Článek

Popocatépetl vychrlil dým do výše šesti set metrů

 
Majestátním i hrozivým způsobem o sobě dala v pondělí opět vědět mexická sopka Popocatépetl. Zhruba před půlnocí místního času se ozvala mohutná exploze a sopka začala chrlit lávu a dým.
29.01.2020 17:15 |

podobné články

Podobné články

Mexiko v pohotovosti: Sopka Popocatépetl se probouzí

 
Kvůli zvýšené aktivitě mexické sopky Popocatépetl varovaly místní úřady obyvatele v okolí a povolaly policejní a vojenské posily. Vulkán se začal silněji ozývat během víkendu, v neděli vychrlil sloupec páry až do výšky jednoho kilometru. Národní úřad pro prevenci katastrof vyhlásil třetí nejvyšší stupeň pohotovosti. 
13.05.2013 08:40 |

podobné články

Mexičanům se třese země pod nohama! Sopka Popocatépetl chrlí kameny a hustý dým

 
Sopka Popocatépetl děsí obyvatele v její blízkosti. Země se jim třese pod nohama a vulkán chrlí kouř a kameny. Lidé v okolí strachy nespí a s nervozitou očekávají, co přijde.
24.04.2012 08:00 |

podobné články

Mexická sopka Popocatépetl vychrlila popel do výšky tisíce metrů

 
Mexická sopka Popocatépetl dnes vychrlila čtyřikrát po sobě ze svého jícnu popel, který vytvořil sloup vysoký jeden kilometr. Místní úřady předpokládají, že popílek patrně dopadne večer na nedalekou mexickou metropoli.
31.08.2011 08:20 |

podobné články

Sopka Popocatépetl se opět probudila! Chrlí popel, Mexičané se připravují k evakuaci

 
Sopka Popocatépetl v úterý vyvrhla hustý sloup páry a popela. Mexičané v jejím okolí uzavřeli školy a připravují se k evakuacím, informuje agentura Reuters.
18.04.2012 09:05 |

podobné články

Sopka Popocatépetl je opět aktivní. Chrlí popel, páru i kameny

 
Mexická sopka Popocatépetl opět chrlila popel, páru a žhavé kamení, tentokrát nejvíc za přinejmenším posledních sedm týdnů. Podle agentury Reuters muselo být v sobotu uzavřeno letiště v centrálním státě Puebla. Velká erupce také vyděsila místní vesničany.
13.05.2012 09:10 |

podobné články

Mexická sopka Popocatépetl chrlí plyny a popel

 
VIDEO. Mexická sopka Popocatépetl začala v pondělí chrlit vodní páry, plyny a popel až do výšky 4,5 kilometru. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady.
07.08.2012 14:45 |

podobné články

Do vulkánu sopky Popocatépetl prý spadlo UFO, vyvrací to FBI

 
Mexická mediální společnost Televisa v pátek ohlásila, že se jí podařilo natočit video, na kterém je vidět oválné těleso, které spadne přímo do jícnu aktivní sopky Popocatépetl. Podle jejich vyjádření jde o UFO. Odborníci mají ovšem po ruce daleko konzervativnější vysvětlení.
04.11.2012 11:35 |

podobné články

Mexický Popocatepetl ohrožuje leteckou dopravu. Zrušeno bylo 50 letů

 
Čtyři americké letecké společnosti ve čtvrtek zrušily lety z mexického hlavního města po erupci vulkánu Popocatepetl, který je vzdálen asi 65 kilometrů od letiště v mexické metropoli. Ze sopky stoupají oblaka dýmu a prachu, z kráteru periodicky vystřeluje kamení. 
05.07.2013 10:05 |

podobné články

Popocatépetl se znovu probudil

 
Mexická sopka Popocatépetl, ležící zhruba 70 km jihovýchodně od hlavního města, se opět probrala. Pořízené záběry ukazují sloup dýmu a popela, který stoupá do výšky dvou kilometrů.
28.03.2016 16:30 |

podobné články

Popocatépetl se opět hlasitě ozval

 
Sopka Popocatépetl, kterou Mexičané označují familiárně El Popo, je aktivním stratovulkánem nedaleko Mexico City. Vulkanická aktivita tu probíhá od ledna roku 2005, někdy se však sopka ozve hlasitěji. Jako v noci z úterý na středu, kdy nad vulkánem zaznělo přes deset silných explozí.
24.10.2019 10:35 |

podobné články

MASIVNÍ EVAKUACE! Vulkán CHRLÍ LÁVU A POPEL stovky metrů vysoko!

 
Indonéský vulkán Mount Lokon na ostrově Sulawesi ve čtvrtek vybuchl, popel a lávu vychrlil do výšky několika set metrů, informuje v pátek agentura AFP. Úřady plánují z okolí sopky evakuovat na 28 tisíc lidí.
15.07.2011 08:05 |

podobné články

Bahno, kouř a vysoké plameny. Erupce velké bahenní sopky překvapila u Baku

 
Druhá nejvyšší bahenní sopka na světě, vulkán Otman-Bozdağ, vybuchla v neděli nedaleko ázerbájdžánského hlavního města Baku. Otman-Bozdağ vychrlil proud bahna a sloupec černého kouře, který vystoupal do výše 300 metrů. Z kráteru rovněž šlehaly vysoké plameny, informovala stanice BBC.
25.09.2018 16:55 |

podobné články

Strach na Pankráci: Požár ve věznici! Dým stoupal desítky metrů vysoko

 
Panika v pankrácké věznici v Praze! Ve večerních hodinách z ní začal stoupat hustý dým, který se zvedal desítky metrů vysoko. Obyvatelé z okolních ulic dostali okamžitě strach, že z věznice mohou prchnout vězni...
09.04.2015 22:00 |

podobné články

Klasika Jet Set Radio se objeví na PC, XBLA a PSN

 
Stará známá klasika Jet Set Radio, která vyšla na Dreamcastu v roce 2000, se vrátí. Jet Set Radio vyjde ve vylepšené "HD" verzi ještě letos v létě na Xbox Live Arcade, PC a PlayStation Network, jak na svém blogu oznámila Sega. Pokud vám Jet Set Radio nic neříká, tak se ve hře připojíte k pouličnímu gangu GGs ve futuristické verzi Tokia. Právě tam budete bojovat...
28.02.2012 18:30 |

podobné články

Čechy vyděsil konec DVB-T vysílání. E-shopy hlásí vyprodané levné set-top boxy

 
Prodejci hlásí kvůli přechodu na nový standard vysílání DVB-T2 v porovnání s loňským rokem několikanásobné nárůsty prodejů televizí a set-top boxů. Mluvčí největšího českého e-shopu Alza.cz Patricie Šedivá ČTK řekla, že nejlevnější set-top boxy, které stojí kolem 500 korun, se vyprodaly okamžitě. Podle většiny obchodníků, které oslovila ČTK, nejčastěji lidé nakupují set-top boxy v ceně do 1000 korun. Přestože většina diváků o změně vysílání ví, nechává podle ředitele TP Vision Petra Valouška výměnu přístroje na poslední chvíli.
25.11.2019 18:15 |

podobné články

Dechberoucí pohled do chřtánu kouřící sopky

 
Mexické úřady zveřejnily úterní záznam přeletu helikoptéry nad popel chrlící sopkou Popocatépetl. Dechberoucí záběry byly pořízeny za jasného dne a zachycují popel stoupající z kráteru až do výšky 1500 metrů.
28.06.2013 08:35 |

podobné články

Dým byl vidět kilometry daleko: Na Kolínsku hořela skládka

 
V Týnci nad Labem na Kolínsku dnes hořela skládka v areálu kovošrotu. Plameny zachvátily několik metrů vysokou hromadu plastů, obrazovek a monitorů. Dým byl vidět do dalekého okolí. Lidem v obci bylo doporučeno, aby neotevírali okna.
05.04.2015 18:20 |

podobné články

VIDEO: Luxusní »Lambo« za 12 milionů shořelo na popel: Blanku ochromil černý dým

 
Plameny šlehající do výšky několika metrů a černý dým. Takový obrázek se naskytl řidičům, kteří ve čtvrtek kolem 16. hodiny náhodou projížděli tunelem Blanka od Letné k Holešovicím. Začal tam totiž hořet luxusní sportovní bourák. Tunel musel být na skoro hodinu a půl uzavřen v obou směrech, což v podvečerní špičce notně zkomplikovalo dopravu v metropoli.
16.01.2020 17:10 |

podobné články

Erupce islandské sopky podle seizmologů skončila

 
Erupce islandské sopky Grímsvötn podle seizmologů skončila. V pondělí to uvedla agentura AFP. Vulkán v uplynulých dnech vychrlil do vzduchu velké množství popela, který se dostal i nad severozápad Evropy a zavinil zrušení několika set letů.
30.05.2011 16:05 |

podobné články