutečnosti, říká starosta Miloš Izák (ČSSD) ParlamentnímListům.cz.
08.08.2012 07:30 |

podobné články

Starosta za ČSSD vzkazuje pučistům: Jen tak dál a bude to jasné!

 
Příčiny stranického puče shledává Miloš Izák (ČSSD) v touze po moci a osobních ambicích všech dotčených pohlavárů a je to podle jeho slov důsledkem toho, že těch, co ze školních lavic přišli do politiky a nikdy nebyli zaměstnáni, má ČSSD mnoho. On sám, se před vstupem do aktivní politiky věnoval především trestnímu právu a zdravotnictví. A i jeho pohled na aktuální problémy s obory související byli tématem našeho rozhovoru. Neopomněli jsme ale samozřejmě ani aktuální témata, které řeší jako starosta Moravské Třebové.
17.11.2013 13:56 |

podobné články

Starosta Moravské Třebové: Bojím se, že ČSSD skončí stejně jako ODS

 
Miloš Izák (ČSSD) se obává nejen toho, že jde ČSSD ve stopách ODS, ale strach má i z negativních dopadů rušení zdravotnických poplatků, které strana prosadila. Našim stránkám se ale svěřil i s řadou dalších problémů, které ho trápí, včetně nezaměstnanosti, jež je ve městě nejvyšší z celého kraje. Hovořili jsme také o projektu Aktivizace osob se sociálním vyloučením, který radnice schválila počátkem roku. A nejen o tom...
21.03.2014 11:10 |

podobné články

Aféra s Altnerem může ČSSD ve volbách poškodit, obává se starosta Moravské Třebové

 
To, že zodpovědní za vedení ČSSD nechali kauzu Lidového domu „bujet“ dlouhých 16 let, je neodpustitelné, říká Miloš Izák (ČSSD). V rozhovoru, který poskytl naší redakci, jsme se ohlédli také za jeho dosavadním působením v zastupitelstvu Pardubického kraje a prozradil nám, zda bude na podzim obhajovat svůj mandát. Zajímalo nás ale také, jak se radnice postaví k nejpalčivějším problémům města, které vzešly z každoroční ankety. A řeč přišla i na spor s firmou VRV za vícepráce při dostavbě kanalizace.
21.04.2016 13:50 |

podobné články

Víkendový punkový festival v Moravské Třebové přivítá GBH, Damned i Skarface

 
Příznivci punkové a ska muziky se mohou již ve čtvrtek 20. srpna vypravit do Moravské Třebové na sedmý ročník slušně se rozjíždějícího festivalu Pod Parou. Jako tradičně dorazí silní headlineři, mezi něž letos patří britští The Damned, GBH, francouzští Skarface či slovenská Davová psychóza a Konflikt. Festival potrvá do sobotní noci.
20.08.2009 12:35 |

podobné články

Raper z Moravské Třebové představuje album Mount Emerest

 
Producent Emeres z Moravské Třebové vydává svou očekávanou prvotinu Mount Emerest
12.03.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Emeres (1 článek)

U Moravské Třebové srazilo auto chodce, na místě zemřel

 
U Moravské Třebové v pátek před šestou hodinou večer srazilo auto chodce. Ten na místě zemřel, uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.
10.12.2010 18:45 |

podobné články

V Moravské Třebové hořel hotel Morava

 
V Moravské Třebové začal v úterý po půl dvanácté hořet hotel Morava. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková.
12.04.2011 17:35 |

podobné články

Světová punková špička vystoupí v Moravské Třebové

 
Festival Pod Parou v Moravské Třebové, který se uskuteční do 2. do 4. srpna, nabízí zatím nejlepší program ve své historii. Přijedou na něj největší hvězdy žánru. Na scéně se objeví američtí Dead Kennedys a Misfits i skotští Exploited s jamajští pionýři ska Skatalites. Dále vystoupí Discharge nebo Madball.
23.07.2012 11:20 |

podobné články

U Moravské Třebové začíná největší punkový festival

 
V areálu pod Hřebčem u Moravské Třebové ve čtvrtek začal největší punkový festival v České republice, kde vystupuje na devadesát kapel včetně absolutních hvězd žánru, jako jsou američtí Dead Kennedys, Misfits nebo The Exploited.
02.08.2012 15:45 |

podobné články

Dva lidé zemřeli při dopravní nehodě v Moravské Třebové

 
Dva lidé zemřeli dnes dopoledne na následky dopravní nehody v Moravské Třebové na Svitavsku. Na výjezdu z města na Dlouhou Loučku narazili s vozem Volkswagen Combi do stromu. Dnes o tom informovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. 
14.06.2013 14:40 |

podobné články

Drsný útok! V Moravské Třebové létaly zápalné lahve! VIDEO

 
Policie vyšetřuje útok šesti zápalnými lahvemi na hudební klub Duku Duku v Moravské Třebové. Dva útočníci se pokusili podpálit vstupní dveře podniku v noci na středu.
23.01.2014 19:40 |

podobné články

Nájemníky z hořícího domu evakuovali hasiči a policisté

 
Profesionální hasiči ze Svitav a Moravské Třebové spolu s dobrovolnými hasiči ze Starého Města zasahovali ve čtvrtek 20. března v 3.13 hodin u požáru v Moravské Třebové. Hořelo na půdě bytového domu. Hasiči spolu s policisty evakuovali 11 osob ze vchodu bytového domu, nad kterým hořela střecha. Evakuované osoby byly v pořádku, část z nich si našla dočasné ubytování u příbuzných.
20.03.2014 15:15 |

podobné články

Kamion na benzínce v Moravské Třebové smetl stojan! Škoda se šplhá k miliónu

 
Kuriózní nehodu od 10. června vyšetřují dopravní policisté v Moravské Třebové. Na čerpací stanici tam řidič kamionu neodhadl vzdálenost a vozem smetl stojan. Škoda se vyšplhala takřka na milión korun.
16.06.2014 11:35 |

podobné články