Článek

Politologové spojují atentát na Fica s polarizací slovenské společnosti

 
S dlouhodobou polarizací a radikalizací slovenské společnosti spojují politologové oslovení ČTK středeční atentát na tamního premiéra Roberta Fica. Situaci na Slovensku vyostřily podle nich mimo jiné dvoje důležité volby v poslední době - parlamentní loni v září a prezidentské letos na přelomu března a dubna. Za cestu ven považují semknutí kolem zásad demokracie a právního státu.
17.05.2024 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)
Podobné články

Znechucený Richard Chlad: Liberalističtí exoti! Atentát na Fica je výsledkem rétoriky opozice, říká

 
Celým Slovenskem otřásl středeční atentát na Roberta Fica. Slovenský premiér měl schytat několik střelných ran a následně byl v kritickém stavu okamžitě převezen do nemocnice v Banské Bystrici, kde aktuálně podstupuje náročnou operaci. K této tragické události se pro eXtra.cz vyjádřil také miliardář Richard Chlad, který je z této mimořádné události naprosto v šoku.
15.05.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků) , Roberta Richard (9 článků)

„My se nevracíme, my se řítíme.“ Co znamená atentát na Fica. Vyoral prozradil

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Naprosto děsivé,“ hodnotí komentátor naštěstí neúspěšný pokus o atentát na slovenského premiéra Fica. Z činu ho prý zamrazilo. Na druhou stranu soudí: „Atentáty byly a budou.“ A dodává: „Nemyslím si, že se někam vracíme, spíše se pomalu někam řítíme.“ Pokud jde o odsuzování útoku, má za to, že u Ficových soupeřů se spíše jedná o povinné proklamace, aby si nepoškodili svůj vlastní PR obraz.
17.05.2024 16:25 |

podobné články

„Magdo Vášáryová, tak se vám to líbí?“ Ivan Vyskočil se neudržel. Za atentát na Fica účtuje

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Atentát na slovenského premiéra. Šokující zpráva! Média podsouvají. A naši vládní představitelé? I přes současné účastné řeči mají velkou hroudu másla na hlavě,“ komentuje herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil tragédii, která se ve středu odehrála na Slovensku. Nešetří premiéra Fialu ani ministryni Černochovou a připomíná tabulku s nápisem „Slovákům a dezolé vstup zakázán“! Dostal se i ke svým kolegům. Zmínil herce Matáska a dotaz položil Magdě Vášáryové. Na konci je vzkaz pro Roberta Fica.
19.05.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (419 článků) , Ivan Vyskočil (418 článků) , Magda Vášáryová (177 článků) , Robert Fico (1322 článků)

Kaliňák padl, demonstranti však žádají pád celé vlády. A SNS připustila nové volby

 
Brutální vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové uvrhla Slovensko do politické krize. Ministr vnitra Robet Kaliňák z vládního Směru Roberta Fica oznámil svou rezignaci. Slovenský prezident Andrej Kiska chce širší rekonstrukci vlády nebo předčasné volby a kvůli tomu se dnes schází s lídry stran. Bez Fica. Organizátoři pátečních masivních demonstrací svolali na pátek další shromáždění. Požadují demisi celé vlády. A předseda slovenského parlamentu a šéf vládní Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko jako první čelný politik koalice premiéra Roberta Fica dnes veřejně připustil možnost předčasných voleb.
12.03.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků) , Andrej Kiska (359 článků)

„On může vyhrát. A pak…“ Na Slovensku má kavárna děs z Fica

 
Slováci jsou protizápadní a chtějí zpět silného vůdce Fica, lamentuje sociolog Michal Vašečka z Aspen Institute v rozhovoru pro Deník N. Aktuální předvolební průzkum s téměř 18 % opět ovládla strana Směr – sociální demokracie expremiéra Roberta Fica. Svou volební kampaň zakládá na protiválečném programu a nespokojenosti většiny slovenské populace s politikou současné vlády. Nynější politické směřování země se nelíbí 80 % Slováků. 70 % se staví proti dodávkám zbraní na Ukrajinu. „Populace neví, co se sebou,“ kroutí hlavou Vašečka.
15.04.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Lékař o stavu Roberta Fica: Nekrózy jsou špatné znamení, není schopen hojení

 
Středeční atentát na premiéra Roberta Fica (59) otřásl nejen celým Slovenskem, ale také Českem. Český lékař Pavel Poštulka v rozhovoru pro Blesk označil situaci, v níž se předseda slovenské vlády nachází, za velmi vážnou. Fico musel už podstoupit dvě složité operace, přičemž během druhého zákroku mu měla být odstraněna nekrotická tkáň, která zůstala po střelné ráně. 
18.05.2024 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

 
TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamáním, a to i pro Slováky. Bývalý ministr a herec Kňažko obvinil Fica, že je demagog a proruský autokrat. „Od paní Vašáryové jsem se dočetl, že Ficovi už záleží jenom na tom, aby ho nezavřeli,“ nabízí Petr Žantovský jen pár agresívních výroků, které směřovaly proti předsedovi slovenské vlády, na něhož byl uprostřed týdne spáchán atentát. Komentuje také chystané zvýšení koncesionářských poplatků a pozastavuje se nad tím, proč Halík a spol. musí neustále podepisovat nějaké petice, po nichž brzy ani pes neštěkne.
18.05.2024 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2918 článků)

Čeští politologové odhalili, co velmi uškodilo Robertu Ficovi ve volbách

 
POLITOLOGOVÉ Podnikatel, filantrop a nepolitik Andrej Kiska v prezidentské volbě výrazně porazil dosavadního lídra slovenské politiky, premiéra Roberta Fica. Podle politologů velká část voličů není spokojena s činností jeho jednobarevné vlády. Další nedůvěřují politikům a politickým stranám jako takovým.
30.03.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Mašek (ANO): Nikdo by se neměl cítit vyloučený nebo ohrožený kvůli svému názoru

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na Roberta Fica a polarizaci společnosti.
16.05.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Žumpa, chátra. Po střelbě na Fica chrlí Rajchl jména viníků

 
Předseda hnutí PRO Jindřich Rajchl po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica promluvil ke svým spoluobčanům. Obvinil ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) či ministryni obrany Janu Černochovou (ODS), ale i řadu médií, jako Seznam Zprávy, Novinky či Reflex se šéfredaktorem Martinem Bartkovským a také umělce, že to oni nesou vinu na šíření nenávisti ve společnosti. Nenávisti, která na Slovensku skončila atentátem na premiéra Roberta Fica.
16.05.2024 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků) , Jana Černochová (988 článků) , Jan Rakušan (87 článků)

Okamura po atentátu na Fica: Fialovi nevadí, že Novotný z ODS si přeje věšení lidí?

 
„Fašista, extrémista, Putinův agent.“ To jsou podle předsedy SPD Tomia Okamury urážky, kterými podle jeho názoru vládní politici a „provládní média“ používají vůči těm, kteří mají jiný názor. Umělé rozdělování společnosti pak může vést k činům jako byl atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, varuje Okamura. Ten se v rozhovoru vyjádřil také k migračnímu paktu, korespondenční volbě i inflaci v ČR. Informoval také o setkání evropských parlamentních vlasteneckých stran s názvem Čas na změnu, které se uskuteční 23. května na Václavském náměstí.
18.05.2024 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Atentát na Fica: „Potřebujeme vědět víc.“ Novinář byl v Polsku. A teď je rád za Česko

 
Josef Pazderka, vystudovaný historik, bývalý zpravodaj České televize v Rusku a v Polsku, pracoval také v Člověku v tísni, i jako šéfredaktor Českého rozhlasu Plus, byl hostem moderátora Čestmíra Strakatého. Řeč byla o atentátu na Roberta Fica, společnosti jako takové i sociálních sítích.
25.05.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Takhle začíná válka. Z otřeseného Slovenska chodí temné zvěsti

 
Slovensko zažívá šok z atentátu na svého demokraticky zvoleného premiéra. „Je to odrazem násilného prosazování škodlivých ideologií a politik, neschopnosti části politického spektra respektovat konzervativní charakter většinové slovenské společnosti a vést s ní dialog. Nejedna válka začala nenávistí a polarizací společnosti,“ napsala ParlamentnímListům.cz slovenská vrcholová manažerka ve strukturách Evropské unie (EU) Eva Omerovič Beňová. Přinášíme i další reakce.
16.05.2024 11:45 |

podobné články

Slovenské filmařce Piussi odmítla kina uvést politický dokument

 
Slovenská filmařka Zuzana Piussi má další problém. Poté, co dokumentaristku začala vyšetřovat policie a hrozí jí až dva roky vězení za film mapující poměry ve slovenské justici, odmítla bratislavská multikina promítat její nový snímek nazvaný Od Fica do Fica.
14.11.2012 13:15 |

podobné články

Premiér Sobotka se setká se slovenským předsedou vlády Robertem Ficem

 
Ve čtvrtek 14. dubna 2016 přijme premiér Bohuslav Sobotka předsedu vlády Slovenské republiky Roberta Fica. Jde o první oficiální zahraniční cestu premiéra Fica po jeho znovuzvolení do čela slovenské vlády.
06.04.2016 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Robert Fico (1322 článků)

Šlo o Roberta Fica. Znalec mafie: Smrt Lučanského a o čem se nemluví

 
ROZHOVOR Slovenská vláda z nepochopitelných důvodů kryje zřejmě neúmyslné zabití generála Milana Lučanského způsobené dozorci v Prešově. Vědecký pracovník, ale také autor knih o slovenské mafii v 90. letech Gustáv Murín je přesvědčen, že by se nynější vládnoucí slovenské garnituře hodilo dostat do vazby, když už ne do vězení, bývalého premiéra Roberta Fica, a tak zavřeli bývalého policejního prezidenta a brutální metodou, která se jim vymkla z rukou, se z něj pokusili něco dostat. Za perverzní považuje, že dokázali donutit generálova advokáta, aby jeho jménem – generál už byl zřejmě v kómatu – poděkoval zdravotnickému personálu.
07.01.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Vojtěch byl Babišovým otloukánkem, míní politologové

 
Odstupující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) byl otloukánkem premiéra Andreje Babiše (ANO), míní někteří politologové. Rezignaci také spojují s blížícími se krajskými a senátními volbami, před kterými Babiš vzhledem k vývoji koronavirové epidemie v České republice ztrácí půdu pod nohama.
21.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků) , Vojtěch Adam (1792 článků) , Adam Vojtěch (1385 článků)

Rána do srdce společnosti, která je v chaosu, píše slovenský tisk o atentátu

 
Za ránu do srdce slovenské společnosti, která čelí pokročilému rozkladu bezpečnosti a společenskému chaosu označil slovenský tisk středeční atentát na premiéra Roberta Fica. Ministerského předsedu v Handlové po výjezdním zasedání vlády postřelil útočník, Fico se v banskobystrické nemocnici podrobil pětihodinové operaci a jeho zdravotní stav je označován za vážný. Informace o útoku na již čtyřnásobného ministerského předsedu zaplnily titulní stránky dnešního vydání slovenských novin.
16.05.2024 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1322 článků)

Kýčovitý velkohubý snobismus havlistů proti Klausovu vychcanému cynismu. Politologové rozebírají zásadní střet, který prý zdevastoval českou politiku

 
POLITOLOGOVÉ Střet mezi idealistou a pragmatikem – tak hodnotí vztah Václava Havla a Václava Klause politologové. A shodují se, že v polistopadovém vývoji zvítězila představa pragmatika nad dramatikem. Přesto je renomé Václava Havla ve společnosti, ale především v zahraničí, mnohem větší než Václava Klause, a to nese Václav Klaus, který se považuje za toho, kdo položil základy ekonomického a politického systému u nás, velmi těžko.
23.11.2014 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Václav Klaus (11117 článků)