Článek

Poslankyně Drastichová podváděla s hlasovacími kartami svých kolegů

 
Rozruch ve Sněmovně způsobila ve středu véčkařská poslankyně Jana Drastichová. Při hlasování o části vládní zdravotní reformy manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů. V parlamentní praxi absolutně nepřijatelný krok, obvykle zralý na disciplinární řízení. Podraz Drastichové odhalil David Rath (ČSSD), který na manipulaci s hlasovacími kartami upozornil.
07.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků) , Jana Drastichová (41 článků)
Podobné články

Poslankyně Drastichová ZAPLATILA POKUTU za manipulaci s hlasovacími kartami

 
Poslankyně Jana Drastichová (VV) už zaplatila sankci deset tisíc korun, kterou jí za manipulaci s hlasovacími kartami ve sněmovně uložil mandátový a imunitní výbor.
10.10.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Nachytaná poslankyně Drastichová: Omlouvám se, jsem nezkušená

 
AKTUALIZACE: Rozruch ve sněmovně způsobila dnes poslankyně z Věcí veřejných Jana Drastichová. Při hlasování, které následovalo po projednávání o zdravotní reformě totiž manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů – předsedy klubu Víta Bárty a předsedy strany Radka Johna. ČSSD nyní vyzývá k tomu, aby se Karolína Peake vzdala svého postu šéfky legislativní rady vlády, neboť se prý zastala Drastichové. Podle Peake to totiž byla pouze školácká chyba. Později se vyjasnilo, že Drastichová při procedurálním hlasování o prodloužení možnosti hlasovat o zákonech až do noci vytáhla karty dvou kolegů z poslaneckého klubu, tedy Johna a Bárty.
07.09.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Jana Drastichová (41 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Drastichová ve sněmovně podváděla. Teď u véček povýšila

 
Stranické buňce Věcí veřejných v Moravskoslezkém kraji bude po víkendových volbách předsedat čtyřiatřicetiletá poslankyně Jana Drastichová. Ta přitom momentálně čelí obvinění, že při hlasování v Poslanecké sněmovně neoprávněně manipulovala s hlasovacími lístky svých kolegů a dopustila se tak podvodu.
17.09.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Poslankyně Drastichová musí zaplatit POKUTU 10 tisíc! PODVÁDĚLA při hlasování

 
Poslankyně strany Věci veřejné Jana Drastichová, která během jednání Poslanecké sněmovny 7. září manipulovala s hlasovacím zařízením svých kolegů, bude muset zaplatit pokutu 10 tisíc korun. Ve čtvrtek tak rozhodl mandátový a imunitní výbor sněmovny, informoval jeho předseda Jeroným Tejc (ČSSD).
15.09.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Poslankyně Drastichová dostala za podvod při hlasování pokutu 10 000 korun

 
Pokutou deset tisíc korun potrestal ve čtvrtek mandátový a imunitní výbor poslankyni VV Janu Drastichovou za manipulaci s hlasovacími kartami dvou stranických kolegů při nedávné schůzi Sněmovny. Rozhodnutí o udělení trestu bylo podle šéfa výboru Jeronýma Tejce (ČSSD) jednomyslné.
15.09.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Jeroným Tejc (662 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Hlasovací podvod poslankyně Drastichové bude řešit mandátový a imunitní výbor

 
Úterní manipulací s hlasovacími kartami, které se při jednání Sněmovny dopustila poslankyně VV Jana Drastichová, se bude zabývat mandátový a imunitní výbor. Novinkám to ve středu potvrdil jeho šéf Jeroným Tejc (ČSSD).
08.09.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Benda Rathovi: Děláte ohledně Drastichové z komára velblouda

 
Jana Drastichová manipulovala s hlasovacími kartami dvou svých stranických kolegů – předsedy klubu Věcí veřejných Víta Bárty a předsedy strany Radka Johna. Přistihl ji při tom David Rath a rád by ji viděl skládat mandát. Místopředseda sněmovního ústavněprávního výboru Marek Benda reaguje s klidem: děláte z komára velblouda.
07.09.2011 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , David Rath (4435 článků) , Marek Benda (518 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Jana Drastichová (41 článků) , Jan Marek (347 článků) , Jan Bárta (158 článků) , Jan Benda (38 článků)

Poslankyně Drastichová chce žalovat Drábka. Kvůli sockartě

 
Věci veřejné se nedokáží ztotožnit s myšlenkami práce a sociálních věcí ministra Jaromíra Drábka, které vedou postižené do izolace od běžného života. Poslankyně Jana Drastichová podpořila petici za obnovení přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany po amputaci končetin a za přiznání příspěvku na pomůcky.
28.09.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Drastichová (VV): MŽP sice utratilo 10 miliard, ale lidi v Ostravě se dusí dál

 
Lidi na Ostravsku častěji než jinde v republice dusí smog. Poslankyně Věcí veřejných Jana Drastichová interpelovala ministra životního prostředí kvůli tomu, že rezort tento problém dlouhodobě neřeší. Podle poslankyně je však odpověď ministra bohužel neuspokojivá a pomíjí fakta a skutečný stav problému.
02.02.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

PODVOD VE SNĚMOVNĚ! Poslankyně VV použila hlasovací zařízení kolegů!

 
Poslanec David Rath a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve středu sněmovnu upozornili na to, že poslankyně Jana Drastichová (VV) manipulovala s hlasovacím zařízením svých kolegů. Sociální demokraté si poté vzali pauzu na jednání poslaneckého klubu, takové jednání je podle nich nepřípustné.
07.09.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , David Rath (4435 článků) , Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová z VV dostala pokutu 10 tisíc za manipulaci s hlasováním

 
Poslankyně z Věcí veřejných Jana Drastichová musí zaplatit 10 000 korun jako trest za to, že manipulovala s hlasováním. Rozhodl tak mandátový a imunitní výbor Sněmovny.
15.09.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Kočí nás zdevastovala, přiznává Drastichová. Ale už je prý lépe

 
Poslankyně Parlamentu České republiky a předsedkyně krajské rady Věcí veřejných v Moravskoslezském kraji Jana Drastichová si myslí, že představitelé této strany tvoří silný a vyrovnaný tým.
13.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová (VV): Přijdou kantoři o stokoruny z měsíční výplaty?

 
„To, před čím varoval Josef Dobeš a co bylo důvodem jeho odchodu z postu ministra školství, se naplňuje,“ říká poslankyně VV Jana Drastichová v souvislosti se zveřejněnou informací o tom, že vázání 2,5 miliard v rozpočtu regionálního školství se odrazí ve snížení platů učitelů i nepedagogických pracovníků.
29.04.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jan Dobeš (71 článků)

Drastichová (VV): Vláda se k požadavkům seniorů obrací zády

 
Zachování stávající valorizace důchodů, dočasné odstranění zastropování příjmů průběžného penzijního systému do roku 2016, odložení druhého pilíře penzijní reformy a urychlené přijetí zákona o sociálním bydlení seniorů. Všechny tyto požadavky jsou oprávněné, tvrdí poslankyně Věcí veřejných Jana Drastichová po veřejném slyšení v souvislosti s peticí, kterou v této věci podepsalo víc než dvacet sedm tisíc občanů.
21.11.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová (VV): Školné musí vyvážit systém půjček

 
Otázka zavedení školného na vysokých školách budí diskuse a jitří emoce. Vypovídá o tom i vznik protestní petice, kterou podepsalo přes jedenáct tisíc lidí. Poslankyně VV Jana Drastichová upozorňuje, že případné zpoplatnění vysokoškolského studia musí jít ruku v ruce se systémem studentských půjček.
22.11.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Drastichová (VV): Pochybuji, že jeden ředitel utáhne tři nemocnice

 
9. dubna se moravskoslezská poslankyně Jana Drastichová setkala s Jiřím Martínkem, náměstkem hejtmana pro zdravotnictví. Přesně o týden později rada kraje odvolala ředitele tří nemocnic a čtyři nemocnice propojila do dvou personálních unií.
22.04.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Véčkařku Drastichovou vyjde chyba při hlasování asi na 58 tisíc korun

 
Manipulace s hlasovacím zařízením, jíž se dopustila v tomto týdnu poslankyně Věcí veřejných Jana Drastichová, zřejmě skončí ztrátou jednoho poslaneckého platu.Pokud sněmovna dojde k závěru, že poslankyně skutečně "jen" vytáhla karty svých kolegů, aby je odhlásila a snížila tak kvorum pro hlasování ve sněmovně, ale nehlasovala za ně. Pak dostane pokutu a bude se muset ještě jednou omluvit. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz
09.09.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Imunitní výbor rozhodne o trestu pro Drastichovou za hlasovací kauzu

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se bude ve čtvrtek zabývat případem, kdy poslankyně VV Jana Drastichová údajně zmanipulovala hlasování sněmovny. Poslankyně při hlasování vytáhla z hlasovacího zařízení karty svých nepřítomných kolegů, místo aby požádala předsedající schůze o jejich odhlášení.
15.09.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků)

Lidé na Zemana v Brandýse mávali červenými i zelenými kartami

 
Zhruba dvacítka odpůrců s červenými kartami a také zástupci opačného tábora se zelenými kartami přivítali dnes prezidenta Miloše Zemana na náměstí v Brandýse nad Labem u Prahy v poslední den jeho třídenní návštěvy středních Čech. Prezident, tak jak má ve zvyku, nejdříve vyzval odpůrce, ať mu položí dotaz. Nikdo z hloučku lidí s transparenty jako "Stop hulvátům" či "Mráz z Kremlu, ostuda z Hradu" ale této možnosti nevyužil.
30.04.2015 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21259 článků)