Článek

Pomsta Jiřího Stracha Pirátům začala hned po volbách

 
Evropské volby jsou za námi. Mezi největší poražené patří bezesporu Piráti, kteří uhájili jen jeden ze tří mandátů v Bruselu. Svou výraznou kampaní, do které vtáhl i stranická vládní esa, překvapil exposlanec Mikuláš Ferjenčík, dvanáctka letošní kandidátky. Ale ani ministr zahraničí Lipavský v legračním převleku mu k úspěchu nepomohl. A sůl do ran mu přisypal známý režisér Jiří Strach, který Ferjenčíka minulý týden vyzval k zaplacení 150 tisíc za porušení autorských práv.
10.06.2024 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků)
Podobné články

Pádná odpověď radnímu Šarapatkovi od slavného režiséra. Prý uvažuje jak lidé z ÚV KSČ. Až něco dokáže, nebude muset parazitovat na jiných

 
Režisér Jiří Svoboda se pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje k textu radního ČT Zdeňka Šarapatky, jenž se opakovaně pouštěl do jeho kolegy, režiséra Jiřího Stracha. „Ne pan Šarapatka, ale velký talent Jiřího Stracha přispěl k tomu, že diváci vnímají ČT jako potřebnou veřejnoprávní kulturní instituci. Na velké charaktery a velké talenty si vyskakují jen lidé maličcí, aby se jim mohli podívat do tváře,“ ohrazuje se Svoboda ve své reakci vůči slovům radního ČT, jenž Stracha označil za „zklamání“.
13.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků)

Labyrint režiséra Jiřího Stracha uspěl i v zahraničí. ČT začala s přípravami druhé série

 
Nový sedmidílný seriál Labyrint režiséra Jiřího Stracha a scenáristy Petra Hudského, jehož poslední díl vysílala včera ČT1, sledovalo v průměru 1 090 tisíc diváků.
14.10.2015 09:51 |

podobné články

Slib Jiřího Stracha: ANDĚL PÁNĚ 3 BUDE!

 
Nejčastější otázka na Jiřího Stracha (47) se na karlovarském filmovém festivalu dočkala odpovědi. „Anděl Páně 3 bude!“ propálila těhotná hvězda Bobulí Tereza Ramba (32), dříve Voříšková. A režisérovi nezbývalo než s ní souhlasit.
27.08.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Ramba (451 článků)

Zklamal! Radní Šarapatka se obul do režiséra Stracha. Padla jména Prchal a Ovčáček, přirovnání k rohožce

 
Radní České televize Zdeněk Šarapatka se na svém twitterovém účtu obul do režiséra Jiřího Stracha. Je pro něj podle jeho slov zklamáním. Důvod? To, že podle Šarapatky plivl po veřejnoprávní České televizi.
12.07.2020 08:25 |

podobné články

Anděl Páně pod palbou Zdeňka Šarapatky: Jiří Strach dostal zastání... To jsou slova

 
Jak jsme již informovali, naposledy se cílem radního ČT Zdeňka Šarapatky stal režisér Jiří Strach, spolu s kardinálem Dukou a ekonomkou Hanou Lipovskou. Stracha se nyní zastal režisér Jiří Svoboda. „Slovní pěnou z kaluží se ale mouchy orly nestávají – je to dobře míněná rada, pana Šarapatko. Budete-li mít za sebou zlomek osudu jeho Eminence Dominika Duky a zlomek filmové a televizní tvorby a mravní integrity Jiřího Stracha, budete si moci vážit sám sebe a nebudete cítit potřebu parazitovat na lidech, kteří pro svůj národ vykonali něco trvalého,“ vzkázal radnímu. Ale ten prohlásil, že se od „starého komunisty“ školit nenechá.
13.07.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Dominik Duka (1154 článků)

Moraváci z Kypru. Divné peníze pro STAN. I po volbách, prý nechtěli dávat Pirátům

 
Deník MF Dnes si posvítil na transparentní účet v budoucnu vládního hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a zjistil zvláštní věc. V posledních dvou měsících chodí na tento účet statisícové částky od různých firem, včetně firem se sídlem na Kypru. Ostrov je považován za jeden z daňově velmi přátelských států. Jde o sumy od sta do dvou set tisíc korun. V posílání darů až po volbách prý může hrát jistou roli i ostražitost dárců vůči Pirátům.
15.12.2021 09:40 |

podobné články

Eva Vejmělková září v novém filmu Ženská pomsta: Píšťalka z Básníků je šik i po padesátce

 
10. září česká kina vezme útokem snímek Ženská pomsta a společně s ním i Eva Vejmělková (51), která se ujala jedné z hlavních rolí. Komedie pojednává o třech ženách, které nevěra manželů svede na společnou cestu. Poté, co se poprvé setkají na psychoterapii, se rozhodnou, že lepší než pomoc psychologa bude v jejich případě pomsta manželům. Vejmělková, známá i jako Píšťalka z Básníků, se ale v realitě nevěry bát nemusí - i po padesátce je totiž stále přitažlivá.
10.09.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Eva Vejmělková (67 článků)

Málem ho vyloučili, pomáhal Pirátům a chce šéfovat ČSSD

 
V únoru dostal na sjezdu ČSSD ve volbě předsedy pouze šest hlasů z 526, příští rok to však zkusí ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl znovu. A to přesto, že tento víkend o vlas unikl vyloučení ze strany kvůli tomu, že v komunálních volbách pomáhal pirátům. Za ně totiž kandidovala v Poličce jeho manželka.
13.11.2018 03:15 |

podobné články

Dáme vám i to, co jsme chtěli sami. Pražské SPOLU a nabídka Pirátům

 
Několik měsíců po volbách je Zdeněk Hřib stále primátorem kvůli neshodám o posty v Radě města. Koalice SPOLU nyní nabídla Pirátům a STANu novou verzi. Bude mít 5 radních, Piráti 4 a STAN 2. Kromě toho dostanou koaliční partneři své vysněné posty. Hnutí STAN už dle informací PL nabídku přijalo.
16.01.2023 14:45 |

podobné články

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko. Účastníci kulinářské soutěže si v Souboji na talíři vychutnali přísné porotce

 
V Souboji na talíři se konala pomsta, která nemá obdoby. Zvonivým smíchem Romana Staši a vášnivým objetím Pavla Berkyho přivítali Přemka Forejta a Jana Punčocháře v nejnovější epizodě cestovatelské kulinářské show. Jak hned oba bývalí účastníci jiné kulinářské show přiznali, připravili si odplatu za všechny útrapy, které zažili oni sami v soutěži. Kdo prohrál?
12.10.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (352 článků)

ČT: Společný výslech. Dominik Duka - Jiří Grygar

 
Exkluzivní rozhovor dvou mimořádných osobností v pořadí už třetím pokračování Společného výslechu přináší Česká televize na Nový rok 1. ledna 2014. Od 16:20 se mohou diváci zaposlouchat do rozpravy pražského arcibiskupa, kardinála Dominika Duky a vědce, astrofyzika a popularizátora vědy Jiřího Grygara. Pořad připravilo brněnské studio v režii Jiřího Stracha.
27.12.2013 15:52 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1154 článků) , Jiří Grygar (37 článků)

Moderátorka Lucie Výborná oslaví v opeře 100 000 minut s Hosty Radiožurnálu

 
Moderátorka Lucie Výborná slaví 100 000 minut odvysílaných rozhovorů na Radiožurnálu. Na slavnostní večer si do pražské RockOpery na 29. března pozvala pět mimořádných osobností z různých oblastí – trenérku paměti Michaelu Karsten, herce Jiřího Bartošku, lékaře Vladimíra Beneše, režiséra Jiřího Stracha a zpěváka Miroslava Žbirku.
20.03.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (862 článků) , Miroslav Žbirka (61 článků) , Lucie Výborná (77 článků)

Česko pláče pro Menzela: Drsná slova místo piety a prosba o odpuštění Jiřího Stracha

 
Zemřel v sobotu večer ve svém domě obklopen milující rodinou, o jeho posledních chvílích informovala v neděli před půlnocí na facebooku jeho žena Olga Menzelová. Česko zaplavil smutek, slova zármutku i vzpomínky na legendárního režiséra Jiřího Menzela (†82).
07.09.2020 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (461 článků)

Jako na geniálního režiséra vzpomínají na Jakubiska kolegové z kulturní obce

 
Jako na geniálního filmového režiséra vzpomínají na Juraje Jakubiska jeho kolegové z kulturní obce. Pro režiséra Jiřího Stracha to byl mistr imaginace, obrazotvornosti, fantazie a neskutečné filmařiny. Pro herce a režiséra Jiřího Mádla, který hrál v Jakubiskově velkofilmu Bathory, bylo natáčení velkým zážitkem, je rád, že se s ním pracovně potkal. Generální ředitel Národního filmového archivu (NFA) Michal Bregant podotkl, že Juraj Jakubisko patřil mezi klíčové osobnosti československé nové vlny. Všichni to uvedli ve vzpomínce na Jakubiska pro ČTK. Herečka Magda Vašáryová České televizi (ČT) řekla, že Jakubisko byl perfekcionista a natáčení s ním bylo psychicky velmi namáhavé.
26.02.2023 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (583 článků) , Juraj Jakubisko (181 článků) , Michal Bregant (14 článků)

Děti Petronela a Uriáše z pohádky Anděl Páně se potatily: Mladší verze slavných tatínků jdou v jejich stopách

 
Co by to bylo za Vánoce bez Anděla Páně. Pohádka Jiřího Stracha (50) nás baví již téměř dvacet let a největší podíl na jejím úspěchu má ústřední dvojice: anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana (59) a Jiřího Dvořáka (56). Tito bravurní herci se kromě talentu mohou pyšnit také nadanými dětmi, které jdou v jejich stopách. Anna Dvořáková nyní hraje v seriálu Eliška a Damián. O své první velké roli před časem promluvila i pro eXtra.cz.
22.12.2023 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (386 článků) , Jiří Dvořák (494 článků)

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Jen 150 tisíc korun? To je od pana Jiřího více než velkorysé

 
Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na požadavek pokuty od režiséra Jiřího Stracha za použití motivů pohádky Anděl Páně bez svolení autora v předvolebním klipu pirátského kandidáta Mikuláše Ferjenčíka
06.06.2024 08:25 |

podobné články

Francie odpojí počítačovým pirátům internet

 
Francouský parlament schválil zákon proti počítačovým pirátům, který umožňuje úřadům hříšníka odpojit od internetu - podle pravidla tříkrát a dost. O podobném nařízení se uvažuje i v Česku.
14.05.2009 10:25 |

podobné články

Španělsko by rádo zostřilo postup proti pirátům

 
Španělé by rádi tvrději postupovali proti počítačovým pirátům. Tamní vláda tvrdí, že kvůli nim přicházejí hudebníci o výdělky.
09.01.2010 09:50 |

podobné články

Čeští vojáci vytáhli proti somálským pirátům

 
Do operace Evropské unie proti somálským pirátům se zapojila i Česká republika, uvedlo to na svých stránkách ministerstvo obrany. Do Londýna míří první tři čeští vojáci, kteří se budou podílet na řízení protipirátských akcí z londýnského centra operace Evropské unie NAVFOR Atalanta.
20.01.2010 21:45 |

podobné články