Článek

Pospíšil navštívil ukrajinskou ambasádu. Pak padl soud: Koncert Netrebkové zrušit!

 
Náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil (TOP 09) doporučí Obecnímu domu, aby se nekonal říjnový koncert ruské operní pěvkyně Anny Netrebkové, která je na ukrajinském sankčním seznamu. Doporučení ještě neznamená zrušení koncertu. O dalším postupu se bude jednat jak s Obecním domem, tak v pražské koalici, řekl ČTK Pospíšil po jednání se zástupci ukrajinské ambasády. Rozhodnutí je pouze v kompetenci vedení městské akciové společnosti Obecní dům. Její ředitel Vlastimil Ježek ve čtvrtek serveru Seznam Zprávy řekl, že zatím neviděl přesvědčivý argument ke zrušení představení.
28.07.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Ježek (61 článků)
Podobné články

Po poradě s ukrajinskou ambasádou Pospíšil „doporučí“ zrušit koncert Nětrebkové

 
Náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil (TOP 09) doporučí Obecnímu domu, aby se nekonal říjnový koncert ruské operní pěvkyně Anny Nětrebkové, která je na ukrajinském sankčním seznamu. Doporučení ještě neznamená zrušení koncertu, o dalším postupu se bude jednat jak s Obecním domem, tak v pražské koalici, řekl ČTK Pospíšil po dnešním jednání se zástupci ukrajinské ambasády. Rozhodnutí je pouze v kompetenci vedení městské akciové společnosti Obecní dům. Její ředitel Vlastimil Ježek ve čtvrtek serveru  Seznam Zprávy  řekl, že zatím neviděl přesvědčivý argument ke zrušení představení.
28.07.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Ježek (61 článků)

Netrebko nepřijede. „Správné rozhodnutí ve vztahu k našemu klíčovému partnerovi,“ chválí Pospíšil

 
Koncert ruské operní pěvkyně Anny Nětrebkové, který se měl uskutečnit v říjnu v pražském Obecním domě, se ruší. Novinářům to dnes řekli členové vedení domu a agentury Nachtigall Artists Management, která koncert organizovala. Proti vystoupení umělkyně, která je na ukrajinském sankčním seznamu, se vyjádřili zástupci pražské koalice. Podle Aleny Kunertové z pořádající agentury jde o společnou dohodu a umělkyně sdělila, že nebude po Obecním domě požadovat kompenzace. Dohodu uvítal náměstek pražského primátora pro kulturu Jiří Pospíšil (TOP 09).
17.08.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Anna Netrebko (34 článků)

Ukrajinská ambasáda rozhodne, zda smí v Praze vystoupit ruská pěvkyně Nětrebková

 
Náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil (TOP 09) se sejde v pátek se zástupci ukrajinského velvyslanectví kvůli plánovanému koncertu ruské operní pěvkyně Anny Nětrebkové v Obecním domě. Od ukrajinských diplomatů bude chtít slyšet jejich postoj a názor na koncert a na pěvkyni. Poté se rozhodne, zda doporučí vedení Obecního domu koncert zrušit.
27.07.2023 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Dotace pro firmu, která pořádá koncert Netrebko. Jak myslíte, že hlasoval Pospíšil? Bobošíková o dnu pokrytectví

 
MONITORING SÍTÍ Jak vypadá pětikoaliční politická žumpa, demonstruje moderátorka pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková na vývoji dění kolem koncertu pěvkyně Netrebko, který chce pětikoaliční Jiří Pospíšil z TOP 09 najednou zrušit. Už dlouho jej přitom podporují z peněz daňových poplatníků pětikoaliční ministři Stanjura a Síkela. Firmě, která koncert Anny Netrebko pořádá, udělilo milionový grant pětikoaliční zastupitelstvo hlavního města Prahy a Jiří Pospíšil hlasoval pro. To vše se dělo před tím, než šel Jiří Pospíšil z TOP 09 konzultovat koncertní program Obecního domu v Praze s ukrajinským velvyslanectvím, uvádí Bobošíková.
01.08.2023 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Anna Netrebko (34 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jana Bobošíková (981 článků)

Demonstranti vnikli na ruskou ambasádu v Kyjevě a vyvěsili ukrajinskou vlajku

 
Sobotní demonstrace u ruského velvyslanectví v Kyjevě mají dnes ostrou diplomatickou dohru. Dav demonstrantů včera házel na ambasádu kamení, zápalné lahve a dělobuchy, následně vyvrátil vstupní dveře, vnikl do vnějšího areálu velvyslanectví a místo ruské vlajky vyvěsil na stožáru vlajku ukrajinskou. Moskva je incidentem pobouřena.
15.06.2014 16:11 |

podobné články

Pecková ztrhala Netrebko. Paroubek se neudržel: Závist! Proč sama není zvaná...

 
„Takové biľakovské, jako za starého režimu, kdy se chodili radit na sovětskou ambasádu. Tak teď Jiří Pospíšil jde na ukrajinskou ambasádu,“ říká v souvislosti s dohady kolem koncertu sopranistky Netrebko expremiér Jiří Paroubek a vzkaz posílá i Dagmar Peckové. Prozradil, v čem mu přijde předseda vlády naivní, a nešetřil ani jeho okolí. Na závěr se dostal i k situaci ve Francii.
08.08.2023 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4713 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Dagmar Pecková (98 článků)

Pospíšil ohromil. Bude nezařazeným poslancem a chce se sbližovat s Topkou

 
Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opustil ODS. Zdůvodnil to ztrátou důvěry. Poslanecký mandát si Pospíšil ponechá. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy není šťastné, že Pospíšil opouští stranu v době, kdy se pokouší o obrodu. Exministrovy důvody mají podle Fialy osobní i politické pozadí. Pospíšil na lednovém kongresu ODS neobhájil pozici ve stranickém vedení.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Fiala (365 článků) , Jiří Fiala (365 článků)

Fuj, ruská limonáda. Ukrajinci bojkotují Coca-Colu, firma řekla, že Krym je ruský

 
Společnost Coca-Cola ve své nové reklamní kampani označila ukrajinský poloostrov Krym za součást ruského území, čímž notně pobouřila ukrajinskou společnost. Následovalo vyhlášení bojkotu celosvětově oblíbeného nápoje v celé zemi. Společnost sice zaslala omluvu na ukrajinskou ambasádu ve Washingtonu, ale bojkot stále trvá. Ukrajinci prý nechají Coca-Colu klidně padnout.
08.01.2016 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Coca Cola (150 článků)

Pospíšil zkoumá, jak zrušit koncert Netrebko. Navrhuje, že sám přispěje na úhradu škody

 
Částka 8,5 milionu korun na podporu projektů integrujících ukrajinské děti do české společnosti se podle europoslance a náměstka primátora hl. města Prahy Jiřího Pospíšila (TOP 09) vrátí v podobě posílení sociální soudržnosti. A že podle toho, jak se stát stará o ty nejzranitelnější, tj. o děti, se pozná vyspělost společnosti. Pospíšil na facebooku napsal, že „v naší koalici panuje naprostá shoda na tom, že koncert ruské pěvkyně paní Anny Netrebko se v Praze z mnoha důvodů uskutečnit nemá“.
15.08.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Anna Netrebko (34 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Kubu navštívil americký politik, poprvé od konce války. A otevřel tam ambasádu

 
Od konce druhé světové války přicestoval na Kubu americký politik. Ministr zahraničí John Kerry zde po 54 letech otevřel americkou ambasádu. Návštěva amerického prezidenta na karibském ostrově má zpečetit obnovení diplomatických vztahů mezi oběma státy. 
14.08.2015 10:35 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Británie znovu otevřela v Íránu ambasádu. Po čtyřech letech

 
Britský ministr zahraničí Philip Hammond v neděli otevřel v Teheránu britskou ambasádu, po čtyřech letech. Hammond je přitom druhým britským ministrem zahraničí, který Írán navštívil od roku 1979, kdy zde proběhla islámská revoluce. 
23.08.2015 10:55 |

podobné články

Pospíšil (TOP 09): Musíme projednat, zda existuje cesta, jak koncert Anny Netrebko zrušit

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke snaze zrušit koncert operní zpěvačky Anny Netrebko.
11.08.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Netrebko (34 článků)

Pospíšil pro Radiožurnál: Oběti budou mít právo na bezplatnou pomoc

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil pro Radiožurnál přiblížil, jak se zlepší postavení obětí trestných činů, které musely ještě donedávna prokazovat nárok na odškodnění u soudu. Podle novely trestního zákona o obětech trestných činů, kterou dnes Pospíšil představil, se ale už do sporu pouštět nemusejí. Změnu přinese zákon pro oběti trestných činů, který zaručí mnohem silnější pozici obětí v trestním řízení. Pospíšil do zákona například chce vpašovat jednu novinku a to, aby i české oběti trestných činů měly důvěrníka.
11.07.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Pospíšil odmítá, že by měl být odvolán. Prý jde o mediální klišé

 
Ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil je prý dalším kandidátem na odchod z vlády kvůli personálním změnám na nejvyšších postech státního zastupitelství. Uvažuje o tom premiér Petr Nečas (ODS), přestože Pospíšil patřil k jeho favoritům. Sám pospíšil to ale v rozhovoru pro server iDnes.cz označil za klišé.
28.11.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Petr Nečas (9418 článků)

Pospíšil dostal kartáč a má to nahnuté. Víme, jak vypadalo jednání ODS

 
Deník Právo uvedl, že na čtvrtečním Grémiu ODS dostal ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil silně vyhubováno za svou politiku na státních zastupitelstvích, týkající se sporů nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a Pospíšilem odvolaného vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly. Prý se dokonce hovořilo i o tom, že Pospíšil skončí a kdo ho nahradí. Podle informací ParlamentníchListů.cz skutečně došlo ke sporu a ministr Pospíšil byl kritizován, o odvolání z vlády zdroje redakce nehovoří.
24.02.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Pospíšil dostal kartáč a má to nahnuté. Víme, jak vypadalo jednání ODS

 
Deník Právo uvedl, že na čtvrtečním Grémiu ODS dostal ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil silně vyhubováno za svou politiku na státních zastupitelstvích, týkající se sporů nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a Pospíšilem odvolaného vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly. Prý se dokonce hovořilo i o tom, že Pospíšil skončí a kdo ho nahradí. Podle informací ParlamentníchListů.cz skutečně došlo ke sporu a ministr Pospíšil byl kritizován, o odvolání z vlády zdroje redakce nehovoří.
24.02.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Zeman (1400 článků)

Europoslanec Pospíšil prozrazuje: O tuto část vládní krize se v Evropském parlamentu zajímají lidé z jiných zemí nejvíce

 
ROZHOVOR „Premiér Sobotka měl Andreje Babiše odvolat hned na začátku. V minulosti ministři z vlád odcházeli při daleko menších podezřeních,“ říká europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) a dodává. „Souboj obou členů vlády vypadá trochu jako kabaret.“ Jiří Pospíšil se vyjádřil i k tomu, co se stalo při Sobotkově návštěvě Hradu. „Prezident se choval jako autoritativní vládce nějaké středoasijské republiky nebo absolutní monarcha,“ míní Pospíšil. Promluvil i k prezidentským volbám ve Francii. „Le Penová by otřásla Evropskou unií i NATO, což pro naši zem rozhodně není výhodné,“ říká s tím, že i přes připomínky k Macronovi bude pro nás jeho úspěch lepší variantou.
07.05.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Pokud Pospíšil nebude primátorem, nemusel by sedět ve vedení Prahy

 
V případě, že Jiří Pospíšil (TOP 09) nebude pražským primátorem, nemusel by sedět ani v radě města. Novinkám to potvrdily dva zdroje, sám Pospíšil nechtěl informaci komentovat. Pospíšil je lídrem Spojených sil pro Prahu, které vyjednávají o koalici s Piráty a Prahou Sobě.
17.10.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků)

Pospíšil: To, že se s někým znáte, ještě neznamená, že s ním pácháte trestnou činnost

 
Europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) po čase promluvil ke kauze Dozimetr, ke korupční kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla, ve které padlo i jméno bývalého Pospíšilova spolupracovníka Jiřího Fremra. Pospíšil zdůraznil, že když se s někým znáte, ještě to neznamená, že s ním pácháte trestnou činnost. Konečný verdikt o svém politickém osudu chce prý Pospíšil nechat na voličích.
02.08.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Pospíšil (2219 článků) , Jiří Konečný (6 článků) , Petr Konečný (20 článků)