Článek

Pomsta starostenského korzára? Viděli jsme sobotní odpoledne u Pirátů. „Tahle levičácká svoloč...“

 
Naším cílem bylo změnit poměry v této zemi, dostat oligarchu do opozice a teď se zdá, že je velká šance, že tam skončí. Také jsem si třicet let přál, aby v Parlamentu nebyli komunisté, a oni už tam nejsou. To nám sdělil místopředseda STAN Petr Gazdík. Nicméně „mediální géniové“ jeho hnutí se chovali jako trhovci z dob totality. V La Fabrice, kde sledovali volby, jsme nebyli, ale tady je jasná zpráva, co se všechno dělo.
10.10.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1046 článků) , Petr Gazdík (1035 článků)
Podobné články

Rozjetý Foldyna sestřelil klečící fotbalisty: Svoloč nás chce vidět na kolenou. Na to si netroufli ani nacisté

 
“Svoloč z Black Lives Matter nás chce vidět na kolenou, jako nacisté,” naštval se Jaroslav Foldyna v reakci na gesto českých fotbalistů, kteří před zápasem se Skotskem poklekli na trávníku coby údajné omluvné gesto za utrpení černochů v minulosti. Lidé, kteří podle poslance SPD Foldyny pokleknou na počest “násilnických zhovadilců”, nemohou být pro nikoho vzorem.
16.10.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (701 článků) , Matter Matter (140 článků)

Schwarzenberg: Hanáková velmi trpěla...

 
V úterý odpoledne, po schůzce ministryně kultury Aleny Hanákové s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a přidruženého starostenského hnutí Petrem Gazdíkem bylo jasno. Na konci července Hanáková opustí ministerstvo a stane se tak již třináctým ministrem, který z Nečasova kabinetu odešel. Nahradit by jí měl nejspíš klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč.
13.06.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4031 článků) , Petr Gazdík (1046 článků) , Petr Gazdík (1035 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Piráti už balí STAN. Bartoš dostal zelenou pro jednání o koalici s Rakušanem

 
Vedení Pirátů může jednat s hnutím STAN o volební koalici pro sněmovní volby v příštím roce a případné spolupráci ve Sněmovně a vládě, získalo k tomu souhlas členů v on-line referendu. Vyplývá to z výsledků hlasování, které bylo uzavřeno dnes ve 22:00. Jednání o koalici získalo podporu 695 hlasů, přičemž v referendu může rozhodovat zhruba tisícovka Pirátů. Účast Pirátů v hlasování byla 80 procent, sdělila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Pro koalici přišlo 81 procent hlasů - 695 od 858 Pirátů.
23.11.2020 22:30 |

podobné články

Zachraňte českou loď! Uvízla na mělčině ve Španělsku!

 
V noci na 26. října ztroskotala u španělského města Marbella česká replika slavné korzárské brigy La Grace (Půvabná – pozn. red.), spojené se jménem českého vystěhovalce, mořeplavce a korzára Augustina Heřmana (†1686). Při kotvení za prudkého větru narazila komerční výletní loď zádí na mělčinu a je neovladatelná. Přes silný déšť a vlnobití probíhají La Grace záchranné práce a z obavy před rabováním i hlídky. Ve čtvrtek 1. listopadu vyšší uvolnil, ale utrhl se při tom kýl, který zůstal v písku. Trhlina v trupu se tak podstatně zvětšila.
04.11.2012 05:20 |

podobné články

Jak dnes vypadá Sandokan? Kabir Bedi má o 29 let mladší ženu a vlastního tygra!

 
Těžko uvěřit, že uhrančivému herci Kabiru Bedimu (74), jenž se proslavil rolí charismatického Sandokana anebo Černého korzára, je už přes sedmdesát let! Jak dnes vlastně vypadá muž, který ve své době, tedy v letech osmdesátých, lámal jedno dívčí srdéčko za druhým?
19.11.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Kabir Bedi (8 článků)

Eva Vejmělková září v novém filmu Ženská pomsta: Píšťalka z Básníků je šik i po padesátce

 
10. září česká kina vezme útokem snímek Ženská pomsta a společně s ním i Eva Vejmělková (51), která se ujala jedné z hlavních rolí. Komedie pojednává o třech ženách, které nevěra manželů svede na společnou cestu. Poté, co se poprvé setkají na psychoterapii, se rozhodnou, že lepší než pomoc psychologa bude v jejich případě pomsta manželům. Vejmělková, známá i jako Píšťalka z Básníků, se ale v realitě nevěry bát nemusí - i po padesátce je totiž stále přitažlivá.
10.09.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Eva Vejmělková (61 článků)

Keira Knightley se po deseti letech vrátí do Pirátů z Karibiku

 
Postavu Elizabeth Swannové viděli fanoušci Pirátů z Karibiku naposledy v díle z roku 2007 s podtitulem Na konci světa. Ale nový trailer ke snímku Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta odhalil, že se v něm opět zjeví v podání Keiry Knightley. A to i přesto, že sama herečka původně návrat do pátého dílu popírala.
24.04.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (197 článků)

Dvořák prý zakázal zaměstnancům komentovat dění v ČT. A schytal to od starostenského Polčáka

 
Server Aktuálně.cz nadále sleduje napjatou situaci v České televizi, kde přetrvává napětí potom, co zazněly věty o cenzuře ve zpravodajství veřejnoprávní televize. Generální ředitel Petr Dvořák zakázal o vnitřních poměrech televize informovat jiná média, čímž ale prý může překračovat nejen své kompetence, ale dokonce Ústavu a právo na svobodu projevu.
13.01.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (790 článků) , Petr Dvořák (785 článků)

Nový šéf starostenského hnutí o pevných vztazích s TOPkou, diktátorovi na liberecké radnici i pravdě o čerpání dotací

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Martin Půta svoji politickou kariéru odstartoval jako úspěšný starosta příhraničního Hrádku nad Nisou. A postupuje stále výše. Druhým rokem je hejtmanem Libereckého kraje, před pár dny se stal předsedou Starostů a nezávislých (STAN). ParlamentníListy.cz si s ním povídaly v půlnočním rozhovoru o spolupráci Starostů s TOP 09, čerpání evropských dotací, letošních volbách, Putinovi na liberecké radnici a Krymu.
06.04.2014 00:00 |

podobné články

Cyril Svoboda školil ve studiu starostenského hejtmana. STAN je politicky naivní, dorazil to expert

 
Hosty Událostí, komentářů ČT24 byli hejtman Martin Půta (STAN) a diplomat Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Oba politici se vyjádřili k rozpadlé koalici lidovců a Starostů.
19.07.2017 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (413 článků) , Martin Svoboda (68 článků)

Skopeček (ODS): Levičácká snaha dát poslední ránu tradiční a odzkoušené zastupitelské demokracii

 
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že nizozemská vláda ruší poradní referendum
19.03.2018 08:40 |

podobné články

Mirko Raduševič: Velikonoce a přímá akce „dutschkismu“

 
Píše se rok 1968. Těsně před Velikonoci přijíždí do Prahy západoněmecká levičácká legenda Rudi Dustchke. Českoslovenští vysokoškoláci jej místo ovací málem vypískají.
02.04.2018 14:40 |

podobné články

Naši lidé spí na ulicích, pro migranty staví ubytovny. Máme se dobře? Jak kdo. Zeman a levičácká nenávist. Jiří Kobza o stavu Česka

 
STO LET REPUBLIKY „V zemi, kde skupinky aktivistů a neziskovek za podpory médií zpochybňují výsledky demokratických voleb a i té nejdemokratičtější přímé volby, již přece nemůže být nazývána demokracií,“ tvrdí poslanec za SPD Jiří Kobza. Podle něj to, co je vydáváno za občanskou společnost, ve skutečnosti maskuje usurpování si moci hrstkou nevolených byť mediálně podporovaných křiklounů. Tak reflektuje sto let od vzniku první republiky.
19.10.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1341 článků)

„Jako by někdy ta lůza chodila do divadla“, „Co vás ser*?“ Aktivistky, které počmarály Churchilla, se ozvaly. A dostaly ránu z nečekané strany

 
Protest Švandova divadla, které si vyvěsilo slogan Black Lives Matter tam, kde se obyčejně ohlašují představení, dnes v noci veřejně podpořily aktivistky, které stojí za posprejováním Churchillovy sochy. Činit se hodlají i dál a zvou na to svébytným způsobem, přestože se dočkávají i reakcí jako „levičácká chátra, zpřerážet jim hnáty“ a podobně. Nečekaně se o nich vyjadřují sympatizanti profilu Romea – podle některých jsou rasistkami ony samy. Nechybí zdůvodnění.
18.06.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (140 článků)

Poměry ve vládě: Svoloč, padlo z ČSSD kvůli Andreji Babišovi

 
V pondělí odpoledne se po jednání vlády sešla i koaliční rada a její jednání prý mělo velmi zajímavý průběh. Zejména ze strany hnutí ANO. To mělo na jednání jeden zásadní bod, na který se soustředilo, a to byl nový zákon o registru smluv. Spory ohledně úpravy zveřejňování kontraktů státních orgánů se prý Andrej Babiš rozhodl řešit po svém.
10.03.2015 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23564 článků)

ANO chce jasnou podporu Vondráčka od Pirátů. Bartoš: Projednáme to

 
Hnutí ANO chce od Pirátů jasnější postoj k podpoře kandidáta hnutí na předsedu Sněmovny Radka Vondráčka. Místopředseda ANO Petr Vokřál před čtvrteční schůzkou se zástupci Pirátů uvedl, že od dřívější jasné podpory v posledních dnech Piráti podle výroků v médiích ustupují. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše rozhodne víkendové jednání sněmovního klubu. Připustil, že názor strany se mění, a to zejména potom, co na středeční kulatý stůl bez ANO organizovaný Piráty se nedostavily KSČM a SPD.
09.11.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vondráček (152 článků) , Radek Petr (232 článků) , Radek Bartoš (24 článků)

Piráti Michálka nepotopili, zůstává místopředsedou

 
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek zůstává po vnitrostranickém referendu místopředsedou strany. Proti odvolání Michálka, které navrhla část Pirátů kvůli okolnostem stažení stížnosti na sněmovní volby, se postavily zhruba tři čtvrtiny hlasujících straníků, oznámila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Hlasování se zúčastnily téměř dvě třetiny z 513 stávajících členů Pirátů.
05.12.2017 09:55 |

podobné články

I pradědeček politika Hamáčka byl zraněn u Lipjag. O památném legionářském vítězství jsme si povídali s historickým publicistou

 
ČESKÉ OSMIČKY „Jen dál hoši, žeňte tu svoloč!“ Tak křičel zraněný poručík Jan Gayer na své druhy ve zbrani v bitvě u Lipjag. Po několika dnech zemřel. Nicméně jedna z nejslavnějších bitev anabáze našich legionářů, v níž Češi a Slováci útočili proti bolševické přesile, skončila pro naše předky vítězně. Stalo se 4. června 1918 a na památné datum se už dost zapomíná, stejně jako na statečné vojáky, kteří pomohli vybojovat samostatnou republiku.
05.06.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3284 článků)

Keira Knightley se vrací do Pirátů z Karibiku

 
Herečka Keira Knightley se vrátila do pátého dílu Pirátů z Karibiku. Jednatřicetiletá britská hvězda se objeví po boku Jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa ve čtvrtém pokračování s podtitulem Salazarova pomsta. Snímek by měl mít premiéru v českých kinech 25. května příštího roku.
22.12.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (955 článků) , Keira Knightley (197 článků) , Jack Sparrow (91 článků)