Článek

Poslanec bez další funkce a příplatku je ve Sněmovně ojedinělý úkaz

 
Pokud ve Sněmovně oslovíte zákonodárce slovy pane předsedo nebo místopředsedo, můžete si být jisti, že pozitivně zareaguje téměř každý z poslanců nebo senátorů. Ve dvousetčlenné Sněmovně je totiž pouze pětatřicet poslanců, tedy zhruba 17 procent, kteří nemají žádnou funkci, a tedy ani žádný příplatek.
13.03.2010 03:45 |

podobné články

Podobné články

Zvýšení příplatků pro některé učitele až na 3500 korun měsíčně vláda neodmítne

 
Zvýšení příplatků třídním učitelům a pedagogům za specializované činnosti až na 3500 korun měsíčně, jak navrhli lidovečtí poslanci, vláda ANO v demisi patrně nepodpoří, ale ani neodmítne. Zákonodárcům by měl kabinet po středeční schůzi zaslat k novele zákoníku práce podle podkladů neutrální stanovisko. Růst příplatků by přišel státní rozpočet podle odhadu předkladatelů na více než dvě miliardy korun ročně, informovala ČTK.
19.05.2018 21:55 |

podobné články

Policisté v některých krajích přijdou o peníze z rizikových příplatků

 
Snížení rizikových příplatků čeká od prvního července několik tisíc policistů v Ústeckém kraji. Policejní mluvčí Šárka Poláčková agentuře Mediafax v pátek sdělila, že se to týká všech policejních složek.
25.06.2010 15:40 |

podobné články

Vybírání palivových příplatků by mělo skončit na všech leteckých linkách

 
Vybírání palivového příplatku, jako dalšího poplatku (taxy) k ceně letenky, zavedly klasické letecké společnosti postupně od roku 2004 se zdůvodněním, že světové ceny ropy vzrostly natolik, že letecké společnosti si na přechodnou dobu musejí kompenzovat mimořádně vysoké náklady na letecké pohonné hmoty příplatkem, který však zruší, pokud se světové ceny ropy sníží a stabilizují se.
22.01.2016 17:15 |

podobné články

Češi pozorovali vzácný astronomický úkaz, Merkur přechází před Sluncem 13krát za století

 
Češi mohli v pondělí na obloze sledovat netradiční přírodní úkaz - přechod planety Merkur před Sluncem. Mimořádný přírodní jev vzniká tehdy, pokud se seřadí Země, Merkur a Slunce do jedné přímky. Úkaz se opakuje zhruba 13krát za sto let. Jev byl v Česku pozorovatelný od 13:00 do 20:34, tedy do západu Slunce.
09.05.2016 18:20 |

podobné články

Vladimír Remek o půlnoci: Úspěch komunistů už není ojedinělý výkřik, ale trend

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Výsledky krajských a senátních voleb, v nichž tak výrazně uspěla levice, nelze brát podle Vladimíra Remka jako ojedinělý výkřik, ale trend, který je reakcí lidí na styl politiky prezentovaný především ODS.
14.10.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (140 článků)

Vladimír Remek: Úspěch komunistů není ojedinělý výkřik, ale trend

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Výsledky krajských a senátních voleb, v nichž tak výrazně uspěla levice, nelze brát podle Vladimíra Remka jako ojedinělý výkřik, ale trend, který je reakcí lidí na styl politiky prezentovaný především ODS.
14.10.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (140 článků)

Klinika dětské chirurgie připravuje pro děti preventivní program, který je v České republice ojedinělý

 
Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno připravila pro děti mateřských, základních a středních škol výjimečný preventivní program. Žáci mají možnost se dostat přímo do Dětské nemocnice, kde je traumatologové upozorní formou přístupnou pro jejich věk na nebezpečí úrazů. První děti dorazí do Dětské nemocnice ze ZŠ Milénova ve čtvrtek 9. 6. 2016 v 9.00 hodin. Jedná se o mimořádný projekt dětské chirurgie, který je v ČR ojedinělý tohoto druhu. Ročně by se tak mělo v Dětské nemocnici vystřídat zhruba 80 tříd z různých typů škol.
07.06.2016 19:55 |

podobné články

Klinika dětské chirurgie připravuje pro děti preventivní program, který je u nás ojedinělý

 
Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno připravila pro děti mateřských, základních a středních škol výjimečný preventivní program. Žáci mají možnost se dostat přímo do Dětské nemocnice, kde je traumatologové upozorní formou přístupnou pro jejich věk na nebezpečí úrazů. První děti dorazily do Dětské nemocnice ze ZŠ Milénova v červnu. Jedná se o mimořádný projekt dětské chirurgie, který je v ČR ojedinělý tohoto druhu. Ročně by se tak mělo v Dětské nemocnici vystřídat zhruba 80 tříd z různých typů škol.
07.09.2016 20:45 |

podobné články

Ukažte své jizvy, reagují ženy po mastektomii na podprsenkovou výzvu

 
Internetem se šíří další výzva. Jmenuje se "Ukaž své ramínko“ a ženy mají sdílet fotku s odhaleným ramínkem podprsenky. Přidala se už řada známých osobností. Výzva ale vyvolala reakci žen, které jsou po rakovině prsu. Vytvořily vlastní výzvu - "Ukaž svou jizvu".
05.10.2015 16:40 |

podobné články

Je to snad znamení shůry? Kříž na obloze vyvolal hysterii

 
Vždy, když se na nebi objeví nějaký neobvyklý úkaz, lidé šílí. Většinou si všichni myslí, že je to nějaké znamení. Nikdo ani nepřemýšlí nad tím, že je to prostě náhoda a že za to může lom světla, mraky, letadlo či cokoliv jiného. Další takový znepokojující úkaz na obloze se objevil v Michiganu. Co to může být?
21.01.2016 22:36 |

podobné články

Když na to máš, tak to ukaž: Největší výstřihy, rozparky a průsvity Plesu v Opeře

 
V tom, do jaké míry na Plese v Opeře odhalit své tělo, netápou jen jeho návštěvnice, ale i módní návrháři. Puristé tvrdí, že na tak noblesní akci velké dekolty a rozparky nemají co dělat a působí lacině, další mávnou rukou se slovy: Když na to máš, tak to ukaž.
09.02.2016 06:00 |

podobné články

Celá planeta se těšila, až mezi Zemí a Měsícem proletí asteroid!

 
Ojedinělý přírodní úkaz bude k vidění za několik desítek hodin z planety Země. Proletí kolem ní obří asteroid, lidé jej budou moci sledovat z unikátně blízké vzdálenosti.
07.11.2011 11:50 |

podobné články

Přebíraní úplatku v hotovosti je ojedinělý úkaz, komentuje bezpečnostní expert

 
Jak moc bizarní je v současné době složitých sítí firem a fiktivních obchodních transakcí chodit po ulici s krabicí bankovek? Bezpečnostní experti se nemohou shodnout. V případě Davida Ratha za tím nejspíš stojí povaha solitéra a nedůvěra k ostatním lidem. Než by se s nimi pouštěl do složitých obchodních vztahů, raději si své peníze odnesl v hotovosti.
17.05.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4416 článků)

Šestnáctiletý Miki Kopas láme hůl nad ODS: Kníže má na to být premiér

 
JINÝMA OČIMA Úkaz v Česku téměř ojedinělý. Teenager a stará se o politiku. Nicméně Mikuláš Kopas z Bohumína takový je. Přestože chodí teprve do základní školy, zdraví se s ministry jako by se nechumelilo a pronáší zasvěcené politologické soudy. Podle něj může být Karel Schwarzenberg ještě premiérem, protože se TOP 09 nejspíš stane budoucím lídrem pravice.
01.03.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3733 článků)

Přiznání Báry Basikové: Plastiky? No samozřejmě!

 
Zpěvačka Bára Basiková je ojedinělý úkaz českého showbyznysu. Jako jedna z mála slavných žen se nestydí za to, že se svěřila do rukou plastických chirurgů. Otevřeně promluvila o tom, jaký zákrok podstoupila.
27.05.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Bára Basiková (585 článků)

Žena s deštníkem, kterou zasáhl blesk, zemřela. Je první obětí letošních bouřek

 
Žena (†44), kterou minulý týden zasáhl blesk na pražském Střížkově, v úterý zemřela. Nyní to portálu Novinky.cz oznámila mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Markéta Ehrenbergerová. Ročně je bleskem v Česku zasaženo několik lidí, ve městě mezi domy je to ale úkaz ojedinělý.
07.07.2017 16:20 |

podobné články

Ledecká vymazala v paralelním slalomu soupeřky: Senzační Ester, má zlato i z prkna!

 
Naprosto ojedinělý sportovní úkaz… Ester Ledecká (22) nejprve na olympiádě v Koreji šokovala svět zlatem na lyžích v Super-G a dnes dokonala neskutečný zlatý double! V paralelním obřím slalomu na snowboardu nedala svým soupeřkám žádnou šanci. Všechny své jízdy vyhrála!
24.02.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ester Ledecká (140 článků)

Piráti podporují návrh senátora Michálka omezit funkce v Senátu

 
Za vykonanou práci má být člověk po zásluze odměněn. Jsme však svědky, jak se systém příplatků za cosi nenápadně může měnit v mechanizmus na ovládnutí celé zákonodárné instituce.
17.11.2016 15:00 |

podobné články

Tajemný úkaz se pohybuje 4x rychleji než světlo

 
Nedaleko sousední galaxie se podařilo astronomům najít nezvyklý úkaz. Neví si s ním rady.
19.04.2010 05:30 |

podobné články