Článek

Policisté zadrželi muže, na kterého byl vydán evropský zatýkací rozkaz

 
Příslušníci odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR (dále jen „ÚSKPV PP ČR“) zadrželi dne 1. července 2014 muže ve věku 45 let, na kterého byl Okresním soudem pro Prahu – východ vydán příkaz k zatčení a evropský zatýkací rozkaz pro podezření z trestného činu znásilnění.
04.07.2014 00:55 |

podobné články

Podobné články

Na zloděje aut byl vydán Evropský zatýkací rozkaz, zadrželi ho policisté na Plzeňsku

 
Městské ředitelství policie Plzeň ve spolupráci s Územním odborem Plzeň – venkov, policisty Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a kolegy oddělení služební kynologie dlouhodobě realizovali zejména formou zvýšeného výkonu služby rozsáhlé bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na odhalení pachatelů krádeží osobních motorových vozidel, zejména pak aut továrních značek Škoda Octavia.
03.04.2014 01:35 |

podobné články

Pražští kriminalisté zatkli mezinárodně hledaného muže, který při nehodě zabil dva lidi

 
V úterý dopoledne zatkli kriminalisté čtvrtého policejního obvodu specializující se na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách muže, na kterého byl vydán Evropský zatýkací rozkaz.
21.08.2014 00:25 |

podobné články

Policisté z cíleného pátrání do osmi hodin zadrželi člena organizované skupiny

 
Dne 30. 11. 2017 provedli policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky (ENFAST) zadržení mezinárodně hledané osoby – cizince (34 let), na kterého vydaly italské justiční orgány evropský zatýkací rozkaz pro závažnou organizovanou trestnou činnost – skimmování platebních karet.
03.12.2017 16:40 |

podobné články

Na exposlance ČSSD Wolfa byl vydán mezinárodní zatykač

 
Soud vydal na uprchlého bývalého poslance Petra Wolfa mezinárodní zatykač platný pro celý svět, řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Böhmová. Dosud byl v platnosti jen evropský zatýkací rozkaz. Existuje tedy podezření, že se bývalý politik odsouzený za dotační podvod skrývá v zemi, která není v Evropské unii. 
11.04.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (100 článků)

Interpol v Německu zadržel právníka Altnera známého sporem s ČSSD

 
Interpol v těchto dnech v Německu zadržel právníka Zdeňka Altnera, který je známý sporem s ČSSD o víc než 20 miliard korun kvůli vyhranému soudu o sídlo strany - Lidový dům. Evropský zatýkací rozkaz byl vydán na Slovensku, kde je podle médií Altner podezřelý z maření konkurzního řízení a hrozí mu až pětileté vězení.
24.10.2013 19:06 |

podobné články

Italové prý zadrželi padělané americké dluhopisy za 6 bilionů USD

 
Švýcarské úřady zabavily padělané dluhopisy americké vlády v objemu asi šesti bilionů dolarů (asi 114 bilionů Kč). To je více než třetina státního dluhu USA. Na žádost italské policie byl v této souvislosti vydán zatýkací rozkaz na osm lidí, kteří už byli zadrženi a jsou podezřelí mimo jiné ze zpronevěry globálního rozsahu a dalších trestných činů finanční povahy.
17.02.2012 17:15 |

podobné články

Pozor, sex s tímto fešným Čechem vás zabije! Sdílejte jeho fotku

 
Zdeněk Pfeifer z Mostu je celostátně hledanou osobou a je na něj vydán evropský zatýkací rozkaz. Tento muž totiž vyhledával na internetu nezletilé chlapce a požadoval po nich sex přesto, že věděl, že je HIV pozitivní. Tři lidé jsou nakaženi. Kriminalisté uvedli, že jedním z nakažených je také třináctiletý kluk.
14.07.2016 19:45 |

podobné články

Uprchlí útočníci z Horusic před soudem patrně nestanou: Zmizeli na Ukrajině, tvrdí policie

 
Po třech Ukrajincích zapojených podle obžaloby do loupežného přepadení firmy v Horusicích na Táborsku, jež si vyžádalo dva životy, pátrají policisté po celém světě. Kriminalisté na ně vydali evropský i mezinárodní zatýkací rozkaz. Případem loupežného přepadení, při němž pět útočníků surově napadlo majitele i zaměstnance firmy, se zabývá táborský soud. Obžalovaní jsou dva Ukrajinci, které kriminalisté zadrželi. Zbylí tři jsou nezvěstní a patrně se skrývají na Ukrajině.
07.02.2018 13:30 |

podobné články

Nacista Csatáry: Posílal Slováky na smrt, ti teď rozhodnou o jeho zatykači

 
Lászla Csatáry (98) byl nejhledanějším nacistou světa, za druhé světové války poslal na smrt na 15 tisíc slovenských židů. Teď, když nad ním spadla klec a byl dopaden v Maďarsku, bude spravedlnosti zadostiučiněno. O zatykači na Csatáryho totiž rozhodnou sami Slováci.
30.07.2012 16:40 |

podobné články

Maďarského převaděče předá Česko do Německa. Tam mu hrozí vyšší trest než u nás

 
Krajský soud v Plzni dnes rozhodl, že maďarského řidiče Zoltána Kapinecze, který o prázdninách převážel po dálnici D5 v kamionu desítky běženců, předá německé justici až po skončení trestního stíhání v ČR. Na jednapadesátiletého muže vydaly německé orgány evropský zatýkací rozkaz. Až skončí jeho stíhání v Česku, bude proto předán do Německa, řekl dnes ČTK soudce Krajského soudu v Plzni Milan Štejr, který v případu rozhodoval.
11.11.2015 13:51 |

podobné články

Exsenátor Novák může dostat dalších 13 let vězení. Za zneužívání eurodotací

 
Bývalému senátorovi za ODS Alexandru Novákovi hrozí v kauze údajných manipulací při rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji víc než 13 let vězení. Uvedly to čtvrteční Lidové noviny (LN) s odkazem na evropský zatýkací rozkaz, na jehož základě loni na Štědrý den Nováka na frankurtském letišti zadržela německá policie. Od 3. ledna je Novák v německé vydávací vazbě.
16.02.2017 07:00 |

podobné články

Rafaela (6) a Andrease (10) Andrešovi unesl otec, na kterého je vydán evropský zatykač!

 
Rakouská i česká policie pátrá po osmatřicetiletém Plzeňanovi Robertu Andrešovi a jeho dvou dětech ve věku šest a deset let - Rafaelu a Andreasovi. Obě děti mají být v péči matky, otec ale rozhodnutí soudu nerespektuje a s dětmi se ukrývá. Dokonce na něj byl vydán evropský zatykač!
11.06.2014 10:25 |

podobné články

NS-LEV 21: Význam evropského zatýkacího rozkazu v boji se zločinem

 
V boji policie a dalších orgánů činných v trestním řízení s organizovaným zločinem a s dalšími závažnými formami kriminality, má velký význam tzv. „Evropský zatýkací rozkaz“.
27.03.2014 13:45 |

podobné články

Pozor, sex s tímto mužem vás zabije! Sdílejte jeho fotku

 
Osmačtyřicetiletý Zdeněk Pfeifer z Mostu je celostátně hledanou osobou a Okresní soud v Mostě na něj vydal evropský zatýkací rozkaz. Tento muž totiž vyhledával na internetu nezletilé chlapce a požadoval po nich sex přesto, že věděl, že je HIV pozitivní.
18.01.2016 17:40 |

podobné články

Exsenátoru Novákovi hrozí v kauze ROP Severozápad 13 let vězení, píše deník

 
Bývalému senátorovi za ODS Alexandru Novákovi hrozí v kauze údajných manipulací při rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji víc než 13 let vězení. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN) s odkazem na evropský zatýkací rozkaz, na jehož základě loni na Štědrý den Nováka na frankfurtském letišti zadržela německá policie. Od 3. ledna je Novák v německé vydávací vazbě. Zprávu převzala ČTK.
16.02.2017 06:10 |

podobné články

Jan Urbach: Na Donalda Tuska prý může být vydán evropský zatykač

 
List "Financial Times" tvrdí, že polský lídr Jarosław Kaczyński v soukromém rozhovotu nedávno řekl německé kancléřce Angele Merkelové, že je proti opětovné kandidatuře Donalda Tuska na předsedu Evropské rady. Údajně se vyjádřil, že na Tuska může být vydán evropský zatykač.
17.02.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2453 článků) , Jarosław Kaczyński (8 článků) , Donald Tusk (165 článků)

Advokát chtěl poslat ČSSD do konkurzu. Teď čelí mezinárodnímu zatykači

 
Na právníka Zdeňka Altnera byl vydán evropský zatykač. Hrozí mu až pět let vězení, a to za maření konkurzního řízení. Altner v minulosti zastupoval ČSSD ve sporu o Lidový dům a pak od ní neúspěšně vymáhal svůj podíl, přičemž dokonce podal návrh na vyhlášení konkurzu, jak píše iDnes.cz.
08.08.2013 22:05 |

podobné články

Žaloval Nečase kvůli úplatkům! Sám čelil mezinárodnímu zatykači

 
Známý česko-rakouský levicový aktivista Philipp Janýr čelí mezinárodnímu zatykači. Vydaly ho na něj české soudy, protože Janýr nenastoupil do vězení za daňové úniky.
01.08.2011 20:45 |

podobné články

Lovci lebek Evropské unie zasahovali v Plzni: V obchoďáku zadrželi Slováka

 
Slovák (37) odsouzený za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví se před spravedlností ukrýval v Plzni. Zřejmě si myslel, že má vyhráno. Byl na něj však vydán evropský zatykač a po krku mu šli lovci lebek Evropské unie. Ve středu ho během bleskové akce v obchodním centru před zraky vyděšených zákazníků policisté zadrželi.
13.05.2016 11:10 |

podobné články