Článek

Policie zasahuje ve firmě spojované s uprchlým podnikatelem Savovem

 
Asi dvacet policistů zasahuje od rána v Lounech v areálu výrobce vagonů Heavy Machinery Services, která se dříve jmenovala Legios. Uvedl to zpravodajský server idnes.cz a Česká televize. Podle serveru razie souvisí s insolvenčním řízením firmy. Legios je v úpadku od února 2014 a věřitelům dluží přes 3,3 miliardy korun.
25.10.2018 09:31 |

podobné články

Podobné články

Podivné okolnosti kolem úpadku bývalé vagonky Legios spojované se stíhaným Františkem Savovem pokračují zfalšovaným podpisem

 
Podivnosti provázející insolvenční řízení lounské vagonky Heavy Machinery Services (dříve Legios) zřejmě nemají konce. Bývalý provozní ředitel firmy Kamil Novotný v úterý u krajského soudu v Českých Budějovicích totiž zpochybnil svůj podpis na dokumentu, na jehož základě byly na firmu uplatňovány pohledávky ve výši stovek milionů korun. Novotný dále u soudu přiživil, o čem se v médiích spekuluje již dlouho, a sice, že v pozadí společnosti stojí struktura firem, které jsou údajně napojeny na podnikatele Františka Savova. Ten je v Česku v současnosti stíhán pro daňové úniky za více než 600 milionů korun. Společnost Heavy Machinery Services je již čtyři roky v insolvenci, kterou provází problémy s transparentností i nařčení ze strany věřitelů. Největší pohledávku vůči firmě aktuálně drží společnost Gonamold, která je podle některých médií v této věci napojena na průmyslníka a zbrojaře Jaroslava Strnada. Kromě toho je podle všeho spřízněná i s investiční skupinou J&T.
14.06.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Strnad (18 článků)

Paroubek: Jak jsem měl málem schůzku se Savovem

 
Včera se na mě obrátila jedna známá investigativní novinářka, obvykle dobře informovaná ze zpravodajských kruhů, s tím, že jsem se prý při své nedávné návštěvě Londýna sešel s F. Savovem. Sdělil jsem jí, že při nedávném rodinném výletu do Londýna se můj program odvíjel zcela podle přání dcery Margaritky.
23.06.2015 17:57 |

podobné články

Protikorupční policie zasahuje kvůli exportní bance v další firmě

 
Protikorupční policie zasahuje také ve firmě PSJ Jihlava. Vyšetřovatelé si podle mluvčího společnosti vyžádali materiály, které údajně souvisí s činností České exportní banky. Uvedla to ČT24.
15.01.2014 13:20 |

podobné články

Policisté zasahovali v areálu výrobce vagonů Legios, firma je spojována s podnikatelem Savovem

 
Nepříjemné čtvrteční ráno zažili v areálu výrobce vagonů v Lounech, kde sídlí firma Heavy Machinery Services, která je známá spíše pod svým dřívějším jménem Legios. V areálu zasahovala policie.
26.10.2018 12:25 |

podobné články

Jiří Paroubek vysvětlil, jak se potkal s podnikatelem Savovem, který se schovává v Londýně: Jednou moje dcera chtěla do zoo...

 
Expremiér Jiří Paroubek také poznamenal pár slov na adresu Františka Savova, podnikatele stíhaného v Česku pro krácení daní. Paroubek prozradil, že se při své poslední návštěvě Londýna, kde dnes zmíněný podnikatel pobývá, s ním neviděl. Klade si však otázku, kde investigativní novináři berou informace o tom, s kým se Savov vídal. Paroubek zmiňuje českou rozvědku a Andreje Babiše (ANO).
23.06.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

KAUZA KREJČÍŘ: Jihoafrická policie ho mučila! Hrozí mu selhání orgánů!

 
V Johannesburgu by měl dnes začít soud s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem. O víkendu jeho právníci přišli s tvrzením, že policie podnikatele mučila, kvůli čemuž mu prý hrozí selhání ledvin a infarkt.
25.11.2013 06:32 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

V Johannesburgu by měl začít soud s Krejčířem

 
V Johannesburgu by měl dnes začít soud s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem. Jihoafrická policie ho zadržela v pátek kvůli podezření z únosu a z pokusu o vraždu. Očekávalo se, že soud dnes bude rozhodovat o možném propuštění Krejčíře na kauci. O víkendu však jeho právníci přišli s tvrzením, že policie podnikatele mučila, kvůli čemuž mu prý hrozí selhání ledvin a infarkt. Požádali proto o Krejčířovo převezení z vězení do soukromé nemocnice. Rozhodnutí o jejich žádosti soudce stanovil také na dnešek.
25.11.2013 07:52 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

Krejčíř má prsty v kauze uprchlého Němce

 
Jihoafrická policie vyšetřuje případ, který má souvislost s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem
09.03.2010 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

Soud s Krejčířem: Budova plná novinářů a policistů, velké zmatky

 
Soudní budova zaplněná novináři a policisty s automatickými zbraněmi, v takových kulisách se dnes odehrálo soudní stání s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem, který v Jihoafrické republice čelí podezření z únosu a z pokusu o vraždu. Líčení předcházely zmatky a nakonec se o odkladu stání o týden rozhodlo za zavřenými dveřmi, protože policie novináře i veřejnost s poukazem na zajištění Krejčířovy bezpečnosti vykázala z budovy.
25.11.2013 17:17 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

Policie zasahuje v královéhradeckém sídle Lesů ČR

 
Policie zasahuje v sídle generálního ředitelství státního podniku Lesy České republiky (LČR) v Hradci Králové. ČTK to potvrdil mluvčí podniku Zbyněk Boublík. Bližší informace k důvodu přítomnosti policie v podniku neuvedl a odkázal na policii. Dnes dopoledne Boublík tvrdil, že policie na ústředí podniku nezasahovala. "Dopolední informace odpovídala realitě," řekl nyní. Čas příjezdu policie nespecifikoval.
13.06.2013 15:15 |

podobné články

"Vondrova zakázka" pro firmu Promopro měla hodnotu 551 milionů

 
Úřad vlády zaplatil firmě Promopro spojované se spornou zakázkou z doby českého předsednictví EU téměř 551 milionů korun. V úterý to sdělil mluvčí vlády Jan Osúch. Tato částka podle něj zahrnuje i DPH. Vyplývá prý z účetního systému úřadu a prověřily ji dvě kontroly.
01.02.2011 20:55 |

podobné články

Rittigova chyba: O výši miliónových provizí vyjednával osobně

 
Kontroverzní lobbista Ivo Rittig si nejnovější obvinění z praní špinavých peněz vykoledoval podle všeho tím, že osobně vyjednával o neodůvodněně vysokých provizích, které společnost Oleo Chemical několik let vyplácela s ním spojované firmě Cokeville Assets. Celkově na její účty takto odteklo téměř 20 miliónů korun.
30.09.2014 11:20 |

podobné články

Firmě z Rittigovy kauzy pohrozili exekucí. Během půl hodiny zaplatila vše, co měla

 
Firma, která se "proslavila" tím, že figurovala v jízdenkové kauze pražského dopravního podniku, spojované s lobbistou Ivo Rittigem, nechtěla uhradit 42 tisíc korun za nevyplacenou mzdu. Dlužnou částku uhradila teprve poté, co na ni byla nařízena exekuce. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
22.02.2015 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Rittig (122 článků)

Podnikatel Provod je z vězení na svobodě

 
Soud propustil minulý týden na svobodu podnikatele Miroslava Provoda, který byl spolu s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem odsouzen v roce 2006 na pět let za daňové úniky. Informuje o tom server Aktuálně.cz. Podle něj byl Provod propuštěn za dobré chování. Pitr je stále na útěku, podle informací tisku se skrývá pravděpodobně v zahraničí.
15.02.2010 19:35 |

podobné články

Pitrův komplic Provod je na svobodě

 
Podnikatel Miroslav Provod, který byl spolu s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem odsouzen v roce 2006 na pět let za daňové úniky, byl předčasně propuštěn z vězení. Údajně za dobré chování. Odpykal si tak pouze polovinu trestu.
16.02.2010 10:10 |

podobné články

Romanovský stráví ve vězení tři roky za zkrácení daně

 
Vratislav Romanovský, který byl původně souzený společně s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem, stráví za zkrácení daně tři roky ve vězení s dozorem.
26.02.2010 14:00 |

podobné články

Dopadený Vaškůj: Utekl jsem kvůli výhrůžkám, ne trestu

 
Philipp Janýr, Rakušan čekého původu, hovořil v předběžné vazbě s uprchlým podnikatelem Romanem Vaškůjem. Výpověď přineslo sobotní vydání deníku Právo.
05.06.2010 11:50 |

podobné články

Krejčíř se údajně přiznal lékaři, že zabil Gemballu

 
Azylové řízení s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem v JAR mohou ovlivnit nové informace. V materiálech, které má k dispozici expolicista Paul O’Sullivan, se Krejčířův osobní lékař zpovídá, že se Krejčíř přiznal k vraždě německého podnikatele, píše v pátek list Mail & Guardian.
04.02.2011 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (728 článků)

PITRŮV SOUDCE čelí kárné žalobě! MĚL OVLIVNIT SVĚDKYNI

 
Soudce Petr Novák, jehož senát rozhoduje o obnovení procesu s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem, před posledním jednáním soudu údajně kontaktoval svědkyni s tím, jak má před soudem vypovídat. Nyní mu hrozí kárná žaloba, informuje v úterý server iDNES.cz.
12.07.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novák (185 článků) , Petr Novák (185 článků) , Petr Novák (179 článků) , Petr Novák (179 článků) , Petr Novák (179 článků) , Petr Novák (179 článků)