Článek

Policie „zabrušuje“ do výroků Okamurova poslance. Sněmovnu žádá o vydání Roznera

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor má na stole další žádost o vydání poslance k trestnímu stíhání. V hledáčku vyšetřovatelů je poslanec hnutí SPD Tomia Okamury Miroslava Rozner. Policisté ho chtějí zbavit imunity, aby mohli vyšetřovat jeho výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku. Informoval deník Právo, Blesk Zprávám informaci o policejní žádosti potvrdil místopředseda výboru Petr Gazdík (STAN).
12.12.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (951 článků) , Petr Gazdík (940 článků)
Podobné články

Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera (SPD) k stíhání

 
Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory dnes ČTK potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý. Hnutí Svoboda a přímá demokracie v prohlášení uvedlo, že zásah státního zastupitelství do případu nese znaky aktivismu a vyvolává otazníky nad objektivitou vyšetřování. Poslanci SPD budou hlasovat proti vydání.
12.12.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Policie žádá sněmovnu o vydání Roznera ke stíhání kvůli výrokům o táboře v Letech

 
Policie požádala sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory ve středu potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý.
12.12.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Policie chce stíhat poslance SPD Roznera kvůli Letům

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor dostal podle informací Práva na stůl další žádost o zbavení imunity. Tentokrát policie žádá o vydání poslance SPD Miloslava Roznera. Policisté z pražského krajského ředitelství chtějí Roznera stíhat pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.
12.12.2018 05:00 |

podobné články

ČSSD: Mladí sociální demokraté podali trestní oznámení na poslance Roznera

 
Mladí sociální demokraté včera na místním oddělení Policie České republiky v pražské Bartolomějské ulici podali trestní oznámení na poslance za SPD Miloslava Roznera. V jeho výroku o „neexistujícím pseudokoncentráku“, o kterém informovala v neděli Česká televize, spatřují trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle trestního zákoníku.
06.02.2018 07:35 |

podobné články

Potíže „zabrušovače“ Roznera: Popíral holokaust? Okamuru štve „obludná kampaň“

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor začal jednat o žádosti o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Další sérii výslechů uskuteční na příštím jednání, které se bude konat v druhém lednovém týdnu a podle předsedy výboru Stanislava Grospiče (KSČM) není vyloučeno, že už na něm dá výbor své doporučení plénu Sněmovny, které o vydání rozhoduje.
19.12.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Sněmovna rozhodne o karenci, zdanění církví i o vydání Roznera

 
Sněmovna bude na nadcházející schůzi znovu hlasovat o proplácení prvních tří dnů nemoci nebo o insolvenční novele, která má otevřít takzvaný osobní bankrot širšímu okruhu dlužníků. Před schvalováním je mimo jiné návrh KSČM na zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. Poslanci by měli také rozhodnout o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání.
19.01.2019 12:45 |

podobné články

Neexistující pseudokoncentrák? Policie nebude stíhat Okamuru a Roznera za výroky o Letech

 
Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a poslance téže strany Miloslava Roznera o táboře v Letech u Písku, nejsou podle policie trestným činem. Případ odložila, uvedla v úterý Česká televize s odkazem na státní zástupkyni Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanku Valsamisovou.
16.10.2018 10:00 |

podobné články

Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Chaloupky! Kvůli úplatkům

 
Imunitní výbor Poslanecké sněmovny bude jednat o vydání dalšího poslance. Policie požádala Sněmovnu o vydání Otty Chaloupky z Věcí veřejných. Je podezřelý z přijetí úplatku.
23.04.2012 12:15 |

podobné články

Policie žádá sněmovnu, aby vydala komunistu Ondráčka. Za výroky o Horáčkovi

 
Policie ve středu požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci České televize potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru sněmovny, komunista Stanislav Grospič.  Podle serveru  Novinky.cz  se případ týká Ondráčkových výroků o kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.
15.08.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (823 článků) , Stanislav Grospič (159 článků)

Romové podali trestní oznámení na Okamuru a Roznera

 
Předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička dnes u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 podal trestní oznámení na místopředsedu Sněmovny Tomia Okamuru a poslance Miloslava Roznera (oba SPD). Důvodem jsou výroky obou politiků o romském táboře v Letech u Písku, napsala ČTK.
08.02.2018 12:30 |

podobné články

Soud žádá Sněmovnu o vydání poslance Pekárka k trestnímu stíhání

 
Vrchní soud v Praze v pátek požádá Sněmovnu o vydání nového poslance Romana Pekárka (ODS) k trestnímu stíhání. Právu to řekl mluvčí soudu Jan Fořt. Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl v květnu, ještě před vznikem poslaneckého mandátu, nepravomocně odsouzen k šestiletému trestu vězení za korupci.
09.11.2012 11:55 |

podobné články

Policie požádala o vydání poslance KSČM Ondráčka ke stíhání

 
Policie dnes odpoledne požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci České televize potvrdil ČTK předseda mandátového a imunitního výboru Sněmovny Stanislav Grospič (KSČM). Ondráček ani Grospič ČTK neřekli, kvůli čemu chce policie Ondráčka stíhat. Podle serveru Novinky.cz se případ týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.
15.08.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (823 článků) , Stanislav Grospič (159 článků)

Policie se obrací na sněmovnu. Žádá ji o vydání poslance VV kvůli úplatkům

 
Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o to, aby vydala k trestnímu stíhání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupku. Chce ho stíhat pro podezření z přijetí úplatku. Dnes o tom informovala předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Chaloupka patří k poslancům, o nichž se spekulovalo, že by mohl přestoupit do platformy Karolíny Peake. Ze Spojených států nakonec ale vzkázal, že zůstává ve VV.
23.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1462 článků) , Otto Chaloupka (169 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

VYDEJTE BÁRTU K TRESTNÍMU STÍHÁNÍ, žádá policie sněmovnu

 
Vyšetřovatelé protikorupční policie chtějí na začátku příštího týdne požádat Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance Věcí veřejných (VV) Víta Bárty k trestnímu stíhání. Důvodem je kauza údajných úplatků pro bývalé stranické kolegy Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí. Informuje o tom dnešní vydání deníku Právo.
15.06.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2840 článků) , Kristýna Kočí (701 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Policie žádá sněmovnu o vydání Bárty a Škárky k trestnímu stíhání

 
Protikorupční policie dnes požádala sněmovnu o vydání poslance Věcí veřejných a exministra dopravy Víta Bárty a jeho bývalého stranického kolegy Jaroslava Škárky.
24.06.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2840 článků)

Policie žádá Sněmovnu o vydání exprimátora Svobody

 
Policie požádala v pondělí Sněmovnu o vydání poslance a bývalého primátora Prahy Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání. Svoboda je podezřelý ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku z nedbalosti. Případ údajně souvisí se smlouvou s advokátem Václavem Láskou, který prověřoval pražský dopravní podnik.
03.02.2015 13:22 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (239 článků)

Policie požádala Sněmovnu o vydání Bárty a ještě jednoho poslance

 
Policie podle informací Práva doručila v pátek odpoledne do Sněmovny žádost o vydání poslance VV Víta Bárty k trestnímu stíhání. Kromě něj požádala dolní komoru o zbavení imunity ještě jednoho poslance kvůli podezření z přijetí úplatkuz. Šéf mandátového a imunitního výboru Jeroným Tejc (ČSSD) řekl, že je připraven svolat urychleně výbor, nejspíš příští úterý.
24.06.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (663 článků) , Vít Bárta (2840 článků)

Protikorupční policie žádá sněmovnu: Vydejte nám poslance VV Chaloupku

 
Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o to, aby vydala k trestnímu stíhání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupku. Chce ho stíhat pro podezření z přijetí úplatku. Informovala o tom v pondělí předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS).
23.04.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1462 článků) , Otto Chaloupka (169 článků)

Policie žádá sněmovnu o vydání Chaloupky k stíhání kvůli úplatku

 
Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o to, aby vydala k trestnímu stíhání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupku. Chce ho stíhat pro podezření z přijetí úplatku. ČTK o tom dnes informovala předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Chaloupka patří k poslancům, o nichž se spekulovalo, že by mohl přestoupit do platformy Karolíny Peake. Ze Spojených států nakonec ale vzkázal, že zůstává ve VV.
23.04.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1462 článků) , Otto Chaloupka (169 článků) , Karolína Peake (1613 článků)