Článek

Poslanci by měli posoudit pětitisícový příspěvek důchodcům

 
Sněmovna by se dnes měla zabývat vládním návrhem na poskytnutí jednorázového pětitisícového příspěvku důchodcům. Očekává se, že část opozice zablokuje požadavek kabinetu na schválení předlohy zrychleně už v prvním čtení. Poslanci by měli podle předběžného programu opět posoudit i dvojici novel, které jim s úpravami vrátil Senát.
15.09.2020 06:35 |

podobné články

Podobné články

Poslanci zasedli v omezeném počtu, projednat mají i příspěvek pro důchodce

 
Poslanci se v úterý sejdou na řádné zářijové schůzi. Projednat by měli mimo jiné pětitisícový příspěvek pro lidi pobírající důchody. Zabývat by se měli i dvěma normami, které jim s návrhem změn vrátil Senát. Podobu jednání patrně ovlivní epidemiologická situace.
15.09.2020 09:50 |

podobné články

5000 Kč důchodcům má podporu. Schillerová odmítla populismus, Maláčová slíbila reformu

 
Ve Sněmovně to v úterý vřelo. Poslanci se v rouškách a polovičním počtu, než je obvyklý, sešli poprvé po prázdninách k řádné schůzi. A zlobě opozice čelila mj. vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Hájila totiž jednorázový příspěvek důchodcům 5000 korun, který poslanci podpořili. Schillerová odmítla, že by se jednalo o „populistický krok vlády“. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) pak vysvětlovala, proč mají příspěvek dostat všichni důchodci. A slíbila komplexní důchodovou reformu.
15.09.2020 17:15 |

podobné články

Prosincové přilepšení důchodcům v ohrožení. Pravice příspěvek 600 korun blokuje

 
Plánovaný prosincový příspěvek 600 korun důchodcům je v ohrožení. Pravice v úterý ve sněmovně zablokovala schválení vládního návrhu zrychleně už v prvním čtení. Místo toho míří k posouzení do sociálního výboru, což může přijetí zdržet. Pravici vadí rovnostářství i to, že by se dotace do budoucna nepromítla do standardních valorizací penzí.
15.09.2015 19:30 |

podobné články

Ministryně práce a sociálních věcí pro Blesk: Moje noční můra? 40 korun důchodcům!

 
Produktem politické slibotechny zavání jednorázový příspěvek důchodcům – jeho výplata i výše se neustále mění. Ministryně Michaela Marksová (46, ČSSD) v Blesku vysvětlila, proč příspěvek vypadá jako šidítko i jak to s penzemi a sociálními dávkami bude.
20.10.2015 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (463 článků)

Chceme poslat důchodcům příspěvek pět až šest tisíc, řekl Babiš

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro sobotní Právo naznačil, že vláda zvažuje jednorázový příspěvek důchodcům ve výši pět až šest tisíc korun. Vyplatit by se měl letos nebo příští rok.
22.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19396 článků)

Novinka v českých vlacích: Důchodcům zdraží jízdné!

 
Šéf ministerstva financí Miroslav Kalousek zasadil pořádnou ránu českým důchodcům. Ti totiž od Nového roku přijdou o slevy na jízdném! Ministerstvo zrušilo dopravcům povinnost, aby důchodcům poskytovali padesátiprocentní slevu. Výrazně podražit by mohlo hlavně cestování vlaky.
04.12.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7152 článků)

Důchodcům chtějí přidat 475 korun. Šlechtová se pustila do Marksové, ta mluví o „vlčí mlze“

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová oznámila, že díky krokům současné vlády premiéra Bohuslava Sobotky (oba ČSSD) bude možné důchodcům přidat v průměru 475 korun měsíčně navíc. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) se do ní však pustila kvůli tomu, že jde o předvolební tah a „výstřel bez projednávání státního rozpočtu“. O penzích a přidání důchodcům má v pondělí jednat právě vláda.
23.09.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (463 článků)

Mimořádný příspěvek důchodcům pustili poslanci i přes odpor Janoty dál

 
Poslanci v pátek dali šanci návrhu ČSSD, na jehož základě mají důchodci dostat jednorázový příspěvek ve výši 2400 korun. Návrh, o němž se zákonodárci přeli prakticky celé dopoledne, projedná sociální výbor. Šanci dostalo i omezení zdravotnických poplatků. ODS mezitím oznámila, že pokud by návrhy levice prošly, nepodpořila by zřejmě rozpočet.
04.12.2009 13:30 |

podobné články

Rudolf Mládek: Jak si prohrát volby

 
„Miliardy důchodcům? My bychom jim nedali nic, je to úplatek od Babiše,“ říká Pekarová, předsedkyně strany TOP 09. (1) Inu jistě lze polemizovat s tím, že plánovaný příspěvek 5000 korun důchodcům nazvaný „rouškovné“ v době volební kampaně do krajů a Senátu může mít charakter ovlivnění voličů. Jenomže:
29.08.2020 11:45 |

podobné články

Kalousek: Babiš sáhl vnukům do kočárku, aby dal důchodcům 5 000 K

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na CNN Prima News střetl s expertkou KSČM Miroslavou Vostrou. Zatímco komunistická poslankyně hlasitě hájila jednorázový příspěvek pro seniory ve výši 5 tisíc korun, Kalousek tento nápad cupoval na kousíčky. Vláda podle něj obrala dnešní miminka o pět tisíc a dala je důchodcům.
01.09.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7152 článků)

Kalousek: Babiš sáhl vnukům do kočárku, aby dal důchodcům 5 000 Kč

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na CNN Prima News střetl s expertkou KSČM Miroslavou Vostrou. Zatímco komunistická poslankyně hlasitě hájila jednorázový příspěvek pro seniory ve výši 5 tisíc korun, Kalousek tento nápad cupoval na kousíčky. Vláda podle něj obrala dnešní miminka o pět tisíc a dala je důchodcům.
01.09.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7152 článků)

KDU-ČSL: Poslat jednorázový příspěvek plošně všem důchodcům je populistické

 
Před mimořádným jednáním Poslanecké sněmovny, které se uskuteční ve čtvrtek kvůli tzv. rouškovnému, přichází lidovci s návrhem na spravedlivější rozdělení jednorázového příspěvku důchodcům.
07.09.2020 16:50 |

podobné články

„Rouškovné“ 5000 korun přeje důchodcům více než půlka Čechů. Hlavně voliči KSČM a ANO

 
S plánem vlády vyplatit důchodcům na konci letošního roku mimořádný příspěvek 5000 korun souhlasí 57 procent lidí. Proti jsou dvě pětiny Čechů. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Radiožurnál provedla minulý týden agentura Median mezi tisícovkou občanů. Podle jeho výsledků, o kterých informoval web iROZHLASu.cz, s příspěvkem častěji souhlasí lidé starší 45 let a voliči KSČM a ANO.
08.09.2020 08:10 |

podobné články

VZP: Máte dítě v pubertě? Nezmeškejte příspěvek 2 tisíce na očkování proti meningokokovi

 
Rodiče dětí starších 11 let, kteří chtějí od VZP získat pro své potomky příspěvek 2 tisíce korun na očkování proti smrtící meningokokové infekci, by si měli pospíšit. Očkování je totiž dvoudávkové a příspěvek pojišťovna vyplácí až po druhé dávce vakcíny Bexsero. Mezi první a druhou dávkou musí být u dětí ve věku 11 až 18 let měsíční rozestup. Vzhledem k tomu, že akce trvá jen do konce roku, mají tedy zájemci o příspěvek na očkování čas už jen čtyři týdny.
07.11.2014 17:35 |

podobné články

NEPLATIČI přijdou o příspěvek na živobytí, rozhodli poslanci

 
O příspěvek na živobytí brzy přijdou neplatiči pokut nebo místních poplatků. Novelu zákona o hmotné nouzi, která umožňuje dlužníkům příspěvek na živobytí odebrat a splácet z něj dlužné částky, schválili v pátek proti vůli opozice koaliční poslanci ve třetím čtení.
23.09.2011 14:40 |

podobné články

Důchodci dostanou příspěvek 1200 korun, nečekaně rozhodli poslanci

 
Důchodci dostanou příští rok jednorázový příspěvek ve výši 1200 korun. V pátek se na tom shodli poslanci. Původně se přitom počítalo, že výše příspěvku bude „jen” 1000 korun. ČSSD ale chvíli před hlasováním přišla s dalším zvýšením. Mimořádný příspěvek je reakcí na minimální valorizaci, která by penzistům přidala v průměru 40 korun. Norma poputuje do Senátu.
13.11.2015 10:45 |

podobné články

Poslanci proberou dvě dopravní novely, budou jednat i o volbách

 
Poslanci by dnes měli projednávat především předlohy v prvním čtení. Posoudit by měli například senátní novelu zákona o volbách do parlamentu, podle které by mohli lidé dávat až šest místo dosavadních čtyř preferenčních hlasů. Jednat by měli i o předloze, která by měla zvýšit tresty za napadení záchranářů, či o novele zákona o stížnostech, která by v důsledku mohla omezit práva žadatelů o informace.
22.03.2011 09:00 |

podobné články

Nejžádanější bonus zdravotní pojišťovny? Příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě

 
Nejvíce využívaným programem na prevenci zdraví se v roce 2016 stal příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě, následně příspěvek pro těhotné a na třetím místě příspěvek na léčebný tělocvik a regeneraci. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny.
17.01.2017 09:25 |

podobné články

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna zvyšuje příspěvek na letní tábory dětí na 1500 Kč. Nově zavádí příspěvek na paruky a na PCR test COVID-19

 
Nabídku preventivních programů České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) opět obohatí několik novinek. Vedle vyššího příspěvku na letní tábory dětí zavádí třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR od července zcela nový příspěvek na paruky pro onkologicky nemocné pacienty a také příspěvek na test onemocnění COVID-19.
30.06.2020 11:25 |

podobné články