Článek

Portlík (ODS): Kde nezabírá apel na slušnost a férovost, tam musí přijít sankce

 
Praha sobě účelově zneužívá mezery v zákoně o volbách. Narušuje tím politickou kulturu a férovost voleb.
14.10.2021 13:50 |

podobné články

Podobné články

Hřib, ten dva roky demonstroval. Ale nic pro to neudělal. Boss pražské ODS odkrývá pěkně uleželý problém

 
Předseda pražské ODS Tomáš Portlík nazývá Piráty novými socialisty. „Piráti jsou vlastně socialisti, zejména proto, že si myslí, že umí něco řešit lépe než tržní podmínky,“ pronesl Portlík jako zástupce opozice na pražském magistrátu. Primátor Zdeněk Hřib podle něj nevládne dobře a jen prohlubuje problémy, které Prahu trápí. Hřiba ale Portlík pochválil alespoň za slušné zvládnutí koronavirové krize.
28.05.2020 19:00 |

podobné články

Ministr Jankovský: Zákon o veřejných zakázkách zvýší férovost soutěží

 
„Cílem novely je otevřít prostor pro větší konkurenci u veřejných zakázek, zvýšit jejich férovost a zabránit ohýbání výběrových řízení," tak charakterizoval ministr Kamil Jankovský zákon o veřejných zakázkách, který prošel druhým čtením.
27.10.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Jankovský (97 článků)

Zeman kritizoval zpěváky i chirurga: Přečtěte si kompletní projev prezidenta

 
Prezident České republiky Miloš Zeman v pátek večer promluvil k národu. Tématem jeho projevu byla epidemiologická situace stran koronaviru. Projev má tři zásadní body. Apel na občany, aby skutečně nosili roušky, apel na policii, aby odmítače roušek pokutovala a třetím bodem byl apel na veřejnost, aby naslouchala skutečným odborníkům, nikoliv konspirátorům a laikům. Mezi laiky Zeman počítá i některé umělce. Svůj projev pronesl na CNN Prima News.
16.10.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26372 článků)

Pražskou ODS povede místostarosta Portlík. Klaus ml. nebude ani dvojka

 
Novým předsedou pražské ODS se v úterý stal místostarosta Prahy 9 a dosavadní 1. místopředseda Tomáš Portlík. Rozhodl o tom regionální sněm pražské ODS. Pro Portlíka hlasovalo 63 ze 67 přítomných delegátů, kteří odevzdali 65 platných hlasovacích lístků. Ve funkci nahradil Filipa Humplíka, který už nekandidoval. Delegáti také zvolili Jiřího Zajace 1. místopředsedou. Ve volbě porazil poslance Václava Klause ml. Sněm zvolil také tři místopředsedy, Jaroslavu Janderovou, Jaroslava Mítha a Vojtěcha Kosa.
28.11.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10589 článků)

Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili

 
„Intelektuálové, umělci a politici se v Show Jana Krause vymezili proti Miloši Zemanovi. Jejich apel na slušnost ale nestačí. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším,“ zmínil Tomáš Pavlas ve svém komentáři na serveru DeníkReferendum.cz.
30.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1168 článků) , Tomáš Kraus (94 článků) , Tomáš Kraus (94 článků)

Portlík (ODS): Kamerový systém s rozpoznáváním obličeje? Návrat před listopad 1989

 
Pražská ODS nesouhlasí se zaváděním kamerového systému s funkcí rozpoznávání obličejů. Řekl to dnes její předseda Tomáš Portlík, který tento návrh označil za návrat před listopad 1989.
21.11.2019 07:45 |

podobné články

Kdo je Tomáš Portlík, primátorův muž z Prahy 9?

 
V pondělí si zvolila pražská ODS nové vedení. Jejím předsedou se stal primátor Bohuslav Svoboda, místopředsedy pak náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, poslanec Marek Benda a komunální politici Pavel Horálek, Ondřej Pecha a Tomáš Portlík. A právě na posledně jmenovaného zaměřily ParlamentníListy.cz svou pozornost.
31.01.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (604 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Tomáš Svoboda (160 článků) , Pavel Marek (302 článků) , Pavel Svoboda (440 článků) , Zdeněk Ondřej (57 článků) , Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Svoboda (206 článků) , Tomáš Marek (108 článků) , Pavel Svoboda (439 článků) , Ondřej Svoboda (72 článků) , Pavel Marek (318 článků) , Pavel Zajíček (9 článků) , Pavel Svoboda (440 článků) , Pavel Svoboda (440 článků)

Portlík (ODS): Budu pokračovat ve společné práci

 
Tomáš Portlík se stal novým starostou MČ Praha 9, vystřídal tak svého stranického kolegu Jana Jarolíma.
01.04.2021 07:45 |

podobné články

Portlík (ODS): Budu pokračovat ve společné práci

 
Tomáš Portlík se stal novým starostou MČ Praha 9, vystřídal tak svého stranického kolegu Jana Jarolíma.
02.04.2021 04:40 |

podobné články

Léčba artrózy hlemýžděm: nezabírá a peníze nejspíš neuvidíte

 
Léčba artrózy pomocí jedinečného přípravku z hlemýžďů, která nezabírá. Nebo také zázračné pilulky na hubnutí, po nichž nicméně přiberete. Sazenice popínavého jahodníku, který se nepne, nebo unikátní los na půl miliónu korun, kde vítězné číslo obdrží desítky, možná stovky lidí.
29.05.2013 12:55 |

podobné články

Praha řeší ubytování v bytech. Hřib vyrazil na protest, Hana Marvanová vymyslela právní postup

 
Pražská radní Hana Kordová Marvanová a místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík se ve veřejnoprávním rozhlase shodli na tom, že ubytovací službu, jako je Airbnb a jim podobné, je třeba regulovat. Portlík varoval, abychom se nevydali slepou uličkou, a Kordová Marvanová navrhla konkrétní krok k regulaci.
17.02.2020 16:20 |

podobné články

Exprezident Klaus zaryl do vlády kvůli Vrběticím: Chtějí držet lidi ve strachu, covid nezabírá

 
Bývalý prezident Václav Klaus si myslí, že současná kauza Vrbětice slouží vládě i „s ní spjaté pseudoopozici“ jen ke strašení lidí, když už nezabírá strach z nemoci covid-19. Klaus to uvedl v prohlášení, které v pondělí na webu zveřejnil Institut Václava Klause.
19.04.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10589 článků)

Jde o ruskou invazi. Sankce by se měly rychle stupňovat, míní europoslanec TOP 09 Niedermayer

 
„Souhlasím s logikou sankcí. Aby byly ekonomické a zaměřené úzce na lidi spojené s Putinovou administrativou. Sankce však byly váhavé. Což nepochybně přispělo k tomu, že konflikt eskaloval. Došlo tam k obrovským tragédiím, nejen k sestřelení letadla. Jsou tam i stovky mrtvých, vojáků i civilistů. Je třeba dát najevo, že je toto nepřijatelné. Sankce by se měly velmi rychle stupňovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) svůj pohled na sankce vůči Rusku v souvislosti s ukrajinským konfliktem.
29.08.2014 19:55 |

podobné články

Pirát Bartoš: Přijít na Hrad na předání vyznamenání je slušnost

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes přijde s manželkou Lydií na předání státních vyznamenání na Pražský hrad. Označil to za slušnost, přestože chápe politiky, kteří to odmítli. Dnes to řekl před jednáním republikového výboru strany.
28.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2182 článků)

Brutální spoty na agresivní řidiče nezabírají

 
Drastické záběry nehod, srdcervoucí scény s oplakáváním zemřelých, apel na opatrnou jízdu a ohleduplnost na silnicích. To všechno najdeme v nejrůznějších spotech zaměřených na zvýšení bezpečnosti na silnici. Nic z toho ale moc nezabírá na ty, kteří se skutečně za volantem bezohledně chovají, potvrdili brněnští vědci.
15.12.2013 17:25 |

podobné články

Jiří Vyvadil: Díky za sankce. Rusko je dnes opět supervelmoc

 
Tak nám ve čtvrtek hlavouni EU opět prodloužili sankce proti Rusku. Mimochodem. Co bylo úvah mezi jestřáby, že je třeba vyostřit sankce na nejvyšší míru, zaplavit Azovské moře válečnými plavidly NATO a že prostě se Rusko musí svíjet v předsmrtné křeči…Votápkové, Honzejkové, Anýžové atd. doslova běsnili. Tusk dramaticky dopředu před kamerami prohlašoval, jaké budou přijaty další sankce…
15.12.2018 11:35 |

podobné články

Zklamaný brněnský primátor Vokřál, mířící do opozice: Platíme daň za naší slušnost

 
Je to černé na bílém. Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu poté, co obešli vítězné ANO v čele s Petrem Vokřálem. Ten v posledních měsících na častou otázku, kde udělal při vyjednávání chybu, jasně odpovídá, že dojeli na slušnost, jež si paradoxně touto formou vybrala svou daň. „Je to smutný obrázek naší politiky,“ řekl Vokřál v rozhovoru pro Český rozhlas Plus a rovnou se ke koaliční smlouvě, kterou již prostudoval, vyjádřil.
05.11.2018 22:05 |

podobné články

Fiala (ODS): Slušnost není slabost, slušnost do politiky patří

 
Komentář na facebookovém profilu k vulgárnímu vyjadřování prezidenta republiky
16.10.2018 10:50 |

podobné články

Rusko se rozhodlo zavést sankce proti Američanům

 
Rusko zavedlo vlastní sankce proti devíti americkým představitelům v odvetě za americké sankce vyhlášené po ruském ovládnutí Krymu. "Nesmí být žádné pochyby: na každý nepřátelský výpad Rusko přiměřeně odpoví," uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. Stalo se tak jen několik minut poté, co americký prezident Barack Obama ohlásil, že dosavadní protiruské sankce Spojené státy rozšiřují. 
20.03.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)