Článek

Poslanci dnes budou pokračovat v jednání o nedůvěře Fialově vládě

 
Poslanci budou dnes pokračovat v jednání o návrhu opozičního hnutí ANO na vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Opět se očekává delší debata.
18.01.2023 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)
Podobné články

Komunisté se při hlasování o nedůvěře vládě zdrží

 
Komunisté se při chystaném hlasování o nedůvěře vládě proti kabinetu nepostaví. Při hlasování se zdrží. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes řekl komunistický předseda Vojtěch Filip, podle něhož KSČM nechce, aby, se k vládě vrátila ODS a TOP 09. Vládní koalice by hlasování o nedůvěře měla bez problémů přestát.
22.05.2015 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1560 článků)

Babiše zřejmě znovu zachrání komunisté. Vedení chce, aby poslanci při hlasování o nedůvěře odešli

 
Výkonný výbor KSČM dnes doporučil podle informací ČTK komunistickým poslancům při čtvrtečním hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO) opustit jednací sál Sněmovny. Opozice tak zřejmě nezíská potřebných 101 hlasů pro vyslovení nedůvěry menšinovému kabinetu. Podle předsedy sněmovního klubu KSČM Pavla Kováčika bude ale výbor v jednání pokračovat ve čtvrtek ráno společně s poslanci. O konečném postoji rozhodne klub. Tisková konference KSČM se uskuteční krátce před zahájením schůze.
02.06.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků) , Pavel Kováčik (308 článků)

Demonstranti u Sněmovny žádali hlasování o nedůvěře vládě

 
Proti vládě ANO a ČSSD podpořené komunisty protestovaly na pražském Malostranském náměstí dvě stovky lidí. Protestující požadovali vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. Protest se odehrával nedaleko Sněmovny, která dnes jedná. Několik opozičních poslanců přišlo demonstranty podpořit. Akce začala po 17:00 a skončila po dvou hodinách. Podobný protest se u Sněmovny odehrál v červenci, kdy poslanci hlasovali o důvěře vládě.
19.09.2018 21:50 |

podobné články

Sněmovna pokračuje v jednání o nedůvěře Fialově vládě, hlasovat by se snad mohlo dnes

 
Poslanci dnes od 9:00 pokračují v jednání o návrhu opozičního hnutí ANO na vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Opět se očekává delší debata, do rozpravy je přihlášeno na pět desítek poslanců. V úterý trvala skoro 12 hodin a prakticky ji ovládli zástupci vládního tábora. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině nebude ani nynější druhý opoziční pokus o svržení Fialovy vlády úspěšný.
18.01.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Nedůvěra vládě: Začíná příprava v klubech

 
Jakou taktiku zvolí poslanci na odpolední jednání dolní komory, kde se bude hlasovat o nedůvěře vládě? Jasno bude až po zasedání jednotlivých poslaneckých frakcí. Ty se začaly scházet právě teď. Občanští demokraté ale již dopředu avizovali, že budou kromě toho jednat o dalším osudu svého šéfa Petra Tluchoře. Je ale možné, že si občanští demokraté tuto věc na klubu jen vyříkají a na hlasování o Tluchořově odchodu vůbec nedojde. A to právě kvůli hlasování o nedůvěře vládě.
26.04.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků)

Hlasování o nedůvěře vládě proběhne ve čtvrtek. Poslanci odevzdali podpisy

 
Schůze Sněmovny k hlasování o nedůvěře vládě se uskuteční ve čtvrtek od 9 hodin, poslanci koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a hnutí STAN dnes odevzdali předsedovi dolní komory potřebné podpisy ke svolání mimořádného jednání. Na tiskové konferenci stran to řekl první místopředseda a šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Kabinet zatím nemá zajištěnou podporu.
01.06.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (449 článků)

Vyšetřovaný Babiš chce Rakušanovu hlavu: Když ho Fiala neodvolá, hrozí hlasováním o nedůvěře vládě

 
Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem, vyvolá opoziční hnutí ANO v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Napsal to předseda ANO Andrej Babiš v komentáři, který uveřejnila dnešní Mladá fronta DNES (MfD). Fiala ve vyjádření pro ČTK mimo jiné uvedl, že Babišem naznačené hlasování o nedůvěře na něj dělá spíše dojem, že šéf ANO potřebuje překrýt své trestní kauzy v Česku a ve Francii.
13.08.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků) , Petr Fiala (4895 článků)

Sněmovna si odhlasovala termín jednání o nedůvěře vládě

 
Dolní komora parlamentu v pátek na svém večerním jednání odhlasovala, že jednání o hlasování o nedůvěře vládě se bude konat ve středu 18. července. Toto jednání iniciovala sociální demokracie.
13.07.2012 23:15 |

podobné články

Cenzura, ovládnutí ČT, o to vám jde. Schillerová vykopla jednání o nedůvěře

 
Sněmovna se dnes dopoledne sešla, aby v tomto volebním období podruhé hlasovala o vyslovení nedůvěry pětikoaliční vládě Petra Fialy (ODS). Hlasování vyvolalo opoziční hnutí ANO. Důvodem bylo jednání Sněmovny minulé úterý, kdy koaliční většina neumožnila zařadit na program schůze body, které navrhovali poslanci ANO. Protože opozice nemá potřebných alespoň 101 hlasů, dá se očekávat, že Sněmovna nedůvěru vládě nevysloví. Předseda ANO Andrej Babiš se podle svého mluvčího Vladimíra Vořechovského zúčastní pouze hlasování o nedůvěře.
17.01.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků) , Petr Fiala (4895 článků)

Vláda zůstává, hlasování o nedůvěře ustála

 
Hlasování o nedůvěře vlády dopadlo dle očekávání. Po téměř osmi hodinách diskuzí došlo na hlasování. Pro vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 89 poslanců, proti bylo také 89 a nepřítomno nebo omluveno bylo 22 poslanců. I kdyby měla opozice o jednoho poslance více, nepomohlo by to protože v případě hlasování o nedůvěře vládě je zapotřebí, aby se pro nedůvěru vyslovilo 101 poslanců.
18.07.2012 23:35 |

podobné články

KSČM změní hlasování o nedůvěře v řečnické cvičení

 
Výkonný výbor KSČM svým patnácti poslancům ve středu doporučil, aby při čtvrtečním hlasování o nedůvěře vládě opustili sál. Nepřímo tak Babišově menšinovému kabinetu umožní dál vládnout, protože opozice k vyslovení nedůvěry nebude mít potřebný počet nejméně 101 hlasů. Tím se hlasování o nedůvěře vládě mění v pouhé řečnické cvičení, jehož výsledek je předem znám.
02.06.2021 20:55 |

podobné články

ČSSD se začala připravovat na svržení vlády, poslanci nesmí cestovat

 
ČSSD se začala připravovat na klíčové hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase (ODS). Poslanci soc. dem. na popud předsedy Bohuslava Sobotky v sobotu během jednání stranického ústředního výkonného výboru (ÚVV) v pražském Kongresovém centru obdrželi esemesku, že je po Velikonocích pro první týden jednání Sněmovny zakázáno párování a cesty do zahraničí. Právě na tu dobu je hlasování o nedůvěře naplánováno.
16.04.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9403 článků)

Poslanci ČSSD vyvolají hlasování o nedůvěře vládě

 
Poslanci ČSSD chtějí ve sněmovně vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Definitivně o tom v pátek rozhodne předsednictvo strany. Po výjezdním zasedání poslaneckého klubu ČSSD to řekl předseda strany Bohuslav Sobotka.
14.04.2011 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Soc. dem. nevylučuje hlasování o nedůvěře vládě, ta může padnout kvůli deficitu

 
Sociální demokrat Lubomír Zaorálek uvedl, že nevylučuje, že by jeho strana iniciovala hlasování o nedůvěře vlády. Řekl to pod tlakem v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Zatím o nedůvěře však nemluvila, i když vláda byla rekonstruována.
03.07.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

SPOLU: Chceme svolat schůzi k nedůvěře vládě

 
Koalice SPOLU sbírá potřebné podpisy poslanců pro vyvolání hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Zástupci SPOLU dnes na tiskové konferenci představili také 10 důvodů, proč by neměl Babišův kabinet být nadále u moci. Pokud bude vládě vyslovena nedůvěra, bude chtít středopravá koalice rozpustit Sněmovnu.
27.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků)

Hlasování o nedůvěře pomohlo vládě. Opozice měla vydržet a mlčet, tvrdí novinář

 
Hlasováním o nedůvěře vládě ANO a SPD vládě spíš pomohly, píše ve svém komentáři reportér MF Dnes Petr Kolář. Opozice by podle něj udělala lépe, kdyby mlčela, jelikož vládní pětikoalice byla nucena se semknout, na chvíli utichly její vlastní spory o řešení vysokých cen energií, i další, které nabývaly na intenzitě.
03.09.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (678 článků)

Sobotka: Hlasování o nedůvěře vládě je plané gesto, vláda přežije

 
Hlasování o nedůvěře vládě, které chce vyvolat část opozice, je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jen plané gesto. Opozice na vyjádření nedůvěry podle něj nemá v žádném případě potřebných 101 hlasů. Na debatu ve Sněmovně se ale prý těší. Sobotka to uvedl v reakci na prohlášení TOP 09, ODS a Úsvitu, že se pokusí vládě vyslovit nedůvěru.
21.05.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Opozice šila do Babiše: Vymlouvá se, měl by odstoupit! Faltýnek prosil KSČM o pomoc vládě

 
Opoziční koalice Piráti + STAN a také koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) na úterý svolaly společnou tiskovku k blížícímu se hlasování o nedůvěře vládě. Premiér Andrej Babiš (ANO) přitom dál čelí kritice poté, co ho policie navrhla obžalovat z údajného poškození finančních zájmů EU a dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Schůze k nedůvěře vládě proběhne ve čtvrtek od 9:00. Podle opozičních představitelů je mnoho důvodů, proč vláda důvěru nemá a nemůže mít. Od představitelů opozice to schytal i sám Babiš. Za výmluvy i údajný střet zájmů.
01.06.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků)

Vláda přežila hlasování o nedůvěře. Když má hlasovat, nedostaví se do práce, vyplísnila Pekarová Babiše

 
Opoziční pokus vyslovit nedůvěru vládě Petra Fialy vyšel i tentokrát naprázdno. Debata přesto zabrala celé dva jednací dny. "Andrej Babiš slibuje, že jako prezident bude bojovat proti vládě. Když má hlasovat o nedůvěře vládě, nedostaví se do práce," kritizovala šéfa ANO na Twitteru předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
19.01.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)