Článek

Pomoc pro ohořelé klokany a koaly: Češi posílají miliony, do kapsy sáhla i Kvitová

 
Není nám to jedno, chceme pomoct. Podobných vzkazů jsou poslední dny plné sociální sítě v Česku. Češi ukázali, že byť je Austrálie daleko, záleží jim na tom, aby se z katastrofických požárů zotavila. Ve velkém posílají příspěvky australským organizacím, které zachraňují ohořelé koaly a pomáhají lidem najít nové domovy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) mluví o uvolnění dvou milionů korun, pražský magistrát poslal 160 tisíc korun, příspěvek slíbili i expremiér Mirek Topolánek nebo tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Velkou sbírku zorganizovala rovněž Zoo Praha - během tří dnů vybrala téměř milion korun.
10.01.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2270 článků) , Petra Kvitová (1523 článků) , Karolína Plíšková (401 článků)
Podobné články

Chovatelka pražské zoo odjela pomáhat do Austrálie: Stará se o popálené koaly

 
Peníze i odborná posila! Na začátku ledna se pražská zoo rozhodla finančně pomoc australským zvířatům. Zejména těm, které měla štěstí a přežila, ale jsou poraněná. Mezi ně patří roztomilí medvídci koala, ti se nechtěně stali symbolem australské přírodní katastrofy. Zoo od lidí vybrala neuvěřitelných 20 milionů korun na pomoc australské fauně, na místo ale vyslala i chovatelku Kateřinu Semmanovou, která od 6. února pomáhá s péčí o koaly postižené požáry. Pro FTV Prima popsala, jak její pomoc probíhá.
16.02.2020 07:10 |

podobné články

Místo drsňáků náhradní mámy: Vojáci krmící zraněné a opuštěné koaly dojali Austrálii

 
Australští vojáci se naplno zapojili do záchrany zvířat, která nejvíce utrpěla během rozsáhlých požárů, s nimiž se země potýká už od září. Pomáhají na Klokaním ostrově i v rezervacích a záchranných stanicích. Vojáci se samozřejmě v rámci operace Pomoc po lesních požárech věnují také Australanům, které oheň připravil o domovy. Členové různých jednotek distribuují zásoby a odklízejí trosky. Jejich počínání sledují lidé z celého světa hlavně díky facebooku 9. brigády australské armády, uživatele sociálních sítí dojaly snímky vojáků s koaly v náručí.
25.01.2020 20:10 |

podobné články

Záhadná choroba zabíjí miliony klokanů. Provází ji strnulost, slepota a krvácení

 
Australští klokani hynou po milionech na následky neznámé choroby způsobující záněty, strnulost pohybů, krvácení a slepotu. Krevní testy zatím neodhalily jasnou příčinu. Lidé nacházejí mrtvé nebo umírající klokany rudé a klokany obrovské po celých západních pláních státu Nový Jižní Wales.
30.12.2017 08:45 |

podobné články

Po řece připlavaly dva miliony korun: Ohořelé bankovky nikdo nechce

 
Nálezu svého psa se jeho páníček nestačil divit. Když s ním jako každé ráno šel na procházku kolem řeky v anglickém městě Spalding, začal pes nezvykle štěkat. Muž za ním sešel k řece, kde na hladině uviděl ohořelé bankovky. Bylo jich téměř za 2 miliony korun!
20.11.2013 12:11 |

podobné články

KOALY vybíjí stres

 
Austrálie pomalu přichází o svůj symbol - koaly. Počet roztomilých medvídků tu totiž rapidně klesá.
28.10.2009 08:30 |

podobné články

VIDEO: Podívejte se, jak souloží koaly!

 
Než slavný tenista někdy můžou být zajímavější dvě koaly.
08.01.2010 15:35 |

podobné články

Záhada rozluštěna. Koaly objímají stromy, aby se ochladily

 
Koaly používají kmeny stromů ke snížení tělesného tepla, zjistili australští vědci.
04.06.2014 10:20 |

podobné články

Záhada rozluštěna. Koaly objímají stromy, aby se ochladily

 
Koaly používají kmeny stromů ke snížení tělesného tepla, zjistili australští vědci.
04.06.2014 10:20 |

podobné články

Co trápí australské koaly: Roztomilé vačnatce čeká drsný osud

 
Útoky psů, automobilový průmysl, pokračující urbanizace a nebo dobytek, který ještě před několika stovkami let v Austrálii nebyl, to vše ohrožuje australské koaly. Z některých oblastí už tento roztomilý symbol ostrovního státu už téměř vymizel.
19.06.2016 17:55 |

podobné články

Meghan a Harry pobláznili Austrálii. Pojmenovali po nich koaly a dostali klokana

 
Vévodové dostali první dárky a mazlili se s koaly pojmenovanými na jejich počest.
16.10.2018 15:35 |

podobné články

Meghan a Harry pobláznili Austrálii. Pojmenovali po nich koaly a dostali klokana

 
Vévodové dostali první dárky a mazlili se s koaly pojmenovanými na jejich počest.
16.10.2018 15:40 |

podobné články

Klučíka (6) šokovala popálená zvířata. Založil sbírku, dárcům vyrábí keramické koaly

 
Australské požáry jsou tématem, které řeší celý svět. Dotkly se i malého Owena Colleyho (6) z amerického státu Massachusetts. Když mu jeho rodiče řekli, kolik zvířat zahynulo v plamenech, Owen byl zdrcený. Chtěl vědět, jak může pomoct, rodiče jeho jménem proto založili sbírku. Chlapec vyrábí keramické koaly a každý, kdo přispěje tisíc korun či víc, jednu z postaviček obdrží. „Je to poprvé, co chtěl něco jiného než Lego, samozřejmě jsme ho v tom podpořili,“ sdělila tisku Owenova matka Caitlin Colleyová. Zprávu přinesla stanice BBC.
15.01.2020 19:15 |

podobné články

Po ohnivém pekle úleva. Video zvířat radujících se z vytouženého deště dojímá tisíce lidí

 
Přírodní rezervace Symbio Wildlife Park ležící jižně od Sydney zveřejnila záběry zvířat, která se radují z dešťové nadílky. Ta se nad požáry postiženou Austrálií snesla minulý týden v pátek. Společně s klokany a koaly se nad potravou shromáždili také vombati, kteří na jihovýchodě Austrálie v hojném počtu žijí. Video bylo zveřejněno na síti youtube a na záběry upozornil britský list Daily Mail.
21.01.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Sydney Park (5 článků) , Park Park (18 článků)

V Anglii si začínají kupovat místo sekaček na trávu klokany

 
Čím dál tím více Angličanů si kupuje klokany. Nejenže je takový vačnatec roztomilý, ale špičkově se postará i o údržbu trávníku. Populární jsou malé druhy klokanů, takzvaní wallabies. Poptávka po nich v poslední době - snad i v souvislosti s krizí - stoupá. Jejich příznivci tvrdí, že i ovce trávník samozřejmě zvládnou, ale klokani jsou roztomilejší a přátelštější.
12.05.2009 12:55 |

podobné články

Britku přestalo bavit sekání trávy, tak zaměstnala klokany

 
Mary Daviesová žije v samém srdci britského venkova v hrabství West Sussex. Sekání trávníku, které je v Anglii takřka věcí prestiže, ji však velmi unavovalo, a tak přišla se vskutku originálním řešením. Začala chovat klokany, kteří trávník spásají.
14.05.2010 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Mary Mara (400 článků)

Tomáš Berdych: Klokany vyměnil za delfíny

 
Zkusí to jinak! Když český tenista Tomáš Berdych (25) vyrazil v lednu s přítelkyní Lucií Šafářovou do melbournské zoo, aby se tam pomazlil s klokany, druhý den dostal ve čtvrtfinále australského grandslamu napráskáno od Srba Djokoviče.
24.03.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1404 článků) , Lucie Šafářová (612 článků)

V lásce mám štěstí, nemiluje mě kvůli Wimbledonu, říká Petra Kvitová

 
Česká tenisová hvězda a vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je již rok šťastně zamilovaná. Vztah s kolegou z tenisové branže Adamem Pavláskem prý jenom kvete. Rodačka z Bílovce si hlavně pochvaluje, že Amor úřadoval ještě před jejím velkým kariérním úspěchem. Další články k tématu: Kvitová začne pokutou. Účast v Hopmanově poháru zaplatí organizátoři Fulnek chystá rodačce Kvitové další přivítání. S tenisovými lívanečky Kvitová je nejlepší tenistkou roku 2011, deblistkám kraluje Peschkeová Přítel Kvitové: Nejradši mám řízky, ale kvůli Petě si dám i salát
13.12.2011 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1523 článků) , Petr Adam (92 článků)

Kvitová: Vítězka Wimbledonu 2011 a 2014. Proč jí proboha vybírají tak strašné šaty?

 
Obrovskou radost zažila tenistka "Petra Kvitová":http://www.extra.cz/tema/petra-kvitova (24) v sobotu 5. července, kdy za pouhých padesát pět minut "porazila na kurtu ve Wimbledonu":http://www.extra.cz/kvitova-vyhrala-wimbledon-ve-finale-porazila-sexy-kanadanku-eugenii Kanaďanku "Eugenii Bouchard":http://www.extra.cz/tema/eugenie-bouchard (20).
07.07.2014 17:30 |

podobné články

Zlodějka ukradla ženě z kapsy mobil za 30 tisíc. Sáhla pro něj ve frontě u pokladny

 
Pražští policisté pátrají po neznámé zlodějce, která se neostýchala v jednom z obchodů v Karlíně sáhnout ženě před sebou do kapsy kabátu. Ukradla jí mobil v hodnotě 30 tisíc korun, se kterým zmizela pryč.
08.11.2018 11:00 |

podobné články