Článek

Policista ve Vejprtech zachránil 10 lidí, sám se nadýchal kouře: Vyznamenám ho, řekl Miloš Zeman

 
Ve Vejprtech na Chomutovsku vypukl krátce před pátou hodinou ranní požár v domově pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Plameny si vyžádaly 8 životů, dalších 29 lidí je zraněných, 3 z nich těžce. Hrdinsky se zachoval jeden z policistů, který bez dýchací masky šel do hořící budovy a zachraňoval její obyvatele. Z ohnivého pekla se mu podařilo dostat 10 osob. Prezident Miloš Zeman (75) následně řekl, že ho za jeho čin vyznamená.
19.01.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)
Podobné články

Tragédie ve Vejprtech: Policista-hrdina vytáhnul z ohně 10 lidí! Sám se nadýchal kouře

 
Požár domova pro mentálně hendikepované ve Vejprtech na Chomutovsku šokoval Česko. Zemřelo při něm 8 lidí. Mrtvých však mohlo být více nebýt hrdinného policisty, který riskoval vlastní život a bez hasicího přístroje a dýchací masky z budovy zachránil 10 lidí. Pacientům pomáhal ven i místostarosta Vejprt Vlastimír Volín.
19.01.2020 15:15 |

podobné články

Policista z ohně zachránil 5 lidí. Sám skončil v nemocnici

 
Pět lidí zachránil v neděli v Praze vršovický policista z hořícího domu, sám se při akci nadýchal kouře a skončil v nemocnici. Mediafaxu to v úterý sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
25.10.2011 15:35 |

podobné články

Prezident Zeman ocení policistu z Vejprt. Z požáru zachránil deset lidí

 
Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který o víkendu s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. Podle Zemana zachránil deset lidí. Uvedl to v pořadu rádia Frekvence 1 vysílaném z Lán. Policie v pondělí pokračovala ve Vejprtech v ohledání místa požáru.
20.01.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)

Na Děčínsku shořel autobus: Řidič utekl, ale nadýchal se kouře

 
V severních Čechách v pátek brzy ráno vinou technické závady shořel autobus. Řidič vozidla se nadýchal kouře. V autobusu byl naštěstí sám.
23.11.2018 09:35 |

podobné články

Požár jak z Requiem pro panenku. Tragédie ve Vejprtech je Měděnci děsivě podobná

 
Tragický požár v domově pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením ve Vejprtech nápadně připomíná tragédii, ke které došlo před šestatřiceti lety jen o 13 kilometrů dál. V obci Měděnec tenkrát vyhořel výchovný ústav, smrt v plamenech našlo 26 dívek. Na motivy tragédie natočil režisér Filip Renč film Requiem pro panenku. Snímek byl plný nepřesností, mimo jiné proto, že ani oficiální vyšetřovatelé dodnes neví, co se osudovou noc přesně stalo. To, co je známé, se ale až příliš podobá požáru ve Vejprtech.
19.01.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Filip Renč (592 článků)

Tragédie ve Vejprtech hnula Prahou: Magistrát zkontroluje bezpečnost ve všech svých domovech

 
Nedělní tragédie ve Vejprtech, při níž v plamenech zahynulo v domově pro mentálně postižené osm mužů, šokovala celé Česko. Reaguje na ni také Praha, která hodlá prověřit požární bezpečnost ve všech svých pobytových sociálních zařízeních. Radní pro sociální oblast Milena Johnová (Praha Sobě) zároveň uvedla, že zvýšení bezpečnosti může napomoci nahrazení velkých ústavů větším množstvím menších komunitních zařízení. Pražští hasiči letos plánují zkontrolovat 16 zařízení pro mentálně postižené, tedy podobného typu jako je ve Vejprtech.
21.01.2020 15:35 |

podobné články

Požár v bytě na Hájích: Muž se popálil, papoušek Oskar se nadýchal kouře

 
Pět jednotek profesionálních spolu se třemi jednotkami dobrovolných hasičů ve středu večer zasahovalo v Cyprichově ulici na Jižním Městě. Podle informací Blesk.cz začaly hořet v bytě v osmém patře lůžkoviny, které jeho majitel vyhodil z okna a přitom se popálil. Při požáru se dokonce jeden z několika papoušků, kteří v bytě bydleli, nadýchal kouře.
26.04.2017 22:15 |

podobné články

Autobus skončil v plamenech: Řidič se nadýchal kouře. Marně zkoušel hasit

 
Požár včera zcela zničil linkový autobus na Děčínsku. Uvnitř byl naštěstí jen řidič. Ten zkoušel plameny uhasit, ale marně. Navíc se nadýchal kouře.
24.11.2018 12:10 |

podobné články

Vulgarity z Lán mají pokračování: Vyznamenám ty, kteří bojovali proti ekonomickým z**dům, řekl Zeman

 
Že se prezident Miloš Zeman nebojí používat sprostá slova už posluchači Českého rozhlasu dobře vědí. Když v listopadu 2014 poprvé předvedl svou extrémně vulgární mluvu v pořadu Hovory z Lán s novinářem Janem Pokorným, pobouřil tím velkou část české veřejnosti. Tentokrát použil vulgarismy ve spojení se jmény lidí, které hodlá vyznamenat při ceremoniálu 28. října.
15.10.2018 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (144 článků) , Miloš Zeman (23480 článků)

Miloš Zeman k lidem z Českého Těšína: Vyznamenám Nohavicu. Hermana nemám rád. Nečtěte noviny, nenechte si vymývat mozek. Kauza Čapí hnízdo je podezřelá

 
Prezident Miloš Zeman při svém druhém dni návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil také Český Těšín. Při diskusi s občany mimo jiné probral za deštivého počasí problémy, které je trápí.
06.09.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)

Hlásiče požáru povinně? Babiš zvažuje kvůli tragédii ve Vejprtech změnu zákona

 
V souvislosti s víkendovým tragickým požárem domova pro handicapované ve Vejprtech na Chomutovsku zvažuje premiér Andrej Babiš (ANO) uzákonění povinnosti instalovat v podobných zařízeních signalizaci požáru. Novinářům řekl, že bude třeba udělat i revizi takových zařízení, aby tam signalizace byla. V budově, kde při požáru zemřelo osm lidí, byla čidla na toaletách, hořet ale začalo ve společenské místnosti.
20.01.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17463 článků)

Domov důchodců ve Vejprtech se proměnil v ohnivé peklo: OSM MRTVÝCH!

 
K tragickému požáru došlo v domě pro seniory ve Vejprtech. Podle informací Blesku je sedm lidí zraněných, z toho tři těžce, osm lidí bohužel nepřežilo.
19.01.2020 08:10 |

podobné články

Požár ve Vejprtech má 8 obětí: Ti kluci byli jako naše rodina, dojemná i rozzlobená slova starostky

 
Při tragickém požáru ve Vejprtech v domově pro postižené zemřelo osm lidí, tři desítky lidí jsou zraněny. Oběťmi jsou muži s mentálním a kombinovaným postižením. Jeden z nich bojuje v nemocnici o život. Děsivé dění jsme v neděli sledovali online.
19.01.2020 07:50 |

podobné články

Požár ve Vejprtech: Podpálil ústav jeho klient?

 
Ničivý požár domova pro lidi se zdravotním postižením založil zřejmě jeden z klientů! Vyplývá to z vyjádření policie. V budově ve Vejprtech se v neděli udusilo osm lidí.
24.01.2020 05:05 |

podobné články

VIDEO: Fenka zachránila své štěně před utopením v bazénu

 
Dojemná scénka se naskytla majiteli fenky zlatého retrívra. Ta se vrhla do bazénu za svým štěnětem, které se nemohlo dostat ven z vody. Když viděla, že mu nemůže pomoci z bazénu, vylezla ven a vytáhla ho svými zuby. Další články k tématu: Pes zachránil v Kanadě malého chlapce před rozzuřenou pumou Pes zachránil postiženou, kočku už z ohně nedostal Pes zachránil celou rodinu, vzbudil je, když začala hořet střecha Pes ukousl svému pánovi palec u nohy. A zachránil mu život Tříletý hoch přečkal noc v polských hvozdech, zachránil ho věrný pes
10.04.2012 14:20 |

podobné články

Zeman: Ubodaného chlapce vyznamenám

 
Prezident Miloš Zeman nevylučuje, že chlapce, kterého ubodala útočnice ve Žďáru nad Sázavou, příští rok vyznamená. Prezident to uvedl pro Českou televizi. „Zítra se pojedu podívat na místo neštěstí,“ dodal.
15.10.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23480 článků)

Domov pro postižené ve Vejprtech se proměnil v ohnivé peklo: OSM MRTVÝCH!

 
K tragickému požáru došlo v domě pro osoby s mentální retardací ve Vejprtech. Podle informací Blesku bylo na místě několik zraněných, osm lidí bohužel nepřežilo.
19.01.2020 09:15 |

podobné články

Tragédie ve Vejprtech: Domov pro postižené zachvátily plameny, 8 mrtvých a 29 zraněných

 
Ve Vejprtech na Chomutovsku vypukl krátce před pátou hodinou ranní požár v domově pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Plameny si vyžádaly 8 životů, dalších 29 lidí je zraněných, 3 z nich těžce. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje vyhlásila mimořádnou událost. Původní informace o tom, že se jednalo o požár domova důchodců, byly později upřesněny.
19.01.2020 08:25 |

podobné články

Co dělat, když hoří zdravotnické zařízení? Tohle všechno hasičům ve Vejprtech komplikovalo zásah

 
Českou republiku v neděli 19. ledna šokoval hrůzostrašný požár domova pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením ve Vejprtech na Ústecku, při kterém přišlo o život osm osob. Další tři desítky lidí skončily v nemocnicích po celém okolí. Jak by se mělo v případě požáru zdravotnických zařízení správně postupovat? To se dozvíte v následujících řádcích.
19.01.2020 15:45 |

podobné články