Článek

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

 
Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém  webu  to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu.
14.11.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jamal Jamal (17 článků)
Podobné články

Když zavedete cenový strop na plyn, zavřeme kohoutky, vyhrožuje Gazprom

 
Snaha zavést cenový strop na zemní plyn z Ruska povede k zastavení dodávek této suroviny. Řekl to dnes generální ředitel ruské plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller. Vyjádřil se tak v podobném duchu jako prezident Vladimir Putin, který na toto riziko upozornil už dříve. Zavedení stropu na ruskou ropu a plyn prosazuje Evropská unie a skupina vyspělých zemí G7.
16.10.2022 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Alexej Miller (16 článků)

Gazprom oznámil, že kvůli zásahu vyšší moci nemůže plnit závazky

 
Největší německý výrobce elektřiny a rovněž dovozce ruského plynu RWE dnes oznámil, že obdržel od ruské společnosti Gazprom vyrozumění, že ruská firma dál nemůže plnit své závazky z důvodu zásahu vyšší moci. Stejné sdělení dostal od ruského plynárenského gigantu také Uniper, který je největším dovozcem ruského plynu do Německa. To by znamenalo, že se Gazprom snaží vyvázat z odpovědnosti za neplnění závazků vůči Uniperu a RWE.
18.07.2022 20:15 |

podobné články

Výtečný recept na domácí kečup

 
Dáte přednost kupovanému kečupu plnému nejrůznějších éček, sladidel, umělých barviv a jiných nezdravých látek, nebo si raději svépomocí připravíte chutný domácí kečup, u kterého si budete jisti jeho složením? Opomeňme na chvíli skutečnost, že nás výroba domácího kečupu pravděpodobně vyjde o něco levněji – domácí kečup jednoduše má něco do sebe, i když vás jeho výroba bude stát o něco více času, nežli jedna návštěva supermarketu a cesta do příslušné uličky… Máte-li letos slušnou úrodu rajčat a nevíte si rady s jejich šikovným využitím, pak je příprava domácího kečupu více než ideální volbou. Nejenže tak svou úrodu zužitkujete, ale navíc získáte zásobu vynikajícího kečupu, se kterým můžete v kuchyni doslova kouzlit – použijte jej na přípravu omáček, domácí pizzy, potřete si s ním langoše, dejte si ho k párku! Je domácí kečup opravdu tak zdravý? Většina lidí si myslí, že co je vyrobené podomácku, to je automaticky zdravé. Bohužel tomu tak v mnoha případech není a i u kečupu si musíte dát pozor, aby váš domácí výrobek skutečně zdravý byl. Nepohlídáte-li si správný obsah soli, cukru a rajčat, pak ani vaše dílo připravované s láskou a pečlivostí nebude mít co do kvality nějak navrch oproti kupovaným výrobkům. Recept na domácí kečup Nyní se již společně dostáváme k jádru věci – tedy receptu na domácí kečup, který si okamžitě zamilujete a po kupovaném sáhnete jen v případě, kdy vám dojde poslední domácí zásoba! Potřebujete: 1,5 kg rajčat 5 jablek 3 větší cibule 1 lžíci soli 4 hřebíčky 1/4 lžičky skořice 1 bobkový list 250 g cukru 1/8 l octu Postup: Všechny suroviny pečlivě omyjte, rajčata zbavte stopky a nakrájejte je na čtvrtiny. Jablka oloupejte, zbavte je jadřinců a nakrájejte na drobnější kousky, cibuli rovněž oloupejte a nakrájejte na větší půlměsíce. Všechny nakrájené suroviny nyní dejte do většího hrnce, přidejte zbylé ingredience... Čtěte více Příspěvek Výtečný recept na domácí kečup pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.07.2016 16:45 |

podobné články

Gazprom nebude posílat plyn potrubím Jamal přes Polsko, důvodem jsou ruské sankce

 
Ruská plynárenská společnost Gazprom už nebude moci vyvážet plyn do Evropské unie potrubím Jamal přes Polsko.
12.05.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jamal Jamal (17 článků)

Ruský dodavatel plynu Gazprom končí ve své německé divizi, která působí i v Česku

 
Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Prohlášení o odchodu, na které upozornila agentura Reuters, zveřejnila společnost na internetu. Prozatím není jasné, jak postup ruské energetické firmy ovlivní dodávky zemního plynu z Ruska do Německa. Reuters poznamenal, že německá divize má pobočky mimo jiné ve Švýcarsku a České republice.
01.04.2022 15:25 |

podobné články

Gazprom obnovuje dodávky plynu do Běloruska v plném rozsahu

 
Ruský Gazprom plně obnovil dodávky plynu do Běloruska. Šéf plynárenské společnosti Alexej Miller to oznámil prezidentu Ruska Dmitriji Medveděvovi.
24.06.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexej Miller (16 článků)

Komisaři EU provedli razie i na bulharském trhu s plynem

 
V rámci vyšetřování komisaři provedli kontroly i u české plynárenské společnosti RWE Transgas, která je součástí německého energetického gigantu RWE, a tuzemského Vemex, která patří pod Gazprom prostřednictvím Gazprom Germania.
28.09.2011 14:20 |

podobné články

Energetický gigant Gazprom obnovuje dodávky plynu do Evropy

 
Ruský plynárenský monopol Gazprom plně obnovil dodávky plynu evropským zákazníkům. Poptávka po plynu z Evropy na počátku února kvůli vysokým mrazům prudce vzrostla a Gazprom nebyl schopen tuto zvýšenou poptávku pokrýt.
20.02.2012 15:20 |

podobné články

EK je připravena obvinit Gazprom ze zneužívání pozice na trhu

 
Evropská komise je připravena obvinit ruskou plynárenskou společnost Gazprom z používání praktik porušujících antimonopolní pravidla. Uvedl to dnes evropský komisař pro hospodářskou soutěž Joaquín Almunia. Podle agentury Reuters by Gazprom mohl nakonec dostat pokutu až 15 miliard dolarů (282 miliard korun).
03.10.2013 13:00 |

podobné články

Noviny: Gazprom má strach ze západních sankcí

 
Ruský plynárenský gigant Gazprom se obává dalšího pokračování ukrajinské krize. Rozšíření dosavadních nebo zavedení nových sankcí Západu proti společnostem ze skupiny ji totiž může výrazně finančně poškodit. S odvoláním na obsáhlou zprávu vypracovanou pro Gazprom o tom informovaly dnešní Hospodářské noviny.
30.04.2014 10:15 |

podobné články

Gazprom nic nedá Ukrajincům, dodávky pro nás bude posílat dál

 
Ruská společnost Gazprom požaduje od Ukrajiny, aby od nynějška platila za dodávky plynu dopředu. Gazprom oznámil, že dodávky plynu pro evropské země bude posílat v plné výši. Ukrajina je musí předat.
16.06.2014 09:10 |

podobné články

Zabraly sankce? Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil zisk

 
Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu Kč). Firma dnes také uvedla, že průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát. Gazprom byl donedávna klíčovým dodavatelem plynu do Evropské unie, kvůli napadení Ukrajiny ale unie začala jeho plyn odmítat.
27.09.2022 12:40 |

podobné články

Putin nemůže posílat plyn. Německo ho posílá obráceným směrem

 
Za současný růst cen plynu v Evropě může podle ruského prezidenta Vladimira Putina Německo, které ruský plyn přeprodává do Polska a na Ukrajinu. Využívá k tomu plynovod Jamal v obráceném směru, kvůli čemuž jeden z evropských plynovodů přestává používat ruský Gazprom. Podle některých politiků v EU ale Gazprom schválně dodává méně plynu, aby si vynutil zprovoznění plynovodu Nord Stream 2. To ale Putin odmítá.
05.01.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Jamal Jamal (17 článků)

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za patnáct miliard

 
Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group - MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira. PPF to oznámila dnes v tiskové  zprávě .
24.11.2022 10:15 |

podobné články

Rusové šroubují ceny plynu. Hledají chyby v dodávce turbíny

 
Dodávka turbíny pro plynovod Nord Stream 1 neodpovídá smlouvě, tvrdí náměstek šéfa ruské plynárenské společnosti Gazprom. Vitalij Markelov v televizním rozhovoru pro ruskou státní televizi zesílil kritiku vůči německé společnosti Siemens Energy.
30.07.2022 11:05 |

podobné články

Naftogaz poslal Gazpromu návrh změn ve smlouvě o dodávkách

 
Ukrajinská státní ropná a plynárenská firma Naftogaz poslala ruské plynárenské skupině Gazprom koncept pozměňovacího návrhu současné smlouvy o dodávkách plynu z Ruska na Ukrajinu. Oznámila to ukrajinská firma v dnešním prohlášení. Ruské ministerstvo pro energetiku současně potvrdilo, že Naftogaz zaplatil 786,4 milionu USD (15,9 miliardy Kč) za dodávky zemního plynu. Zaplacení za dodávky je důležité pro obnovení jednání o cenách za dodávky plynu, uvedla agentura Reuters.
02.06.2014 10:00 |

podobné články

Gazprom chce v případě tuhé zimy upřednostnit domácí trh před exportem

 
Ruská plynárenská společnost Gazprom plánuje u prodeje zemního plynu upřednostňovat domácí trh před exportem.
05.10.2021 15:45 |

podobné články

Gazprom údajně kvůli ruské zimě omezí vývoz plynu do Evropy

 
Monopolní ruský vývozce plynu Gazprom omezí export zemního plynu do evropských zemí, aby pokryl domácí poptávku, která se kvůli vlně mrazů výrazně zvýšila. Uvedla to dnes agentura Interfax s odkazem na zdroj z plynárenského odvětví. Zástupce Gazpromu zatím agentura Reuters nebyla schopna kontaktovat.
31.01.2012 18:20 |

podobné články

BP prodá aktiva za 289 milionů dolarů, obchod prý nesouvisí s ropnou havárií

 
Britská ropná společnost BP prodá aktiva za 289 milionů dolarů (zhruba 5,8 miliardy korun) v Severní Americe firmě Magellan Midstream Partners. V úterý o tom informovala agentura Ria Novosti.
13.07.2010 17:05 |

podobné články