Článek

Policie znovu prohledává kanceláře ústeckého dotačního úřadu

 
Policie dnes prohledává kanceláře ústeckého dotačního úřadu, který rozděluje peníze z EU, a budovu Krajského úřadu. Většina kanceláří je podle mluvčí Úřadu Regionální rady ROP Severozápad Marcely Klíchové zapečetěná.
01.06.2012 12:05 |

podobné články

Podobné články

Policejní akce v Ústí: Prohledáván krajský i dotační úřad

 
AKTUALIZOVÁNO Policie v pátek znovu začala prohledávat budovu Krajského úřadu a kanceláře ústeckého dotačního úřadu, který rozděluje dotace z EU. Prohledávání úřadu a kanceláří prý nesouvisí s kauzou Davida Ratha. Podle dostupných informací policie prohledává dokumenty a většina kanceláří je zapečetěná.
01.06.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Policie prohledává kanceláře ústeckého úřadu pro rozdělování dotací!

 
Policisté dnes dopoledne vtrhli do ústeckého úřadu pro rozdělování dotací a začali prohledávat kanceláře. Zatím není jasné proč a kvůli čemu policie zasahuje.
01.06.2012 11:10 |

podobné články

Protikorupční policie od rána prohledává kanceláře CzechInvestu

 
AKTUALIZOVÁNO. Protikorupční policie od dnešního rána prohledává kanceláře státní agentury CzechInvest v Praze, která má na starost evropské dotace a láká do Česka investory. Informaci potvrdil náměstek protikorupční policie Emil Kračmar. Důvod razie zatím není znám. Mluvčí CzechInvestu Štěpánka Filipová řekla, že podrobnosti nelze sdělovat s ohledem na probíhající šetření.
08.08.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štěpánek (138 článků)

CzechInvest v potížích: Policie prohledává její pražské kanceláře

 
Státní agentura CzechInvest má zřejmě pěkný malér. Od rána její kanceláře v Praze totiž prohledává protikorupční policie. Důvod razie ale zatím není znám.
08.08.2012 11:45 |

podobné články

Zaměstnanci opravdu vyváděli peníze z EU, potvrdil šéf dotačního úřadu

 
Dva zaměstnanci Dotačního úřadu Severozápad, které minulý zadržela policie, podle šéfa úřadu Pavla Markvarta (ODS) opravdu porušili zákon. Novinářům v úterý řekl, že podle jeho dosavadních zjištění Mosteckému hotelu Cascade prý chtěli proplatit i pět let starou rekonstrukci za 16 milionů korun. Markvart původně zaměstnance hájil. Z kontextu vyjádření vyplývá, že hovořil o vedoucí územního odboru Ireně Kotlanové. Ta je vyšetřována na svobodě, uvedla ČTK.
10.07.2012 11:50 |

podobné články

Šéf dotačního úřadu obrátil a uznal, že jeho podřízení zřejmě podváděli

 
Dva zaměstnanci Dotačního úřadu Severozápad, které minulý zadržela policie, podle šéfa úřadu Pavla Markvarta (ODS) opravdu porušili zákon. Novinářům v úterý řekl, že podle jeho dosavadních zjištění mosteckému hotelu Cascade prý chtěli proplatit i pět let starou rekonstrukci za 16 miliónů korun. Markvart původně zaměstnance hájil. Z kontextu vyjádření vyplývá, že hovořil o vedoucí územního odboru Ireně Kotlanové. Ta je vyšetřována na svobodě.
10.07.2012 13:20 |

podobné články

Policie navrhla obžalovat exhejtmana Ústeckého kraje Šulce

 
Policie navrhla obžalovat někdejšího poslance ODS a bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Šulc dvěma bývalým šéfům dotačního úřadu Severozápad neoprávněně zařídil statisícové konkurenční doložky. Napsala to dnes MF Dnes s odvoláním na okresního státního zástupce Pavla Kalába.
21.02.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (45 článků)

Dotační úřad pranýřuje svého odpůrce. Jsem lynčován, hájí se dotyčný

 
On je kritizuje za korupci, klientelismus, podvody, tunelování evropského dotačního programu. Oni na něm také nechtějí nechat suchou nit – nyní jej veřejně pranýřují za to, že používá logotyp dotačního programu Severozápad, o němž hovoří na tiskových konferencích. Leo Steiner, kritik dotačního systému v Ústeckém a Karlovarském kraji, však takové malichernosti nepovažuje za hodné zřetele. Nadcházející dny podle něj přinesou další odhalení, proti kterým lynčování za použití obrázku působí jako špatný aprílový žert.
23.08.2012 15:50 |

podobné články

Policie ukončila prohledávání kanceláří ROP Severozápad

 
Policie v sobotu ráno ukončila prohledávání kanceláří ústeckého dotačního úřadu, který rozděluje peníze z Evropské unie. Policisté z úřadu odnesli dokumentaci ke čtyřem projektům a také zálohy ze serverů, sdělil ředitel úřadu Pavel Markvart. O jaké programy šlo, nemohl s ohledem na vyšetřování sdělit.
02.06.2012 10:15 |

podobné články

Bradáčová oklamala soudkyni, obvinil šéf dotačního úřadu státní zástupkyni

 
Ředitel dotačního úřadu ROP Severozápad Pavel Markvart obvinil státní zástupkyni Lenku Bradáčovou z toho, že oklamala soudkyni, když zdůvodnila příkaz k prohlídce nebytových prostor úřadu z 1. června tím, že se uvažuje o rozšíření obžaloby bývalého ředitele Kušnierze.
12.06.2012 12:50 |

podobné články

Nový šéf problémového dotačního úřadu žádá další hlavy, jinak odstoupí

 
Dočasný šéf výboru Regionální rady regionu Severozápad Tomáš Hybner (NS-LEV 21), který převzal vedení dotačního úřadu rozdělujícího evropské peníze v Karlovarském a Ústeckém kraji v pondělí po odvolání dosavadního předsedy a poslance Jiřího Šulce (ODS), se chystá navrhnout odvolání ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Karla Markvarta.
12.06.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (45 článků) , Karel Nový (186 článků)

První ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

 
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzali tento týden ocenění vítězové historicky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu. Ústecký kraj se tak stal pátým krajem, který toto ocenění uděluje. Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 23 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.
19.12.2015 19:11 |

podobné články

Policie vnikla do budovy dotačního úřadu. Zatkla několik lidí

 
Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ráno provedli razii v budově dotačního úřadu Regionální rady Severozápad (ROP) v Ústí nad Labem. Zatýkají zde hned několik lidí podezřelých ze zneužití evropských dotací a pravomocí úřední osoby.
03.07.2012 08:50 |

podobné články

Bývalý šéf dotačního úřadu dostal za úplatky sedm a půl roku

 
Na sedm a půl roku do věznice s ostrahou poslal ve čtvrtek ústecký krajský soud bývalého ředitele dotačního úřadu Severozápad Petra Kušnierze. Senát v čele s předsedkyní Kamilou Elsnicovou ho uznal vinným z přijímání úplatků a zneužití pravomocí veřejného činitele. Za korupci půjdou do vězení také jeho tři údajní komplicové, kterým si říkal o úplatky. Shodně dostali pět let za mřížemi.
12.07.2012 11:15 |

podobné články

Exředitel dotačního úřadu Petr Kušnierz je opět na svobodě

 
Někdejší ředitel dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz je opět na svobodě. Podle serveru iDnes.cz byl propuštěn kvůli uplynutí tříměsíční lhůty pro možné ovlivňování svědků. Vazba se týkala jedné ze tří kauz okolo ROP Severozápad, do nichž je Kušnierz zapleten.
03.10.2012 21:10 |

podobné články

Libereckého hejtmana obvinili z korupce. Přesto zůstává v čele dotačního úřadu

 
Liberecký hejtman Martin Půta (STAN) obviněný z korupce zůstává předsedou Výboru Regionální rady ROP Severovýchod. O jeho odvolání ani vyslovení důvěry dnes výbor nehlasoval. Členové ale nevyloučili možnost, že se k tomuto bodu vrátí na dalším zasedání, sdělila dnes ČTK mluvčí dotačního úřadu Silvie Špryňarová.
22.11.2014 16:16 |

podobné články

Odsouzený exšéf dotačního úřadu Severozápad chce na svobodu. Nabízí policii spolupráci

 
Bývalý ředitel dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz sedí ve vězení za to, že se podílel na korupčních aktivitách spojených s rozdělováním evropských dotací na severozápadě Čech. Jenže se také rozhodl v případu svědčit a dostal do problémů někdejší hejtmanku za ČSSD Janu Vaňhovou. Teď by se výměnou za pomoc policii rád dostal na svobodu.
18.08.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1125 článků) , Jan Čech (234 článků)

Policisté ukončili prohledávání kanceláří ROP Severozápad

 
Policie v sobotu ráno ukončila prohledávání kanceláří ústeckého dotačního úřadu, který rozděluje peníze z EU. Policisté z něj odnesli dokumentaci ke čtyřem projektům a také zálohy ze serverů, řekl ředitel úřadu Pavel Markvart. O jaké programy šlo, nemohl s ohledem na vyšetřování sdělit. V žádném z nich však podle něj zatím úřad neproplatil ani korunu z evropských fondů a do ukončení vyšetřování tak ani neučiní.
02.06.2012 10:05 |

podobné články

Policie zatkla náměstka ústecké hejtmanky Koudu

 
Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) podle informací Práva v úterý ráno zatkli šest lidí z ústeckého krajského úřadu, a to včetně náměstka hejtmanky Pavla Koudy a ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad Pavla Markvarta. Ten měl být i obviněn. Zatýkání souvisí s kauzou čerpání dotací v rámci ROP Severozápad.
04.09.2012 11:30 |

podobné články