Článek

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Rok po smrti zaznělo její poslední přání

 
Je to přesně rok, co zemřela. Kamila Moučková (†92), která jako první ohlásila v televizi okupaci v roce 1968, odešla 24. listopadu 2020. Kvůli covidu se s ní rodina nesměla rozloučit, poslední rozloučení tak proběhlo až nyní - v pražském kostele U Salvátora.
24.11.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)
Podobné články

Hrdinky do potemnělé doby: K výročí listopadu 1989 vychází kniha rozhovorů s Martou Kubišovou a Kamilou Moučkovou

 
Dvojice publicistů Vlastimil Ježek a Zdeněk Tichý v prostoru pražského Obecního domu pokřtila knihu rozhovorů vedených s dvojicí výrazných dam českého veřejného a kulturního života: zpěvačkou Martou Kubišovou a televizní hlasatelkou Kamilou Moučkovou. Obě ženy za minulého režimu spojoval podobný osud: z politických důvodů se nemohly věnovat svému povolání. Publikace Je to marný, Je to marný, Je to marný vychází v nakladatelství Olympia k 30. výročí listopadu 1989.
07.11.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (522 článků) , Kamila Moučková (134 článků)

Rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Popel rozptýlí na dvě místa!

 
Splní jí poslední přání. Legendární hlasatelka Kamila Moučková (†92) spočine tak, jak si před smrtí 24. listopadu 2020 stanovila. Dcera Kateřina (73) uloží část popela na Mělnicku, kam její matka jezdila, a druhou polovinu odveze do Řecka.
25.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)

Poslední rozloučení s legendární hlasatelkou Kamilou Moučkovou (†92): Rok po smrti!

 
Nezapomněli na ni. Hlasatelka Kamila Moučková (†92) zemřela loni v listopadu. Nyní mohou její děti konečně uspořádat důstojnou rozlučku. „Zvu všechny její přátele a příznivce čtyřiadvacátého listopadu, v den výročí úmrtí Kamily, do kostela U Salvátora na Starém Městě,“ řekla Aha! dcera Kateřina Frodl-Willig (73).
16.11.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)

Tajemství smrti Zahajského (†68): Brejchová prodala jeho chalupu s věcmi po Moučkové!

 
Hned po smrti se zbavila poslední vzpomínky na jeho život s Kamilou Moučkovou (86). Jakmile Jiří Zahajský (†68) přesně před sedmi lety zemřel na rakovinu prostaty, vdova Jana Brejchová (74) prodala jeho chalupu v Konrádově.
21.07.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Brejchová (315 článků) , Jiří Zahajský (17 článků) , Kamila Moučková (134 článků)

VIP zprávy testovaly novou moderátorku: Osmdesátiletou Moučkovou!

 
Vyvážit strnulý výraz bez jakékoli mimiky, intonace a gest moderátorky Ivany Gottové (34) dá pořádnou práci. Televize Prima se tedy rozhodla, že vyzkouší vedle modelky Gavriely (32) s chatrnou minulostí ještě legendu českého moderování Kamilu Moučkovou (82).
29.07.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)

Sokyně v lásce Moučková (†92) a Brejchová (80): Odpuštění až dva roky před smrtí!

 
Mezi legendární moderátorkou Kamilou Moučkovou (†92) a herečkou Janou Brejchovou (80) téměř celý život panovala veliká nevraživost. Jak už to bývá, důvod této nenávisti byl velice prozaický: někdejší přítelkyně se do krve rozhádaly kvůli muži.
25.11.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Brejchová (315 článků) , Kamila Moučková (134 článků)

Tipy na originální vánoční SMS přání

 
Také se už nemůžete dočkat? Čeho? No přece Vánoc, které tu budou co nevidět! Už jste se možná pustili do pečení, máte za sebou gruntování celého kvartýru a teď sedíte s kávou v ruce a čtete tento článek, ve kterém hledáte inspiraci na vánoční SMS přání. Vánoční SMS přání slouží k tomu, abychom blízkým a kamarádům ukázali, že na ně i během nejkrásnějších svátků v roce myslíme. Chystáte se je i vy letos posílat? V tom případě u nás najděte inspiraci! Vánoční SMS přání Přejeme ti k Ježíšku, ať jsi v teplém kožíšku a všude kolem tebe sněží – podívej, tam štěstí běží! Přímo za ním spěchej a další rok bude nej.   Ať láska světu vládne a nejen dnešní den, ať všechno špatné padne a život je krásný sen. Šťastné a veselé Vánoce. Chci ti popřát ze srdce co nejkrásnější vánoce, bohatého Ježíška a dobrou mňamku do bříška. Celý příští nový rok pak kopu zdraví a lásky žok. Sníh padá z oblohy, přichází chvíle pohody, Vánoce jsou stále blíž a blíž, brzy zlaté prasátko uvidíš. Šťastné a veselé. Ať jeden zázrak za druhým je vánoční svět, po starostech zbyde dým a nevrátí se zpět. Maminka smaží a vaří, a všechno se jí daří. My pečeme cukroví, ale tiše, ať se to nikdo nedoví. Přejeme pohodové Vánoce. Už jsou tu zas po roce naše krásné Vánoce. Užijte si vánoční svátky, ať jsou jako z pohádky. A taky Nový rok, udělejte správný krok. Ať ta duše němá žádné kosti nemá a vánoční stromeček skrývá krásný dáreček. Šťastné a veselé Vánoce. Ať láska pohladí všechen lid a o Vánocích zavládne klid, který jen tak neskončí, ani když se starý rok rozloučí. PF 2018 Příspěvek Tipy na originální vánoční SMS přání pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Nemoc Brejchové nezmírnila její zradu. Hlasatelská legenda Moučková jí prý nikdy nedokáže odpustit

 
Nemoc jí paradoxně napravila vztah s dcerou Terezou Brodskou  (45) . Ke smíření Jany Bejchové  (73) s Kamilou Moučkovou (85) ale s největší pravděpodobností nedojde.
15.11.2013 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Brodská (309 článků) , Kamila Moučková (134 článků) , Jana Brejchová (315 článků)

Příběhy Kamily Moučkové a Marty Kubišové

 
Láska za časů bezčasí aneb Rozhovor dvou výjimečných žen zní titul a podtitul knihy rozhovorů s Kamilou Moučkovou a Martou Kubišovou. Vlastimil Ježek a Zdeněk A. Tichý připravili mimořádně obsažný, a přitom čtivý koktejl životních osudů žen, které nemají rády, když se o nich mluví jako o legendách.
07.10.2009 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (522 článků) , Kamila Moučková (134 článků)

Moučková kontra Brejchová: Na kordy kvůli chlapovi!

 
Nenávist až za hrob, přesně tak se dá popsat vztah mezi Kamilou Moučkovou (88) a Janou Brejchovou (77). 31 spokojených let prožila televizní hlasatelka po boku Jiřího Zahajského (†68), než se zamilovala právě do oblíbené herečky.
21.01.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Brejchová (315 článků) , Jiří Zahajský (17 článků) , Kamila Moučková (134 článků)

VIDEO Ať se Zeman a Babiš seberou a jedou za tím trpaslíkem v Kremlu! Legendární hlasatelka vynesla ortel nad pietou

 
V rámci výročí srpnové okupace hovořila ve včerejších Událostech, komentářích Světlana Witovská s pamětnicí a bývalou hlasatelkou Kamilou Moučkovou. Ta vzpomíná na srpen 1968 se vztekem, následnou dobu normalizace popisuje jako „strašnou“ a ani dnešní politická garnitura jí není po chuti. O Zemanovi s Babišem říká, že by měli jet „za trpaslíkem v Kremlu“.
22.08.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)

Do politiky nepůjdu, odtamtud není cesty zpět, říká moderátorka Witowská

 
Moderuje hlavní večerní zprávy i oblíbený publicistický pořad, vedla televizní prezidentskou debatu. Ve své profesi už dosáhla snad všeho, čeho mohla. Na podzim vykročila novým směrem a napsala knižní rozhovor s Kamilou Moučkovou a opět je to úspěch. Světlana Witowská zkrátka září.
18.01.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků) , Světlana Witowská (365 článků)

MMA zápasník Jiří Procházka promluvil o rozchodu s krásnou Kamilou: Vztah jsme drželi na sílu

 
Není to tak dávno, co MMA zápasník Jiří Denisa Procházka (27) předvedl naprosto fenomenální výkon a zvítězil nad Švýcarem Volkanem Oezdemirem (30). Procházka tvořil dlouhou dobu pár s půvabnou právničkou Kamilou Kordulíkovou, se kterou už ale v současné době není. Pro iSport.cz MMA bojovník promluvil nejenom o rozchodu, ale také o tom, co má v plánu koupit si za vybojované peníze.
21.07.2020 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Procházka (62 článků) , Jiří Procházka (50 článků)

Pohřeb manažerky Dary Rolins Evy (†36): Nad rakví zaznělo poslední přání!

 
Během smuteční řeči, kterou pronesla Rola Brzobohatá nad rakví Evy Skallové (†36), zaznělo i její poslední přání, o kterém věděli jen nejbližší. Eva si přála mít dvě děti…
05.10.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2729 článků)

Noční motýl Hana Vítová (†73): Před 30 lety se upila po sebevraždě dcery!

 
30 let uplynulo od smrti jedné z prvorepublikových hvězd, krásné herečky s melancholickým výrazem Hany Vítové (†73). Byla to právě její vrozená melancholie, která tak působila v jednom z jejích filmů Noční motýl. Život se s ní nemazlil ani ve skutečnosti.     život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Jak to dopadlo: herečka se stáhla do ústraní, většinu času trávila na chatě u Berouna, živila se překlady a u toho až do smrti popíjela. Bez láhve vína se už prostě neobešla. 3. března 1987 ji našla na podlaze její bytu přítelkyně, když jí nesla nákup. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
03.03.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Vítová (33 článků)

Rozloučení s Moučkovou (†92): Vzpomene na ni Česká televize!

 
Je to přesně rok, co zemřela. Kamila Moučková (†92), která jako první ohlásila v televizi okupaci v roce 1968, odešla ve spánku v péči sester boromejek. Kvůli covidu k ní rodina nesměla.
24.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Moučková (134 článků)

Tajná přání českých celebrit pro rok 2016: V co doufá Vojtek, Donutil, Bendová nebo Stašová?

 
Rok 2015 se mílovými kroky blíží ke konci a rok s číslem 2016 už tluče na dveře. Je čas se ohlédnout, co nám uplynulý rok přinesl, co se nám vydařilo a co se naopak vůbec nepovedlo. Je také čas na to, abychom si řekli, co bychom tak asi chtěli, aby se nám v průběhu dalších 365 dní splnilo. Svá přání prozradily i české celebrity. Podívejte se do galerie a přečtěte si tajná přání hvězd!
01.01.2016 05:40 |

podobné články

Vrazi svaté Ludmile přání zemřít mečem nesplnili: Babička svatého Václava zemřela před 1100 lety

 
Od smrti svaté Ludmily 15. září uplynulo už 1100 let. Babička svatého Václava zemřela v roce 921 v hradě Tetín, kde ji zabili vrazi vyslaní její snachou Drahomírou. Ludmila byla podle legendy se smrtí vyrovnaná a přála si zemřít mučednickou smrtí, o což také požádala své vrahy. Dvojice vrahů jí ovšem její poslední přání nesplnila...
15.09.2021 05:10 |

podobné články

Státní pohřeb Věry Čáslavské (†74) rodina odmítla: Poslední rozloučení proběhne v Národním divadle

 
V úterý zemřela slavná česká gymnastka Věra Čáslavská (†74). Na přání rodiny se její pohřeb odehraje v režii Českého olympijského výboru v pondělí 12. září v 10 hodin. Poslední rozloučení se uskuteční v Národním divadle.
02.09.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Čáslavská (226 článků)