Článek

Pomoc lidem v nouzi: Plzeň zřídila telefonní linku pro seniory, samoživitele a lidi v krizi

 
Od úterý funguje v Plzni v souvislosti s epidemií koronaviru Kontaktní centrum pro lidi v nouzi. Lidé se do něj dovolají vytočením čísla 378 032 222. Pracovníci zjistí, jak akutně a co dotyčný potřebuje, například zajištění nákupu, vyzvednutí léků, vyvenčení pejska a podobně. Pomáhat budou registrovaní dobrovolníci.
17.03.2020 11:10 |

podobné články

Podobné články

Nemocnice Pardubického kraje zřídila Horkou linku výživy

 
Nemocnice Pardubického kraje připravila novinku určenou nejen pro pacienty a jejich blízké, ale i pro širokou veřejnost. Zřídila horkou linku výživy, na níž každý zájemce najde tým profesionálních nutričních terapeutů. Nabízejí pomoc a informace s celým spektrem problémů v oblasti výživy.
09.12.2016 11:40 |

podobné články

Pomoc seniorům v nouzi: Pražský magistrát zajišťuje poradenství na dálku, venčení psů i dodávky jídla

 
800 160 166 – toto číslo si velmi dobře zapamatujte. Dovolat se jeho prostřednictvím lze totiž na speciální informační linku, kterou pražský magistrát v důsledku řádění koronaviru Covid-19 zřídil pro seniory i osoby v karanténě. Magistrát zároveň shání dobrovolníky, kteří by lidem v nouzi poskytli kýženou pomoc.
17.03.2020 21:40 |

podobné články

PREdistribuce zřídila bezplatnou telefonní linku pro hlášení poruch

 
800 823 823 - je nová bezplatná telefonní linka pro hlášení poruch v síti PREdistribuce. Toto číslo je v provozu od středy 25. 7. 2018.
28.07.2018 15:40 |

podobné články

Navrátil (KDU-ČSL): Kraj zřídil linku dobrovolnické pomoci pro seniory bez internetu

 
Moravskoslezský kraj zřídil telefonní linku dobrovolnické pomoci pro seniory, kteří nemají přístup k internetu.
23.03.2020 22:51 |

podobné články

Šumavský park zřídil kvůli problémům s kůrovcem telefonní linku

 
Správa Národního parku Šumava zřídí v pondělí novou telefonní linku. Lidé jejím prostřednictvím mohou oznámit podezření na nezákonné kácení stromů napadených kůrovcem. V provozu bude během dopoledne, vždy od pondělí do středy. Číslo linky bude 388 450 800.
26.08.2011 10:05 |

podobné články

Připojte se k pochodu na záchranu linky důvěry Senior telefon!

 
V sobotu 17. května vyrazí z centra Prahy ze sídla organizace Život 90 štafetový pochod seniorů a jejich přátel. Z komunitního centra pro seniory ponesou až na horu Říp telefonní sluchátko -- symbol telefonní linky Senior telefon, která ročně pomůže více než 12 tisícům seniorů v obtížné životní situaci. Kvůli zkráceným dotacím nezvládne Život 90 linku, která funguje od roku 1991, financovat déle než do října.
15.05.2014 13:15 |

podobné články

Sebevrah volal na linku důvěry, po chvíli slyšel jen chrápání duchovního

 
Čtyřiačtyřicetiletý muž ve Švédsku dostal chmurné myšlenky a pomýšlel na sebevraždu. V ten moment se rozhodl zavolat na linku důvěry, kterou provozuje tamější církev. Jenže duchovní, který mu byl na telefonní linku přidělen, po několika minutách usnul a začal prý hlasitě chrápat. V ten moment se muž rozčílil a všechny myšlenky na sebevraždu ho okamžitě přešly. Informoval o tom Daily Telegraph.
13.04.2010 17:45 |

podobné články

Nemocnice Na Františku se nově postará o seniory nakažené koronavirem. K dispozici má devět lůžek

 
Nemocnice Na Františku je od středečního odpoledne připravena přijmout seniory nakažené virem SARS-CoV2. Nemocnice zřídila speciální koronavirovou expektační stanici (KOVES). K dispozici tu bude devět lůžek především pro seniory a podle ředitele nemocnice Davida Erharta je hlavní výhodou to, že je nové oddělení KOVES zcela oddělené od zbytku nemocnice.
01.04.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (233 článků)

„Rozbila jsem rodinu? Manžel mě 2 roky bil.“ Petra samoživitelka volá o pomoc

 
Jsem na všechno sama, selhal jsem – to jsou jedny z nejčastějších problémů, které řeší rodiče samoživitelé, kteří volají na linku psychologické pomoci. Kromě toho, že se potýkají s tím, že jejich partner či partnerka neplatí na děti výživné, řeší i další problémy. Kromě rozpadu vztahu se k nim otočí zády celá rodina, jindy jsou ženy odsuzovány za to, že jsou svobodné matky.
16.06.2017 05:20 |

podobné články

Nemocnice Na Františku začne přijímat seniory s Covid-19: Zřídila pro to izolované oddělení

 
Nemocnice Na Františku bude od pondělí přijímat lehčí případy seniorů, u kterých se potvrdí onemocnění Covid-19. V tiskové zprávě o tom v sobotu informoval Petr Bidlo z úřadu Prahy 1, která nemocnici vlastní. Ministerstvo zdravotnictví dříve uvedlo, že pro nemocné seniory z domovů důchodců vyhradí celkem 329 lůžek Na Františku, Na Bulovce, v Lázních Toušeň a v Těchoníně. S žádostí o pomoc se na Městskou část Praha 1 obrátil Ústřední krizový štáb.
28.03.2020 19:20 |

podobné články

Do poničených bytů doprovázejí obyvatele policisté

 
Někteří lidé se již po ranní explozi v centru Prahy mohou za doprovodu policistů podívat do svých nemovitostí v blízkosti výbuchu. Pokud to stav jejich domácností dovoluje, v bytech smějí zůstat. Pro ty, kteří tak učinit nemohou, zřídila Praha 1 telefonní linku, na níž se mohou dožadovat náhradního bydlení.
29.04.2013 18:30 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Nová publikace Dávky pomoci v hmotné nouzi

 
Ombudsmanka vydala publikaci, která uceleně a podrobně zpracovává problematiku dávek pomoci v hmotné nouzi. Shrnuje a zobecňuje v ní zásadní stanoviska, která veřejný ochránce práv formuloval od roku 2007 za dobu účinnosti zákona o pomoci v hmotné nouzi. Vychází přitom z více než 3 500 vyřízených podnětů týkajících se dávek pomoci v hmotné nouzi.
17.10.2017 14:35 |

podobné články

Nejhorší kalendář pro rok 2014 na světě? Neprodal se ho ani kus

 
Wales toho má pro turisty k nabídnutí mnoho - romantické hrady, krásné pláže a podle tvůrců nového kalendáře asi i telefonní budky. Klasické červené telefonní budky jsou v zemi na ústupu, a tak někomu zřejmě přišlo jako dobrý nápad stvořit kalendář s názvem „Rychle mizící červené telefonní budky Walesu 2014”. Problém? Necelých 40 dnů před příchodem nového roku se neprodal ani jeden kus.
23.11.2013 18:42 |

podobné články

Místo řešení sebevraždy na studentky čekaly erotické radovánky

 
Zneužívání krizových linek pro pobavení je velice zavrženíhodná činnost. Někdy ale paradoxně může pomoci, o čemž svědčí případ Emily Lavelleové a jejích kamarádek z Kalifornie. Protože se nudily, rozhodly se dívky vyzkoušet telefonní číslo ze studentské ID karty. Nedovolaly se však na krizovou linku na pomoc proti sebevraždám, nýbrž na linku erotickou.
04.11.2019 22:40 |

podobné články

Obrněnce, rakety, děla, nebo pomoc lidem v krajní nouzi? Armáda chce 75 miliard

 
Epidemie koronaviru mění zásadním způsobem ochotu společnosti utrácet desítky miliard korun za armádní nákupy. Místo zvyšování schodku státního rozpočtu a zatěžování příštích generací obrovskými dluhy se nabízí možnost zrušit nebo odložit nákupy obrněnců, raket či děl a věnovat ušetřené prostředky na pomoc lidem, malým firmám či živnostníkům ohroženým existenční nouzí.
18.03.2020 11:05 |

podobné články

Vánoce jako peklo pro seniory: Trápí je smrt blízkých i nedostatek peněz

 
Osamělost a špatná finanční situace – to jsou dvě věci, které v období Vánoc ničí seniory. Z aktuálních statistik společnosti Život 90, která provozuje krizovou linku pro seniory, vyplývá, že téma samoty a mezilidských vztahů pouze v listopadu řešilo 60 % volajících. Navíc často mají omezené možnosti v navazování sociálních kontaktů, bolestná je pro ně také ztráta partnera nebo přátel z řad vrstevníků.
21.12.2016 19:45 |

podobné články

Telefonní budky - tak trochu netradičně

 
Pokud vám dojde kredit, vybije se baterka, nebo vám nenasytná telefonní společnost zablokuje volání, protože jste zaplatili o den později, nezbude vám nic jiného než vyhledat telefonní budku...
25.06.2012 07:00 |

podobné články

Čermák (ODS): Plzeň očima cizince

 
Jak vnímáte město Plzeň? Většina odpovědí bude znít dost podobně: „Plzeň je městem piva.“ „V Plzni hrajou dobrej fotbal.“ „V Plzni vaří skvělou dvanáctku.“ „Plzeň má dobrý hokejisty.“„Plzeň je vynikající…pivo“. „V Plzni vyrábí tramvaje, ne?“
23.04.2015 15:56 |

podobné články

Primátor Baxa: V Plzni pomáháme lidem. Zavádíme novou službu pro osoby v nouzi

 
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a mnoha bezpečnostních opatření spouští město Plzeň novou službu, která pomůže osobám v nouzi – seniorům, rodičům samoživitelům a lidem, kteří jsou v opravdu krizové situaci.
19.03.2020 14:41 |

podobné články