Článek

Poslanci sebrali plat odsouzeným kolegům. Pekárkovi však může zůstat

 
Návrh zákona, podle kterého by věznění poslanci nedostávali plat a náhrady, názorově rozdělil nejen politiky, ale i ústavní právníky. Právní experti oslovení ČTK se dnes nedokázali shodnout v otázce, zda by poslanci bylo možné odebrat plat již v tomto volebním období, jak tvrdí ODS, nebo až v období následujícím, jak se domnívá ČSSD. V prvním případě by se novela mohla dotknout poslance Romana Pekárka (dříve ODS), kterého soud poslal do vězení na pět let za korupci.
15.02.2013 17:35 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna rozhodla: Rath s Pekárkem přijdou o plat i náhrady

 
S vězněnými či souzenými poslanci se za poslední dobu roztrhl pytel, podle zákona však i přes svůj pobyt ve vězení stále dostávali plat i náhrady. Teď ale zákonodárci poslali svým kolegům Davidu Rathovi a Romanu Pekárkovi smutný vzkaz. S penězi je konec!
17.05.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4416 článků)

Bývalý místostarosta Kolína jde za korupci na šest let do vězení

 
Krajský soud v Praze vyměřil šest let vězení bývalému kolínskému místostarostovi Romanu Pekárkovi (ODS), který si podle obžaloby řekl o milionový úplatek za výhodnější prodej městských pozemků. Podnikateli Petru Ličkovi, který měl Pekárkovi úplatek nabídnout, soud vyměřil roční vězení. Rozsudek není pravomocný.
18.05.2012 14:10 |

podobné články

Uvězněnému poslanci Pekárkovi odebrala sněmovna plat i všechny benefity. A Rath?

 
Věznění zákonodárci zřejmě ztratí nárok na plat a náhrady za náklady spojené s jejich funkcí člena Parlamentu. Přijít mají také o další benefity, jako je například kancelář v jejich regionech. Změnu přináší novela zákona o platech ústavních činitelů, kterou dnes Sněmovna schválila. Normu nyní dostane k projednání Senát. 
17.05.2013 13:55 |

podobné články

Odsouzení poslanci by měli přijít o plat

 
Poslanci v pátek schválili novelu zákona o platech ústavních činitelů, která by odsouzeným zákonodárcům umožnila odebrat plat, náhrady i další výhody a požitky plynoucí z výkonu funkce. Přijat naopak nebyl pozměňovací návrh Kateřiny Klasnové (VV), který by trestal neomluvené absentéry ve Sněmovně.
17.05.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Michaláková se po roce setkala se synem Davidem: Ptal se mě, jestli ho sebrali, protože jsem chudá! Napovídali mu to pěstouni?

 
Konečně! Eva Michaláková, které v Norsku sebrali děti, se konečně viděla se svým synem! Ale jen s jedním. Pod dohledem tamní sociálky se mohla po dlouhém roce setkat se synem Davidem (6). Ten se své mámy ptal, zda jí ho sebrali kvůli chudobě. Vypadá to, jako by mu to nabulíkovali pěstouni. Druhý syn Denis (9) na chůzku nedorazil, podle norské sociálky má špatné reakce na setkání s matkou.
13.03.2015 20:10 |

podobné články

Okamura: Prý kandiduji na poslance proto, že mi nestačí plat senátora. Nesmysl

 
Naši odpůrci šíří fámy, že prý kandiduji na poslance proto, že mi nestačí plat senátora a snažím se získat i plat poslance. Dovolte nám vyvrátit toto směšné nařčení. Plat senátora a poslance je totiž stejný a mandát senátora mi zaniká v okamžiku, kdy bych se stal poslancem, tyto funkce nelze vykonávat souběžně.
20.10.2013 22:15 |

podobné články

Prezident Zeman podepsal novelu, která ústavním soudcům výrazně zvedne plat

 
Ústavním soudcům se výrazně zvedne plat. Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal novelu zákona o soudech a soudcích, podle níž se bude plat ústavních soudců určovat ze stejného základu jako u ostatních soudců. Doposud se jejich plat odvíjel z nižšího základu jako u poslanců či ministrů, a proto ústavní soudci dostávali méně peněz než mnozí soudci nižších instancí.
13.08.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21141 článků)

Je to venku. Kancléř Mynář prozradil svůj šestimístný plat

 
Kancléř prezidenta Vratislav Mynář dostává každý měsíc v průměru 120 tisíc korun. Mynář to uvedl v rozhovoru pro Deník, který list otiskne ve svém zítřejším vydání a v předstihu o tom informoval na své webové stránce. „Můj základní plat je necelých 80 tisíc korun, a když k tomu připočtu kvartální odměny, které jsou variabilní, tak plat dělá téměř 120 tisíc korun. Je to nejvyšší úřednický plat na Hradě," uvedl kancléř.
17.04.2015 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (937 článků)

Íránci usekli ruce odsouzeným zlodějům

 
Ve středověku to byl obvyklý trest v Evropě, v Íránu platí dodnes - v této islámské zemi ve středu usekli ruce pěti odsouzeným zlodějům. Informuje o tom televize CNN.
22.07.2010 17:35 |

podobné články

Rath ve vazbě nelení. Sepsal novelu, která má ulevit odsouzeným

 
Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath ve vazbě nezahálí. Sepsal totiž novelu zákona, která má ulevit odsouzeným. Rath už o novele několikrát během svého pobytu za mřížemi hovořil.
06.09.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4416 článků)

Soudy odpouštějí dluhy i lidem dříve odsouzeným za podvod

 
Soudy odpouštějí drtivou část dluhů, a chrání tak před exekucemi i dlužníky dříve odsouzené za úvěrový podvod. Osobní bankrot čili oddlužení povolují nejen zoufalým lidem bez příjmu, ale jinak s čistým trestním rejstříkem, ale i odsouzeným podvodníkům, kteří už někoho připravili o peníze záměrně.
16.03.2014 06:50 |

podobné články

Nejbrutálnější poprava ISIS: Odsouzeným teroristé rozdrtili hlavy betonovými kvádry

 
Zastřelení, shození z výškové budovy, uříznutí hlavy nebo upálení zaživa. Těmito všemi popravami se snažili teroristé z ISIS vyděsit svět. A teď přitvrdili. Dvěma odsouzeným radikálové rozdrtili na chodníku v iráckém městě Ninive hlavy betonovými kvádry.
30.04.2015 15:35 |

podobné články

Ve věznici Mírov prodávali anabolika: U soudu přiznali vinu

 
Část obžalovaných v kauze distribuce anabolik do mírovské věznice, kterou dnes otevřel šumperský soud, přiznala vinu. Odsouzeným za peníze prý poskytovali přípravky na cvičení. Mezi pěti obžalovanými je také dozorce, který je nyní postaven mimo službu. U soudu prohlásil, že se ničeho nezákonného nedopustil. Případ s názvem Alcatraz se dostal před soud po dvou letech vyšetřování. Podle žalobce odkryl propracovanou distribuční síť, která dodávala odsouzeným anabolika i jiné přípravky podporující růst svalů při cvičení.
14.10.2015 12:30 |

podobné články

Ropný gigant Shell jednal s odsouzeným za praní peněz. Poprvé to přiznal

 
Britská ropná společnost Shell poprvé přiznala, že v Nigérii jednala s člověkem odsouzeným za praní špinavých peněz, když si vyjednávala přístup k rozsáhlému ropnému poli. Informoval o tom v úterý zpravodajský server BBC. Peníze podle něj skončily u tehdejšího prezidenta Nigérie a členů jeho vlády.
11.04.2017 15:10 |

podobné články

Server: Ani proslulý advokát Sokol nepomohl poslanci odsouzenému za korupci

 
Ani pomoc „advokáta prominentů“ Tomáše Sokola nebyla nic platná bývalému poslanci Romanu Pekárkovi. Ten nyní sedí ve vězení, kde si odpykává pětiletý trest za korupci. Poslední šancí, jak se trestu vyhnout, byla ústavní stížnost, kterou sepsal právě Sokol. Ústavní soud ji ale smetl ze stolu. Informoval o tom server Lidovky.cz.
24.03.2015 10:46 |

podobné články

"Lex Pekárek" prošel: Odsouzení poslanci přijdou o plat!

 
Poslanci a senátoři odsouzení k nepodmíněnému trestu už nebudou mít nadále nárok na plat, náhradu výdajů či naturální plnění. Návrh v pátek poslanci schválili jednohlasně. Němcová jim následně vyčetla špatnou docházku.
17.05.2013 14:25 |

podobné články

Daňový balíček podpořil i z korupce podezřelý poslanec, píší deníky

 
České deníky dnes komentují středeční schválení vládního daňového balíčku ve Sněmovně, s nímž kabinet Petra Nečase (ODS) spojil i hlasování o důvěře vládě. Prostor v komentářích tisk věnuje i novému poslanci občanské demokracie Romanu Pekárkovi, který byl nepravomocně odsouzen za korupci, ale přes výzvy vedení strany se nechce mandátu vzdát.
08.11.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Pekárek vůbec neměl přijmout mandát, říká jeho kolega Suchánek

 
Hosty pořadu Otázky Václava Moravce byli předseda sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS), předseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban (ČSSD), senátorka Eliška Wagnerová (SZ) a majitel firmy BEST a podnikatel roku 2007 Tomáš Březina. Mluvili také o nepravomocně odsouzeném poslanci ODS Romanu Pekárkovi.
11.11.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (164 článků) , Pavel Suchánek (77 článků)

Známý poslanec-odsouzenec z ODS Pekárek dostane do vězení dobrou zprávu: Soud mu přiklepl více než třista tisíc

 
Kolín musí bývalému poslanci a někdejšímu místostarostovi města Romanu Pekárkovi (dříve ODS) zaplatit 336 000 korun za náklady soudního řízení, které se týkalo Pekárkovy úplatkářské aféry. Rozhodl o tom odvolací soud, který původní částku snížil o 200 tisíc korun, informuje Mladá fronta Dnes (MfD). Právník Kolína Tomáš Kasal městu doporučí, aby podalo dovolání k Nejvyššímu soudu.
31.07.2015 11:16 |

podobné články