Článek

Poslanci „naklušou“ do práce nezvykle brzy. Čeká je termokamera, k rouškám navléknou i rukavice

 
Už na druhé mimořádné schůzi se sejdou v poslední době poslanci, aby probrali v legislativní nouzi klíčové zákony – například podporu pro OSVČ a také prodloužení nouzového stavu. Do práce jich ale přijde kvůli nařízení vlády chránící před pandemií koronaviru z preventivních důvodů jen polovina. Tiskové konference mají začít téměř za kuropění. Poslanci zřejmě usednou do lavic nejen v úterý, ale i ve středu. Při jednání budou mít všichni rukavice.
06.04.2020 19:25 |

podobné články

Podobné články

Vsetín: Ojedinělá termokamera odhalí úniky tepla

 
Jak se dozvíte, že vám uniká teplo a topíte do vzduchu? Špatnou izolaci dokáže odhalit tzv. termokamera, jejíž snímky jsou nově umístěny na oficiálních webových stránkách města Vsetína www.mestovsetin.cz. Vsetínská radnice je jedna z mála v České republice, která tuto službu obyvatelům nabízí.
04.08.2011 17:25 |

podobné články

Zeman se vykašlal na bílé rukavice při vítání Matoviče v Praze. Babiš je stranou sundal

 
Historicky první návštěvu slovenského premiéra Igora Matoviče v Česku poznamenala pandemie koronaviru se svými dopady. Politici přitom neměli jen roušky, ale také bílé rukavice, ve kterých pózovali Andrej Babiš (ANO) a jeho zahraniční host. Jak ale zmapovaly Blesk Zprávy, ochrana rukou byla nutná jen v případě, kdy bylo na státníky vidět – tedy především před fotografy a kameramany. Za zavřenými dveřmi už měli politici ruce holé. Prezident Miloš Zeman si rukavice nevzal vůbec.
04.06.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25614 článků) , Igor Igor (194 článků)

ČOI: Pracovní rukavice musí splňovat bezpečnostní i technické normy

 
Česká obchodní inspekce vyhodnotila akci zaměřenou na bezpečnost ochranných rukavic. Ověřovala, zda pracovní rukavice splňují technické požadavky příslušných právních předpisů tak, aby nedocházelo k úrazům uživatelů. Celkem zkontrolovala 73 typů ochranných rukavice a více než u 50 procent z nich zjistila nedostatky.
17.09.2020 16:30 |

podobné články

Roušky a rukavice znečišťují mořské dno: Nový druh odpadu děsí ochránce přírody

 
Ve Francii se chystá návrh na zvýšení pokuty za volné odhazování odpadků. Neziskovka Opération mer Propre (česky Operace Čisté moře) nedávno vynesla během dvou dnů z mořského dna kromě „běžného“ odpadu i 14 latexových rukavic a 9 chirurgických roušek. A varuje, že jednorázové roušky a rukavice používané pro boj proti koronaviru by se brzy mohly stát velkou zátěží pro životní prostředí. Jen ve Francii jich brzy budou miliardy!
01.06.2020 14:25 |

podobné články

Nela Slováková ukázala certifikáty k rouškám: Podvod a ukradené razítko, zuří experti

 
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) v současné době dělá snad všechno proto, aby svoji vybudovanou kariéru influencerky pohřbila sedm metrů hluboko. Už několik týdnů je blonďatá účastnice Hotelu Paradise středem českých sociálních sítí. Čelí drsným kritikám ohledně nedodání zboží, nevrácení peněz a nedodání faktur. Od Nely Slovákové začínají dávat ruce pryč nejenom fanoušci, ale také její blízcí přátelé a kamarádi. Nyní ale jde skutečně do tuhého. Nela zveřejnila na sociálních sítích materiály k rouškám, které prodává, ale univerzita, jíž se ohání, dala od Slovákové ruce pryč a zuří, že zneužila její jméno.
12.04.2020 15:21 |

podobné články

Slováková popřela zfalšování zprávy k rouškám: Univerzita podvodníka odhalila!

 
Vítězka Hotelu Paradise Nela Slováková (30) se potýká s nepříjemnostmi ohledně zfalšovaného certifikátu k rouškám s aktivním stříbrem. Ani zaměstnanci samotné Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně neměli ponětí, kde se falešná zpráva z šetření roušek vzala. Až doteď!
18.04.2020 16:20 |

podobné články

Advokátka Klára Long Slámová se dala do boje proti rouškám: Hadr na pusu si nedám

 
Plošné nošení roušek ve veřejné dopravě a ve školách, které má platit od 1. září, kritizuje značná část veřejnosti. Do boje proti rouškám se postavila také advokátka Klára Long Slámová, která v minulosti zastupovala například Jiřího Kajínka. Podle Long Slámové lpění na rouškách ohrožuje svobodu jednotlivce.
20.08.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (832 článků) , Jiří Sláma (47 článků) , Jiří Sláma (47 článků) , Klára Slámová (148 článků) , Long Long (25 článků)

Hlavní epidemiolog zostra proti rouškám: Jsou nebezpečné, dávají mylný pocit bezpečí

 
Roušky se staly symbolem pandemie koronaviru a nespočet států dokonce zavedl jejich povinné nošení, to se od 1. září částečně vrátí i do Česka. Jedna ze zemí, která se rouškám urputně brání, je Švédsko. Tamní hlavní epidemiolog Anders Tegnell přišel s kontroverzním plánem boje proti koronaviru, který způsobuje covid-19, právě na jeho popud skandinávská země přijala jen minimální restrikce, za což je expert obdivován i kritizován. Přestože se někteří Švédové vyslovili pro nošení roušek, Tegnell je považuje za „velmi nebezpečné“, poskytují podle něj „falešný pocit ochrany“, uvedl list Daily Mail.
20.08.2020 19:05 |

podobné články

Nakopl nepřítele: Zeman řekl, koho bude volit

 
„Obávám se, že Jan Hamáček nepochopil, o co premiérovi a mě jde,“ vzkázal prezident Miloš Zeman vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD), který se postavil proti tomu, aby se super hrubá mzda zrušila pouze na dva roky. Velmi silně se v rozhovoru pro Frakvenci 1 pustil i do lidí, kteří odporují rouškám a dle hlavy státu zlehčují nynější situaci. „Měli by si nechat přeměřit inteligenční kvocient,“ zkritizoval demonstranty, kteří se postavili proti rouškám, a naznačil, že by brzo mohla přijít i další opatření. Ministr zdravotnictví Roman Prymula je dle jeho názoru „špičkový odborník“ a již tento říjen si zaslouží státní vyznamenání. Prý půjde o jakousi „solidaritu se zdravotníky“. Došlo i na povinnou solidaritu EU a na volby. Senátora Václava Lásku ani ředitele knihovny Václava Havla Michaela Žantovského Zeman nepotěší.
27.09.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Jan Hamáček (3129 článků) , Miloš Zeman (25614 článků)

Břeclav se bouří proti povinným rouškám: Ať jsou u dětí dobrovolné, ničí jim zdraví!

 
Konec rouškám při vyučování dětí žádají rodiče školáků z břeclavských základních škol. Upozorňují na trýznivý stav, který dětem několikahodinové nošení roušek přináší. Petici jejich jménem na ministerstvo zdravotnictví odeslala břeclavská radnice.
31.05.2021 10:15 |

podobné články

Rukavice, šály, čepice s sebou. Teploty v Praze se příští týden sotva vyhoupnou nad nulu

 
Milovníci zimy zajásají, teplomilným Pražanům moc do zpěvu nebude. Týden, který máme za sebou, byl na mrazivé teploty docela štědrý. Ten, který nás čeká, se podle meteoroložky Dagmar Honsové tváří zrovna tak. Venku to bude na rukavice, šály i čepice.
20.01.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1106 článků)

Pepu Vojtka navléknou do punčocháčů: Bude mu manželka kosmetička depilovat nohy?

 
Zpěváka Pepu Vojtka  (47) čeká nová role, ve které si bude muset obléknout punčocháče. Bude si rocker kvůli tomu depilovat nohy? "Jsem světlovlasý, takže moje chlupy na nohou nejsou skoro vidět," tvrdil Super.cz Pepa.
14.02.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (645 článků)

TERMOKAMERA: Policie hlídala Liberecko před rabováním

 
Liberecká policie v noci kontrolovala místa zasažené povodněmi dvěma termokamerami. Do akce byl nasazen také vrtulník s termovizí.
08.08.2010 17:15 |

podobné články

Policie dopadla zloděje nafty z Vršovic. Vysával ji z kamionů

 
Policie po dvou měsících dopadla zloděje nafty, který kradl naftu z kamionů zaparkovaných na odpočívadlech kolem štěrboholské radiály. Dopadnout ho pomohla termokamera.
02.01.2012 14:40 |

podobné články

Požár v truhlárně. Hasičům pomohla termokamera

 
Požár truhlárny v pražských Malešicích likvidovali v neděli dopoledne hasiči. Kvůli možným dalším ohniskům rozebrali část střechy a použili termokameru, zjistila na místě agentura Mediafax.
15.01.2012 11:10 |

podobné články

Zraněného Carnajeva odhalila termokamera z vrtulníku

 
Policie v Bostonu v noci na dnešek po mnohahodinovém pátrání, které paralyzovalo celé město, zadržela mladého muže podezřelého z podílu na pondělních krvavých útocích při tamním maratonu. Devatenáctiletého Džochara Carnajeva dopadla po rozsáhlé pátrací akci a převezla do nemocnice. Zadržený je ve vážném stavu, ztratil hodně krve. 
20.04.2013 11:10 |

podobné články

Chcete vidět na vlastní oči, kudy Vám utíká teplo a peníze?

 
V tom případě neváhejte, objednejte si prohlídku termokamerou a ušetřete! Infračervená termografie je zajímavý vědní obor, který se zabývá analýzou rozložení teplotního pole na povrchu tělesa a to bezkontaktním způsobem. V oblasti stavebnictví termokamera dokáže spolehlivě objevit zvýšené tření nebo namáhání konstrukčních materiálů.
17.02.2014 00:20 |

podobné články

TŘÍPRSÁ modelka je podvodnice: Nebudete věřit, jak to dělá...

 
Jednadvacetiletá Alisha Hessler tak moc toužila stát se slavnou, že si nechala voperovat mezi vlastní prsy implantát, aby měla na hrudi tři ňadra. Bizarní úprava z ní měla učinit hvězdu MTV. Jenže Jasmine Tridevil, jak zní její umělecké jméno, je podvodnice. Prostřední prs je jen protézou, kterou si mezi vlastní ňadra vkládá. Dokázala to termokamera.
26.02.2015 23:05 |

podobné články

Termokamera umí odhalit úniky tepla, topných médií i třeba řádění kuny. Pořízení snímků a jejich interpretaci však rozhodně svěřte odborníkům

 
Využití termokamery pro termografické snímkování a přípravu zprávy o tepelně technickém stavu rodinného či bytového domu, fotovoltaických panelů, elektrických zařízeních nebo stavu areálových rozvodů tepla může být velmi účinným a při tom finančně nenáročným prvním krokem k výrazným úsporám energie.
26.10.2017 09:35 |

podobné články