Článek

Poplach. Ruská střela 39 vteřin v polském vzdušném prostoru

 
Rusko v neděli vyslalo na Ukrajinu 57 raket a bezpilotních letounů, včetně útoku na Kyjev a na západoukrajinskou oblast Lvov. Polské ozbrojené síly uvedly, že jedna z ruských řízených střel krátce narušila polský vzdušný prostor, píše agentura Reuters.
24.03.2024 11:00 |

podobné články

Podobné články

Rekordní objem letového provozu v českém vzdušném prostoru

 
Vyhodnocení provozní výsledků ŘLP ČR, s.p. za rok 2014 prokázalo dobrou kondici mezinárodní letecké dopravy, která se projevila dalším zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z roku 2011.
08.02.2015 21:06 |

podobné články

Rekordní objem letového provozu v českém vzdušném prostoru

 
Vyhodnocení provozních výsledků ŘLP ČR, s. p., za rok 2015 prokázalo výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z roku 2014.
18.01.2016 12:06 |

podobné články

ŘLP ČR: Rekordní objem letového provozu v českém vzdušném prostoru

 
Vyhodnocení provozních výsledků ŘLP ČR, s. p., za rok 2015 prokázalo výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z roku 2014.
24.01.2016 14:15 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Dispečeři v loňském roce odřídili v českém vzdušném prostoru 361 522 letů

 
Objem provozu v českém vzdušném prostoru za rok 2021 nedosáhl ani poloviny předkrizového stavu. Může za to pokračující pandemie covidu-19 a s ní spojená opatření. Řízení letového provozu (ŘLP) chce situace využít k zásadní modernizaci svých technologií i přípravě klíčových profesí na návrat provozu k předchozím hodnotám.
23.01.2022 11:05 |

podobné články

Ruská provokace: Stíhačky v ukrajinském vzdušném prostoru!

 
Do ukrajinského vzdušného prostoru za posledních 24 hodin několikrát vstoupila ruská letadla. Sdělil to v pátek podle agentury Reuters mluvčí amerického ministerstva obrany Steve Warren, podrobnosti ale neuvedl. Warren vyzval Moskvu, aby přijala "okamžité kroky k deeskalaci situace".
26.04.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Steve Warren (6 článků)

TATRA TRUCKS: Slovenská strela se v Hranicích dočká kompletní opravy

 
Společnost TATRA TRUCKS získala na začátku letošního roku dotaci v hodnotě téměř 80 milionů korun na rekonstrukci vlakové soupravy Slovenská strela. Ta bude po renovaci vystavena před novým muzeem automobilů TATRA v Kopřivnici. Slovenská strela nyní opouští své dosavadní stanoviště a přesunuje se do Hranic, kde bude probíhat restaurování vlaku.
07.09.2018 19:00 |

podobné články

Slovenské žihadlo se ukázalo v Praze: Stará Strela je jako nová!

 
Milovníci železničních skvostů si její návrat nenechali ujít. Slovenská strela, čtyřnápravový motorák, který od roku 1936 jezdil na trati Praha – Bratislava, se včera vrátil na místo, odkud dříve vyrážel. Na pražské hlavní nádraží, kde stará Strela znovu zářila jako nová.
09.10.2021 12:10 |

podobné články

Sněmovna schválila vysílání letadel české armády na Slovensko

 
Česko a Slovensko si budou moci vzájemně pomáhat při hlídání vzdušného prostoru. Návrh, který navazuje na smlouvu uzavřenou mezi oběma státy, dnes schválila Sněmovna. Předpokládá možnost vysílání českých vojenských letadel do slovenského vzdušného prostoru a přijímání slovenských sil v českém vzdušném prostoru. Návrh už dříve schválily český Senát i slovenská Národní rada, napsala ČTK.
07.11.2019 12:40 |

podobné články

Parašutisté předvedli nevšední letecké kreace ve vzdušném tunelu

 
Parašutisté předvedli ve vzdušném tunelu secvičenou choreografii i gymnastické či baletní kreace. V pražských Letňanech se v pátek uskutečnil světový šampionát v indoor skydivingu, a to vůbec poprvé v historii.
25.10.2015 14:36 |

podobné články

Ukrajinští vojáci si šli pro medaile. Pak přiletěla ruská střela...

 
Šli si pro vyznamenání, přišli však o život. Dvacítka ukrajinských vojáků zemřela v pátek poté, když přiletěla ruská střela a desítky jich zabila. Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov se nyní rozhodl celý incident prošetřit.
05.11.2023 13:50 |

podobné články

Viróza a traťový rekord... Sáblíková válí na Světovém poháru v Polsku

 
Česká střela Martina Sáblíková (32) překonala virózu a zároveň všechny soupeřky na Světovém poháru v polském městě Tomaszów Mazowiecki. Právě tam ovládla závod na 3000 metrů a podařilo se jí zajet traťový rekord, když ho zajela za 4 minuty, 6 vteřin a 133 tisícin. Druhá skončila o 151 tisícin pomalejší Nizozemka Carlijn Achtereekteová.
22.11.2019 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (471 článků)

Sýrie diktátora Asada sestřelila turecké letadlo v mezinárodním prostoru

 
AKTUALIZOVÁNO. Letoun turecké armády Sýrie v pátek sestřelila v mezinárodním vzdušném prostoru. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil turecký ministr zahraničí Ahmed Davutoglu. Ankara prý bude chtít reakci na incident konzultovat s členskými státy Severoatlantické aliance a obeznámit o něm Radu bezpečnosti OSN. Sýrie trvá na tom, že letoun narušil její vzdušný prostor. Podle šéfa turecké diplomacie se letoun do něj dostal jen na krátkou chvíli a sestřelen byl až poté, co jej opustil. NATO bude prý o turecké žádosti jednat v úterý.
24.06.2012 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Ahmed Ahmed (62 článků)

Turecko sestřelilo syrský vrtulník ve svém vzdušném prostoru

 
Turecké stíhačky dnes sestřelily syrský vrtulník poté, co údajně pronikl do tureckého vzdušného prostoru. Oznámil to turecký vicepremiér Bülent Arinç.
16.09.2013 21:20 |

podobné články

V Baltském moři bylo znovu horko. Došlo k dalšímu konfliktu mezi Američany a Rusy

 
Je tu další střet mezi USA a Ruskem v Baltském moři. Americký stíhací letoun byl varován ruským letounem SU-27 nad Baltským mořem, že se pohybuje nebezpečně blízko ruského vzdušného prostoru. Mluvčí Pentagonu Laura Sealová kontrovala, že americký letoun netrávil ani vteřinu v ruském vzdušném prostoru. Ministr zahraničí Spojených států John Kerry dodal, že se Američané nedají zastrašit.
17.04.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (176 článků) , John Kerry (151 článků)

Čeští piloti budou moci při únosu letadla zasáhnout i nad Slovenskem

 
Spolupráce Česka a Slovenska v boji proti teroru dostane brzy nový rozměr. V pondělí na prvním letošním zasedání vlády přednese ministr obrany Martin Stropnický (ANO) návrh na sjednání smlouvy mezi oběma zeměmi ohledně obrany vzdušného prostoru. Od poloviny roku by tak mělo být možné, aby armády zasahovaly i proti civilním cílům ve vzdušném prostoru obou zemí. To se týká například unesených letadel.
07.01.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků)

ŘLP ČR: Provoz na českém nebi se za posledních 14 let zdvojnásobil

 
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v roce 2016 potřetí za sebou historicky rekordní objem letecké dopravy v českém vzdušném prostoru. Vyhodnocení provozních výsledků opět potvrdilo výbornou kondici mezinárodní letecké dopravy a dlouhodobou atraktivitu českého vzdušného prostoru pro letecké dopravce.
26.01.2017 19:00 |

podobné články

Řízení letového provozu České republiky: Zájem o české nebe stále roste

 
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v roce 2017 opět historicky rekordní objem letecké dopravy v českém vzdušném prostoru. Vyhodnocení provozních výsledků potvrdilo výbornou kondici mezinárodní letecké dopravy a dlouhodobou atraktivitu českého vzdušného prostoru a letiště Praha pro letecké dopravce.
14.02.2018 10:30 |

podobné články

Další ruská provokace: Bojový letoun z Východu proletěl jen 3 metry od stroje USA

 
Ruský bojový letoun ve velké rychlosti proletěl jen tři metry od výzvědného letadla amerického letectva a málem způsobil havárii. Oznámila to americká televize CNN s odvoláním na zdroje z Pentagonu. Incident se stal 30. května v mezinárodním vzdušném prostoru nad Černým mořem.
12.06.2015 10:35 |

podobné články

Pozor, tady létám já: USA a Rusko řeší trasy, aby se jim nesrazily stíhačky

 
Zástupci Spojených států a Ruska učinili pokrok v jednáních o tom, jak se vyhnout případným incidentům mezi jejich letouny v syrském vzdušném prostoru. Oznámil to v sobotu Pentagon po zhruba devadesátiminutovém videokonferenčním hovoru, který spolu vedli američtí a ruští armádní představitelé. Koalice v čele s USA podniká v Sýrii letecké údery již delší dobu, Rusko je zahájilo na konci září.
10.10.2015 21:15 |

podobné články