Článek

Poslanci proberou novou odpadovou legislativu: Připlatíte si

 
Poslanci by dnes mohli pokračovat v úvodním kole debaty o nové odpadové legislativě. V úvodním kole jsou například i předlohy o zdravotnických prostředcích, což jsou například protézy, berle, pleny, naslouchátka či invalidní vozíky, uvedla ČTK.
31.01.2020 09:10 |

podobné články

Podobné články

Zelení: Sobotka a Brabec vrací odpadovou politiku Česka o 20 let zpět

 
Vláda dnes schválila vládní Plán odpadového hospodářství, kterým Sobotkův kabinet jako první v polistopadové české historii hodlá uplatnit zpátečnickou odpadovou politiku.
22.12.2014 20:11 |

podobné články

Mirovský (SZ): Sobotka a Brabec vrací odpadovou politiku Česka o 20 let zpět

 
Vláda v pondělí schválila vládní Plán odpadového hospodářství, kterým Sobotkův kabinet jako první v polistopadové české historii hodlá uplatnit zpátečnickou odpadovou politiku.
23.12.2014 09:16 |

podobné články

Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit

 
Poslanci by měli dnes začít debatu o změnách v oddlužení, jež je mají víc zpřístupnit. Proberou také výsledky prověrek stranických finančních zpráv za loňský rok, jak je provedl sněmovní kontrolní výbor. Na programu jsou ale především pravidelné interpelace na členy vlády.
27.04.2017 06:15 |

podobné články

Chalupa chce mít nový zákon o odpadech přijatý ještě do voleb

 
Ještě v tomto volebním období chce mít ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) schválenou novou odpadovou legislativu. Uvedl to v neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce s tím, že podle jeho názoru je reálné, aby byl splněn cíl v roce 2020 recyklovat polovinu komunálního odpadu. Deset let po vstupu zákona o odpadech v platnost by také v ČR mělo být zakázáno skládkování, zopakoval ministr.
19.05.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Václav Chalupa (51 článků) , Václav Chalupa (51 článků)

Ministerstvo životního prostředí: ČR připravuje strategický rámec oběhového hospodářství

 
Experti na oběhové hospodářství z Ministerstva životního prostředí se spolu se zeměmi Visegrádské čtyřky zúčastnili v Budapešti dvoudenního společného jednání k přípravě návrhu strategického rámce oběhového hospodářství navazujícího na právě schvalovanou novou evropskou odpadovou legislativu v podobě tzv. balíčku k oběhovému hospodářství.
20.05.2018 20:40 |

podobné články

Vláda schválila novou odpadovou legislativu a rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 1250 korun

 
Minimální mzda se od 1. ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun. Příslušné nařízení schválila v pondělí 9. prosince 2019 vláda Andreje Babiše. Do Poslanecké sněmovny také předloží nový zákon o odpadech a tři souvisejících zákonů či novelu zákona o státním občanství.
09.12.2019 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17471 článků)

Vláda schválila novou odpadovou legislativu a rozhodla o zvýšení minimální mzdy o 1250 korun

 
Minimální mzda se od 1. ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun. Příslušné nařízení schválila v pondělí 9. prosince 2019 vláda Andreje Babiše. Do Poslanecké sněmovny také předloží nový zákon o odpadech a tři souvisejících zákonů či novelu zákona o státním občanství.
10.12.2019 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17471 článků)

Poslanci opět schválili odpadovou novelu. V té původní byla chyba

 
Poslanci dnes schválili vládní novelu zákona o odpadech poté, co ji vetoval prezident Miloš Zeman a sněmovně znovu předložila vláda. Jde o obsahově stejnou novelu, kterou zákonodárci už jednou schválili. Kvůli chybě při zpracování však obsahovala i jeden pozměňovací návrh, který poslanci neschválili. Dnešní předlohu nyní dostane k projednání Senát. Informuje o tom ČTK.
07.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23481 článků)

Mrzí mě, že už nestihnu být Ropákem podruhé, říká odcházející Chalupa

 
Ministr životního prostředí v demisi Tomáš Chalupa (ODS) přenechá svému nástupci několik rozpracovaných úkolů, například nedokončenou odpadovou legislativu a problémy s čerpáním z evropských fondů. Za pozitivní považuje připravení programu Nová Zelená úsporám, zákon o ochraně ovzduší i návrh zákona o Šumavě.
04.07.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Výbor Rady vlády pro neziskovky řešil legislativu a financování související s neziskovým sektorem

 
Tento týden jednal pod vedením své předsedkyně Pavlíny Kalousové Výbor pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO), která spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera.
28.04.2016 12:00 |

podobné články

U Moravce proberou razii na vládě. Dorazí Blažek s Dienstbierem

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce budou ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho stínový protějšek Jiří Dienstbier (ČSSD). Proberou adekvátnost zásahu policie na Úřadu vlády. Je to opravdu tak, že policie ohrozila základy ústavního systému, jak naznačuje možná příští premiérka Miroslava Němcová? Nebo ústavní systém ohrožují sami politici?
23.06.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1470 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Pavel Blažek (563 článků)

Piráti proberou se svými zastupiteli zveřejňování informací

 
Piráti dnes se svými zastupiteli a spřízněnými členy zastupitelstev proberou možnosti, jak zveřejňovat informace či jak zavádět svobodný software do veřejné správy. Jde o první setkání zastupitelů strany z celé republiky po říjnových komunálních volbách.
13.12.2014 06:21 |

podobné články

Ministři dnes proberou možnosti, jak zastavit kůrovcovou kalamitu

 
Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a zemědělství Jiří Milek (za ANO) v demisi dnes proberou s premiérem Andrejem Babišem (ANO) možné kroky k zastavení šíření kůrovcové kalamity. V pátek odvolal Milek generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda, hlavním důvodem byla právě kůrovcová kalamita. Začala také platit novelizovaná lesnická vyhláška, podle které by se mohl vyhlásit krizový stav kvůli kůrovci v některých regionech státu.
15.05.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17471 článků) , Richard Brabec (407 článků)

Poslanci budou řešit přesuny peněz v rozpočtu a přesun odpadu na skládky

 
Především novou odpadovou legislativou se bude na dnešním zasedání zabývat vláda. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) by měl také ministry informovat o nesouhlasném stanovisku, které jeho resort tento týden zašle k otázce rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice, uvedla ČTK.
12.11.2019 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (407 článků)

Poslanci se smáli ministru Dienstbierovi. Ten si postěžoval na Babišovo ANO

 
Sněmovna vrátila vládní předlohu o rozšíření pravomocí veřejného ochránce práv do druhého čtení, v němž mohou poslanci dávat pozměňovací návrhy. Někteří poslanci poukazovali na zmatky při dnešním hlasování o úpravách normy. Do sporu se kvůli tomu dostali ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) a poslanci hnutí ANO. Zprávu přinesla ČTK. Server Novinky.cz dodal, že se řada poslanců Dienstbierovi vysmála.
29.06.2016 16:40 |

podobné články

Poslanci proberou daňové zákony a loterie

 
Poslanci dnes budou jednat o změně zákona o DPH. Novelu jim s připomínkami vrátil Senát. Zabývat by se měli i třemi novelami zákona o loteriích. Vlastní novelu kromě vlády předložily ČSSD a pražský magistrát. Šanci na schválení má především vládní návrh.
08.02.2011 06:55 |

podobné články

Poslanci proberou dvě dopravní novely, budou jednat i o volbách

 
Poslanci by dnes měli projednávat především předlohy v prvním čtení. Posoudit by měli například senátní novelu zákona o volbách do parlamentu, podle které by mohli lidé dávat až šest místo dosavadních čtyř preferenčních hlasů. Jednat by měli i o předloze, která by měla zvýšit tresty za napadení záchranářů, či o novele zákona o stížnostech, která by v důsledku mohla omezit práva žadatelů o informace.
22.03.2011 09:00 |

podobné články

Poslanci dnes proberou spravedlivější rozdělování peněz ve sportu

 
Poslanci by měli schvalovat změnu zákona o podpoře sportu, jež by měla zajistit spravedlivější rozdělování státních dotací mezi sportovní organizace. Po odkladech by mohli rozhodnout taky o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Zprávu přinesla ČTK.
22.04.2016 06:05 |

podobné články

Poslanci proberou s muslimy islám

 
Jsou teroristické útoky ve jménu islámu jen činy pomýlených jedinců, nebo nám prastaré náboženství ukazuje svou pravou tvář? Máme z něj mít strach? Na tyto otázky budou 18. května diskutovat poslanci s odborníky ve Sněmovně.
05.05.2016 03:25 |

podobné články