Článek

Poručíme větru, dešti. Klimatická mládež jako komunisté. A také to dovedou ke stejné zkáze, obává se Šichtařová

 
Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že se k nám blíží zkáza. Nejde však o zkázu v podobě meteoritu, který se řítil k zemi. Jde o zkázu, kterou si na sebe chystají lidé sami a halí ji do frází o boji za klima, za roušky a za genderovou korektnost.
03.07.2020 11:50 |

podobné články

Podobné články

Hannig (Rozumní): Poručíme větru, dešti a posuneme ručičky hodinek

 
Jsem pamětník. Když jsem byl ještě malý, pamatuji se, že se z rádia občas ozývalo: „Poručíme větru, dešti...“. Mělo to být o tom, že člověk zvítězí nad přírodou, že bude mít na vše vliv. Že bude neomezeným pánem, který bude rozhodovat o podobě světa.
27.03.2015 07:31 |

podobné články

Poručíme větru, dešti. Markéta Šichtařová ukazuje dokonalý nesmysl, vymyšlený v Bruselu

 
Ekonomka Markéta Šichtařová s ironií sobě vlastní opět pálí do řad Evropské unie, resp. do řad ministrů životního prostředí členských států. Politici se prý znovu pokoušejí poroučet větru dešti a nijak je netrápí, že je to nesmysl. Zkoušejí to i tak.
19.10.2018 11:01 |

podobné články

Poručíme větru, dešti. Markéta Šichtařová představuje knihu o tom, jak vývoj technologií zachrání naší svobodu

 
ROZHOVOR Čtvrtá průmyslová revoluce inspirovala Markétu Šichtařovou a Vladimíra Pikoru k napsání knihy Robot na konci tunelu aneb Zpráva o podivném stavu světa a co s tím. Manželská dvojice ekonomů si v ní odpovídá na otázku, zda lidstvo stojí na prahu ráje, anebo naopak pomalu degeneruje a řítí se vstříc svému konci. Zamýšlí se i nad tím, jestli jsme odsouzeni do role pouhých diváků, anebo můžeme o svém osudu rozhodnout sami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří Markéta Šichtařová i o tom, co technologický pokrok může znamenat pro svobodu jednotlivce.
04.10.2017 16:45 |

podobné články

Klimatická změna způsobuje psychické potíže

 
Klimatická změna má zhoubný vliv nejen na ekosystém, ale působí zhoubně také na mentální zdraví celého lidstva. Účinek je v tomto případě dvojsměrný. Jednak klimatická změna přímo vyvolává psychické potíže, ale také zhoršuje stavy u těch, kteří už před ní nějaké potíže tohoto druhu měli.
27.02.2017 11:30 |

podobné články

Horká konspirační teorie: Za EXTRÉMNÍ VEDRO může americká vláda

 
Poručíme větru dešti. Komunisté o tom snili, Američané to dokázali. To si myslí příznivci konspiračních teorií, kteří USA viní z extrémních výkyvů počasí.
27.07.2013 14:10 |

podobné články

Šichtařová: Mně by nevadilo, kdyby nám EU stopla dotace! Víme, co by s námi udělalo euro, zažili jsme to

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Díky intervencím jsme měli možnost si nanečisto vyzkoušet, jak by se nám žilo s eurem, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová, která chválí rozhodnutí vlády nestanovovat cílový termín pro přijetí společné evropské měny. Myšlenka zelené energie, která se momentálně v Evropě tlačí, je podle ekonomky naivní a nedomyšlená. Země, které skutečně ekologii zatěžují, z nás mají tak akorát srandu. Čína se stává velmi nebezpečnou velmocí. A ta si rozhodně s nějakými ekologickými předpisy nedělá hlavu. Naší slabosti využije. A může se jí otevřít cesta k naší kolonizaci podobně, jako už dnes Čína zkolonizovala polovinu Afriky," ukazuje Šichtařová druhou stranu mince. Věří také, že zastavení dotací ze strany EU v rámci kauzy Agrofert nepostihne celé Česko, kdyby ale zastaveny byly, žádná velká škoda by to prý nebyla. "Podporují se tím projekty, které by bez dotací patrně nebyly životaschopné," uzavírá Šichtařová problém společných evropských peněz.
16.12.2018 20:35 |

podobné články

Hamerle (Svobodní): S Evropskou unií se vracíme do socialismu

 
Bude to již téměř 25 let od doby, kdy se bývalé Československo vymanilo ze socialistického sevření svého hospodářství a životů svých obyvatel. Jaké výsledky měla ideologie „poručíme větru, dešti“ víme a o vlivu povinnosti pracovat na efektivitu a výkonnost firem také.
17.03.2013 14:50 |

podobné články

Stát chce přesadit řidiče od volantů na kola

 
„Poručíme větru, dešti“, tak by se také dalo popsat čerstvé odhodlání ministerstva dopravy dostat po vzoru Londýna či Amsterdamu na bicykly v českých městech až čtvrtinu lidí, kteří jezdí do práce.
21.05.2013 03:55 |

podobné články

Babiš zlevňuje pivo. Tak proč je, kruci, pořád dražší?

 
Poručíme větru, dešti. Obdobně jako tohle heslo patrně dopadne slib levnějšího točeného piva, kterým se oháněl Andrej Babiš.
27.11.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20105 článků)

FOTO, VIDEO Poručíme větru, dešti? Rozbitý květináč, ulétlá čepice, zmuchlaný koberec. A fotili to Číňani

 
REPORTÁŽ Slavnostního přijetí ve velkolepém stylu se dostalo čínskému prezidentu Si Ťin-pchingovi v úterý na Pražském hradě. Význačnost návštěvy chtěl Hrad prokázat i samotným ceremoniálem s čestnými dělostřeleckými salvami. Něčeho podobného se dosud žádnému zahraničnímu státníkovi v naší novodobé historii nedostalo. ParlamentníListy.cz byly pochopitelně na místě a nyní se můžete dozvědět i to, co nemusely kamery zachytit.
29.03.2016 17:35 |

podobné články

AOPK ČR: Jak to vypadá, když se potká sportovní vyžití a ochrana přírody

 
Letošní zima lyžařům opravdu přála a dostatek sněhu vytáhl na běžky nebo na sjezdovky i rekreační lyžaře. Ne každá zima je však tak bohatá na mráz a sníh. V současné době je proto trendem, tak trochu podle hesla „poručíme větru, dešti“, uměle zasněžovat sjezdovky a lyžařské tratě. To s sebou nese některá rizika pro ochranu přírody a krajiny.
18.03.2017 15:05 |

podobné články

Až nám Evropská unie zakáže auta na benzín...

 
Rozhodnutí, která se přijímají na nejvyšších politických úrovních, v evropských vládách a parlamentech, někdy hraničí se zdravým rozumem. Uplatňuje se v nich zásada poručíme větru, dešti i technickému pokroku.
19.10.2018 10:16 |

podobné články

Novoroční Kubera v nejlepší formě: Na svobodu slova dnes už jen vzpomínáme. Zelené tsunami, poručíme větru, dešti. Žít a nechat žít

 
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera v novoročním projevu upozornil své spoluobčany, že rozhovor z očí do očí je mnohem lepší, než vedení debat na sociálních sítích. Varoval před dalšími útoky na svobodu slova, které jsou vedeny ve jménu politické korektnosti a bil na poplach před „zelenou tsunami“, která se na nás řítí obrovskou rychlostí.
01.01.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1140 článků)

Novoroční Kubera v nejlepší formě: Na svobodu slova dnes už jen vzpomínáme. Zelená tsunami, poručíme větru, dešti. Žít a nechat žít

 
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera v novoročním projevu upozornil své spoluobčany, že rozhovor z očí do očí je mnohem lepší, než vedení debat na sociálních sítích. Varoval před dalšími útoky na svobodu slova, které jsou vedeny ve jménu politické korektnosti a bil na poplach před „zelenou tsunami“, která se na nás řítí obrovskou rychlostí.
01.01.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1140 článků)

Poručíme větru, dešti. Soudem? Klause možná trefí šlak, Gretu pochválili

 
Jaká má být „Zelená dohoda pro Evropu“? Evropský parlament už se usnesl, i když s výhradou, že toto není poslední usnesení. A Zelená dohoda podle něj musí zajistit rovnost pohlaví, generací i zemí v EU, konkurenceschopnost, uhlíkovou neutralitu a udržitelnost. To vše naráz. Právník Tomáš Břicháček se pozastavil nad tím, že podle europarlamentu by mělo být právo na stabilní klima soudně vymahatelné. A to není zdaleka vše, co v usnesení vede ke zvednutí obočí.
22.01.2020 17:56 |

podobné články

Koudelka (Trikolóra): Prymulova diktatura do 3. listopadu. A pak?

 
Vláda Andreje Babiše, který přenechává otěže moci ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi, se rozhodla pokračovat v cestě pod heslem: „Poručíme větru, dešti.“.
21.10.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20105 článků) , Roman Koudelka (124 článků)

Kvůli Madonně se 'poručí větru, dešti'!

 
Organizátoři nedělního koncertu americké zpěvačky Madonny v Petrohradě v neděli "poručí větru, dešti". Rozhodli se totiž, že mraky, které se tou dobou mají nad ruským velkoměstem stahovat, rozeženou za pomoci letadel.
01.08.2009 09:15 |

podobné články

Družstevník Zeman chce poroučet větru dešti! Velet tomu bude Čuba?

 
Názor: Před prezidentem Zemanem poslušně panáčkuje vláda i část ČSSD. Podle jeho čtvrtečního projevu na tradiční Země živitelce je mu to ovšem málo a rozhodl se poroučet i větru, dešti. Nebo minimálně chování nakupujících. Ti by dle něj mohli chodit již brzy nakupovat do nově zřízeného Národního obchodního řetězce. Jaká by byla jeho tajná zbraň? Prezidentem udělovaná ochranná známka: Milošovy potraviny, ze kterých nehodíte šavli?
30.08.2013 05:45 |

podobné články

DĚSIVÉ PROROCTVÍ O ZKÁZE PRAHY: Zničí město v roce 2019 hořící koule?

 
Sibyla předpověděla s neuvěřitelnou přesností mnoho událostí, které můžeme v historii sledovat. Na začátek roku 2019 však předpověděla dopad velké ohnivé koule na Prahu, konkrétně na Vyšehrad. Tím má nastat konec tohoto mocného a krásného města! Uskuteční se její děsivá věštba o zkáze hlavního města? Shoří Praha v plamenech?
02.01.2019 16:00 |

podobné články