Článek

Poslanci rozhodnou o důvěře Rusnokovu kabinetu, asi ji nedostane

 
Poslanci dnes rozhodnou o důvěře úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Z rozložení sil v dolní komoře vyplývá, že kabinet ji nedostane. Schůzi navštíví i prezident Miloš Zeman, který takzvanou vládu odborníků jmenoval bez vazby na dolní komoru po pádu koaličního kabinetu Petra Nečase (ODS). Poslanci rozhodnou také o řadě zákonů.
07.08.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Miloš Zeman (21277 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)
Podobné články

Poslanci rozhodnou o DŮVĚŘE VLÁDĚ. Má Rusnok šanci? ANKETA

 
Poslanci dnes rozhodnou o důvěře úřednické vládě Jiřího Rusnoka. Kabinet ji však zřejmě nedostane. Schůzi navštíví i prezident Miloš Zeman, který tzv. vládu odborníků jmenoval bez vazby na dolní komoru po pádu koaličního kabinetu Petra Nečase (ODS).
07.08.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Miloš Zeman (21277 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Poslanci dnes rozhodnou o tom, kdy budou hlasovat o důvěře vládě

 
Poslanci ze sněmovního organizačního výboru dnes rozhodnou o svolání schůze, na níž by měla sněmovna hlasovat o vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) by se mělo o důvěře jednat příští středu a měl by to být první bod schůze. Záleží však na tom, jak dnes rozhodnou členové výboru.
31.07.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Zemanův kancléř otevřeně: Ve hře je i druhá úřednická vláda

 
Pokud kabinet Jiřího Rusnoka nedostane ve Sněmovně důvěru, mohl by prezident Miloš Zeman jmenovat další úřednickou vládu. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář to řekl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Nechtěl se vyjádřit k tomu, zda by jejím sestavením Zeman opět pověřil Jiřího Rusnoka. Podle Mynáře je další úřednická vláda vedle vlády sestavené ODS či ČSSD jednou z variant. Poslanci budou jednat o důvěře Rusnokovu kabinetu na schůzi, která začne 7. srpna. 
01.08.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21277 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Vratislav Mynář (938 článků)

Peake počítá své poslance před hlasování o Rusnokovi. Dva mlčí

 
Strana LIDEM Karolíny Peake má v současnosti pouze 5 členů. Poslankyně Jana Suchá ze strany odešla a Právo píše, že před důležitým hlasováním o důvěře Rusnokovu kabinetu se Peake dva poslanci zatím ještě neozvali. Potvrdit své odmítavé stanovisko k vládnímu kabinetu si na schůzce mají potvrdit ve středu ráno.
05.08.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků) , Jana Suchá (18 článků)

Poslanci se sešli k hlasování o důvěře. Fischer ji zřejmě získá

 
Poslanci se netradičně v neděli scházejí k hlasování o důvěře vládě premiéra Jana Fischera. Překlenovací kabinet vznikl politickou dohodou ODS, ČSSD a zelených, jeho sedmnáct ministrů je v úřadu od 8. května. Strana zelených, ČSSD a nakonec i ODS během neděle oznámily, že jejich poslanci ruku pro vládu zvednou. Lidovci se rozhodnou až po Fischerově projevu, komunisté oznámili, že se hlasování zdrží.
07.06.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Rusnokova chvíle pravdy nastane 7. srpna. Bude se hlasovat o důvěře

 
Poslanci budou jednat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka na schůzi, která začne ve středu 7. srpna. O svolání schůze dnes rozhodl sněmovní organizační výbor. Vyslovení důvěry bude prvním bodem programu, řekla novinářům předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Prezident Miloš Zeman Rusnokovu úřednickou vládu jmenoval 10. července a od té doby jí začala běžet lhůta 30 dní, dokdy musí předstoupit před Sněmovnu a požádat ji o vyslovení důvěry. Zda ji získá, není jisté. 
31.07.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků) , Miloš Zeman (21277 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

V ČSSD převažují kritici Rusnokovy vlády, při hlasování o důvěře možná opustí sál

 
Názory na vládu Jiřího Rusnoka jsou uvnitř ČSSD zatím spíše kritické, uvedl šéf ČSSD Bohuslav Sobotka po jednání stínového kabinetu strany. Diskuse ale podle něj není uzavřena a mohla by pokračovat až do hlasování o důvěře kabinetu začátkem srpna. Při něm by poslanci ČSSD mohli odejít ze Sněmovny, připustil místopředseda Lubomír Zaorálek.
18.07.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Sobotka: Náš názor na Rusnokovu vládu je převážně kritický

 
Názory na vládu Jiřího Rusnoka jsou uvnitř ČSSD zatím spíše kritické, řekl dnes šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Diskuze ale podle něj není uzavřena a mohla by pokračovat prakticky až do hlasování o důvěře kabinetu začátkem srpna. Při něm by poslanci ČSSD mohli odejít ze Sněmovny. Je to jedna z variant, o níž se uvnitř strany hovoří, připustil její místopředseda Lubomír Zaorálek. 
18.07.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Rusnokovu vládu chtějí podpořit i sociální demokraté z Liberecka

 
Definitivní jasno, kdo bude hlasovat pro Rusnokovu vládu a kdo ne, bude jasné až za necelé dva týdny. Nyní mají předsedové stran zřejmě plné hlavy starostí o tom, jak se rozhodnout. Jasno není ani u sociálních demokratů. Poté, co vyšlo najevo, že by podporu vládě Jiřího Rusnoka možná dali členové z Jihočeského a Ústeckého kraje, vrásky na čele asi přidělá předsedovi ČSSD i Liberecký kraj.
25.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)

TOP 09 bude jednat s Rusnokem, důvěru jeho vládě prý nevyjádří

 
TOP 09 je připravena jednat s premiérem Jiřím Rusnokem, důvěru jeho úřednickému kabinetu ale nevyjádří. Řekl to dnes předseda strany Karel Schwarzenberg. Rusnok plánuje jednat se všemi sněmovními stranami o podpoře pro dočasnou vládu. Strany dnes již bývalé vládní koalice ale deklarovaly, že při hlasování o důvěře pro Rusnokovu vládu ruce nezvednou.
10.07.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Haškovi hejtmané se otřeli o Sobotku a Dienstbierovu "pražskou kavárnu"

 
ANKETA Hejtmani ČSSD se pro ParlamentníListy.cz vyjádřili k nadcházejícímu hlasování o důvěře Rusnokovu kabinetu. Michal Hašek odmítl názory, že by současná situace spěla k ohrožení pozice šéfa strany Bohuslava Sobotky. Jihočeský hejtman Jiří Zimola zase jasně uvedl, že většina ČSSD je pro důvěru a nic na tom nezmění názor „pražské kavárny“.
05.08.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2338 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Zahradil z ODS rebelům: Taky mám TOPky plné zuby. Ale vy svůj podraz neokecáte

 
Europoslanec ODS Jan Zahradil se v příspěvku na svém Facebooku ostře vymezil vůči rozhodnutí poslanců Tomáše Úlehly a Jana Floriána, kteří před klíčovým hlasováním o důvěře Rusnokovu kabinetu opustili sál sněmovny. Jejich krok označuje za podraz bez ohledu na jejich skutečné motivy.
09.08.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Jan Zahradil (496 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků) , Jan Florián (64 článků)

Poslanci rozhodnou o energetice, penzích a Svobodově stíhání

 
Poslanci budou na nejbližší schůzi schvalovat rozsáhlou novelu energetického zákona a první krok ke zrušení druhého důchodového pilíře. Rozhodnou taky o policejní žádosti o vydání bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání. V úvodním kole se poslanci začnou zabývat například takzvanou finanční ústavou proti zadlužování státu. Schůze sněmovny začne v úterý odpoledne. Pak se po dvoutýdenní přestávce na zasedání výborů protáhne do dubna.
08.03.2015 18:11 |

podobné články

Divoká hádka o důvěře Babišovi. Hamáček prý hrozil rezignací kvůli rebelii v ČSSD

 
Druhou vládu Andreje Babiše (ANO) nechtěli kromě rebelujícího Milana Chovance podpořit ani někteří další poslanci ČSSD. Jednání poslaneckého klubu o hlasování o důvěře vládě bylo podle deníku Právo dalo dramatičtější, než zákonodárci tvrdili. Klub nebyl údajně daleko od rozpadu, vše provázely ostré hádky. Kromě Chovance nechtěl kabinetu dát hlas ani brněnský exprimátor Roman Onderka a po tlaku z krajů se chtěli přidat i další. Vše ukončil šéf strany Jan Hamáček, který pohrozil rezignací.
14.07.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13753 článků) , Jan Hamáček (950 článků)

Marek Benda varuje: Kdo podpoří Rusnoka, ve straně nejspíš skončí

 
Poslanci ODS, kteří podpoří Rusnokovu vládu, budou ze strany nemilosrdně vyloučeni. V České televizi to uvedl předseda poslanecké frakce strany Marek Benda. Domnívá se totiž, že hlasování o důvěře vládě je zásadní událostí, při které strana musí postupovat jednotně.
13.07.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (518 článků)

Zeman se v důvěře dotáhl na Sobotku, lidé stále nejvíce věří Babišovi

 
Z českých politiků se největší důvěře stále těší ministr financí Andrej Babiš (ANO) a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vyplývá to z říjnového průzkumu společnosti CVVM. Prezident Miloš Zeman se v důvěře dotáhl na Sobotku. Nejvíce si pohoršili ministr Jiří Dienstbier a šéf diplomacie Lubomír Zaorálek.
02.11.2015 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13753 článků) , Lubomír Zaorálek (2428 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Miloš Zeman (21277 článků)

Poslanci navrhli přesuny v rozpočtu za téměř 100 miliard korun

 
Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100 miliard korun. Představuje to asi sedm procent celkových výdajů rozpočtu. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý. Dnes poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.
15.12.2017 15:35 |

podobné články

Poslanci navrhli přesuny v rozpočtu téměř za 100 miliard korun

 
Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny téměř za 100 miliard korun. Představuje to asi sedm procent celkových výdajů rozpočtu. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý. Dnes poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.
15.12.2017 15:40 |

podobné články

Poslanci chtějí v rozpočtu přesunout 100 miliard: Víc peněz na učitele i silnice

 
V pátečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu poslanci navrhli přesuny za téměř 100 miliard korun. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Páteční návrhy představují asi sedm procent celkových výdajů navrženého rozpočtu. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští týden v úterý. V pátek poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.
15.12.2017 15:50 |

podobné články