Článek

Poslanci schválili jiná pravidla pro auditory

 
Sněmovna schválila novelu, která zpřesňuje kompetence Rady pro veřejný dohled nad auditem a Komory auditorů. Rada by měla vedle dohledu nad řízením kontroly kvality auditorů schvalovat obecná pravidla a osoby, které kontrolu kvality auditorů a auditorských společností provádějí. Nyní norma putuje do Senátu.
24.09.2014 12:45 |

podobné články

Podobné články

Veterináři varují před falešnými auditory

 
Státní veterinární správa varuje před falešnými auditory.
01.10.2010 20:55 |

podobné články

Bárta poslal na ČD auditory. Zajímá ho, zda se nepaktují s Janouškem

 
Ministr dopravy Vít Bárta poslal na České dráhy auditory. Mají zjistit, zda podnik neuzavřel v poslední době smlouvy s firmami podnikatele Romana Janouška. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz.
25.02.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Bárta posílá na vedení ČD auditory. I kvůli jednání v "Toskánsku č.2"

 
Rozhodnutí ministra dopravy Víta Bárty (VV) zřejmě udělá vrásky na čele šéfu Českých drah Petru Žaludovi. Jedním z důvodů, proč Bárta do podniku poslal auditory, je i jednání, kterého se Žaluda a někteří politici a lobbisté zúčastnili minulý týden ve Spojených arabských emirátech.
25.02.2011 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

ODS: Poslanci schválili nová pravidla pro mediaci

 
Poslanci dnes schválili nový zákon o mediaci, který upravuje pravidla pro mimosoudní urovnání sporů prostřednictvím smírčího řízení.
10.02.2012 14:35 |

podobné články

Poslanci opět schválili odpadovou novelu. V té původní byla chyba

 
Poslanci dnes schválili vládní novelu zákona o odpadech poté, co ji vetoval prezident Miloš Zeman a sněmovně znovu předložila vláda. Jde o obsahově stejnou novelu, kterou zákonodárci už jednou schválili. Kvůli chybě při zpracování však obsahovala i jeden pozměňovací návrh, který poslanci neschválili. Dnešní předlohu nyní dostane k projednání Senát. Informuje o tom ČTK.
07.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21257 článků)

Rána pro lichváře! Poslanci schválili přísnější pravidla pro půjčky

 
Lákavé spotřebitelských úvěry i půjčky už brzy skončí. Poslanci schválili novelu zákona, která nekalé praktiky věřitelů upravuje. Lidé tak budou moci nově odstoupit od nevýhodné smlouvy do 14 dní. Nebo skončí předražené telefonní linky
09.11.2012 17:30 |

podobné články

Íránští poslanci schválili jadernou dohodu

 
Íránští poslanci schválili dohodu o jaderném programu, kterou s prezidentem Hasanem Rúháním v červenci schválilo šest velmocí. Dohodu, která umožní zrušení sankcí vůči Íránu, ale schválili s několika podmínkami.
13.10.2015 09:40 |

podobné články

Sněmovna dnes opět rozhodne o rozdělování výnosů z loterií

 
Poslanci by dnes měli opět rozhodnout o rozdělování výnosů z hazardu. Projednávat budou vládní daňovou reformu, která tato pravidla také obsahuje a kterou jim vrátil Senát s pozměňovacím návrhem. Senátorům se nelíbilo, v jaké podobě poslanci rozdělování výnosů schválili. Kromě toho by poslanci měli rozhodovat o dalších zákonech, které jim vrátil Senát. Ještě předtím však poslanci uctí památku zesnulého exprezidenta Václava Havla.
20.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Zastupitelé Prahy 8 schválili seznam domů pro privatizaci

 
Zastupitelé Prahy 8 schválili seznam domů, které plánuje radnice zařadit do další fáze privatizace. Schválili také pravidla pro jejich prodej. Praha 8 chce prodat asi 1650 bytů v Karlíně a Libni a dalších asi 300 bytů v Kobylisích a Bohnicích.
22.02.2012 19:05 |

podobné články

Jednodušší pravidla ekologického zemědělství poslanci schválili

 
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili vládní novelu zákona o ekologickém zemědělství. Novela zjednodušuje předpisy a vydávání výjimek z pravidel. Také má za cíl zkvalitnit kontrolní systém.
27.09.2011 12:25 |

podobné články

Šlechta (ODS): Uprchlická krize – pravidla pro Evropu

 
Přišel čas, abychom dohodli a schválili jednoznačná pravidla pro přijímání uprchlíků v Evropě. Pokud to doposud neudělal nikdo v Bruselu, musíme to udělat my v ČR a pravidla pro Evropu prosadit.
15.02.2016 14:45 |

podobné články

Europoslanci schválili nová pravidla pro boj s epidemiemi

 
Europoslanci schválili na plenárním zasedání ve Štrasburku nová pravidla, díky kterým chce Evropská unie lépe čelit nejrůznějším přeshraničním zdravotním hrozbám, jakými byly koronavirus, epidemie E. coli v roce 2011 či chřipka H1N1 v roce 2009. Předpis zřizuje systém včasného varování, usnadňuje členským státům společný nákup léků a vakcín a umožní vyhlášení mimořádných situací na úrovni EU.
04.07.2013 16:30 |

podobné články

Kalousek s Nečasem se radují, zvýšené daně nám zhorší život. PODÍVEJTE SE JAK

 
Ministrovi Kalouskovi s premiérem Nečasem se vyplnil sen. Poslanci nakonec schválili jejich reformu. Už dopředu se ale všichni poslanci dobře zajistili na to, že se zvýší DPH. Den před schválením vyšších daní si totiž pro jistotu přidali. Pořádně tím nadzvednuli obyčejné lidi. To ale není vše, co poslanci schválili. Přinášíme vám přehled všech norem, které prošly Sněmovnou.
08.11.2012 18:55 |

podobné články

Ministerstvo vybralo auditory pro kulturní instituce

 
Auditorská společnost Ernst & Young Audit provede kontrolu majetku a hospodaření ministerstva kultury (MK) a jím zřizovaných příspěvkových organizací Národní technické muzeum (NTM) a Česká filharmonie (ČF). Rozhodla o tom v pondělí výběrová komise ministerstva.
23.08.2010 19:25 |

podobné články

Babiš s odboráři se shodli. Na ministerstva by chtěli poslat auditory

 
Odbory přednesly zástupcům hnutí ANO návrhy priorit pro novou vládu. Shodují se na potřebě vypracovat audity na ministerstvech a na opatřeních k lepšímu výběru daní. Novinářům to po společném jednání řekl místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Václav Pícl a předseda ANO Andrej Babiš.
09.12.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků)

Interní auditoři veřejných vysokých škol jednali na ČZU

 
Nosným odborným zaměřením setkání, které hostila 9. a 10. dubna Česká zemědělská univerzita v Praze, bylo zadávání veřejných zakázek na veřejných vysokých školách. Hlavní přednášky připravili Mgr. Iva Mádlová, vedoucí právního oddělení ČZU, a JUDr. Mgr. Vlastimil Fidler, ředitel odboru práva veřejných zakázek a koncesí Ministerstva pro místní rozvoj, který seznámil interní auditory s perspektivami právního rámce veřejných zakázek.
14.04.2014 10:05 |

podobné články

Poslanci schválili rozpuštění Sněmovny, přiblížili nové volby

 
Poslanci dnes podle očekávání schválili rozpuštění Sněmovny. Učinili první krok k předčasným volbám, které by se mohly uskutečnit koncem října. Návrh podpořili hlavně poslanci ČSSD, TOP 09 a Starostů, KSČM a VV. Komoru ale rozpustí až prezident Miloš Zeman, jenž také vyhlásí volby.
20.08.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21257 článků)

Poslanci schválili rozpočet na příští rok, schodek má být 100 miliard korun

 
Koaliční vláda Bohuslava Sobotky prosadila ve sněmovně svůj první státní rozpočet. Poslanci schválili rozpočet na příští rok se schodkem rovných 100 miliard korun, což je proti letošnímu schválenému deficitu o 12 miliard méně. Poslanci přidali 450 milionů korun na sociální služby, většinu ostatních pozměňovacích návrhů na přesuny peněz zamítli.
10.12.2014 13:30 |

podobné články