Článek

Poslanci ODS prosadili ve Sněmovně návrh „třikrát a dost“

 
Poslanci schválili návrh ODS na zavedení pravidla „3krát a dost". Lidé, kteří se opakovaně dopustí nejzávažnějších přestupků, jako jsou krádeže nebo násilí, budou muset nově počítat s tím, že pokuty udělené za tyto přestupky se jim budou strhávat z dávek v hmotné nouzi.
10.07.2021 20:35 |

podobné články

Podobné články

ODS: Poslanci prosadili zákon o vyrovnání vztahů státu a církví

 
Poslanci vládní koalice dnes ve sněmovně prosadili zákon o vyrovnání vztahů státu a církví, jehož přijetí slíbila vláda v svém programovém prohlášení. Zákon nyní putuje do horní komory parlamentu.
14.07.2012 20:30 |

podobné články

Piráti prosadili ve Sněmovně část opatření proti koronaviru

 
Piráti dnes prosadili ve Sněmovně řadu opatření, která mají zlepšit epidemiologickou situaci a podpoří občany i firmy. Pirátské návrhy například pomohou situaci ve školství - vláda podle nich musí připravit jasný a srozumitelný plán, kdy a jak se žáci vrátí do lavic a jak to bude přesně probíhat.
30.10.2020 22:05 |

podobné články

ODS: Zaměstnanci se dočkali, prosadili jsme zrušení superhrubé mzdy

 
Občanští demokraté prosadili v noci ze čtvrtka na pátek ve Sněmovně zrušení superhrubé mzdy. Díky tomu si všichni zaměstnanci polepší o tisíce korun ročně. Nejsilnější opoziční strana se o prosazení jednoho z pilířů svého volebního programu zasazovala více než dva roky.
20.11.2020 09:40 |

podobné články

Jozef s malinovkou: Třikrát na castingu! Je to fér?

 
Co tohle mělo znamenat? Podivný soutěžící Talentmanie Jozef Pátrovič (69) s malinovkou ze slovenské Prievidze se na castingu objevil třikrát! Produkce ho třikrát se stejným beznadějným číslem nechala předstoupit před porotu a ještě ho třikrát odvysílala. Přitom mnozí soutěžící se před porotce ani nedostali! Myslela Nova, že špatný výkon pobaví diváky? Nebo to byl jen další nepovedený a trapný žert?
20.09.2010 05:05 |

podobné články

Hana (60) z Poděbrad: Třikrát jsem porazila rakovinu!

 
Energie má na rozdávání a životní optimismus by jí mohla závidět leckterá třicátnice. To, co Hana Zajícová (60) z Poděbrad musela prožít, ale rozhodně k závidění není. Statečná žena třikrát po sobě bojovala se zákeřnou rakovinou, třikrát po sobě se rvala se smrtí a třikrát po sobě zvítězila!
27.05.2013 05:10 |

podobné články

sKarty sněmovna zrušila. Poslanci se ale pohádali o „pozměňováku“

 
Poslanci se ve sněmovně opět poškorpili. Důvodem jim byl návrh, který měl pospojit zrušení sKaret, což je senátní návrh, s návrhem ODS na zavedení takzvaných chráněných účtů. Nakonec ale návrh senátorů na zrušení sKaret sněmovna posvětila, ovšem naopak nepřijala pozměňovací návrh ODS.
08.08.2013 15:50 |

podobné články

Levice a zelení opět prosadili pravidla krajského referenda

 
Levice a zelení ve Sněmovně opět prosadili uzákonění pravidel krajského referenda. V úterý se jim podařilo přehlasovat veto Senátu. Přijetí návrhu může ještě zkomplikovat prezident Václav Klaus, který má nyní normu podepsat.
09.03.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků)

Piráti prosadili omezení plýtvání vodou i zveřejňování dat o jejích zásobách

 
Piráti prosadili ve Sněmovně omezení plýtvání vodou i lepší informování o stavu spodních a povrchových toků. Dolní komora totiž schválila spolu s vládní novelou vodního zákona i pozměňovací návrhy pirátského poslance Radka Holomčíka.
20.09.2020 15:30 |

podobné články

Šéfce ERÚ Vitáskové hrozí až 9 let vězení kvůli solárním podvodům

 
Státní zástupce navrhuje pro šéfku regulačního úřadu Vitáskovou 9 let vězení kvůli solárním podvodům. Řekl, že svým jednáním přispěla k miliardovým škodám. Uvedla to Česká televize. Cyklista hladinku mít nesmí: Poslanci smetli návrh na jedno pivo za řidítkyVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360669/cyklista-hladinku-mit-nesmi-poslanci-smetli-navrh-na-jedno-pivo-za-riditky.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Cyklista hladinku mít nesmí: Poslanci smetli návrh na jedno pivo za řidítkyVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360669/cyklista-hladinku-mit-nesmi-poslanci-smetli-navrh-na-jedno-pivo-za-riditky.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
09.12.2015 12:45 |

podobné články

To je vizitka. Někteří poslanci nepromluvili ve Sněmovně ani jednou

 
Někteří poslanci během tohoto volebního období ve Sněmovně ani jednou nestanuli u řečnického pultu, aby odtamtud pronesli projev. Týká se to hlavně těch, kteří jsou ve Sněmovně krátkou dobu. Ani jednou nepromluvil například Petr Benda (NS-LEV 21), který ale do Sněmovny přišel v půlce letošního června jako náhradník za Jiřího Šlégra, který svůj mandát složil. Vyplývá to z údajů na sněmovních webových stránkách. Jsou ale i poslanci, kteří ve Sněmovně působí od minulých voleb, a promluvili méně než desetkrát.
15.08.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (439 článků) , Petr Benda (224 článků) , Jiří Šlégr (440 článků)

TOP 09 a ODS: Podáváme ústavní stížnost na EET

 
Zástupci ODS a TOP 09 podali návrh na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb, kterou letos ve sněmovně prosadili poslanci vládní koalice. Opozici, kromě způsobu, kterým se zákon projednal, vadí také jeho samotný obsah.
29.05.2016 08:35 |

podobné články

Sněmovna si odhlasovala debatu k referendu o vystoupení z EU, ani se k ní nedostala

 
Poslanci Úsvitu v úterý zaznamenali ve Sněmovně úspěch, když prosadili na program jednání svůj návrh o referendu o vystoupení ČR z Evropské unie. Pomohli jim v tom svými hlasy i koaliční poslanci. Na debatu samotnou už ale nedošlo.
03.05.2016 18:50 |

podobné články

TOP 09 ve Sněmovně předložila návrh finanční ústavy

 
Poslanci TOP 09 ve Sněmovně předložili tzv. finanční ústavu. Jde o tři zákony, které především stanovují nepřekročitelný limit pro zadlužení státu. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes řekl předseda klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek. Totožný návrh předložila už bývalá koaliční vláda vedená Petrem Nečasem, v níž Kalousek působil jako ministr. Poslanci ji ale už před volbami nestihli schválit, dostala se pouze do druhého čtení.
28.11.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9358 článků) , Miroslav Kalousek (7391 článků)

ODS: Prosadili jsme usnesení, která vládu zavazují k odpovědnému řešení migrační krize

 
Na dnešní schůzi Sněmovny k migrační krizi Občanští demokraté prosadili několik usnesení, která zavazují vládu k zodpovědnému jednání.
22.03.2016 22:25 |

podobné články

SPOLU: Navzdory vládní lhostejnosti jsme prosadili vznik vyšetřovací komise kauzy Bečva

 
SPOLU jsme prosadili vznik sněmovní vyšetřovací komise k ekologické havárii na řece Bečvě. Komise shromáždí informace, předvolá zodpovědné osoby a zjistí, jak je možné, že ani po sedmi měsících není znám viník jedné z nejhorších ekologických katastrof v historii České republiky. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nehodlají dopustit, aby tuto katastrofu zastínily jiné události a její viník nadále unikal spravedlnosti.
22.04.2021 19:35 |

podobné články

Ve sněmovně je další návrh na omezení imunity zákonodárců

 
V dolní komoře je další návrh na omezení imunity zákonodárců a ústavních soudců. Předloha, kterou tentokrát podepsali poslanci ze všech sněmovních stran, by zrušila doživotní imunitu. Trvala by jen po dobu mandátu. Naposledy se o omezení imunity jednalo ve sněmovně loni na podzim. Koaliční návrh, který rušil i přestupkovou imunitu, poslanci neschválili. Jde o ústavní změnu, k jejímuž přijetí je potřebných 120 z 200 hlasů.
03.09.2011 16:10 |

podobné články

Volný řečnil ve Sněmovně téměř dvě hodiny

 
Poslanci ve čtvrtek diskutovali o aktuálním stavu boje s covidem-19. Mimořádnou schůzi prosadili zástupci opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN, kteří chtěli zřízení vyšetřovací komise k řešení epidemie. Jednání začalo v 9 hodin, do 17 hodin se poslanci nikam neposunuli. Schůze Sněmovny byla nakonec kvůli nízkému počtu přítomných poslanců přerušena.
15.07.2021 09:00 |

podobné články

ODS chce razantně přitvrdit. Třikrát a dost

 
ODS se vrátila k návrhu na zavedení registru přestupků. Chce prosadit, aby lidé, kteří udělají třikrát přestupek, byli trestáni jako při spáchání trestného činu. Zasazuje se také o to, aby obce mohly regulovat, kde mohou být sběrny a výkupny kovů. Novinářům to dnes řekla místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. Strana tím reaguje na situaci ve vyloučených lokalitách a místech s nedávnými protiromskými protesty.
19.09.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1642 článků)

Vláda v pondělí začne projednávat návrh rozpočtu na příští rok

 
Vláda v pondělí začne projednávat návrh státního rozpočtu na příští rok, který ministerstvo financí představilo se schodkem 320 miliard korun. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. Návrh počítá s růstem důchodů, zvýšením platů učitelů, vyššími výdaji na zdravotnictví nebo sociální dávky a s růstem investic. Národní rozpočtová rada, opoziční politici i řada ekonomů návrh rozpočtu kritizují. Na návrhu se neshodlo ani jednání tripartity. Naopak prezident Miloš Zeman návrh podporuje. Schválit a předložit Sněmovně návrh kabinet musí do konce října.
18.10.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25767 článků)