Článek

Portlík (ODS): Magistrátní koalice pokračuje v politice chaosu v ulicích

 
Pražané často nejsou s předstihem informováni o dopravních omezeních. ODS opakovaně na Zastupitelstvu hlavního města Prahy předkládá usnesení, které zajistí povinnost Magistrátu koordinovat dopravní omezení s dotčenými městskými částmi a pomůže tak lepší informovanosti občanům Prahy.
15.10.2020 15:25 |

podobné články

Podobné články

Hřib, ten dva roky demonstroval. Ale nic pro to neudělal. Boss pražské ODS odkrývá pěkně uleželý problém

 
Předseda pražské ODS Tomáš Portlík nazývá Piráty novými socialisty. „Piráti jsou vlastně socialisti, zejména proto, že si myslí, že umí něco řešit lépe než tržní podmínky,“ pronesl Portlík jako zástupce opozice na pražském magistrátu. Primátor Zdeněk Hřib podle něj nevládne dobře a jen prohlubuje problémy, které Prahu trápí. Hřiba ale Portlík pochválil alespoň za slušné zvládnutí koronavirové krize.
28.05.2020 19:00 |

podobné články

Pražskou ODS povede místostarosta Portlík. Klaus ml. nebude ani dvojka

 
Novým předsedou pražské ODS se v úterý stal místostarosta Prahy 9 a dosavadní 1. místopředseda Tomáš Portlík. Rozhodl o tom regionální sněm pražské ODS. Pro Portlíka hlasovalo 63 ze 67 přítomných delegátů, kteří odevzdali 65 platných hlasovacích lístků. Ve funkci nahradil Filipa Humplíka, který už nekandidoval. Delegáti také zvolili Jiřího Zajace 1. místopředsedou. Ve volbě porazil poslance Václava Klause ml. Sněm zvolil také tři místopředsedy, Jaroslavu Janderovou, Jaroslava Mítha a Vojtěcha Kosa.
28.11.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10030 článků)

Portlík (ODS): Kamerový systém s rozpoznáváním obličeje? Návrat před listopad 1989

 
Pražská ODS nesouhlasí se zaváděním kamerového systému s funkcí rozpoznávání obličejů. Řekl to dnes její předseda Tomáš Portlík, který tento návrh označil za návrat před listopad 1989.
21.11.2019 07:45 |

podobné články

Kdo je Tomáš Portlík, primátorův muž z Prahy 9?

 
V pondělí si zvolila pražská ODS nové vedení. Jejím předsedou se stal primátor Bohuslav Svoboda, místopředsedy pak náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, poslanec Marek Benda a komunální politici Pavel Horálek, Ondřej Pecha a Tomáš Portlík. A právě na posledně jmenovaného zaměřily ParlamentníListy.cz svou pozornost.
31.01.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (568 článků) , Bohuslav Svoboda (731 článků) , Tomáš Svoboda (148 článků) , Pavel Marek (275 článků) , Pavel Svoboda (430 článků) , Zdeněk Ondřej (52 článků) , Tomáš Marek (99 článků) , Tomáš Svoboda (194 článků) , Tomáš Marek (99 článků) , Pavel Svoboda (429 článků) , Ondřej Svoboda (68 článků) , Pavel Marek (291 článků) , Pavel Zajíček (9 článků) , Pavel Svoboda (430 článků) , Pavel Svoboda (430 článků)

Praha řeší ubytování v bytech. Hřib vyrazil na protest, Hana Marvanová vymyslela právní postup

 
Pražská radní Hana Kordová Marvanová a místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík se ve veřejnoprávním rozhlase shodli na tom, že ubytovací službu, jako je Airbnb a jim podobné, je třeba regulovat. Portlík varoval, abychom se nevydali slepou uličkou, a Kordová Marvanová navrhla konkrétní krok k regulaci.
17.02.2020 16:20 |

podobné články

Desítky lidí chodí přes zavřený Libeňský most pěšky. Chaosu v ulicích se snaží zabránit informátoři

 
Praha v noci na pátek uzavřela Libeňský most pro autobusy a tramvaje, lidé tedy mohou buď využít náhradní dopravu, která ve většině případů vede přes Karlín, a tedy si tím cestu zásadně prodlouží, nebo spoléhat na vlastní nohy a vydat se přes most pěšky či na kole. Tuto možnost od rána využily už stovky lidí. V ulicích jsou informátoři Dopravního podniku, kteří mají chaosu bránit.
19.01.2018 08:00 |

podobné články

Magistrátní koalice se stále nedohodla na jedenáctém radním

 
Pražská magistrátní koalice občanských a sociálních demokratů se stále nedohodla na obsazení jedenáctého místa v radě. Vyjednávači se dnes domluvili, že místo opět nabídnou TOP 09.
06.05.2011 13:05 |

podobné články

TOP 09 láká ODS k pražské koalici, Svobodovi nabízí post primátora

 
Pražská TOP 09 se pokouší resuscitovat jednání o vytvoření magistrátní koalice. Nabídla proto občanským demokratům možnost, podle níž by se mohl do primátorského křesla vrátit Bohuslav Svoboda. ODS v posledních týdnech jednala o magistrátní koalici s ČSSD, ANO a Trojkoalicí.
24.02.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (731 článků)

Zeman, Ovčáček, Mynář a Nejedlý vytvořili z Hradu politickou a kulturní „eldéenku“, tedy instituci morální zchátralosti. To říká teoretik chaosu Vodrážka

 
ROZHOVOR O pohřbu státotvornosti, hradní "eldéence" a kolapsu Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), ale hlavně o chaosu kolem nás. O tom všem a mnoha dalších tématech je rozhovor s odborářem ÚSTR, teoretikem chaosu a bývalým disidentem Miroslavem Vodrážkou, který Parlamentní listy právě přinášejí.
11.01.2019 20:35 |

podobné články

Šéf pražské ODS: Vytvořil jsem silnou „devítku“, vytvořím i silnou Prahu. Posledních šest let se tady nedělalo nic

 
ROZHOVOR „Když pominu obvyklé věty o tom, že koalice se tvoří až po volbách a že budeme spolupracovat jen s demokratickými stranami a důležitá je programová blízkost stran, tak bych rád uvedl, že nejdůležitější pro nás je partner, se kterým budeme mít největší šanci začít pracovat, protože se tu šest let nic nedělo. Praha je v situaci podobné té po povodních s tím rozdílem, že není vidět voda v ulicích. Rozpočtově je na tom ještě hůř,“ říká šéf pražské ODS Tomáš Portlík.
01.08.2018 17:20 |

podobné články

Nečas nevidí na rozpadu pražské koalice nic dobrého

 
Rozpad koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici by nepřinesl nic dobrého ani Praze a Pražanům, ani oběma politickým stranám, řekl po dnešním jednání vlády premiér a předseda ODS Petr Nečas. Premiér doufá, že se spory brzy vyřeší. Pražská koalice se ocitla v další vážné krizi, primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v úterý kvůli neshodám předčasně ukončil jednání rady. TOP 09 hrozí odchodem z koalice. ODS ale vášně tlumí. Podle šéfa klubu ODS Ondřeje Pechy koalice normálně spolupracuje. 
24.04.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků) , Bohuslav Svoboda (731 článků) , Ondřej Svoboda (68 článků)

V Praze by mohla vzniknout staronová koalice doplněná o ODS

 
V Praze se rodí další možná podoba nové magistrátní koalice. Vedle ANO, ČSSD a Trojkoalice tvořené lidovci, Stranou zelených a STAN by v ní mohla být rovněž ODS. Po úterním jednání představitelů ANO a sociálních a občanských demokratů to uvedl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina. Pokud by došlo k dohodě, měla by tato koalice 41 z 65 zastupitelů.
16.02.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Březina (38 článků)

ODS odmítla "diktát" TOP 09 ohledně koalice, chce mít primátora

 
Pražští zastupitelé za ODS na dnešním jednání klubu jednomyslně odmítli postup TOP 09 ohledně magistrátní koalice. Ukončení spolupráce označili za "zcela bezprecedentní krok". ODS bude žádat post primátora, řekl po jednání novinářům primátor Bohuslav Svoboda (ODS), jemuž dnes klub vyslovil jednoznačnou podporu. 
21.05.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (731 článků)

Praha má novou koalici: Hrozí, že se sesype, varuje expert. A Pospíšil „uhnul“ ponížení

 
Lídři Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu v pondělí svým podpisem definitivně stvrdili vznik nové koalice. Jejich prioritami jsou například otevřenost či transparentnost. Primátorem se má stát Zdeněk Hřib (Piráti), Jan Čižinský (Praha sobě) ani Jiří Pospíšil (TOP 09) v radě nezasednou. O slibech i budoucnosti pražské koalice v Epicentru Blesku hovořili politický komentátor Petr Holec a předseda pražské ODS Tomáš Portlík.
13.11.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2094 článků) , Jiří Pospíšil (2094 článků) , Zdeněk Petr (141 článků)

Ostravu nakonec povede koalice ANO, Pirátů a lidovců

 
Koaliční smlouvu v Ostravě dnes podepsali ANO, Piráti a lidovci. Primátorem bude opět Tomáš Macura (ANO). Koalice má v zastupitelstvu 29 křesel z 55. Novinářům to řekli zástupci koaličních stran. Podoba magistrátní koalice se tak na poslední chvíli změnila. Původně se na ní dohodli vítězní ANO, lidovci, druhé hnutí Ostravak a ODS.
25.10.2018 17:45 |

podobné články

Václav Klaus st. pro PL: Babiš s námi hraje hru, ukolébal nás. Naše země je v chaosu. Špatné věci dovážíme ze západu

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Naše země je v chaosu, nikdo ji neřídí a stále pokračuje utahování šroubů, zmenšování svobody a prosazování šílených nápadů. ParlamentnímListům.cz to v interview řekl bývalý prezident republiky Václav Klaus. Nelíbí se mu, jak se vláda postavila k tzv. globálnímu paktu o uprchlících, který země v OSN schválila. „Premiér Babiš s námi hraje záměrnou hru, nechali jsme se ukolébat,“ uvedl Václav Klaus v první části rozhovoru, který nyní přinášíme.
20.12.2018 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10030 článků)

Hřib je zkopírovaný Babiš. Za úspěchy může on, neúspěchy hází na jiné, zní z pražské ODS

 
Koalice Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu by měla nejdřív začít šetřit u sebe a až poté zvyšovat Pražanům cenu za jízdné, myslí šéf pražské ODS Tomáš Portlík. V rozhovoru pro Novinky dále kritizoval primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který se podle něj snaží vyvléct ze zodpovědnosti a neúspěchy hází na jiné. Označil ho za PR kopii premiéra Andreje Babiše (ANO).
27.07.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19820 článků)

Portlík (ODS): Věřím, že pražská ODS se začíná probouzet ke vzestupu

 
Projev místopředsedy pražské ODS Tomáše Portlíka na sněmu ODS
31.01.2012 15:35 |

podobné články

Návrat starých časů? Lídrem ODS pro volby v Praze je exprimátor Svoboda

 
Lídrem pražské kandidátky ODS v podzimních komunálních volbách bude bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda. Na první místo ho vybrali delegáti čtvrtečního sněmu pražské ODS. Dvojkou na kandidátce bude první místopředsedkyně strany Alexandra Udženija, na třetím místě je předseda pražské ODS Tomáš Portlík. Občanští demokraté to oznámili na tiskové konferenci po sněmu.
07.06.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (731 článků) , Tomáš Svoboda (148 článků) , Tomáš Svoboda (194 článků) , Tomáš Svoboda (61 článků) , Tomáš Svoboda (36 článků)