Článek

Policie posílí od víkendu hlídky. Během Vánoc se zaměří na kapsáře i falešné sbírky

 
Policie v době adventu a vánočních svátků chystá intenzivní bezpečnostní opatření, která se zaměří na místa s vysokou koncentrací osob po celé republice. Zvýšený počet policistů by měl být v ulicích vidět již od tohoto víkendu. Policisté zároveň varují před zvýšenou kriminalitou v období svátků, lidé by si měli dát pozor nejen na krádeže, ale i na podvodné e-maily nebo falešné sbírky. Na tiskové konferenci to řekli první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek a Zuzana Pidrmanová z preventivního policejního oddělení.
23.11.2017 14:35 |

podobné články

Podobné články

Během jediného dne zadrželi kriminalisté na Malostranské 4 kapsáře

 
Jen během čtvrtečního dne zadrželi kriminalisté na tramvajové zastávce Malostranská celkem čtyři kapsáře.
08.08.2014 15:25 |

podobné články

Česká policie posílí kvůli útoku v Bulharsku hlídky na letištích

 
Cizinecká policie posílí hlídky na českých letištích kvůli středečnímu atentátu na izraelské turisty na letišti v Bulharsku. Sdělila to mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
18.07.2012 20:45 |

podobné články

Policie posílí kvůli útoku v Bulharsku hlídky na letištích

 
Cizinecká policie posílí hlídky na českých letištích kvůli středečnímu atentátu na izraelské turisty na letišti v Bulharsku. Sdělila to mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
18.07.2012 20:55 |

podobné články

Policie posílí hlídky u škol v Klášterci

 
Po vraždě devítileté dívky z Klášterce nad Ohří posílí městská policie ve městě hlídky u škol. Ředitelé vedle toho vyzývají rodiče, aby pokud možno doprovázeli své děti na vyučování. Policie podle oficiálních zpráv stále nemá podezřelého.
11.09.2014 14:20 |

podobné články

Akce Velikonoční probouzení: Smíchovská policie se zaměří na opilé mladistvé i zloděje

 
Období Velikonoc je pro policii i městské části kritické. Na ulicích často popíjejí mladiství a množí se i krádeže, jelikož v období mezi svátky vyráží do Prahy více návštěvníků a děti mají volné dny navíc. Kvůli tomu Praha 5 spustila s policií akci nazvanou Velikonoční probouzení, kdy v ulicích budou strážníci více kontrolovat hospody a také mladistvé, kteří popíjejí alkohol. Zaměří se také na kapsáře a zloděje.
26.03.2016 10:00 |

podobné články

Policie zadržela tři kapsáře, kradli na eskalátorech na nádraží

 
Pražští policisté zadrželi tři údajné kapsáře ze sedmičlenné skupiny, která okrádala cestující na eskalátorech na pražském hlavním nádraží. Na vytipovanou oběť se několik z nich natlačilo a další člen skupiny pak zmáčkl nouzové tlačítko, které schody zastavilo. Kapsáři využili cuknutí a brali věci z kapes i zavazadel. Na webu o tom dnes informovala policejní mluvčí Iveta Martínková.
09.07.2015 16:05 |

podobné články

Pražský magistrát: Kapsáře a nepoctivé taxikáře vyženeme!

 
Dvojjazyčné informační cedule o památkách, povinnost umístit taxametr v taxících na palubní desku i zpřísněné postihy pro kapsáře. To jsou některé z návrhů, o kterých se bude jednat na magistrátu přesně za týden.
20.08.2009 06:30 |

podobné články

V rámci akce na kapsáře byl zadržen mimo jiné i lupič a dealer drog

 
V pátek a sobotu provedli kriminalisté akci zaměřenou především na kapsáře. Zadrženi ale byli i lupič a dealer.
24.06.2014 13:50 |

podobné články

Ústečtí policisté dopadli kapsáře, který okradl dvě ženy

 
Ústečtí policisté ve zkráceném přípravném řízení šetří jednoho 28letého kapsáře. Ten ve dvou případech okradl nakupující ženy v obchodním centru ve chvíli, kdy nedávaly pozor. První poškozené z kabelky, kterou měla zavěšenou na madle kočárku, odcizil mobilní telefon a druhé poškozené dokonce odcizil celou kabelku.
25.06.2014 00:10 |

podobné články

Policisté v metru honili kapsáře: Dopravní podnik zastavil provoz z Dejvic do Motola

 
Policejní honička v metru na lince A! Policisté pronásledovali kapsáře, který vběhl i se svým lupem do tunelu metra. Provoz v něm musel Dopravní podnik v úseku Dejvice a Motol zcela zastavit.
27.11.2017 12:25 |

podobné články

Nejvyšší soud: Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek jsou nově k dispozici v elektronické podobě

 
Nejvyšší soud ve spolupráci s nakladatelstvím Wolters Kluwer vytvořil vlastní webové stránky tzv. zelené sbírky, tedy Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu a rovněž také tzv. modré sbírky, obsahující výběr důležitých rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva.
05.04.2017 09:25 |

podobné články

Falešné sbírky se v Praze rozmáhají: Policisté zadrželi dva cizince

 
Policisté v dnešních dnech čím dál častěji řeší falešné sbírky. S těmi přicházejí podvodníci zejména ve velkých městech. Centrem jejich zájmu už se stala i Praha – městští policisté přistihli dva cizince přímo při činu.
08.02.2016 10:25 |

podobné články

Sobotní půlmaraton omezí pražskou dopravu, policie posílí hlídky

 
Sobotní pražský půlmaraton uzavře pro řidiče některé ulice a omezí provoz tramvají a autobusů zejména v centru hlavního města. Motoristé by se měli trase závodu vyhnout a cestující využívající městskou dopravu by měli zvolit metro, které bude v případě potřeby jezdit častěji. Na bezpečnost sportovní akce dohlédne policie, která posílí pořádkovou a dopravní službu. Vyplývá to z aktuálních informací policie, organizátorů a dopravního podniku.
26.03.2015 11:40 |

podobné články

Policie ve Vizovicích během metalového festivalu posílí hlídky

 
Desítky policistů budou v pohotovosti při metalovém festivalu Masters of Rock, který začíná ve Vizovicích na Zlínsku ve čtvrtek a potrvá do neděle. Pořadatelé čekají příjezd více než 20 000 vyznavačů tvrdé muziky. Policisté připravují denní i noční hlídky a také dopravní opatření včetně preventivních kontrol řidičů.
09.07.2014 11:40 |

podobné články

Strážníci posílí během adventu hlídky: Mají zabránit nebezpečí i zvýšené kriminalitě

 
Pražská policie zvýšila v době adventu hlídky v místech vyššího pohybu lidí. Vyšší počet strážníků v ulicích vydrží až do začátku nového roku. Kromě trhů a dalších historicky významných míst se strážníci zaměřují také na hřbitovy, kam v předvánočním čase lidé míří zapálit svíčku blízkým. První ze zásahů proti ozbrojenému muži mají už za sebou. Muž na trzích ohrožoval kolemjdoucí nožem, skončil v poutech.
30.11.2017 20:25 |

podobné články

Zaměstnanci ÚZSVM se zapojili do sbírky pro děti z Klokánků

 
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se zúčastnili materiální sbírky na pomoc dětem z Klokánků, kterou pořádalo Ministerstvo financí. Během několika dní po ohlášení sbírky přispěli pracovníci ÚZSVM z celé republiky množstvím potřebných věcí pro ohrožené děti.
24.10.2016 08:30 |

podobné články

Zbraň na kapsáře v Brně? Pískátka a víc hlídek!

 
Policie vytáhla do boje proti kapsářům v centru Brna. Prázdninovou akci namířenou proti zlodějům nazvala Filtr. Každý den tak třicítku policistů posílí dalších 12 strážců zákona, v terénu jsou i detektivové v civilu.
25.06.2009 14:30 |

podobné články

Do ulic Prahy míří stovky policistů: Hlídají trhy, hlavní tahy, obchody i památky

 
Stovky policistů a strážníků dohlíží v období Velikonoc na bezpečnost v Praze. A to jak na silnicích, tak v místech s velkou koncentrací osob, jako jsou velikonoční trhy, nákupní centra či lokality s historickými památkami. Na pouliční kapsáře se pak tradičně zaměří kriminalisté.
13.04.2017 09:40 |

podobné články

Romské hlídky při městské policii v Rumburku nevzniknou

 
Romské hlídky u městské policie v Rumburku nevzniknou. Město návrh skupiny členů místní menšiny odmítlo, hlídky by neměly žádné pravomoci. Sousedské výpomoci uvědomělých Romů se prý ale nebrání.
22.09.2011 17:30 |

podobné články