Článek

Poslanci si schválili koronavirové „prázdniny“, sejdou se až v dubnu. A co Senát?

 
Sněmovna ve středu odpoledne na návrh svého předsedy Radka Vondráčka (ANO) předčasně ukončila nynější schůzi. Podle Vondráčkova dřívějšího vyjádření jde o preventivní opatření kvůli novému typu koronaviru. Poslanci jedním hlasováním vyřadili všechny zbývající neprojednané body, čímž schůzi ukončili.
11.03.2020 15:35 |

podobné články

Podobné články

Koronavirus mění české školství: Vláda dala dětem nečekané volno. Přijdou o letní prázdniny?

 
Strach z koronaviru mění české školství. V tuto chvíli jsou kvůli vládnímu nařízení uzavřeny školy. Děti a studenti dostali neplánované "koronavirové" prázdniny. Jenže výuka se bude muset někdy nahradit. Objevují se spekulace a první návrhy, že letní prázdniny by mohly být osekány. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ve středu uvedl, že nečekané prázdniny mohou trvat až měsíc.
11.03.2020 11:06 |

podobné články

Poslanci opět schválili odpadovou novelu. V té původní byla chyba

 
Poslanci dnes schválili vládní novelu zákona o odpadech poté, co ji vetoval prezident Miloš Zeman a sněmovně znovu předložila vláda. Jde o obsahově stejnou novelu, kterou zákonodárci už jednou schválili. Kvůli chybě při zpracování však obsahovala i jeden pozměňovací návrh, který poslanci neschválili. Dnešní předlohu nyní dostane k projednání Senát. Informuje o tom ČTK.
07.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23641 článků)

Děti a koronavirus: Virové prázdniny budou trvat 30 dnů. Česko nakoupí 600 000 respirátorů

 
Rodiče malých dětí jsou postaveni před nečekaný problém, žákům začaly neplánované "koronavirové" prázdniny. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že prázdniny mohou trvat až měsíc. Na konci března se bude řešit, co dělat dál.
11.03.2020 12:11 |

podobné články

Sněmovna dnes opět rozhodne o rozdělování výnosů z loterií

 
Poslanci by dnes měli opět rozhodnout o rozdělování výnosů z hazardu. Projednávat budou vládní daňovou reformu, která tato pravidla také obsahuje a kterou jim vrátil Senát s pozměňovacím návrhem. Senátorům se nelíbilo, v jaké podobě poslanci rozdělování výnosů schválili. Kromě toho by poslanci měli rozhodovat o dalších zákonech, které jim vrátil Senát. Ještě předtím však poslanci uctí památku zesnulého exprezidenta Václava Havla.
20.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5601 článků)

Začínají jarní prázdniny, školy zůstanou zavřené ve čtrnácti okresech

 
V pondělí začínají v prvních 14 okresech Česka jarní prázdniny. V následujících týdnech pak přijde postupně řada na další. Celý cyklus jarních prázdnin letos potrvá do 13. března. První turnus jarních prázdnin navazuje na pololetní prázdniny, které byly v pátek. Tito školáci tak mají jarní prázdniny oproti jiným delší.
01.02.2016 06:20 |

podobné články

Poslanci se zákonům vráceným Senátem sejdou zřejmě těsně před Vánoci

 
Poslanci se pravděpodobně sejdou ještě 22. prosince, aby projednali zákony vrácené Senátem. ČTK to řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a STAN). Horní komora ve středu odmítla vládní novelu, která má v rámci boje proti daňovým únikům zavést například kontrolní výkazy pro plátce DPH, a lázeňskou novelu, do které poslanci vložili pasáž o povinnosti pojišťoven zveřejňovat smlouvy s poskytovateli zdravotní péče.
11.12.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (962 článků) , Petr Gazdík (951 článků)

Poslanci se sejdou k návrhu KSČM na zdanění náhrad církvím

 
Poslanci se dnes sejdou k dalšímu projednávání návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Svolání schůze s jediným bodem podnítili komunističtí poslanci za podpory některých dalších klubů. Z dosavadních vyjádření zástupců stran vyplývá, že Sněmovna by návrh mohla schválit.
13.12.2018 06:25 |

podobné články

Íránští poslanci schválili jadernou dohodu

 
Íránští poslanci schválili dohodu o jaderném programu, kterou s prezidentem Hasanem Rúháním v červenci schválilo šest velmocí. Dohodu, která umožní zrušení sankcí vůči Íránu, ale schválili s několika podmínkami.
13.10.2015 09:40 |

podobné články

Sněmovna přehlasovala Senát, zvýší se daně na alkohol, cigarety i hazard

 
Poslanci z řad ANO, ČSSD a KSČM v úterý přehlasovali Senát a schválili původní verzi daňového balíčku, který zvyšuje spotřební daň na alkohol, tabák a hazard, zvyšuje poplatek za zápis do katastru nemovitostí a zdaňuje technické rezervy pojišťoven. Senát navrhoval úlevy, ty ale neprošly.
17.12.2019 16:45 |

podobné články

Poslanci schválili ochranu velvyslanectví v Kábulu vojáky

 
Poslanci schválili vládní návrh, aby ochranu českého velvyslanectví v Kábulu měli příští rok na starosti vojáci speciálních sil. Nahradili by policisty z útvaru rychlého nasazení. Návrh ještě musí posoudit Senát.
04.11.2009 16:15 |

podobné články

Poslanci si schválili snížení platů, ČSSD ale vyhrožuje zablokováním v senátu

 
Poslanci v pátek schválili novelu, která snižuje platy politiků, soudců a státních zástupců o pět procent. ČSSD ale už ohlásila, že Senát, v němž má sociální demokracie většinu, zákon zřejmě kvůli platům žalobců vrátí.
10.12.2010 10:25 |

podobné články

PROBOHA! Tohle schválili poslanci: Do DŮCHODU V 70 LETECH! V nemocnicích ZAPLATÍME VÍC!

 
Změny ve veřejném zdravotním pojištění, jako například zvýšení poplatku za den pobytu v nemocnici z 60 na 100 korun nebo možnost zavedení tzv. nadstandardu zdravotní péče, schválili v úterý poslanci v závěrečném čtení. Sněmovna zároveň přehlasovala Senát a prosadila novou výměru důchodů.
21.06.2011 12:00 |

podobné články

Poslanci schválili služební zákon i s „budižkničemy“, na řadě je Senát

 
Poslanci na středeční schůzi schválili v závěrečném třetím čtení konečnou podobu zákona o státní službě. Počítá i se zavedením tzv. politických náměstků, které kritizuje prezident Miloš Zeman. Pro hlasovalo 127 poslanců ze 172 přítomných, 12 jich bylo proti. Zákon nyní putuje do Senátu a posléze k prezidentovi.
10.09.2014 09:56 |

podobné články

Poslanci schválili tajným službám přístup k datům od operátorů, bank i finančních úřadů

 
Poslanci ve středu schválili novelu zákona o zpravodajských službách, která rozšiřuje jejich pravomoci. Zpravodajci se nově dostanou i k daňovým údajům a informacím od telekomunikačních operátorů. Novelu posoudí Senát.
08.07.2015 10:01 |

podobné články

Cigarety od ledna zdraží, poslanci schválili zvýšení spotřební daně

 
Krabička cigaret by měla od ledna zdražit o tři až čtyři koruny, další zvýšení ceny by mělo pokračovat v následujících dvou letech. Poslanci schválili novelu zákona o spotřebních daních, podle které se zvýšení dotkne i surového tabáku. Nyní novelu posoudí Senát a následně poputuje k podpisu prezidentu. 
02.10.2015 11:15 |

podobné články

Poslanci schválili rozšíření zelené nafty i na živočišnou výrobu

 
Vratku části spotřební daně z nafty by nově měli dostávat i zemědělci v živočišné výrobě. Dosud na ni měli nárok jen zemědělci v rostlinné výrobě. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních, kterou dnes schválili poslanci. Proti původní vládní podobě ji ale výrazně pozměnili a vracení daně rozšířili i na rybníkáře a firmy hospodařící v lesích. Rozšíření zelené nafty má podpořit zemědělce i jejich konkurenceschopnost. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.
21.10.2016 13:15 |

podobné články

Dlouhodobě nemocní dostanou víc peněz, schválili poslanci

 
Dlouhodobě nemocní zaměstnanci mají šanci, že budou od příštího roku čerpat od státu více peněz za pracovní neschopnost. Poslanci ve středu v závěrečném čtení schválili zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení, jež má podnikatelům zjednodušit administrativu spojenou s placením odvodů. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.
17.05.2017 10:10 |

podobné články

Sdružení místních samospráv: Obecní rozpočty posílí. Poslanci schválili novelu o rozpočtovém určení daní

 
9 miliard korun na veřejné investice, služby občanům, i kofinancování eurofondů je výsledkem změny zákona o rozpočtovém určení daní, kterou právě schválili poslanci. Obcím se navrací podíl na příjmech z DPH, které jim byly upřeny zavedením již zrušeného 2. pilíře důchodové reformy. Nyní je na řadě Senát.
09.06.2017 14:50 |

podobné články

Poslanci schválili zpomalení růstu svých platů

 
Poslanci ve čtvrtek na mimořádné schůzi schválili novelu, která zpomaluje růst platů politiků. Těm by mzdy měly vzrůst od příštího roku zhruba o devět procent. Normu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.
15.11.2018 09:05 |

podobné články