Článek

Popíjeli, pak odbíhali pracovat do kanceláře. Večírek Jurečkových úředníků dál překvapuje

 
Na vánočním večírku Ministerstva práce a sociálních věcí, který se konal v době vražedného útoku na filozofické fakultě v Praze, se pilo pivo a víno v pracovní době. Server iROZHLAS.cz a Radiožurnál přinesly dosud nezveřejněné detaily z kontroly vánočního setkání, kvůli kterému resort porušil zákon.
13.06.2024 21:50 |

podobné články

Podobné články

Pražští lídři se do sebe pustili kvůli Mostecké uhelné i financování stran

 
Téma Mostecká uhelná působilo na pražské volební lídry jako rozbuška. V předvolební debatě České televize vysílané v pondělí večer skákali jeden druhému do řeči, odbíhali od tématu, došlo i na osobní invektivy. Zatímco levicoví politici házeli odpovědnost především na pravicové vlády, zástupkyně ODS Miroslava Němcová vinila z kauzy kabinet Miloše Zemana.
14.10.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1790 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Jak se holky připravují na večírek: 4 fáze příprav, které vám pomohou pochopit ženský svět!

 
Příprava na večírek je v životě ženy skoro stejně důležitá jako večírek samotný. Samozřejmě musíte být perfektní, ale nesmí to vypadat, že se o to moc snažíte. Nikdo nemusí vědět, že jste si ty vlasy žehlila hodinu a spálila se na třech různých částech těla. Důležitý je výsledek a váš osobní pocit satisfakce, který se dostaví, pokud přípravu nepodceníte. Přinášíme vám čtyři fáze přípravy na večírek.
09.12.2016 15:05 |

podobné články

Syn Vladimíra Menšíka: Často jsme s tátou popíjeli

 
V kočárku ho vozila i Jiřina Bohdalová, ale s otcem se Petr Menšík začal více vídat až v pubertě. Často prý spolu popíjeli. Před pár dny by se herec Vladimír Menšík dožil osmdesátky.
14.10.2009 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1364 článků) , Vladimír Menšík (171 článků)

Kalouskovi bylo zle, ale jiní kandidáti TOP 09 rozjařeně popíjeli se studenty. Přečtěte si

 
REPORTÁŽ Politika se dělá u piva. V takovém duchu se mimo jiné nese kampaň pro volby do Evropského parlamentu v režii strany TOP 09. Ve studentské hospůdce na okraji Prahy popíjeli skoro všichni její eurokandidáti. První místopředseda Miroslav Kalousek ale nedorazil. Prý onemocněl a ležel, bylo mu dost zle.
23.04.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7861 článků)

Popíjeli a sledovali porno: Senior se dvořil ženě a zemřel! Juraj dostal osm let

 
Juraj (54), jeho přítelkyně Ivana (40) a kamarád Miroslav (†70) popíjeli před rokem v bytě v novojičínské Vančurově ulici. Alkoholový dýchánek doplnilo sledování porna. Erotické vzplanutí seniora k podstatně mladší ženě ale skončilo smrtí. Juraj si má odsedět osm let.
29.09.2021 16:05 |

podobné články

Nepracujícím lidem se nevyplatí pracovat, díky dávkám mají vlastně více peněz než ti, kteří pracují. Senátor Zeman přináší konkrétní výpočty. A Dežo z mojí z fabriky...

 
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman dokladuje na konkrétních údajích o dvou modelových rodinách, že lidem žijícím na dávkách od státu se nevyplatí pracovat. Jasným logickým řešením dle něj je, aby se pracujícím vyplatilo pracovat a aby se nepracujícím nevyplatilo nepracovat. Uvedl i příklad člověka, který pracovat chtěl, ale finančně se mu to nevyplatilo, a tak přestal pracovat. Současný sociální systém lidi nutí, aby se flákali.
16.06.2016 13:40 |

podobné články

Jurečkovo ministerstvo pařilo, vedle se střílelo do lidí: Kolem houkaly sirény, oni se dál bavili

 
Kolem jezdily sanitky s raněnými a stovky policistů, večírek na ministerstvu ale běžel dál. Takové závěry zatím vyplývají z informací o vánočním setkání na ministerstvu práce, které nešťastně naplánovalo večírek na dobu, kdy o dva kilometry dále začal nečekaně střílet David K. na Filozofické fakultě. To samozřejmě pořadatelé nemohli předem vědět. Velkou kritiku na sociálních sítích ale sklízejí za to, že večírek byl ukončen až mnohem později, než bylo jasné, že jde o tak tragickou událost.
28.12.2023 15:25 |

podobné články

Osobnosti: David David (1922 článků) , David David (1439 článků)

Končící šéf vojenské policie míří do hradní vojenské kanceláře

 
Končící náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn nastoupí do Vojenské kanceláře prezidenta republiky. Serveru  Seznam Zprávy potvrdil, že o jeho zařazení rozhodne náčelník kanceláře Radek Hasala. Zvolený prezident Petr Pavel ČTK sdělil, že o přestupu Foltýna byl informován. Jako člověka i odborníka ho velice respektuje a těší ho, že do vojenské kanceláře nastoupí.
28.02.2023 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2943 článků)

Vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek ocenil 41 osobností

 
Vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek dnes ocenil 41 osobností, kterým udělil Medaile Kanceláře Poslanecké sněmovny. Právě letos si připomínáme 30 let fungování Kanceláře Poslanecké sněmovny.
23.11.2023 16:20 |

podobné články

Nejvíc úředníků zatím propustilo ministerstvo dopravy

 
Zatím nejvíce úředníků propustilo ministerstvo dopravy, kde dostalo výpověď 17 procent zaměstnanců, z ministerstva životního prostředí odchází desetina lidí a z ministerstva pro místní rozvoj 24 úředníků.
09.09.2010 08:55 |

podobné články

Platy by se měly zveřejňovat jen u některých úředníků, tvrdí vnitro

 
Podle ministerstva vnitra by se měly zveřejňovat jen platy těch úředníků, kteří jsou zařazeni podle zákona mezi veřejné funkcionáře. Souhlasí s ním i Úřad pro ochranu osobních údajů. U nižších úředníků tak není zákonný důvod, aby byly jejich platy zveřejněny.
02.09.2011 16:15 |

podobné články

Jak se roztáčejí statisíce."Motivující" platy vysokých úředníků

 
Platy nejvyšších úředníků a spolupracovníků politiků jsou bedlivě střeženým tajemstvím. Prezidentská kancelář se kvůli právu tajit platy prezidentova týmu dokonce soudila. Důvodem je kromě zájmu veřejnosti nejspíš i řevnivost nižších úředníků. Ti totiž královské odměny šéfů pociťují na svých platech.
02.08.2012 07:15 |

podobné články

Hejtman Řihák neuspěl s návrhem na odvolání úředníků kvůli auditu

 
Pochybení úředníků středočeského krajského úřadu, na něž upozornil interní audit, zřejmě nebudou mít dohru v podobě personálních opatření. Krajští radní v pondělí neschválili návrh hejtmana Josefa Řiháka (ČSSD) na odvolání tří vedoucích úředníků. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová.
11.03.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků)

Úřad vlády chystá „kulový blesk”, nabírá desítky úředníků

 
Vládních úředníků přibývá a ve Strakově akademii už plánují akci „kulový blesk“. Důvodem je to, že šéf lidovců a vicepremiér pro vědu a inovace Pavel Bělobrádek vytváří kolem sebe nový úřad, který by měl mít až 40 úředníků.
14.05.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1642 článků)

Podle studie je v Česku 66 tisíc státních úředníků

 
Ze státního rozpočtu je placeno zhruba 427.000 zaměstnanců, 66.000 z nich lze označit za státní úředníky. Vyplývá to z nejnovější studie ekonomického institutu IDEA při CERGE-EI a neziskové organizace Zaostřeno. Na platy těchto státních úředníků rozpočet ročně vydává kolem 23 miliard korun. Studie uvádí, že počty státních úředníků se v posledních letech výrazně neměnily.
25.06.2014 13:05 |

podobné články

Ústavní soud: Zlín neměl právo zveřejnit platy úředníků

 
Zlín porušil práva úředníků na ochranu soukromí a osobních údajů, když spolku poskytl informace o jejich platech a odměnách. Stížnosti skupiny úředníků ve středu vyhověl Ústavní soud (ÚS). Zakázal městu, aby v porušování práv pokračovalo. Nález bude mít patrně širší dopad na poskytování podobných údajů podle zákona o svobodném přístupu k informacím.
01.11.2017 15:45 |

podobné články

To musela být party! Tenhle mladík se opil v Anglii a probudil se až na záchodcích v Paříži!

 
Stalo se vám někdy, že byste vyrazili na "večírek":http://www.extra.cz/tema/vecirek a druhý den jste se probudili někde, kde jste vůbec netušili, jak jste se tam dostali? Čas od času se něco takového stát může, zejména pokud jste mladí a agilní a večírek se opravdu vydaří. Stěží se vám ale asi stalo, že byste se z noční chlastačky probudili na "veřejných záchodcích":http://www.extra.cz/tema/zachody v úplně jiné zemi, že ano?
26.11.2013 14:02 |

podobné články

Političky ANO kritizují Jurečkův vánoční večírek za 400 tisíc. Schillerová si přitom platila fotografa za 2 miliony

 
Vánoční večírek ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Mariana Jurečky se stal terčem kritiky. Nejhlasitější zaznívá od hnutí ANO. Toho samého hnutí, jehož ministryně si nechala platit soukromého fotografa za dva miliony korun. Jedná se přitom o večírek pro zaměstnance, který je obvyklý ve většině firem.
07.12.2023 18:50 |

podobné články

Jen pro barevné, bílí tam nesmějí. Večírek města Boston

 
Demokratická starostka Bostonu Michelle Wu, první asijsko-americká starostka města, se dostala pod palbu kritiky poté, co rozeslala pozvánky na sváteční večírek určený pouze pro členy městské rady z řad menšin. Večírek byl pro „barevné menšiny“ a pozvánka byla přitom odeslána i sedmi radním bílé pleti, kteří ale na akci pozváni nebyli.
14.12.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Michelle (69 článků)