Článek

Policie vrátila z hranic uzavřeného trutnovského okresu už přes 600 lidí

 
Tisíce vozidel zkontrolovali policisté na celkem šestatřiceti kontrolních bodech na hranicích trutnovského okresu. Vstup či výstup byl zakázán více než šesti stům osobám. Bylo mezi nimi i sedm cizinců, kteří se v zemi pohybovali neoprávněně.
14.02.2021 16:25 |

podobné články

Podobné články

Účetního viní z vraždy trutnovského podnikatele: Netušila jsem, že mu dlužil, tvrdí exmanželka

 
Exmanželka Michala V., který stojí před Krajským soudem v Hradci Králové kvůli vraždě trutnovského podnikatele a zpronevěře, údajně o dluzích a mužově hráčství nevěděla. Účetní tvrdí, že si peníze pouze půjčil na hraní na výherních automatech a plánoval je vrátit. Hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest.
09.01.2017 13:05 |

podobné články

Zdravotní sestřička Anna (64) z uzavřeného Trutnova vyhrála v Trháku Blesku 50 tisíc: Plné hory a hotely, dvanáctky v ochranných oblecích, popsala situaci

 
Dvanáctihodinové směny v ochranném obleku, pohled do očí lidem, kterým nebylo pomoci… Zdravotní sestřička Anna Čálková (64) ví, jak dokáže být covid-19 krutý. Proto i my v Blesku máme radost, že právě k ní do uzavřeného okresu Trutnov putuje výhra 50 tisíc z DENNÍ HRY Trháku Blesku.
19.02.2021 05:05 |

podobné články

Lidé z odříznutých okresů si dělají legraci: Znám terén, nabízím převádění

 
Občané postižených okresů Chebska a Sokolovska berou opatření, která jim mají zabránit bezdůvodně cestovat z okresu do okresu, s mnoha rozpaky a otázkami, nebo si z nařízení dělají rovnou legraci.
11.02.2021 14:45 |

podobné články

Kamila Nývltová z uzavřeného okresu Trutnov: Už se připravují policejní hlídky, budeme tady jako ve vězení

 
V jednom z okresů, které se o půlnoci na pátek uzavřou, žije i rodina zpěvačky Kamily Nývltové  (31) . Ve Rtyni v Podkrkonoší, která patří pod okres Trutnov, tráví Kamila většinu času, protože nemá práci v branži. "Zůstávám tady, aspoň je tu příroda. V Praze bych byla sama, tak jsem ráda, že jsem tady," řekla Super.cz.
11.02.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Nývltová (277 článků)

Kontroly na Trutnovsku: Výletníci museli zpátky

 
Úderem čtvrteční půlnoci obsadily všech 36 v zimě udržovaných komunikací kolem hranice trutnovského okresu policejní hlídky. Policisty zajímal důvod a cíl cesty. Nová opatření na Trutnovsku, ale také Chebsku či Sokolovsku, bykly zavedeny kvůli šíření koronaviru.
12.02.2021 17:50 |

podobné články

Vkradla se do uzavřeného národního parku a spadla do horkých vod u gejzíru

 
Popáleniny si v úterý odnesla žena z nelegálního výletu do uzavřeného Yellowstonského národního parku. Fotila přírodu nedaleko jednoho z nejznámějších gejzírů jménem Old Faithful a spadla do horké vody poblíž. Poté se v autě pokusila odjet, ale strážci parku ji zadrželi a převezli do nemocnice.
14.05.2020 13:35 |

podobné články

„Pod troskami ještě někdo žije,“ věří Čech z Lékařů bez hranic. V Libanonu stavěl nemocnici

 
Okolo 600 lidí z týmu Lékaři bez hranic teď pomáhá v Libanonu. Částečně se stáhli i z uprchlických táborů a podporují místní zdravotníky, kteří zachraňují životy po děsivém výbuchu v bejrútském přístavu. Ten už nepřežilo přes 158 osob. Zraněných je 6000 lidí. Stavbu nemocnice v Libanonu loni vedl Čech Zdeněk Müller. Pro Blesk Zprávy mimo jiné popsal, jak teď tamní členové Lékařů bez hranic pracují. Velký tlak je na ně i na jejich psychiku - i proto musí vždy po několika týdnech na takové misi zamířit domů nebo na dovolenou.
09.08.2020 11:50 |

podobné články

Většina okresů na semaforu je nově oranžová

 
Většina českých okresů je oranžová, existuje v nich tedy druhý stupeň nebezpečí nákazy. Praha zůstala nejrizikovější, červená. Asi 20 okresů je v zelené zóně, tedy nejméně rizikových. Nové údaje v pátek představil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).
25.09.2020 13:55 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Záchyty pacientů s COVID-19 stoupají, do oranžového stupně spadá již 58 okresů

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s COVID-19. Do prvního stupně pohotovosti, mezi zelené okresy, které značí výskyt nákazy bez komunitního přenosu, je celkem zařazeno 18 okresů. Do druhého stupně pohotovosti, mezi oranžové okresy značící počínající komunitní přenos, je nyní zařazeno celkem 58 okresů (o 30 více od poslední aktualizace mapy). Praha zůstává v třetím, červeném stupni pohotovosti, který značí již dlouhodobě rostoucí komunitní přenos.
25.09.2020 18:20 |

podobné články

Uzávěra okresu nepomohla, čísla na Sokolovsku dál letí nahoru

 
Vláda v polovině února rozhodla o uzavření trojice okresů - Cheb, Trutnov, Sokolov - kvůli masivnímu šíření onemocnění covid-19. Zatímco u prvních dvou jmenovaných okresů v průběhu posledních 14 dní počet nových nákaz klesá a situace se zlepšuje, na Sokolovsku křivka stále stoupá.
02.03.2021 14:40 |

podobné články

Hlídky u uzavřených okresů: Policie řeší turisty i Čechy s nákupy. Za den vrátila 240 aut

 
Policisté odepřeli od pátečních 07:00 do sobotních 07:00 vjezd nebo výjezd z okresů Sokolov a Cheb celkem 240 vozidlům. Nejčastější důvody zamítnutí, stejně jako v předešlých dnech, byly cesty za turistikou, na nákupy, na návštěvy známých, případně občané neprokázali důvod své cesty, řekla v sobotu ČTK mluvčí krajské policie Kateřina Krejčí. Sokolovsko a Chebsko jsou od minulého pátku uzavřené kvůli špatné epidemické situaci. Denní počet odmítnutých vozů je stále přibližně stejný, za čtvrtek do pátečních 07:00 jich bylo 229.
20.02.2021 12:30 |

podobné články

Turisté prchají z Maďarska, uzavření se dotkne tisíců Čechů. A co zaplacené zájezdy?

 
Uzavření hranic, které ohlásilo od 1. září Maďarsko, se dotkne tisíců českých turistů. Podzimní měsíce totiž představují vrchol turistické sezóny, kdy do Maďarska směřuje vůbec nejvyšší počet českých turistů. Případné uzavření hranic navíc může také opětovně postihnout turisty, kteří plánovali pobyt v Maďarsku na jaře a přeložili jej na podzim. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle ní postoje maďarské vlády k případnému uzavření hranic nebyly předem avizovány a stávající situaci považuje za šokující. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová sdělila, že uzavření hranic se zřejmě nebude týkat průjezdu přes Maďarsko. Česko se také snaží vyjednat řešení pro už zaplacené zájezdy do Maďarska po 1. září.
29.08.2020 13:55 |

podobné články

Policie začala hlídat hranice zavřených okresů. Několik aut už vrátila

 
Babišův kabinet od pátku omezil v souvislosti s koronavirovou pandemií pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Znamená to, že lidé, kteří zde bydlí, nebudou moci až na výjimky okres opouštět, jiní mají do něj vstup zakázaný. Zakázané oblasti střeží policejní hlídky. Novinky přinášejí živý přenos, jak to v pátek ráno vypadá v praxi na jedné z hlavních komunikací vedoucích do okresu Trutnov, kde hlídka už poslala zpět několik aut.
12.02.2021 08:50 |

podobné články

Kamila Nývltová cestuje mezi uzavřeným Trutnovskem a Prahou: Naprosto legálně!

 
Byli jsme trochu překvapení, když jsme na sociálních sítích viděli snímky zpěvačky Kamily Nývltové  (31) s přítelem. A to z Prahy. Kamila přitom uvízla u svojí rodiny ve Rtyni v Podkrkonoší, která patří do uzavřeného okresu Trutnov, a postěžovala si, že s přítelem se hned tak neuvidí.
24.02.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Kamila Nývltová (277 článků)

Europoslankyně Konečná: Za útokem na nemocnici Lékařů bez hranic podle všeho stojí USA

 
V sobotu, 3. 10. 2015, se nemocnice Lékařů bez hranic v Kundúzu po dobu více než jedné hodiny otřásala bombardováním, které způsobily mezinárodní koaliční jednotky působící v Afghánistánu. Výsledky této akce, která nemá nic společného s vedením legální války, byla smrt dvanácti spolupracovníků Lékařů bez hranic, 19 pracovníků bylo zraněno a zemřelo rovněž minimálně sedm pacientů tohoto traumacentra včetně tří dětí. Lékaři bez hranic požadují vysvětlení a odmítají se spokojit se zlehčováním celého incidentu. Podle české europoslankyně Kateřiny Konečné incident znamená vážné porušení mezinárodního humanitárního práva:
05.10.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (289 článků)

Finanční správa: Po zrušení vojenského újezdu dochází ke změnám pro majitele nemovitostí

 
Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z nemovitých věcí, že na základě zákona o zrušení vojenského újezdu Brdy, o stanovení hranic vojenských újezdů, o změně hranic krajů a o změně souvisejících zákonů, dochází k 1. lednu 2016 ke zrušení a změně hranic vojenských újezdů, ke vzniku nových obcí a také ke změně hranic krajů.
07.01.2016 09:00 |

podobné články

600 dní bez úrazu: »Riziková« firma ze Znojemska vyhrála národní cenu za bezpečnost práce

 
Už přes 600 dnů bez pracovního úrazu hlásí společnost Saint-Gobain Adfors CZ z Hodonic na Znojemsku. Zabývá se přitom výrobou, kde je riziko velmi vysoké, a zaměstnává přibližně 600 lidí. Vyhrála národní cenu bezpečnosti práce.
01.11.2017 14:50 |

podobné články

Tady orel, tady orel: Policie střeží hranice okresů, lidé si radí, jak se hlídkám vyhnout

 
Od pondělí 1. března platí nová koronavirová opatření. Po celém území České republiky je na 30 tisíc příslušníků policie, armády a Celní správy, kteří hlídají hranice jednotlivých okresů a namátkově zastavují cestující. Pakliže chcete do jiného regionu, musíte to zdůvodnit a mít u sebe formulář, jinak vám hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Lidé na sociálních sítích už mezi sebou začali sdílet, kde se hlídky mužů zákona právě nacházejí.
01.03.2021 14:10 |

podobné články

Finové u hranic se Švédskem protestovali proti přijímání uprchlíků

 
Asi tři stovky lidí dnes protestovaly v severofinském Torniu na hranicích se Švédskem proti přijímání uprchlíků, další stovka zde pak manifestovala za zachování otevřených hranic. Informoval o tom portál The Local. Přes Tornio do země přicházejí ze Švédska běženci, kteří zde žádají o azyl. Letos Helsinky očekávají až 50 000 azylových žádostí, loni jich bylo zhruba 3 600.
03.10.2015 20:56 |

podobné články