Článek

Pomůže pitva oběti Jacka Rozparovače odhalit vraha?

 
V Británii se plánuje vůbec první exhumace oběti legendárního vraha Jacka Rozparovače. Britské úřady ji povolili příbuznému příbuzný jedné ze zavražděných prostitutek Mary Jane Kellyové. Pitva ostatků by mohla potvrdit či vyvrátit, zda vraždil manžel Kellyové, jak se badatel po několikaletém pátrání domnívá. 
01.08.2015 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Mary Jane (4 články) , Mary Jane (8 článků) , Mary Jane (8 článků) , Jack Rozparovač (46 článků) , Mary Mara (400 článků)
Podobné články

Identita Jacka Rozparovače ODHALENA! Po 126 letech!

 
O identitě Jacka Rozparovače se spekuluje už více než 125 let. Stovky spisovatelů, detektivů a milovníků senzací si na tématu brutálního vraha z Londýna, jemuž padlo za oběť pět prostitutek viktoriánské doby, vytvořili slušný byznys. Jenže britští genetici o víkendu oznámili, že je spekulacím konec. Identitu vraha potvrdili analýzou DNA nalezené na hedvábné šále jedné z prostitutek.
10.09.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Po 126 letech odhalili Jacka Rozparovače! Byl to přistěhovalec z Polska

 
Za záhadnou postavou Jacka Rozparovače, který má na svědomí životy nejméně pěti londýnských prostitutek, se pravděpodobně skrývá mladý polský přistěhovalec Aaron Kosminski. Po více než století od série hrůzných činů v londýnské čtvrti Whitechapel to zjistil amatérský detektiv, který podle listu The Daily Mail analyzoval DNA ze šátku jedné z obětí.
08.09.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Ve Vltavě našli další část těla: Patří noha oběti rozparovače?

 
Další hrůzný nález dnes čekal na pražské policisty na břehu Vltavy. Nalezli tam lidskou nohu. Totožnost oběti není zatím známa, ale je možné, že se jedná o nohu, která patří oběti rozparovače. Části jejího těla policie nachází od poloviny října.
26.10.2013 13:20 |

podobné články

Policie pokročila v případu rozparovače: Rozsekané tělo z Vltavy patří ženě!

 
Policie pokročila v případu novodobého rozparovače. Části těla jeho oběti nacházeli strážníci na břehu Vltavy v Praze. Nyní už vědí, kdo se stal jeho obětí. Byla to vysoká žena, které bylo mezi dvaceti a pětatřiceti lety. Proč ale musela zemřít?
14.10.2013 17:40 |

podobné články

Roky hledal sériového vraha Jacka Rozparovače. A závěr? Neexistoval!

 
Exkluzivní britský detektiv zabývající se sériovými vraždami tvrdí, že žádný Jack Rozparovač nikdy neexistoval.
25.09.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

„Jacka Rozparovače“ prozradila po 28 letech DNA. Vraha žen a dívek popravili

 
Čínský sériový vrah Kao Čcheng-jung (†53), kterému tamní média přezdívají Jack Rozparovač, byl popraven. Zločinec 28 let unikal policii, před dvěma lety byl ale zatčen a odsouzen. Trest přišel více než 30 let po jeho první vraždě, Kao má na svědomí 11 žen a dívek, informovala stanice BBC.
03.01.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků) , Jack Kao (1 článek)

V Praze začíná největší konference kriminalistů, řeší i Jacka Rozparovače

 
V Praze začíná největší evropská konference, která se bude zabývat nejrůznějšími disciplínami kriminalistiky. Vědci se budou bavit třeba o postupech při zajišťování důkazů na místě činu, řízením kriminalistických laboratoří nebo identifikací obětí na místech hromadného neštěstí.
06.09.2015 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Evropská konference kriminalistů v Praze: Rozluští případ Jacka Rozparovače?

 
V Praze dnes začíná největší evropská konference, která se bude zabývat nejrůznějšími disciplínami kriminalistiky. Vědci se budou bavit třeba o postupech při zajišťování důkazů na místě činu, řízením kriminalistických laboratoří nebo identifikací obětí na místech hromadného neštěstí.
06.09.2015 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Jack Rozparovač brutálně zabil svou první oběť před 130 lety. Dodnes se neví, kdo to byl

 
Ponurý Londýn koncem léta 1888. Lehké ženštiny postávají pod lampami a čekají na své první kunčafty. Někde z temného koutu je pozoruje vysoká mužská postava. Vybírá si svou první oběť, prostitutku a matku pěti dětí Mary Ann Nicholsovou. Pak udeří. Prořízne jí hrdlo a zohaví její tělo. Zmizí znovu do tmy a takto zaútočí v průběhu několika měsíců ještě nejméně čtyřikrát (nad přesným počtem obětí je závoj dohadů). Čtvrť Whitechapel je na nohou, všude kolem se šíří strach, hnus a zděšení. A vrah se mezitím vysmívá paralyzované policii. Od první vraždy Jacka Rozparovače uběhlo už 130 let.
31.08.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků) , Mary Mara (400 článků) , Mary Mary (104 článků)

Masového vraha je těžké odhalit, když žije jako samotář, říká psycholožka

 
Policejní psycholožka Ludmila Čírtková v rozhovoru pro Právo v souvislosti s masakrem v Norsku řekla, že masového vraha je těžké odhalit, když žije jako samotář.
26.07.2011 05:10 |

podobné články

Vojtka po premiéře vyprovodila těhotná manželka s kufrem

 
Roman Vojtek se musel po obnovené premiéře Jacka Rozparovače v Divadle Kalich rychle rozloučit se svou muzikálovou partnerkou Leonou Machálkovou a hlavně se životní partnerkou Terezou. Volaly ho totiž povinnosti, točí za Prahou novou pohádku.
10.03.2010 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (463 článků) , Roman Vojtek (567 článků) , Jack Rozparovač (46 článků)

Nejasnosti kolem autorství Deníku Jacka Rozparovače

 
Zpráva, která vyšla v květnu 1993 v liverpoolských novinách ve Velké Británii, silně otřásla veřejností i odbornými kruhy. Byl totiž nalezen deník, který si údajně psal nechvalně proslulý Jack Rozparovač. Dnes už legendární zločinec na podzim roku 1888 mezi 30. srpnem a 9. listopadem brutálně zavraždil pět prostitutek a nikdy nebyl dopaden.
21.07.2010 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Podívejte se na zrušeného Batmana z 19. století

 
Vývojářské studio Day 1, zodpovědné za Fracture nebo F.E.A.R. 3, svého času pracovalo také na nové hře s Batmanem. Inspirovat se měla komiksem, který hlavního hrdinu přenesl zpět v čase do 19. století. Temný rytíř by se tak pohyboval v ulicích Londýna a snažil se vypátrat jednoho z nejslavnějších vrahů historie – Jacka Rozparovače. Celá hra měla nést název Gotham...
29.02.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Poznáte českého Jacka Rozparovače? Pohrával si se zkrvavenými operačními nástroji

 
Hudebně porodil muzikál Naháči, před nějakým časem dostal (na chvilku) na výsluní zpět Ivetu Bartošovou  (46) , má šíleného bratra a za sebou podivné zdravotní eskapády, nyní se navíc sám dostal na operační sál, kde asistoval krvavé operaci ucha. Víte, kdo si na snímku pohrává s krvavým nástrojem, který ještě chvíli před tím někomu spočíval v lebce?
30.01.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6780 článků) , Jack Rozparovač (46 článků)

Mýtus, nebo skutečnost? JACKA ROZPAROVAČE si prý vymyslel opilec!

 
Jeden z nejznámějších sériových vrahů Jack Rozparovač, který nebyl nikdy odhalen, prý vůbec neexistoval. S odvoláním na výsledky svého vyšetřování to uvedl britský kriminalista Trevor Marriott. Podle něj si tajemného zabijáka vymyslel opilý novinář, který toužil po sólokaprovi.
25.09.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků) , Jack Trevor (2 články)

Pražský Jack Rozparovač: Třem zavražděným prostitutkám stáhl kalhotky, roztáhl nohy a...

 
Kněžky prodejné lásky jsou ideálními oběťmi sexuálních násilníků. Pohybují se na okraji společnosti a chodí s cizími muži na opuštěná místa. I Praha dvacátých let minulého století měla svého Jacka Rozparovače. Zabil nejméně tři prostitutky a stejně jako londýnský fantom nebyl nikdy dopaden.
07.08.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Ze seriálové barmanky muzikálovou hvězdou: Ivana Jirešová dostává nabídky snů

 
Všeobecně se to málo ví, ale Ivana Jirešová  (37) , barmanka z Ordinace v růžové zahradě, není jen seriálovou či činoherní herečkou, ale hraje i v muzikálech. V Divadle Kalich jsme při oslavách jeho 15. narozenin vzpomínali na Jacka Rozparovače, v němž zde účinkovala, a dozvěděli se i nové plány.
08.11.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (389 článků) , Jack Rozparovač (46 článků)

Přízrak v Praze: Grossova dcera jako nestoudnice a Gottová jako těhotná prostitutka

 
Páteční kostýmová zkouška nového muzikálu Přízrak Londýna odhalila samé nečekané věci! Těhotnou Ivanu Gottovou (39) nebo skoro polonahou Denisu Grossovou (18)! Překvapivě se ale objevila zahalená Míša Nosková (32). Muzikál z dob Jacka Rozparovače všechny herce ukáže jinak, než je známe!
21.02.2015 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)

Z původního sídla Scotland Yardu bude luxusní hotel

 
V místě, kde londýnští detektivové vyšetřovali například vraždy Jacka Rozparovače, vzniknou hotelové pokoje. Původní sídlo Scotland Yardu koupil za 110 milionů liber (4,2 miliardy korun) jeden z nejbohatších Indů Jusuffali Kader. Budovu změní v luxusní pětihvězdičkový hotel.
28.07.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (46 článků)