Článek

Politici stále častěji inspirují písničkáře. Najde se nový Kryl?

 
Politici jako téma písní – to je v poslední době aktuální trend. Zřejmě hlavně proto, že dokáží velmi dramaticky překvapit.
28.05.2012 16:55 |

podobné články

Podobné články

Český rozhlas uvede koncert a knihu Fenomén Karel Kryl

 
Fenomén Karel Kryl – tak bude znít název koncertu, který se uskuteční 17. listopadu od 20.00 v pražském paláci Akropolis. Při této příležitosti se také objeví na pultech knihkupců stejnojmenná publikace, která popisuje život i dílo známého písničkáře. Koncert, který pořádá Český rozhlas, bude součástí programu Klubové noci - Festivalu Svobody k pětadvacátému výročí sametové revoluce.
10.11.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků) , Karel Svoboda (581 článků) , Karel Svoboda (100 článků)

Písničkář Kryl: Idol národa, který se nikdy nesetkal s Václavem Havlem

 
V sobotu 12. dubna by písničkář a básník Karel Kryl oslavil sedmdesátiny. Jeho písně ve své době provokovaly a skrytě kritizovaly komunistickou realitu. Národ si zamiloval jeho protestsongy, úderné pamflety proti krutosti, násilí a ignorantství. Revoluce pro něj nebyla vysvobozením, ale dalším rozčarováním. Kryl se nikdy nesmířil s tím, že na Václavském náměstí zpíval spolu s Karlem Gottem, v podstatě normalizačním umělcem. Zpěvák zemřel náhle v roce 1994 na infarkt.
07.04.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5605 článků) , Karel Gott (5644 článků) , Karel Kryl (187 článků)

Japonské fotbalistky vítězstvím na MS inspirují celou zemi

 
Senzačním vítězstvím v penaltovém rozstřelu ve finále mistrovství světa nad hráčkami USA inspirují japonské fotbalistky celou zemi, kterou v březnu zasáhlo zemětřesení i ničivá vlna tsunami, a následně měly potíže i tamní jaderné elektrárny.
18.07.2011 10:35 |

podobné články

Co bylo na Krylovi tak přitažlivého? Odpoví polský dokument Bratříček Karel

 
Celovečerní dokumentární film Bratříček Karel režisérky Krystyny Krauzeové nabídne polský pohled na osudy písničkáře Karla Kryla. Snímek natočený v česko-polské koprodukci přibližuje neznámé události z Krylova života. Do tuzemských kin bude uveden 25. srpna. Ve snímku kromě českých zástupců (Jan Kryl, Miroslav Kovařík, Jaroslav Hutka a další) vyprávějí o svých setkáních s Krylem také polská režisérka Agnieszka Hollandová nebo zpěvák Michał Tarkowski. Autorka filmu Krauzeová si mimo jiné klade otázku, co bylo na Krylovi tak přitažlivého, že si více než dvacet let po jeho smrti lidé stále zpívají jeho skladby, nebo proč písničkář, kterého milovaly davy, umíral opuštěný a zatrpklý.
21.06.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků) , Jaroslav Hutka (84 článků)

Ani 10 tisíc migrantů? Něco je u nás špatně, říká neziskovkář

 
Do DVTV byl včera pozván Michal Kryl z Nové školy, neziskové organizace, která podporuje vzdělávání znevýhodněných dětí a dětí cizinců. Hovořil o českém školství, které podle něj stále není schopné s těmito dětmi pracovat. Prý chybí společenská objednávka, co vlastně má školství být. A došlo i na migraci: „Pokud nejsme schopni přijmout 10 tisíc lidí, tak je něco špatně,“ říká Michal Kryl.
13.12.2018 10:45 |

podobné články

Pacientům s cukrovkou hrozí 3x častěji infarkt a 4x častěji mozková mrtvice. Začněte se změnou životního stylu co nejdřív!

 
Na srdečně-cévní onemocnění umírá ročně kolem 50 000 Čechů. O své srdce a cévy by měli víc pečovat diabetici a lidé s vysokým krevním tlakem, vysokým cholesterolem a obezitou. Právě diabetikům, kterých je v ČR kolem 1 milionu, hrozí v porovnání s ostatními 3x častěji infarkt , a dokonce 4x častěji mrtvice. Důležitá u nich proto je nejen zdravá životospráva, ale i vhodná antidiabetická léčba pozitivně ovlivňující hladinu cukru v krvi i hmotnost. To připomíná každoročně Světový den diabetu, který se slaví 14. listopadu.
12.11.2018 12:41 |

podobné články

Ortel přišel o Zlatou cenu Karla Kryla: Soud vyhověl vdově, jméno písničkáře musí pryč

 
Cena, kterou předal loni v květnu zpěváku Ortelovi plzeňský spolek Lidé lidem, je neplatná. V jejím názvu bylo totiž jméno zemřelého písničkáře Karla Kryla, které spolek užil bez souhlasu vdovy. Ta se proto obrátila na plzeňský soud a ten jí loni v říjnu dal za pravdu. Spolek se odvolal, ale Krajský soud v Plzni původní rozsudek nyní potvrdil.
20.06.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Happy End ve videoklipu písničkáře Mirka Kemela

 
Písničkář Mirek Kemel představuje nové video na skladbu Happy End ze svého třetího alba Ryby, raci. Jako první ho viděli návštěvníci jeho vyprodaného úterního výročního koncertu v pražské Malostranské besedě. Hravé zpracování písničky od prvních záběrů prozrazuje, že Mirek Kemel si opět ke spolupráci vybral režiséra a písničkáře Jakuba „Cermaque“ Čermáka.
21.11.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Ryba (33 článků) , Jakub Čermák (5 článků)

Písničkář Hutka vždy jen parazitoval a Kryl ho neměl rád, udeřil spisovatel

 
Spisovatel Břetislav Olšer dosti peprně okomentoval, že premiér Petr Nečas ocenil písničkáře Jaroslava Hutku za „účast v třetím odboji“.
20.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (84 článků) , Petr Nečas (9310 článků)

Bratr Kryla: Po zloději propisek přišel pijan. Karla by z dnešní politiky trefil šlak

 
ROZHOVOR Po zloději propisek se dostal k moci pijan, kvůli němuž si z nás dělá srandu celý svět. Tak hodnotí rošádu na Hradě zpěvák Jan Kryl. Jeho staršímu, zesnulému, bratrovi Karlovi by se z politické současnosti Česka prý točila hlava a trefil by ho šlak. Letos uplyne sedmdesát let od narození legendárního písničkáře Karla Kryla a dvacet let od jeho úmrtí.
03.01.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Před dvaceti lety zemřel Karel Kryl

 
Na břevnovském hřbitově a v bazilice svaté Markéty v Praze si v sobotu příznivci písničkáře Karla Kryla připomněli dvacet let od jeho smrti.
03.03.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Marlen Krylová v Lucerně děkovala za vzpomínku na Karla Kryla

 
Ve Velkém sále pražské Lucerny se v úterý večer vzpomínalo na písničkáře Karla Kryla. Na koncertu nazvaném Karel Kryl 70 se sešli přední čeští zpěváci a skupiny a ve vlastní úpravě zazpívali dvěma a půl tisícům diváků ve vyprodaném sále písně muže, který zemřel 3. března 1994 ve věku 49 let.
08.04.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Tajemná Markéta písničkáře Karla Kryla (†49): Byla jsem jeho milenkou 1063 dnů!

 
Karel Kryl byl sice šťastný mezi svými fanoušky, užíval si slávu, ale rozhodně nestál o to, aby byl vnímán jako nějaká modla. Byl skvělý umělec, básník, písničkář, pohodový člověk a skvělý společník, ale také náladový a někdy i protivný chlapík. A lidské slabosti se mu také nevyhýbaly. Především ženy ho velmi inspirovaly!
26.04.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Do české války o uprchlíky zatažen Karel Kryl. Pokračuje i aféra s petičním stánkem, který v Olomouci "navštívili" Arabové

 
Organizace Islám v ČR nechceme se na svém facebookovém profilu dopustila pořádného faux-pas. Ve své propagaci se totiž nebála využít známého citátu písničkáře Karla Kryla.
01.06.2015 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Má setkání s Karlem Krylem, básníkem malého vzrůstu, ale velkých myšlenek

 
Karel Kryl by se letos v dubnu dožil třiasedmdesáti let. Třiadvacet let od smrti básníka, písničkáře a břitkého glosátora Karla Kryla si široká česká a také slovenská veřejnost připomněla počátkem března. Na svá setkání s ním vzpomíná novinář a spisovatel Kristián Chalupa.
24.04.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Milenka Karla Kryla na chatu Blesk.cz: Otevřeně o sexu, alkoholu a jeho předčasné smrti

 
Dagmar Světlovská (59) tvrdí, že  byla poslední vážnou láskou písničkáře Karla Kryla (+49). Ten zemřel před třiadvaceti lety - teprve v prosinci roku 2017 však Dagmar vydala svou knihu vzpomínek! Proč tato dáma se svými memoáry čekala tak dlouho,  jak  vypadala  jejich láska i třeba jaký měl Kryl vztah k alkoholu a sexu nebo proč vlastně legendární muzikant zemřel tak brzy – na to všechno jste se ptali v chatu, který ve čtvrtek probíhal na Blesk.cz
17.01.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Neznámé vystoupení Karla Kryla našli v Norsku

 
Norská veřejnoprávní televize NRK objevila a zveřejnila záznam vystoupení básníka a písničkáře Karla Kryla. Vznikl v roce 1969 během jeho první výpravy do západních zemí. Kryl pak žil dlouho v emigraci, především v německém Mnichově.
15.01.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

Papež kryl pedofily, Vatikán se vymlouvá

 
AKTUALIZOVÁNO: Americký list The New York Times obvinil papeže Benedikta XVI. z podílu na pedofilním skandálu, který hýbe římskokatolickou církví. Joseph Ratzinger kryl zneužívání dětí. Co na to Vatikán?
25.03.2010 08:35 |

podobné články

Chorvatská justice zjišťuje, zda Paroubek kryl zločin

 
Chorvatské státní zastupitelství ve Splitu zjišťuje, zda sociálně demokratický poslanec a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek kryl zločin. Podle serveru Aktuálně.cz se tamní justice zaměřila i na Paroubkova spolupracovníka a šéfa severočeské stranické organizace Petra Bendu.
20.09.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3759 článků) , Petr Benda (185 článků)