Článek

Poslední snímek Zdeny Hadrbolcové: Mrtvice ji upoutala na lůžko, zemřela v osamění

 
V šestaosmdesáti letech zemřela herečka Zdena Hadrbolcová. Jako první o jejím úmrtí informoval Blesk. Herečka se již delší dobu potýkala se zdravotními problémy, poslední měsíce života strávila v Domově třetího věku a následně byla přesunuta na LDN, kde také zemřela v osamění. Děti totiž herečka nikdy neměla.
20.11.2023 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)
Podobné články

Krutý osud Zdeny Hadrbolcové. Po úmrtí partnera zůstala na vše sama, děti nikdy neměla

 
V pondělí otřásla hereckým světem zpráva o úmrtí Zdeny Hadrbolcové. Jak informoval portál Blesk, v poslední době na tom herečka nebyla dobře a trápily ji vleklé zdravotní problémy. Jaký osud ji potkal a kteří muži sehráli v životě představitelky pekařky Růženky ze seriálu Ulice tu nejdůležitější roli?
20.11.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

Pavla (49) těžká mozková mrtvice upoutala na lůžko: Partnerka Alena se o něj stará s dcerkou Márinkou (9)

 
Pavel byl zdravý táta od rodiny. Se svou partnerkou Alenou, s níž je už dlouhých jedenáct let, vychovává dceru Márinku (9), svou dceru z prvního manželství Báru a Alenina syna z prvního manželství Martina. Rodina prožívala společně šťastné chvíle, dokud jim život vzhůru nohama neobrátila mozková mrtvice, která obětavého tátu upoutala na lůžko. Pavel nemluví, nemůže se hýbat a má problémy s polykáním.   Alena se mu s pomocí dětí věnuje den co den, ovšem Pavel by potřeboval rehabilitace, elektrický pohon na vozík a celá rodina nové auto, které by je přepravilo na milovanou rodinnou zahrádku, kde by trávili společný čas.
07.10.2021 09:55 |

podobné články

Poslední rozloučení se Zdenou Hadrbolcovou: Přátelé vydali obsáhlé parte s dojemnými vzpomínkami

 
Herecká asociace informovala, že s hlubokým zármutkem přijala tragickou zprávu o úmrtí své kolegyně a významné herečky Zdeny Hadrbolcové (†86). Smrt ji postihla po téměř roce boje s následky mrtvice. Datum posledního rozloučení bylo zveřejněno v parte, která má redakce eXtra.cz k dispozici.
24.11.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

Nemocnice Na Homolce: Mrtvice je léčitelná

 
Světový den mrtvice (World Stroke Day), vyhlášený Světovou organizací pro mrtvici (World Stroke Organization) na 29. říjen, nám má svým letošním heslem „Mrtvice je léčitelná“ zprostředkovat zejména tu zásadní informaci, že přestože je mozková mrtvice závažný zdravotní problém, účinné metody, jak významně zmírnit či zcela eliminovat její následky, dnes už existují. Jaké prostředky to jsou a jak je o pacienty s mrtvicí postaráno v naší republice – k tomu se vyjádřil přednosta specializovaného cerebrovaskulárního centra a primář neurologie Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina.
26.10.2016 12:30 |

podobné články

Poslední dojemné setkání kamarádek: Iva Hüttnerová navštívila Hadrbolcovou v nemocnici ještě dva dny před smrtí

 
Světem českých filmů, seriálů i divadel dnes otřásla zpráva o smrti herečky Zdeny Hadrbolcové, kterou řada diváků zná například jako Růženku z nováckého nekonečného seriálu Ulice. Na jednu z našich nejznámějších kumštýřek zavzpomínala prostřednictvím večerního zpravodajství ČT 24 její blízká přítelkyně herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová.
20.11.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků) , Iva Hüttnerová (59 článků)

Potíže Zdeny Hadrbolcové z Ulice: Nejhorší je to po ránu...

 
Už je to letos 10 let, co září v nekonečném seriálu Ulice televize Nova! Legendární herečka Zdena Hadrbolcová (77) v něm ztvárňuje Růženu Habartovou. Jak teď ale sama přiznala, zažívá během práce na Ulici nejen slasti, ale také strasti.
18.04.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků) , Růžena Habartová (4 články)

Potíže Zdeny Hadrbolcové z Ulice: Nejhorší je to po ránu...

 
Už je to letos 10 let, co září v nekonečném seriálu Ulice televize Nova! Legendární herečka Zdena Hadrbolcová (77) v něm ztvárňuje Růženu Habartovou. Jak teď ale sama přiznala, zažívá během práce na Ulici nejen slasti, ale také strasti.
20.04.2015 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků) , Růžena Habartová (4 články)

Noc literatury dnes přinese čtení na veřejná místa v Praze 6

 
Noc literatury, při níž herci a další známí lidé čtou úryvky z knih současných evropských autorů, se dnes uskuteční v Dejvicích a Bubenči. Začne v 18:00 na více než dvacítce míst a potrvá až do 23:00. Letošní ročník je zatím nejmohutnější co do počtu čtecích míst i zastoupení známých českých herců. Lidé se mohou zaposlouchat do čtení Ivana Trojana, Jiřího Mádla, Zdeny Hadrbolcové nebo Vandy Hybnerové.
13.05.2015 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (582 článků) , Ivan Trojan (371 článků) , Zdena Hadrbolcová (49 článků) , Vanda Hybnerová (232 článků)

Smutné Vánoce Zdeny Hadrbolcové: Štědrý den v prázdném bytě nevydržela!

 
Většina z nás Vánoce slaví se svými nejbližšími a v rodinném kruhu. Ovšem ti, kteří tuto možnost nemají a svátky prožívají sami, se mohou cítit osaměle. O tom něco ví mimo jiné i herečka Zdena Hadrbolcová (80). Jak letos na Štědrý den bojovala se samotou?
29.12.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

První slova Zdeny Hadrbolcové ze špitálu po mrtvici: Nejsem na tom dobře, hlesla

 
Jak redakce eXtra.cz již informovala, herečka Zdena Hadrbolcová (85) byla den před Štědrým dnem kvůli mrtvici převezena do pražské Nemocnice Na Homolce. Náš reportér s někdejší hvězdou Ulice nyní hovořil. „Daří se mi blbě,“ přiznala umělkyně.
20.01.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

Krutý osud Růženky z Ulice Zdeny Hadrbolcové: Další rána po mrtvici. Zůstala úplně sama, už nikoho nemá

 
Pekařka Růženka z Ulice Zdena Hadrbolcová (85) se nyní v LDN snaží dostat z nejhoršího po mrtvici, kterou prodělala v závěru minulého roku. Jenže kromě toho, že ji tíží zdravotní neduhy související s vysokým věkem, má ještě jeden smutný problém. „Nikoho už nemá,“ říkají její přátelé utrápeně.
21.01.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

Tajný převoz Zdeny Hadrbolcové z LDN: V mrazu byla přikrytá ledabyle županem

 
Herečka Zdena Hadrbolcová byla propuštěna z Domova třetího věku. Tam skončila na konci minulého roku, kdy měla prodělat mrtvici a podle informací eXtra.cz i částečně ochrnout. Z námi pořízených snímků je zřejmé, jak ledabyle bylo o ni během převozu sanitkou postaráno. Ačkoli se venkovní teploty pohybují jen lehce nad nulou a fouká silný studený vítr, bývalá hvězda seriálu Ulice byla přikrytá jen svým vlastním růžovým županem a část těla měla navíc odkrytou. 
03.02.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků)

Krampol s Obermaierovou oplakávají smrt Zdeny Hadrbolcové: Dojemná slova plná bolesti

 
Herecký svět opustilo další známé jméno. Zdena Hadrbolcová (†86) ztvárnila během své kariéry trvající několik dekád řadu rolí, z nichž nejznámější jsou Růženka z Ulice nebo starostlivá maminka ze snímku Už zase skáču přes kaluže. Na milovanou herečku zavzpomínali pro eXtra.cz herečka Jaroslava Obermaierová (77) a herec Jiří Krampol (85).
20.11.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (49 článků) , Jiří Krampol (1049 článků) , Jaroslava Obermaierová (279 článků)

Zklamání Zdeny Mašínové: Pátrání po ostatcích její matky skončilo překvapivě brzy

 
Dlouho připravovaný průzkum hromadného hrobu na pražském Ďáblickém hřbitově, který měl konečně najít ostatky Zdeny Mašínové starší, je podle její dcery neúspěšný. Ve spolupráci s pražským magistrátem se minulý rok dohodli, že se pokusí v hromadném hrobě na Ďáblickém hřbitově najít ostatky Mašínové, která zemřela v roce 1956 v táboře nucených pracích. Ve čtvrtek mají výsledky průzkumu prezentovat zástupci magistrátu.
22.07.2020 20:20 |

podobné články

Syn utýral matku (†62) žízní, hladem, mrazem... Odsedí si osm let

 
Oblečení vrostlé do kůže, dehydratace, podvýživa, týrání mrazem. To jsou jen některá muka, kterými se syn se snachou odměnili bezmocné matce (†62), kterou mrtvice upoutala na lůžko. Hrůznému týraní žena nakonec podlehla. Manželé si ve vězení odpykají 8 let.
03.05.2013 11:15 |

podobné články

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

 
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
18.04.2018 15:55 |

podobné články

FNUSA: Nemocnice získala první lůžko v projektu Postel pro zdraví

 
První lůžko v rámci projektu Postel pro zdraví Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně věnovala společnost M.E.G. Charity. Lůžko předala nemocnici ředitelka M.E.G. Charity Michaela Mašková s brněnskou patronkou, podnikatelkou Nelou Slovákovou.
28.02.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Mašková (15 článků)

Mrtvice: Zákeřný zabiják. „Nemohl jsem se hýbat, myslel jsem, že už jen umřu,“ řekl Jiří

 
Na neděli 29. října připadá Světový den mrtvice. Za nejčastější příčinu mozkových mrtvic se mimo jiné uvádějí dlouhodobý stres, nadměrná konzumace alkoholu nebo tabákových výrobků. Pan Jiří Mrázek dlouhá léta nekouřil, alkohol pil minimálně. Užíval si tehdy naprosto klidnou etapu života. Jako blesk z čistého nebe ho jednu noc postihla mrtvice. A život se mu obrátil vzhůru nohama.
29.10.2017 06:05 |

podobné články

ČPZP: Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Dá se jí předejít zdravým životním stylem

 
Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, je onemocnění, které vzniká buď uzavřením tepny krevní sraženinou, nebo krvácením z tepny do mozku. Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky připravila jen v roce 2017 v ČR o život na 6000 lidí. Při včasné diagnóze a správné léčbě ale onemocnění nemusí končit fatálně.
27.10.2020 12:25 |

podobné články