Článek

Poslanci dvě hodiny grilovali Arenbergera

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu dvě hodiny odpovídal na smršť otázek od poslanců zdravotního výboru k aktuální epidemiologické situaci. Jednání výboru stále pokračuje.
28.04.2021 14:05 |

podobné články

Podobné články

Jourovou grilovali tři hodiny. Vedla si dobře, hodnotí politologové

 
Česká kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová (ANO) se s dotazy europoslanců vypořádala dobře, i když místy působila nejistě. Shodli se na tom politologové oslovení ČTK. Také podle zástupců koalice byla Jourová, kterou ve středu europoslanci tři hodiny „grilovali”, dobře připravená. O něco kritičtěji ji hodnotí pravicová opozice. Podle ní působila Jourová nezkušeně.
01.10.2014 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (499 článků)

Jourovou v Bruselu grilovali kvůli Babišovi! A komunistu Ransdorfa to uspalo

 
Česká kandidátka na eurokomisařku Věru Jourovou (50, ANO) se dnes pěkně zapotila! Během poznávacího pohovoru jí doslova ostřelovali otázkami poslanci výboru Evropského parlamentu. „Grilovali“ ji kvůli Agrofertu i napojení na Andreje Babiše (60)!
01.10.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků)

Další kauza Arenbergera: Měl ministr nárok na odkup obřího bytu v Praze? Prověrce se vyhnul

 
Jedna majetková kauza za druhou se v posledních dnech valí na ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (62, za ANO). Teď se řeší, jestli šéf rezortu splnil při koupi obřího bytu v centru metropole podmínky smlouvy. Exstarosta Prahy 1 zvažuje trestní oznámení. Současné vedení radnice ale Arenbergera brání...
20.05.2021 05:20 |

podobné články

Ivetin milenec Rychtář v roli táty Artura: Grilovali spolu prase a házeli šipky

 
Iveta Bartošová (46) má důvod k radosti! Její miláček Josef Rychtář (53) nepomáhá jenom jí, ale vzorně pečuje i o jejího syna. Den před narozeninami zpěvačky si Pepa s Arturem (15) udělali svůj »chlapský den«. Odjeli do Liberce a tam u Rychtářova švagra grilovali prase.
10.04.2012 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6883 článků)

Ivo Ištvana poslanci „grilovali“ tři hodiny. Teď je na řadě Šlachta

 
Vrchní olomoucký státní zástupce předstoupil před poslance-členy speciálně ustavené vyšetřovací komise, aby se vyjádřil k reorganizaci police. Otázkám zákonodárců čelil žalobce podle informací České televize tři hodiny. Teď poslanci „grilují“ Šlachtu.
28.07.2016 18:35 |

podobné články

Chovance a Mynáře grilovali poslanci. Ministra tři hodiny, kancléře pár minut

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) i prezidenůt kancléř Vratislav Mynář (SPO) vypovídali v pondělí před sněmovní komisí, která řeší okolnosti tzv. policejní reorganizace. Zatímco ministr strávil před komisí tři hodiny, na Mynáře poslancům stačila čtvrt hodina. Večer předstoupil před poslance ještě ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
05.09.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1426 článků) , Robert Pelikán (436 článků) , Ivan Martin (85 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Grilování Arenbergera ve Sněmovně: Mimořádná schůze bude ve čtvrtek, dojde i na „klikací“ tendr

 
Ke spornému rozdělování evropských peněz nemocnicím a k údajnému střetu zájmů ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) se poslanci sejdou ve čtvrtek 27. května. Mimořádnou schůzi dnes svolal z podnětu části opozice předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Návrh programu předpokládá také debatu o současném stavu očkování proti covidu-19 a plánu vlády na řešení dopadů epidemie na úroveň vzdělávání.
20.05.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vondráček (150 článků) , Radek Petr (232 článků)

Poslanci grilovali Ťoka. Na D1 jste dlabal, zkritizoval ministra Gazdík

 
Situaci na dálnici D1 a přístup ministerstva dopravy vedeného Danem Ťokem (ANO) v úterý večer řešili poslanci. Na D1 jste dlabal, vmetl ministrovi předseda STAN Petr Gazdík. Ťok se hájil tím, že problémy na D1 nezačaly za jeho působení v úřadu. Poslanci ale po třech hodinách debaty nedostali možnost hlasovat o usneseních, kterými ministrovi doporučovali další postup. Hnutí ANO to krátkou pauzou obstruovalo.
22.01.2019 14:05 |

podobné články

Koudelka (Trikolóra): Soud a Trikolóra zastavily ministra Arenbergera

 
Nejvyšší správní soud zrušil 22. 4. 2021 na návrh Zdeňka Koudelky (Trikolóra) opatření ministra zdravotnictví Petra Arenbergera účinné od 12. 4. 2021. Je to rychlá odpověď soudu na zjevné Arenbergerovo protiprávní jednání.
22.04.2021 15:50 |

podobné články

Potíž Arenbergera? Nepřiznané desítky milionů za studie a „prapodivný byznys“ ministr odmítá

 
Jan Hamáček (ČSSD) není jediným ministrem, který se dostal do střetu se Seznam Zprávami. Dalším je šéf zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). O něm web publikoval ve středu večer článek „Skrytý byznys ministra zdravotnictví: desítky milionů za ′kosmetické služby′“. Profesor a zkušený kožař Arenberger však tvrdí, že klinická hodnocení řešil v souladu se svým živnostenským oprávněním. Premiér Andrej Babiš (ANO) potrálu iDnes.cz řekl, že chce od Arenbergera vysvětlení.
05.05.2021 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)

Ředitel pražské ZOO požádal ministra Arenbergera o radu. Místo ní mu dorazila kontrola z hygieny

 
Ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek si o víkendu postěžoval na špatně nastavená pravidla pro návštěvu zoo v době ustupující pandemie koronaviru. Navíc osočil ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) ze špatné komunikace. Hned v pondělí se v zoo objevila kontrola z hygienické stanice.
10.05.2021 19:00 |

podobné články

Zeman přišel s další verzí výbuchů ve Vrběticích, Babiš se diví. A Arenbergera by odvolal

 
Podle prezidenta Miloše Zemana může existovat další verze výbuchů ve Vrběticích v roce 2014. Hlava státu naznačila, že mohlo jít o zakrytí finančního manka. Zeman se v rozhovoru pro Frekvenci 1 zastal vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který plánoval cestu do Ruska, kritizoval ho ale za jeho údajný zastírací manévr. Prezident by podle svých slov také nebránil odvolání ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO).
16.05.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25991 článků)

Je to vláda lží, fabulací a konfliktů zájmů, říká Kalousek o skandálu Petra Arenbergera

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger musí vysvětlovat nesrovnalosti v majetkovém přiznání. I proto opozice včetně řady odborníků volá po Arenbergerově odstoupení. "Konflikt zájmů ministra Arenbergera je sice zjevný a naprosto nepřijatelný pro člena vlády, ale pořád řádově menší než konflikt zájmů premiéra," upozorňuje bývalý poslanec Miroslav Kalousek pro eXtra.cz.
17.05.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7419 článků)

Je to šlendrián. Nevím, kdo mu radí, řekl Babiš k Arenbergerovi

 
Nejasnosti o majetkových poměrech ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) jsou podle premiéra Andreje Babiše (ANO) šlendriánem. Ministr by podle něj měl vyhodit svého daňového poradce. Babiš si od Arenbergera vyžádal materiály o jeho majetkových poměrech.
20.05.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků)

Babiš nečekaně u Zemana: Prolomil mlčení o schůzce. Hledá za Arenbergera náhradu?

 
Andrej Babiš (ANO) překvapil, když ve středu odpoledne neplánovaně vyrazil za prezidentem Milošem Zemanem. Rychle se rozjely spekulace o tom, proč Babiš na Hrad jel - snad kvůli případnému konci ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO)? Premiér ve čtvrtek prolomil mlčení ke schůzce. Dle svých slov se Zemanem řešil návštěvu srbského prezidenta Aleksandara Vučiče v Česku či očkování proti covidu-19. Arenbergerovo odvolání neprobírali, řekl Babiš ve čtvrtek.
19.05.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků) , Miloš Zeman (25991 článků)

Babiš má na Arenbergera další otázky k majetku

 
K setrvání ve vládě ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který čelí kritice mimo jiné kvůli informování o svém majetku, se premiér Andrej Babiš (ANO) vyjádří ve středu. Novinářům to řekl v pondělí na letišti v pražských Kbelích před odletem na summit EU v Bruselu, odkud se vrátí v úterý večer. K materiálům ohledně majetku podle něj dostal ministr doplňující dotazy.
24.05.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků)

Čauky lidi, 20.díl: Pan premiér si posvítil na domečky pana Arenbergera a na hokej

 
Andrej Babiš v podání Petra Jablonského si v pořadu Čauky lidi posvítil na nemovitosti ministra zdravotnictví pro tento týden Petra Arenbergera, na výkony českých hokejistů i na Zemana a Zemana...
24.05.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23145 článků) , Petr Jablonský (74 článků)

Válek ostře: Arenberger by měl skončit, zklamal mě. A zmínil lži i poškození Česka

 
Nedůslednost ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) ve vykazování majetku nazdvihla obočí nejednomu opozičnímu politikovi. Podle Vlastimila Válka (TOP 09) by měl ministr skončit a neprohlubovat rozklad rezortu zdravotnictví. Kromě toho vyzve Válek Arenbergera na čtvrteční mimořádné schůzi Sněmovny k vysvětlení ukončení spolupráce se skupinou MeSES. Jako lži označil výroky ministra ohledně klinických studií, které budou ústředním tématem českého předsednictví EU příští rok. Petr Arenberger v úterý oznámil, že ve funkci končí. Nahradí ho první ministr Babišovy vlády Adam Vojtěch (za ANO)
25.05.2021 05:10 |

podobné články

Hamáček: Odvolání Arenbergera je logické, jeho nástupce mě překvapil

 
Ministr vnitra a šéf sociálních demokratů Jan Hamáček považuje rezignaci šéfa resortu zdravotnictví Petra Arenbergera za logickou a očekávatelnou. Překvapilo ho ale, že se v čele resortu opět počítá s exministrem a poslancem Adamem Vojtěchem (za ANO).
25.05.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Vojtěch Adam (1588 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)