Článek

Poselství andělů na čtvrtek: Štíři, otevřete nám srdce, Vodnáři, nerozhazujte peníze

 
Andělé nám nejen radí, ale také nás spojují s blízkými, které již nemůžeme vidět. Sdělují nám jejich přání zejména skrze sny, ale také když bdíme. Každý den nám mají co říci. Co byste měli vědět vy?
31.08.2023 00:00 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Poselství andělů na čtvrtek: Ryby, vnímejte boží světlo, Vodnáři, buďte trpělivější během pomoci

 
Náhody jsou činy andělů, kteří usilovně pracují, abychom se my měli dobře. Nemáme-li výjimečný dar, nemůžeme je vidět, ale i přesto pociťujeme následky jejich pomoci. Když je nám nejhůř a poté se nám stane něco dobrého – to je nejlepší důkaz jejich neustálé přítomnosti.
14.09.2023 00:00 |

podobné články

Poselství andělů na příští týden: Lvi se dočkají změn a Štíři musí zahodit strach

 
Tentokrát jsme se zeptali Vašich strážných andělů, na co se máte připravit a zaměřit příští týden. Jaké kroky máte podniknout, aby se Vám dařilo skvěle?
26.03.2023 18:00 |

podobné články

Poselství andělů na neděli: Vodnáři, budete odměněni, Blíženci, nikdy jsme vás neopustili

 
Někteří z nás mohou mít v neděli pocit, že si andělé dávají pauzu. Není to pravda, pro naše štěstí jsou ochotni pracovat dvacet čtyři hodin denně. Musíme být trpěliví a udržovat si svou víru. Podívejte se na poselství, které andělé chtějí, abyste věděli.
03.09.2023 00:02 |

podobné články

Novoluní ve Vodnáři a čínský rok Tygra: Co magická kombinace přináší?

 
V úterý 1. 2. 2022 nastává novoluní ve Vodnáři. Vodnáři jsou vzdušným znamením zvěrokruhu, které se vyznačuje velkými ambicemi, pílí i samostatností. Z hlediska astrologie přinese novoluní prostor pro nové pracovní příležitosti i odvahu změnit to, co už dlouho nefunguje. Dejte si však pozor, abyste možné změny pečlivě uvážili. Silná vodnářská intuice může mnoho napovědět.
01.02.2022 13:15 |

podobné články

4 typy Vodnáře, které můžete potkat

 
Vodnáři jsou zvláštní lidé –⁠ alespoň očima lidí, kteří nejsou Vodnáři. Jsou extrovertní, vždy vyčnívají z davu a mají ztřeštěné nápady. Narodili se v rozmezí 20. ledna a 18. února. Přitom všichni Vodnáři nejsou stejní, rozlišují se na čtyři typy.
31.03.2022 20:00 |

podobné články

Novoluní ve Vodnáři přichází: Rakům se otevře nová cesta, Štíři dají sbohem lásce

 
Páteční noc bude magická. Měsíc v novoluní očekáváme ve 22:41 hodin, tentokrát ve znamení nezávislého Vodnáře. Jak bude toto novoluní vypadat? A co přinese? Novoluní ve Vodnáři se soustřeďuje především na budoucnost. Během tohoto novoluní je potřeba si uvědomit, kam směřujeme. Budeme mít dostatek času ke splnění svých přání a sdílení toho, co doopravdy cítíme. Jaké energie jsou předurčeny jednotlivým znamením? To se dozvíte v našem horoskopu.
23.01.2020 07:01 |

podobné články

Úplněk ve Vodnáři: Raky čeká velký posun, Štíři přehodnotí svou budoucnost

 
Už v pátek 12. 8. 2022 nastává ve 3:35 úplněk ve Vodnáři. Nejen že přinese do našich životů trochu chaos, neboť znamení Vodnáře má k organizovanosti velmi daleko, ukáže také na ty vztahy, které už fungují pouze ze setrvačnosti. Přeje ale novým projektům a úvahám o podnikání. Působit bude hlavně na dolní končetiny, a to kotníky, lýtka a achilovky. Co čeká v tento magický čas právě vás? 
11.08.2022 10:50 |

podobné články

Nerozhazujte peníze: 11 rad, se kterými ušetříte každý den!

 
Pokud jste šetřiví nebo prostě musíte počítat každou korunu, vězte, že ušetřit lze skoro na všem. Poradíme vám!
16.06.2016 09:30 |

podobné články

Andělská poselství na středu: Blíženci by se měli soustředit na sebe, poselství pro Raky se bude týkat lásky

 
Rádi bychom vám přinesli andělská poselství na dnešní den pro každé znamení zvěrokruhu, která vám mohou poskytnout inspiraci a podporu na cestě životem. Andělské poselství je možné použít jako zdroj motivace a povzbuzení, abyste dokázali čelit překážkám a dosáhli svých cílů.
22.03.2023 00:00 |

podobné články

Poselství andělů na pondělí: Štíři, více věřte, Raci, hledejte přítomnost dobrých lidí

 
Jakmile se ocitneme sami, slyšíme hlasy vycházející odnikud. Přitom na nic nemusíme myslet. To nám vyšší moc našeptává, co máme předurčeno dělat, abychom byli šťastní. Ale vnímáme rady zakódované v těchto hláscích?
02.10.2023 00:00 |

podobné články

Když srdce krvácí – jak ho vyléčit?

 
Rozpadl se vám vztah a společně s ním se vaše srdce roztříštilo na milion malých kousíčků. Nezáleží na tom, zda vaše láska trvala několik týdnů, pár měsíců nebo dokonce řadu let. Pokaždé to bolí a pokaždé je to rána pod pás. Rozchod dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího z nás, ať už se na okolí snažíme působit jako tvrďáci. Jistě se shodneme na tom, že neexistuje větší bolest, než když bolí srdce. Máte-li čerstvě po rozchodu, pak je logické, že vás bolí každý jeho úder. Najednou máte pocit, že nic na světě nemá smysl, všechno jako by pro vás skončilo. Neztrácejte však naději a vzpomeňte si na jedno známé rčení: pro jedno kvítí, slunce nesvítí! Jak vyléčit srdce, které krvácí? Je to samozřejmě jen slovní metafora, koho ale někdy srdce skutečně bolelo z nevydařené lásky, ten moc dobře ví, jakou má hloubku. Přijít o milovaného člověka, se kterým jste si třeba malovali budoucnost a na společné lásce stavěli vzdušné zámky bolí. A hodně. Pokud právě teď zažíváte srdcebol a máte dojem, že jste na tomhle světě zbytečně přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak dát srdíčko opět do pořádku! Alkohol? Jen s mírou! Pokud nám někdo zlomí srdíčko, většina z nás automaticky sáhne po alkoholu. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak alespoň na chvíli zapomenout. Jenže alkohol není lék a když už tak, jen dočasný. Pokud potřebujete spláchnout prvotní hořkost, klidně si nalijte sklenku vína, odvážnější mohou panáka něčeho ostřejšího. Pamatujte ale, že pitím ničemu nepomůžete, akorát vám bude ještě více zle. Vzpomínky? Jen na chvíli! Když se nám rozpadne vztah, vzpomínáme na to krásné, co jsme prožili. Hrabat se v minulosti k porozchodové fázi prostě patří a nemá cenu se tomu bránit. Jestliže si chcete zavzpomínat na chvíle, kdy vám bylo krásně, klidně můžete. Ale jen na... Čtěte více Příspěvek Když srdce krvácí – jak ho vyléčit? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Andělská poselství na středu: Blížencům andělé pomohou k nalezení jejich vnitřního já, Kozorozi překonají smutek

 
Andělská poselství jsou mnohem víc než jen náhodné myšlenky. Jsou to hlasy andělů, kteří nám poskytují vedení, podporu a inspiraci k našemu osobnímu růstu. Andělé jsou vždy přítomni, když je potřebujeme, a jsou ochotni nám pomoci vyřešit naše problémy a překonat naše obavy.
12.04.2023 00:00 |

podobné články

Spor kvůli přestavbě domu U Tří andělů: Zasáhl Ústavní soud! Vyhověl stížnosti sousedů

 
Ústavní soud (ÚS) zasáhl do sousedského sporu vyvolaného přestavbou domu U Tří andělů v Praze na Hradčanech. Vyhověl stížnosti firmy, které patří sousední nemovitost v ulici Úvoz, údajně poškozená při přestavbě domu U Tří andělů. Firma se domáhala navrácení domu do původního stavu, což se ukázalo jako nereálné, pražské soudy tak žalobu zamítly. Podle nálezu ÚS je zapotřebí pořídit ještě posudek statika a dát firmě možnost, aby svůj nárok přeformulovala.
17.03.2021 12:35 |

podobné články

Lachnit (ANO): Mozart místo perníku? Na Andělu bude hrát vážná hudba pro narkomany

 
Jeden z radních Prahy 5, který by se měl starat o veřejný prostor, zamýšlí kulturu, respektive vážnou hudbu, využít v „boji“ proti drogově závislým osobám na smíchovském Andělu. Jak jsem pochopil z článku v denním tisku, bude radní pouštět na Andělu mnohokrát dokola jednu skladbu významných autorů vážné hudby, a to pěkně nahlas.
13.04.2023 09:20 |

podobné články

Andělská poselství na středu: Štíři, zbavte se stresu, Berani, pomůžeme vám odstranit obavy

 
Jsou dny, kdy se cítíme být naprosto opuštěni. Ostatní lidé se proti nám jakoby spiknou, nikdo nám nerozumí a všichni dělají všechno pro to, aby nás stáhli na samotné dno. V tu chvíli se objeví vyšší moc, která nám pomůže postavit se na nohy. Jsou to naši andělé strážní, kteří nám neustále radí.
20.09.2023 00:00 |

podobné články

CHARAKTERISTIKA MUŽŮ PODLE HOROSKOPU: Štíři vás budou podvádět, Panny to neumí v posteli a Vodnáři jsou dřeva!

 
Kéž bychom dokázaly odhadnout muže dřív, než nám zlomí srdce. Často se totiž necháme zmást povrchním vystupováním a pak léčíme rány. Díky tomuto horoskopu teď dokážete odhalit povahu muže dřív, než ho dokonale poznáte.
17.06.2016 08:40 |

podobné články

Andělská poselství na středu: Panny, souzněte s přírodou, Berani, na nic nejste sami

 
Andělé se zdržují v naší přítomnosti, aby nám mohli podat pomocnou ruku, kdykoli ji potřebujeme. Aby nám dokázali správně pomoci, potřebují náš souhlas. Kdykoli na ně pomyslíme, přiblíží se k nám a naslouchají našim trápením. Snaží se nám pomoci a dennodenně se nám snaží předat poselství.
27.09.2023 00:00 |

podobné články

Andělská poselství na sobotu: Štíři, vciťte se do jiných lidí, Býci, zbavte se negativních emocí

 
Správné živobytí je nedílnou součástí spokojeného života. Co to znamená? Podle andělů je to způsob života, kdy využíváme svých schopností ke zlepšení situace co největšího počtu lidí. I my totiž máme stejnou moc jako andělé – pokud chceme, dokážeme pomoci mnoha lidem.
30.09.2023 00:00 |

podobné články