Článek

Pospíšil ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opustil ODS. Zdůvodnil to ztrátou důvěry. Poslanecký mandát si Pospíšil ponechá. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy není šťastné, že Pospíšil opouští stranu v době, kdy se pokouší o obrodu. Exministrovy důvody mají podle Fialy osobní i politické pozadí. Pospíšil na lednovém kongresu ODS neobhájil pozici ve stranickém vedení.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1645 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Fiala (162 článků) , Jiří Fiala (162 článků)
Podobné články

Pospíšil v ČT ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes oznámil, že po neúspěšné kandidatuře do předsednictva ODS stranu opouští. Ponechává si však svůj mandát poslance a rovněž zastupitele v Plzeňském kraji a zváží, jak s nimi naloží. V debatě České televize Události, komentáře dokonce naznačil, že by mohl úžeji spolupracovat s TOP 09.
30.01.2014 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)

Pospíšil v ČT ohromil. Bude nezařazeným poslanceem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dnes oznámil, že po neúspěšné kandidatuře do předsednictva ODS stranu opouští. Ponechává si však svůj mandát poslance a rovněž zastupitele v Plzeňském kraji a zváží, jak s nimi naloží. V debatě České televize Události, komentáře dokonce naznačil, že by mohl úžeji spolupracovat s TOP 09.
30.01.2014 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)

To byste nečekali. Pospíšil se prý dohodl s Topkou na kandidatuře do Bruselu

 
Podle informací serveru Prvnizprávy.cz by měl bývalý člen ODS Jiří Pospíšil kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu za TOP 09, a to jako nezávislý kandidát. Pospíšil odešel z ODS, ovšem poslancem zůstal.
31.01.2014 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)

Co čeká Jiřího Pospíšila po odchodu z ODS? Své plány popíše na Primě

 
Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil odešel z ODS poté, co se nestal místopředsedou strany. V tuto chvíli je nezařazeným poslancem, který chce spolupracovat s TOP 09. Není vyloučeno, že bude s podporou této strany kandidovat i v eurovolbách. Zda by se rád stal europoslancem, by mohl prozradit v nedělní Partii TV Prima.
16.02.2014 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)

Dobeš vystoupí z klubu VV, čelí prý kritice za podporu vládě

 
Exministr školství a poslanec Josef Dobeš se v úterý rozhodl vystoupit z poslaneckého klubu VV a stát se nezařazeným poslancem. Odůvodnil to tím, že je ze strany představitelů VV obviňován z prospěchářství kvůli své podpoře pro vládní daňový balíček, a tím i vládu. Ve sporu o balíček podle něho šlo o boj mezi premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem a poslancem Petrem Tluchořem, řekl dopoledne.
06.11.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (562 článků) , Petr Nečas (9321 článků)

Za korupci odsouzený poslanec Pekárek nastoupí v pondělí do vězení

 
Odsouzený poslanec Roman Pekárek dnes potvrdil, že nastoupí do vězení v pondělí. Zamíří nejdříve do vazební věznice v Hradci Králové. Kam se odtud přesune, neví. Pekárkovi, který nahradil ve Sněmovně jednoho z rebelujících poslanců ODS a nyní je nezařazeným poslancem, vyměřil Vrchní soud v Praze pětileté vězení za korupci. Poslanec s trestem nesouhlasí a mandát v dolní komoře si chce ponechat. 
15.02.2013 12:20 |

podobné články

Poslanec Pekárek má dnes nastoupit k výkonu trestu

 
Odsouzený poslanec za ODS Roman Pekárek by měl během dnešního dne nastoupit k výkonu pětiletého trestu.Zamíří nejdříve do vazební věznice v Hradci Králové. Kam se odtud přesune, neví. Pekárkovi, který nahradil ve sněmovně jednoho z rebelujících poslanců ODS a nyní je nezařazeným poslancem, vyměřil Vrchní soud v Praze pětileté vězení za korupci. Poslanec s trestem nesouhlasí a mandát v dolní komoře si chce ponechat.
18.02.2013 09:30 |

podobné články

Rebelové z Úsvitu přišli o dalšího člena klubu a řeší: Jak nazvou stranu bez Okamury?

 
Rebelové z poslaneckého klubu Úsvitu, odkud již vyloučili Tomia Okamuru, se chystají založit novou stranu. Rýsuje se i její název, i když zatím prý jde jen o pracovní verzi. Poslanecký klub však mezitím opustil další člen. Po Šarapatkovi i Pražák, který chce být raději nezařazeným poslancem.
02.04.2015 18:25 |

podobné články

Lidmi typu Konvička pohrdám, říká bývalý člen Úsvitu Adam. Proto hnutí opustil

 
Poslanec Petr Adam se v úterý rozešel s hnutím Úsvit. Vadilo mu, že se spojilo s Blokem proti islámu a jeho radikálním šéfem Martinem Konvičkou. V rozhovoru pro Blesk.cz poslanec prohlásil, že měl problém vůbec s Konvičkou sedět v jedné místnosti. Adama už prý oslovily jiné politické subjekty, zatím ale chce zůstat nezařazeným poslancem.
16.09.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (93 článků)

Dobeš už není členem VV. Končí i jako poradce na ministerstvu

 
AKTUALIZOVÁNO. Exministr školství Josef Dobeš již není členem vládních Věcí veřejných. Řekl, že ke konci března nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Nyní zvažuje, zda bude nadále poslancem v klubu VV, nezařazeným, či úplně odejde ze sněmovny. Dobeš na ministerstvu školství skončil k 31. březnu. Od začátku dubna tam působil v roli poradce, kterou dnes opustil kvůli negativním ohlasům na jeho setrvání na ministerstvu.
06.04.2012 10:00 |

podobné články

Poslanecký klub Úsvitu se zmenšuje. Opustil ho další zákonodárce

 
Opoziční poslanecký klub hnutí Úsvit už má jen deset členů. Dnes z něho vystoupil Karel Pražák. V tiskové zprávě uvedl, že bude v dolní komoře nezařazeným poslancem.
02.04.2015 15:36 |

podobné články

Poslanec neskousl paktování s Konvičkou a antiislamisty. Odchází z Úsvitu

 
Antiislamista Martin Konvička se má stát superlídrem nové politické spolupráce Úsvitu a Bloku proti islámu. Tento fakt společně s radikalizací strany se vůbec nezamlouvá Petru Adamovi, který proto Úsvit opouští a dál bude nezařazeným poslancem.
15.09.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (93 článků)

Pospíšil pro Radiožurnál: Oběti budou mít právo na bezplatnou pomoc

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil pro Radiožurnál přiblížil, jak se zlepší postavení obětí trestných činů, které musely ještě donedávna prokazovat nárok na odškodnění u soudu. Podle novely trestního zákona o obětech trestných činů, kterou dnes Pospíšil představil, se ale už do sporu pouštět nemusejí. Změnu přinese zákon pro oběti trestných činů, který zaručí mnohem silnější pozici obětí v trestním řízení. Pospíšil do zákona například chce vpašovat jednu novinku a to, aby i české oběti trestných činů měly důvěrníka.
11.07.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)

Doktor opustil ODS. Vládu ale hodlá nadále podporovat

 
AKTUALIZOVÁNO. Dlouholetý poslanec a ekonomický expert ODS Michal Doktor dnes opustil svou stranu a stal se nezařazeným poslancem. Reagoval tak na výběr nového ministra průmyslu a obchodu, kterým se dnes stal předseda jihočeské ODS Martin Kuba.
16.11.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků) , Martin Kuba (403 článků)

Odsouzený poslanec Pekárek si vyzvedl výzvu k nástupu do vězení

 
Odsouzený poslanec Roman Pekárek si na poště vyzvedl soudní výzvu k nástupu do vězení. Výzvě prý vyhoví ve stanovené lhůtě, neví v současnosti o ničem, co by mu v tom bránilo. Pekárkovi, který nahradil ve Sněmovně jednoho z rebelujících poslanců ODS a nyní je nezařazeným poslancem, vyměřil v prosinci Vrchní soud v Praze pětileté vězení za korupci.
11.02.2013 11:55 |

podobné články

Co potichu spřádá Kalousek a co hrozí TOP 09. Nezávislý poslanec pozoruje

 
ROZHOVOR 16. listopadu 2011 vystoupil z ODS a podílel se na vzniku hnutí Jihočeši 2012. Od té doby je Michal Doktor nezařazeným poslancem a dnes odmítá podrobněji hodnotit situaci své bývalé strany, která prý nepochopila jeden z minulých rozhovorů a vyložila ho jako útok. Doktor se také zmiňuje o tom, jakou budoucnost má podle něho TOP 09.
28.03.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (162 článků)

Kalousek k čestnému prohlášení ODS: Kdo něco takového podepíše, je trouba

 
Poslanecký klub TOP 09 je ochoten spolupracovat s nezařazeným poslancem Jiřím Pospíšilem, který ve čtvrtek opustil ODS. Právu to v pátek potvrdil šéf klubu Miroslav Kalousek. Ten zároveň ostře zkritizoval předvolební závazek kandidátů ODS, že při odchodu ze strany odevzdají i mandát.
31.01.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků) , Miroslav Kalousek (6976 článků)

Kalousek dostal poslední hřebíček do své politické rakve. Obeznámený poslanec odkryl jeho zoufalý pokus o záchranu

 
Kalouskova TOP 09 končí, věří nezařazený poslanec Milan Šarapatka, který se dostal do sněmovny na kandidátce hnutí Úsvit Tomia Okamury. Poté, co se Okamurův klub rozpadl, je Šarapatka nezařazeným poslancem. Se svou zkušeností soudí, že TOP 09 už nevstane z popela jako bájný fénix. Posledním hřebíčkem do rakve má být ta okolnost, že se nerozpadla současná koaliční vláda.
22.05.2017 16:10 |

podobné články

Europoslanec Pospíšil prozrazuje: O tuto část vládní krize se v Evropském parlamentu zajímají lidé z jiných zemí nejvíce

 
ROZHOVOR „Premiér Sobotka měl Andreje Babiše odvolat hned na začátku. V minulosti ministři z vlád odcházeli při daleko menších podezřeních,“ říká europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) a dodává. „Souboj obou členů vlády vypadá trochu jako kabaret.“ Jiří Pospíšil se vyjádřil i k tomu, co se stalo při Sobotkově návštěvě Hradu. „Prezident se choval jako autoritativní vládce nějaké středoasijské republiky nebo absolutní monarcha,“ míní Pospíšil. Promluvil i k prezidentským volbám ve Francii. „Le Penová by otřásla Evropskou unií i NATO, což pro naši zem rozhodně není výhodné,“ říká s tím, že i přes připomínky k Macronovi bude pro nás jeho úspěch lepší variantou.
07.05.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18461 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků) , Jiří Pospíšil (2067 článků)