Článek

„Poprava“ ruských zajatců ukrajinskými vojáky. Pravost videa potvrzena

 
Pravost videa zabité skupiny ruských vojáků v Makijivce v Luhanské oblasti ukrajinskými vojáky potvrdil deník The New York Times. Série videí kolujících v minulém týdnu na sociálních sítích rozpoutala debatu, zda se Ukrajinci nedopustili válečného zločinu či pouze jednali v sebeobraně.
21.11.2022 17:05 |

podobné články

Podobné články

Zmatená ukrajinská armáda. Někam se jí ztratilo šest zajatců!

 
Pořádné zmatky provázejí výměnu zajatců mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty. Kyjevské armádě se totiž "někam ztratilo" šest zajatců! Výměna 36 zajatých separatistů za 36 zajatých vojáků se tak protáhne.
11.09.2014 11:40 |

podobné články

Kyjev a separatisté si vyměnili desítky zajatců

 
Ukrajinské vládní síly a proruští separatisté si v noci na dnešek vyměnili několik desítek zajatců. Oznámil to ukrajinský prezident Petro Porošenko. S výměnou zajatců počítá dohoda o příměří na východě Ukrajiny, uzavřená před týdnem v Minsku.
12.09.2014 10:45 |

podobné články

Povstalci propustili další tři ukrajinské vojáky a civilistu

 
Dnes byla na východě Ukrajiny završena výměna zajatců. Proruští separatisté propustili další tři zajaté ukrajinské vojáky a jednoho civilistu. Podle agentury Ukrinform to dnes na Facebooku oznámil náměstek ukrajinského ministra obrany Vasyl Budyk. Vydání této čtveřice by mělo ukončit výměnu zajatců, jejíž hlavní část se uskutečnila už v pátek.
27.12.2014 16:11 |

podobné články

Nečekaná výměna zajatců: Rusko propustilo vojáky z praporu Azov i Medvedčuka

 
Rusko nečekaně propustilo 215 Ukrajinců, kteří byli zajati během bitvy o přístavní město Mariupol. Kyjev na oplátku propustil 55 ruských zajatců, mezi nimiž byl i Viktor Medvedčuk, vůdce zakázané proruské strany, který čelil obvinění z velezrady, jak informoval Reuters.
22.09.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (79 článků)

Rusko a Ukrajina by si mohly vyměnit zajatce, říká Sobotka

 
Řešením pro ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou, kterou dnes shledal ruský soud vinnou z nezákonného překročení ruských hranic a z vraždy dvou ruských novinářů, by podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohla být výměna zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády s tím, že s výměnou zajatců počítají minské dohody.
21.03.2016 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými separatisty. A co utajená armáda?

 
O utajené armádě, kterou prý drží Kreml na východní Ukrajině, píše server Aktuálně.cz. Zároveň také uvádí, že dnes má začít platit nové příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými sepraratisty.
25.08.2017 18:15 |

podobné články

Japonsko potvrdilo pravost videa s popravou rukojmího!

 
Na internetu se objevilo video, které ukazuje jednoho z japonských rukojmí, jak drží fotografii svého kolegy, který byl popraven. Japonská vláda v neděli potvrdila jeho pravost.
25.01.2015 11:01 |

podobné články

Islamisté uřízli hlavu novináři. Video popravy pověsili na You Tube

 
Kruté a barbarské! Bojovníci radikální organizace Islámský stát (IS) zveřejnili video s údajným stětím hlavy americkému novináři Jamesi Foleymu, jenž byl před téměř dvěma lety unesen v Sýrii a od té doby byl nezvěstný. Bílý dům v úterý prohlásil, že pravost videa zatím nebyla potvrzena. Rodina Foleyho však prohlásila, že jde skutečně o něj...
20.08.2014 07:50 |

podobné články

Provokace? Doutnající ruská ambasáda, školka zasažená dělostřelectem... Kolují mrazivá videa z Ukrajiny

 
Vyhrocená situace mezi Ruskem a Ukrajinou eskaluje. Moskva dnes obvinila Kyjev ze sílících provokací na frontě s proruskými separatisty v Donbasu na východě Ukrajiny. Ukrajinské vládní síly útok popřely, viní je naopak z ostřelování vlastních pozic. Podle ukrajinské strany byla v luhanské oblasti zasažena i školka. Nyní se na internetu objevilo video hořícího domu, údajně nacházejícího se v té samé vesnici, v níž byla rozstřílena školka, pravost záběrů zatím není potvrzena.
18.02.2022 07:15 |

podobné články

Provokace? Doutnající ruská ambasáda, školka zasažená dělostřelectvem... Kolují mrazivá videa z Ukrajiny

 
Vyhrocená situace mezi Ruskem a Ukrajinou eskaluje. Moskva dnes obvinila Kyjev ze sílících provokací na frontě s proruskými separatisty v Donbasu na východě Ukrajiny. Ukrajinské vládní síly útok popřely, viní je naopak z ostřelování vlastních pozic. Podle ukrajinské strany byla v luhanské oblasti zasažena i školka. Nyní se na internetu objevilo video hořícího domu, údajně nacházejícího se v té samé vesnici, v níž byla rozstřílena školka, pravost záběrů zatím není potvrzena.
18.02.2022 11:30 |

podobné články

Neskutečný masakr v Iráku: Kruté popravy zajatců a mrtví na obou stranách!

 
Násilnosti, boje a bombové útoky jsou v Iráku bohužel takřka na denním pořádku, jenže tentokrát jde o nejhorší krizi za poslední roky. Radikálové z fronty ISIL se pustili do boje s iráckou armádou, která je destabilizovaná a premiér Málikí varuje před dalšími dezercemi, za které může stihnout vojáky poprava! Ta jim však hrozí i v případě, že padnou do rukou bojůvek teroristů!
16.06.2014 19:25 |

podobné články

Dvojitá poprava v Oklahomě skončila fiaskem! Muž zemřel na infarkt

 
Plánovaná dvojitá poprava v americké Oklahomě skončila v úterý fiaskem. První popravu zastavil ředitel věznice v jejím průběhu kvůli problému se zaváděním smrtelné látky do těla odsouzeného, který ale krátce poté zemřel na infarkt. Druhá plánovaná poprava na stejný den se ihned odložila.
30.04.2014 07:30 |

podobné články

Podle ukrajinské armády proniklo nově do země 1500 ruských vojáků

 
Ukrajinská armáda je přesvědčena, že o víkendu proniklo na území východní Ukrajiny 1500 ruských vojáků se stovkami kusů vojenské techniky. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na armádního mluvčího Andrije Lysenka. Moskva opakovaně ujišťuje, že své vojáky do bojů mezi ukrajinskými vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajiny neposílá. Zprávu přinesla ČTK.
09.02.2015 13:36 |

podobné články

Obama žádá prověření smrti 2000 talibanských zajatců

 
Americký prezident Barack Obama nařídil prověření zpráv o tom, že afghánští spojenci USA byli zodpovědní za smrt až 2000 talibanských válečných zajatců v prvních dnech války v Afghánistánu v roce 2001. Oznámila to na svých internetových stránkách televizní stanice CNN.
13.07.2009 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Kongresmani se chystají zakázat převoz zajatců z Guantánama

 
Americká Sněmovna reprezentantů se chystá ve středu zakázat prezidentu Baracku Obamovi převoz zajatců z Guantánama do Spojených států. Informuje o tom televize CNN.
08.12.2010 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

VIDEO: V Doněcku povstalci předvedli přehlídku zajatců!

 
V centru Kyjeva se dnes na oslavách Dne nezávislosti Ukrajiny odehrála mohutná vojenská přehlídka, první po pěti letech. Proruští povstalci zareagovali po svém - davu v Doněcku předvedli na východě Ukrajiny několik desítek válečných zajatců.
24.08.2014 20:05 |

podobné články

Separatisté předali Kyjevu 1200 válečných zajatců!

 
Ukrajina převzala během nynějšího příměří od proruských vzbouřenců přes 1200 válečných zajatců. Při návštěvě přístavního města Mariupol to dnes prohlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko.
08.09.2014 21:55 |

podobné články

Výměna zajatců mezi separatisty a Kyjevem se prý komplikuje

 
Proruští separatisté z východu Ukrajiny uskuteční další jednání s ukrajinskou stranou o výměně zajatců a politických vězňů. Oznámila to dnes agentura ITAR-TASS s odvoláním na nejmenovaného předáka povstalců. Kyjev prý nemůže najít některé zajatce, jejichž vydání separatisté požadují. Tvrzení ale zatím nebylo možné ověřit u druhé strany.
11.09.2014 11:06 |

podobné články

Ukrajinská armáda si s povstalci vyměnila další zajatce

 
Zástupci ukrajinské armády a povstalců si dnes nedaleko Doněcku vyměnili další skupinu zajatců. Podle sdělení separatistů z každé strany vyšlo na svobodu 73 zadržovaných bojovníků. První výměna zajatců, dohodnutá v pátek, přinesla svobodu 37 vojákům a stejnému množství proruských radikálů.
14.09.2014 21:45 |

podobné články