Článek

Pospíšil: Vidnava pomůže alespoň částečně řešit přeplněnost věznic

 
Ministr spravedlnostii Pospíšil v rámci své pracovní návštěvy jesenického regionu v pátek zavítal do Vidnavy, kde do konce letošního roku v objektu bývalého kněžského semináře vznikne oddělení pro výkon trestu s kapacitou pro 30 odsouzených.
01.06.2012 16:50 |

podobné články

Podobné články

Přeplněnost českých věznic stoupá

 
Přeplněnost českých věznic stále roste. Počet odsouzených totiž stoupá rychleji než výstavba nových ubytovacích kapacit pro vězně. Vyplývá to ze zprávy, kterou ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová předloží v pondělí vládě.
05.06.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (226 článků)

Senátoři odmítli novelu, která by mohla snížit přeplněnost věznic

 
Senát odmítl poslaneckou novelu, která chce přeplněnost českých věznic vyřešit častějším využíváním domácího vězení nebo podmínečného propuštění za méně závažné zločiny. Norma se tak vrátí k novému projednání sněmovně, která má možnost senátní veto přehlasovat.
18.07.2012 19:10 |

podobné články

Senát odmítl novelu, která by mohla snížit přeplněnost věznic

 
Senát odmítl poslaneckou novelu, která chce přeplněnost českých věznic vyřešit častějším využíváním domácího vězení nebo podmínečného propuštění za méně závažné zločiny. Norma se tak vrátí k novému projednání sněmovně, která má možnost dnešní senátní veto přehlasovat.
18.07.2012 19:35 |

podobné články

Ministr spravedlnosti sdělí, jak chce řešit přeplněnost věznic

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes spolu se šéfem vězeňské služby Jiřím Treglerem představí opatření proti přeplněnosti českých věznic. Pomoci k vyřešení problému by měly například elektronické náramky na hlídání lidí odsouzených do domácího vězení, které ministerstvo spolu s Probační a mediační službou od počátku července testuje.
21.08.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (566 článků)

Podmínečné propuštění z vězení má zelenou. Poslanci řekli normě ano

 
Sněmovna dnes schválila poslaneckou novelu, jejímž cílem je snížit přeplněnost věznic. Navrhuje totiž podmíněné propuštění, zejména v případech pachatelů drobné kriminality z kategorie přečinů. Současný stav přeplněnosti věznic osobami, které se dopustily přečinu, je totiž trvale nepřijatelný. Normu ale ještě musí schválit Senát.
13.06.2012 14:00 |

podobné články

Za neplacení alimentů zabavit řidičák? Klaus to nechápe a vetoval zákon

 
Prezident Václav Klaus v pondělí vetoval poslaneckou novelu, která má snížit přeplněnost věznic. Klaus ji označil ve zdůvodnění, zveřejněném na jeho webu za ukvapenou, situace by se podle něho měla řešit hlavně změnou zaběhlé praxe ukládání trestů.
17.09.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Poslanci přehlasovali Klause. Potvrdili novelu ke snížení počtu vězňů

 
Sněmovna navzdory vetu prezidenta Václava Klause prosadila novelu, která má za cíl snížit přeplněnost věznic. Řešit ji má častější využívání domácího vězení nebo podmínečné propouštění za méně závažné zločiny.
07.11.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Pospíšil: Cenu ani vhodnost areálu Vidnava nelze zpochybňovat

 
Reakce na článek „Pospíšil by prý měl být vydán jako Parkanová. Novinář rozplétá jeho vazby“.
25.07.2012 10:30 |

podobné články

Spojené státy komplikují Polsku vyšetřování tajných věznic CIA

 
Polsko si stěžuje na to, že mu Spojené státy brání při vyšetřování údajných utajených věznic CIA na jeho území. Americké úřady podle polských vyšetřovatelů zadržují důležité dokumenty. Mimo jiné třeba i zprávu amerického Senátu, která detailně popisuje umístění věznic, ve kterých CIA zadržovala lidi, podezřelé z terorismu. 
13.06.2015 18:50 |

podobné články

Šokující zpráva, která unikla z britského ministerstva. Odkrývá, co se chystá uvnitř muslimských věznic

 
Podle nejnovější zprávy, která unikla z britského ministerstva spravedlnosti, imámové za branami věznic podněcují trestance k nenávisti a nabádají je k vraždám nevěřících. Z listopadové inspekce věznic také vyšlo najevo, že ve více než deseti z nich je běžně k dostání extremistická literatura. Informuje web The Sun.
20.04.2016 16:45 |

podobné články

Pospíšil ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opustil ODS. Zdůvodnil to ztrátou důvěry. Poslanecký mandát si Pospíšil ponechá. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy není šťastné, že Pospíšil opouští stranu v době, kdy se pokouší o obrodu. Exministrovy důvody mají podle Fialy osobní i politické pozadí. Pospíšil na lednovém kongresu ODS neobhájil pozici ve stranickém vedení.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1723 článků) , Jiří Pospíšil (2099 článků) , Jiří Pospíšil (2099 článků) , Jiří Fiala (167 článků) , Jiří Fiala (167 článků)

Novela zákona má ulehčit vězňům cestu na svobodu. Vládě nevoní

 
Vláda asi bude mít připomínky k poslanecké předloze, jejímž cílem je podle předkladatelů snížit přeplněnost věznic. Například vězňům by se podle novely trestního zákona zkrátila z roku na šest měsíců lhůta, po jejímž uplynutí mohou znovu žádat o podmíněné propuštění na svobodu. Kabinet posoudí návrh ve středu.
11.02.2012 10:40 |

podobné články

Za neplacení alimentů zákaz řízení. Návrh postoupil do třetího čtení

 
Poslanci ve čtvrtek poslali do závěrečného schvalování novelu, jejímž cílem je snížit přeplněnost věznic. Předloha by například uzákonila nižší trestní sazby za zanedbání povinné výživy a maření úředního rozhodnutí. Neplatičům alimentů by soudy mohly ukládat například trest omezení řízení motorových vozidel.
07.06.2012 16:15 |

podobné články

Neplatičům alimentů hrozí odebrání řidičského průkazu

 
Sněmovna dnes schválila poslaneckou novelu, jejímž cílem je snížit přeplněnost věznic. Předloha by například uzákonila nižší trestní sazby za zanedbání povinné výživy a maření úředního rozhodnutí. Neplatičům alimentů by soudy mohly ukládat trest omezení řízení motorových vozidel. Norma míří k posouzení do Senátu.
13.06.2012 13:25 |

podobné články

Poslanci by měli rozhodnout o důchodové reformě

 
Poslanci by dnes měli rozhodnout o předloze, která umožní zavést reformní druhý důchodový pilíř od příštího roku. Čeká je také závěrečné hlasování o normě, jejímž cílem je snížit přeplněnost věznic. Oba zákony se vrátily do Sněmovny po vetu prezidenta Václava Klause.
30.10.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Koudelka, který prý sepsal amnestii, maže své blogy

 
Jeden z údajných otců lednové amnestie Zdeněk Koudelka ze svého blogu smazal všechny příspěvky, které se k ní vztahovaly. Přitom o amnestii od druhého dne od jejího vyhlášení postupně zveřejnil několik článků. Prezident Václav Klaus podle něj tímto krokem jen reagoval na přeplněnost českých věznic.
11.05.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10081 článků)

Ministr Pelikán se rozčílil nad zpochybňováním kauzy Nagyová: Kabelky? To byly věci za deset milionů, tolik normální člověk nevydělá za celý život

 
Kauza Davida Ratha, zálohové výživné i přeplněnost českých věznic. To byla témata, která probrali v Partii na TV Prima ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a poslanec za Úsvit - Národní koalici Marek Černoch.
02.04.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4577 článků) , Robert Pelikán (436 článků)

Marvanová hájí Pospíšila v kauze Vidnava: Škoda prý státu nevznikla

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil byl svědčit v souvislosti s kauzou kolem detenčního ústavu ve Vidnavě. Zastupovala ho Hana Marvanová, podle níž kvůli koupi údajně předražené budovy nevznikla státu škoda.
17.07.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2099 článků) , Jiří Pospíšil (2099 článků) , Jiří Škoda (42 článků) , Jiří Škoda (42 článků)

Pospíšil: Ústav, který Česko potřebuje

 
Vězeňská služba i ministerstvo spravedlnosti plnily při nákupu objektu Vidnava svoji zákonnou povinnost.
31.07.2012 10:10 |

podobné články