Článek

Poslanci dali šanci manželství homosexuálních párů

 
Poslanci napříč politickým spektrem ve Sněmovně ve čtvrtek v prvním čtení podpořili sňatky stejnopohlavních párů. Většinu klubů ale hlasování rozdělilo. Odpůrce sňatků předseda SPD Tomio Okamura k tomu v diskuzi prohlásil, že by radši skočil z okna, než aby ho adoptoval stejnopohlavní pár.
29.04.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2631 článků)
Podobné články

Ha, a podepsali vám to ti dva, Klaus a Foldyna, vmetla bojovnice za homosexuální páry v rozhlase protestujícímu lidovci

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) před pár dny podpořila snahu o zrovnoprávnění svazků stejnopohlavních párů s klasickým manželstvím. Zrovnoprávnění homosexuálních párů prosazuje poslankyně ANO Radka Maxová. Proti této iniciativě se staví lidovci v čele se svým poslancem Markem Výborným. Ten se na vlnách Českého rozhlasu pustil do křížku s právničkou uskupení „Jsme fér“ Adélou Horákovou, která práva homosexuálních párů hájí.
27.06.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Zpravodajství ČT má další pokárání od RRTV. Kvůli nevyvážené prezentaci homosexuálních sňatků

 
Na seznam problémů, kterým Česká televize v poslední době čelí, se přidal další v podobě kritiky pro její neobjektivnost. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dala za pravdu stížnosti spolku Aliance pro rodinu, že se veřejnoprávní televize dopustila neobjektivního a nevyváženého vysílání v oblasti homosexuálních sňatků. Podle spolku Česká televize dávala více prostoru hlasům volajícím po uzákonění homosexuálních sňatků, zatímco těm, jež se zasazovaly o ústavní ochranu tradičního manželství nevěnovala takovou pozornost.
09.04.2021 10:00 |

podobné články

Jan Fiala: Ukrajina první východoevropskou zemí s registrovaným partnerstvím?

 
Je Ukrajina připravená na registrované partnerství homosexuálních párů? Podle statistik rozhodně není. V nejaktuálnějším průzkumu veřejného mínění z května 2017 by pouze 9 % Ukrajinců podpořilo legalizaci manželství homosexuálních párů.
08.11.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (134 článků) , Jan Fiala (134 článků)

Ceny Grammy ovládlo duo Daft Punk, během ceremoniálu došlo ke svatbě homosexuálních párů, které oddávala Madonna

 
Letošní cenu Grammy za nejlepší album roku získalo francouzské duo Daft Punk za kolekci písní Random Access Memories. Duo obdrželo také Grammy za nejlepší nahrávku roku. Během večera v losangeleském Staples Center na pódiu uzavřelo sňatek 34 heterosexuálních i homosexuálních párů, jednou z oddávajících byla "Madonna":http://www.extra.cz/tema/madonna.
27.01.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

5 párů českého šoubyznysu: Pořád jsou manželé, ale sex už mají s někým jiným

 
Šoubyznysová manželství jsou křehká jako postava "Elišky Bučkové":http://www.extra.cz/tema/eliska-buckova. Stačí, aby jeden z páru byl slavný, a manželství se začne hroutit. Mnoho párů zůstává i po rozchodu stále papírově oddáno. Podívejte se na pět českých párů, které jsou oficiálně stále v manželství.
27.08.2013 08:25 |

podobné články

„Jsem deviant.“ Moderátor Cibulka se pustil do sporu s odpůrci homosexuálních manželství

 
„Já jsem deviant. Tady máte dva devianty!“ vykřikoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News moderátor Aleš Cibulka.  Myslel to sarkasticky na adresu Romana Jocha, s nímž vedl spor ohledně povolení homosexuálních svazků. Cibulka stál proti manželům Jochovým s partnerem Michalem Jagelkou, se kterým žije již 20 let. Slova o devianství padla kvůli článku Jocha, kde srovnává homosexualitu i se zoofilií. A řeč padla i na pojetí tradiční rodiny i na definice manželství v občanském zákoníku.
11.02.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Cibulka (127 článků) , Michal Jagelka (32 článků) , Roman Michael (8 článků)

Senátor Láska: Podporuji návrh zákona umožňující manželství stejnopohlavních párů

 
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o uzavírání manželství homosexuálních párů.
18.06.2018 15:05 |

podobné články

Gay Elton John zuří: Jeho děti jsou prý umělohmotné!

 
Módní návrháři Dolce a Gabbana prosluli nejen prvotřídní italskou módou, ale také sexuálními excesy a orgiemi s mladými modely. Teď se však rozhodli kázat katolickou morálku a prohlásili, že neuznávají děti homosexuálních párů a rodiny homosexuálních rodičů. Podle nich jedinou rodinou je ta tradiční a děti počaté uměle jsou syntetické. To zvedlo z židle Eltona Johna a vyzval veřejně k bojkotu značky Dolce & Gabbana. Dvojice návrhářů se lekla poklesu tržeb a ihned přispěchala s omluvou.
17.03.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (559 článků)

Vláda probere osvojení u homosexuálních párů či novelu o pohřbech

 
Vláda na svém dnešním zasedání projedná návrh, který umožňuje osvojení partnerova biologického dítěte v homosexuálních párech. Ministři mají na programu i novelu zákona o pohřebnictví, návrh opozice na odložení startu elektronické evidence tržeb, předlohu o uplatnění horníků propuštěných ze společnosti OKD ve státním podniku Diamo nebo rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok. Znovu se budou zabývat i novelou zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu a související změnou ústavy, kterou v květnu odmítl Senát.
24.10.2016 06:15 |

podobné články

Vláda chce umožnit osvojení dítěte u homosexuálních párů

 
Vláda chce umožnit osvojení partnerova biologického dítěte v homosexuálních párech. Ministři dnes schválili návrh novely zákona o registrovaném partnerství, která s tím počítá, informovala na twitteru ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). O změně, která by poskytla větší právní jistotu dětem v registrovaných partnerstvích, se diskutuje několik let. Obdobný návrh obsahuje poslanecká novela, jejíž projednávání Sněmovna po bouřlivé debatě v červenci přerušila.
24.10.2016 14:55 |

podobné články

Nejslavnější gay světa Elton John se konečně ožení!

 
Gayové a lesbičky z Anglie a Walesu se mohou od soboty 29. března brát a jejich manželství má stejná práva a povinnosti jako to heterosexuální. V zmíněných dvou britských zemích vlají tento týden duhové vlajky – symbol sexuálních menšin – na oslavu dosažení rovnosti a práv u všech lidí bez rozdílu na sexuální orientaci. Změnu zákona o manželství loni prosadil pravicový premiér David Cameron. Do manželství už v sobotu vstoupily stovky homosexuálních párů, ten nejslavnější britský gay – Elton John – svou veselku teprve plánuje. Bude ji mít s dlouholetým životním partnerem Davidem Furnishem až v květnu.
03.04.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (559 článků) , David Furnish (92 článků) , David Cameron (320 článků) , David Cameron (320 článků)

♥ PŘEKVAPIVÁ STATISTIKA: V Česku je 1390 registrovaných homosexuálních párů ♥

 
Na matrikách se za šest let existence registrovaného partnerství zapsalo 1390 párů. Do oficiálního vztahu tak vstoupilo již 2780 gayů a leseb. Letos se zaregistrovalo už 102 párů.
14.08.2012 17:10 |

podobné články

Poslanci dali šanci spornému návrhu nového stavebního zákona

 
Poslanci dali po několikahodinové debatě šanci spornému návrhu nového stavebního zákona. Vláda si od něj slibuje především zrychlení a zjednodušení povolování staveb, informuje ČTK. Někteří zástupci opozice neprosadili vrácení předlohy kabinetu k přepracování, snahu nepodpořili poslanci ANO a ČSSD, stejně jako KSČM a SPD.
05.11.2020 20:55 |

podobné články

Francie povoluje uzavírání homosexuálních sňatků

 
Francouzští zákonodárci přes tvrdý odpor konzervativců povolili uzavírání homosexuálních sňatků v zemi. Senátoři schválili příslušný návrh zákona v noci na dnešek, poslanci tak učinili již v únoru. Zákon, který také povoluje adopce dětí páry stejného pohlaví, začne platit zřejmě v červenci. 
10.04.2013 11:10 |

podobné články

Čeho se děsí odpůrci homosexuálních manželství nejvíce? Pravda vás šokuje!

 
Jaké jsou motivy oponentů manželství osob stejného pohlaví? Mohlo by se zdát, že jsou to především tradiční hodnoty. Ale není tomu tak. I mnozí tradicionalisté připouštějí svazky dvou osob stejného pohlaví. Jde o něco jiného. A tím je strach z promiskuity. Odpůrci manželství homosexuálů se domnívají, že gayové a lesbičky jsou extrémně promiskuitní. A že když budou smět uzavírat manželství, stane se promiskuita normou. Což ohrozí jejich vztah.
02.03.2016 18:05 |

podobné články

Svatby gayů a jejich adopce dětí rozdělují Česko: Skočil bych z okna, šokoval Okamura

 
Ve čtvrtek poslanci řeší návrh zákona, který by umožnil sňatky homosexuálních párů. Téma, které zahájila Sněmovna před třemi lety v listopadu, rozděluje Česko, jedni ho berou, druzí jsou znechucení. A Tomio Okamura šokuje svým výrokem, že by raději skočil z okna, než aby skončil u stejnopohlavního páru
29.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2631 článků)

Registrované partnerství v Česku je stálejší než manželství

 
Registrované partnerství homosexuálních párů se v Česku ukazuje být trvalejším svazkem než tradiční manželství muže a ženy. Za šest let platnosti zákona o registrovaném partnerství se „rozvodovost“ gayů a lesbiček pohybuje na poloviční úrovni proti heterosexuálním párům.
24.10.2012 19:25 |

podobné články

Angličtí gayové a lesby se smějí konečně brát. Pětina národa je stále proti

 
Loni v červenci kabinet britského premiéra Davida Camerona prosadil změnu zákona o manželství a gayové a lesby z Anglie a Walesu smějí od 29. března tohoto roku uzavírat stejné svazky, jaké byly dosud vyhrazeny jen heterosexuálům. Průzkumy veřejného mínění odhalují, že se do manželství pohrnou tisíce homosexuálních párů. Pětina národa by však na jejich svatbu nešla a se změnou zákona nesouhlasí.
01.04.2014 08:25 |

podobné články

Každé sedmé manželství v Paříži loni uzavřeli homosexuálové

 
V loňském roce uzavřelo v Paříži manželství 1331 homosexuálních párů. Každá sedmá svatba ve francouzském hlavním městě tak byla mezi páry stejného pohlaví, uvedl zpravodajský server France24.com.
05.01.2015 17:07 |

podobné články