Článek

Poslední kamenný antikvariát v Opavě: Lidé ke mně chodí nasávat atmosféru, říká majitelka

 
Antikvariátů je sice v Opavě více, ale pouze ten „U Kašny“ má jako jediný kamennou prodejnu. Majitelka Lydie Tylichová (60) zvládá provoz celé prodejny i e-shopu sama. Je královnou v královstí 25 tisíc knih.
13.10.2018 17:00 |

podobné články

Podobné články

Rozhlasový pořad Folkový antikvariát letos oslavil jubilejní tisící díl

 
V roce 2013 si Český rozhlas připomíná 90. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na českém území. Český rozhlas České Budějovice se také může pyšnit významným jubileem. Letos v květnu Pavel Zajíc přivítal naše posluchače u 1000. dílu svého pořadu Folkový antikvariát a tak se zapsal i on tučným písmem do rozhlasové historie.
02.10.2013 10:45 |

podobné články

Mamina Krainová slaví dvojí úspěch: Jeden kluk už stojí, druhý začal nasávat!

 
Maminky jsou na své malé dětičky vždycky pyšné. Dvojnásobná radost přichází ale v případě modelky Simony Krainové. Protože zatímco devítiměsíční Bruno už sám stojí v postýlce, dvouletý Max začal nasávat!
14.07.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (1958 článků)

Hvězdy Ordinace: Jak se chystají na Vánoce?

 
Blesk zjistil, kam chodí nasávat vánoční atmosféru herečka Dana Morávková (38), jaký stromeček bude mít doma Petr Vágner (32), co za dárky kupuje zdravotní sestřička Veverka alias Lenka Zahradnická (24).
22.12.2009 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (242 článků) , Dana Morávková (587 článků) , Lenka Zahradnická (71 článků)

Tomáš Vorel upravil Kamenný most a jde s ním znovu do kin. Film před 20 lety zapadl

 
Režisér Tomáš Vorel se po dvaceti letech vrátil ke svému filmu Kamenný most. Nová verze je digitalizovaná a obsahuje nově natočené vnitřní dialogy Tomáše Hanáka. Slavnostní premiéra bude 14. ledna v pražském kině Lucerna. Vorlova autentická zpráva z doby post-sametové, kdy každý hledal místo na slunci a bojoval o přežití v nově vznikající kapitalistické společnosti, tehdejší publikum neoslovila. Režisér věří, že dnešní generace přijme dílo s větším porozuměním.
15.12.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanák (132 článků) , Tomáš Vorel (86 článků)

Výhledy jsou už zase vidět: Brigádníci opravili historický kamenný nápis

 
Historický kamenný nápis „Výhledy“ nedaleko pomníku J. Š. Baara u Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku se dočkal obnovy. Místní nadšenci jej opravili, upravili okolí a nakonec nápis nastříkali speciální bílou barvou.
03.08.2017 10:25 |

podobné články

Zloději řádili v Lounech: Rozkradli Kamenný les!

 
Kuriózní krádež! Policie v Lounech pátrá po zlodějích, kteří tam rozkradli dlažbu z odpočinkové scenérie Kamenný les. Ta je dílem renomovaného architekta Stanislava Špouly.
02.09.2017 05:05 |

podobné články

Kamenný vrch v Brně: V unikátní rezervaci kvete 50 tisíc konikleců, vznikl o ní i film

 
Takových míst v České republice opravdu moc nenajdete. Kamenný vrch v Brně má totiž v tuzemsku málo typickou stepní oblast. Díky tomu se v ní daří vzácným koniklecům velkokvětým, kterých zde roste asi 50 tisíc. Rezervace kvůli nim vznikla před 40 lety a nyní i film, který bude mít v pátek premiéru.
22.03.2018 13:45 |

podobné články

Plzeňský kraj má svou vesnici roku: Bodoval Kamenný Újezd z Rokycanska, líbily se Padlé holky

 
 Vesnicí roku Plzeňského kraje se stal Kamenný Újezd na Rokycansku. Odborná komise ho vybrala z celkem 23 zúčastněných obcí. V krajském kole soutěže bylo rozdáno ještě dalších 13 ocenění.
30.07.2018 15:50 |

podobné články

„Pro obrazy si ke mně chodili i prezidenti,“ říká antikvář Zdeněk Rotkovský (67)

 
Více než čtyřicet let pracuje v oboru antikvariát, proto se v jeho bytě po letech hromadí malby, kresby, grafiky a jiné umělecké předměty. Stěny domova má ověnčeny zaprášenými dřevěnými rámy a z nich na návštěvy shlížejí motivy staré i pět století. Knihovny jsou přeplněné k prasknutí a za komodou bázlivě vykukuje kocour.
07.05.2018 06:40 |

podobné články

VIDEO: Při požáru ubytovny v Opavě se zranilo 10 lidí

 
Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 30.3.2014 pozdě večer v Opavě v Mostní ulici u požáru dvoupodlažního bytového domu s půdou. Hasiči evakuovali tři desítky osob, část z nich odvezli vlastním autobusem do evakuačního centra. Deset osob, které se nadýchaly zplodin, z toho sedm dětí, muselo být odvezeno do nemocnic, devět v Opavě, jedna žena do ostravské městské nemocnice do hyperbarické komory.
31.03.2014 11:20 |

podobné články

Ruský šváb, volali v Opavě na Zemana. Křiklouni jsou všude, reagoval prezident

 
Druhým dnem pokračuje v úterý třídenní návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji. Hlava státu dorazila po desáté hodině před magistrát v Opavě, kde ho vítaly nejenom ženy ve slezských krojích s chlebem a solí, ale také výkřiky „Ruský šváb“ a „Hanba Opavě“.
11.11.2014 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

V Opavě se evakuují tisíce lidí: Bagrista odhrabal několik bomb z války

 
Policie evakuuje v Opavě-Kateřinkách stovky až tisíce lidí kvůli munici, kterou dnes našli dělníci při výkopových pracích. Nevybuchlá munice pochází zřejmě z druhé světové války. Uvedl to mluvčí opavské radnice Roman Konečný. V Kateřinkách je největší sídliště v Opavě, žije na něm asi 16 000 obyvatel. Evakuace se podle Konečného bude týkat zřejmě několika tisíc z nich a bude trvat nejspíš celou noc.
23.03.2015 19:30 |

podobné články

Úřad práce: V Opavě proběhne Trh pracovních příležitostí

 
Pracovní příležitosti v řadě oborů, praktické informace o trhu práce v regionu, zajímavé přednášky z oblasti zaměstnanosti, užitečné rady týkající se pracovněprávní problematiky či práce v zahraničí. To je jen výčet z bohatého programu, který nabídne návštěvníkům „Trh pracovních příležitostí“ v Opavě. Akce, kterou pořádá ÚP ČR v rámci projektu EURES-T Beskydy, proběhne ve čtvrtek 2. 6. 2016 mezi 9.30 – 16.00 hodinou v Opavě (Kulturní dům Na Rybníčku).
01.06.2016 18:10 |

podobné články

Povodí Odry: Projekt protipovodňových opatření na horní Opavě má nový web a nový zpravodaj

 
Projekt protipovodňových opatření na horní Opavě, kde patří připravovaná přehrada Nové Heřminovy má nové webové stránky a státní podnik Povodí Odry začal vydávat nový zpravodaj „VODOHOSPODÁŘI INFORMUJÍ, který bude distribuován do obcí a měst na horním toku řeky Opavy. Našim cílem je poskytnout co nejvíce informací o probíhajících přípravách a realizaci celého souboru staveb na horní Opavě.
14.03.2018 13:40 |

podobné články

Psíka srazilo auto, veterináři ho zachránili... Majitelka vzkázala: Utraťte ho!

 
Jako bezcitná osoba se zachovala majitelka pětiměsíčního voříška, kterého srazilo auto. I když ho veterináři zachránili, skončil v útulku. Když se majitelka dozvěděla, že by měla zaplatit operaci, chtěla bez milosti psa utratit!
18.10.2016 08:25 |

podobné články

Nešťastné svátky v Opavě: Čtyři lidé se zranili při požáru

 
Čtyři lidé se zranili v noci na dnešek při požáru bytu v Opavě-Kateřinkách. Nadýchali se kouře. Plameny způsobily škodu 450.000 korun.
26.12.2014 11:10 |

podobné články

„Před 20 lety to bylo osobnější, na knihy se stály fronty,“ říká majitel antikvariátu. V Praze jich rychle ubývá

 
Před sametovou revolucí bylo v Praze všehovšudy 8 antikvariátů. Zatímco v 90. letech se jejich počet takřka zdesetinásobil, v současné době jich naopak šmahem ubývá. V samotném srdci Prahy funguje uznávaný Antikvariát Valentinská, který letos oslavil 20 let své existence. A zatím to ani zdaleka nevypadá, že by jej měl potkat neblahý osud jako jiné antikvariáty.
31.10.2017 21:25 |

podobné články

Fiala ať provozuje antikvariát, Zahradil hospodu. Tak by se prý dala zachránit ODS

 
Problém současné ODS je mnohem hlubší, než že do jejího vedení pronikl nějaký lobbista, píše na webu iHNed.cz podnikatel a sociolog Petr Hampl. Naznačuje, že stranu řídí lidé, kteří si kvůli svému dlouhému pobytu v politice začali myslet, že politické deklarace jsou důležitější než obyčejný život.
02.06.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1435 článků)

Samozvané morální elity čůraly na dveře a lezly s kamerou na záchod. A k tomu žehnal Tomáš Halík. Jana Bobošíková vzpomíná na „televizní krizi“ a připomíná, co všechno napáchala

 
ROZHOVOR „Házeli po mně růžové plyšové prase a jiné předměty, plivali na mne, čůrali mi na dveře a strkali mi do zámků sirky,“ vzpomíná na atmosféru při takzvané televizní krizi v České televizi Jana Bobošíková s tím, že boj s redaktory, co se tenkrát vzbouřili, byl místy až komický. Pro ParlamentníListy.cz promluvila také o tom, kdo se za vzbouřence postavil a padla taková jména jako Havel nebo Svěrák. Řekla svůj názor i o koncesionářských poplatcích a o „sporech“ mezi prezidentem Zemanem a Českou televizí. „Miloš Zeman je demokraticky zvoleným prezidentem republiky a je naprosto neuvěřitelné, co si k němu Česká televize dovolí,“ říká Jana Bobošíková.
20.12.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Jana Bobošíková (607 článků) , Jan Svěrák (181 článků) , Jan Zeman (366 článků)