Článek

Policie odložila případ údajného únosu Babiše mladšího na Krym

 
Policie v úterý odložila případ údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym v roce 2017. Nešlo o podezření z trestného činu, věc nebyla vyhodnocena ani jako přestupek. V  tiskové zprávě  o tom dnes informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Proti usnesení policie podle něj strany ve lhůtě nepodaly stížnost.
15.02.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)
Podobné články

Policie odložila případ Babiše mladšího, nešlo prý o únos na Krym. Dala za pravdu premiérovi

 
Policie v úterý odložila případ údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym v roce 2017. Nešlo o podezření z trestného činu, věc nebyla vyhodnocena ani jako přestupek. V tiskové zprávě o tom v pondělí informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Proti usnesení policie podle něj strany ve lhůtě nepodaly stížnost.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Únos Andreje Babiše mladšího na Krym: Babiš nechce, aby to policie řešila

 
Policie v úterý odložila případ údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym v roce 2017. Nešlo o podezření z trestného činu, věc nebyla vyhodnocena ani jako přestupek. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Proti usnesení policie podle něj strany ve lhůtě nepodaly stížnost.
15.02.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Babiš junior „zastaven“, policie ho však ještě pozve

 
Reportéři ČT novináře Marka Wollnera se v souvislosti s rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha zastavit stíhání premiérova syna Andreje Babiše mladšího v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo rozhodli případ znovu zrekapitulovat. Šaroch podle Wollnera případ uzavřel „velmi podivně“. Promluvili reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík, jejichž reportáž v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy přinesla v listopadu předminulého roku otázky ohledně údajného únosu Andreje Babiše mladšího na Krym. A přišlo též upozornění, že Babiše juniora ještě jeden výslech čeká.
11.02.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků) , Sabina Slonková (194 článků) , Jiří Marek (419 článků) , Jiří Marek (419 článků)

Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“

 
Andrej Babiš mladší promluvil o tom, že byl na poloostrov Krym unesen a z ruského rodáka, řidiče ve službách Agrofertu Petra Protopopova, měl strach. Protopopov o něm mluví jako o těžkém schizofrenikovi „Andym“, o kterého se staral a který zažil na Krymu i románek. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že jeho nemocný syn odcestoval do zahraničí dobrovolně a na Krym jel na „výlet“. A Rusům se při slovech o únosu „ježí chlupy“. Jak vnímá zprávy o cestě Babiše juniora na Krym bezpečnostní expert Andor Šándor?
16.11.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Postup policie, která odložila oznámení Babiše juniora o jeho únosu, prověří inspekce

 
Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začnou prověřovat, zda policisté z prvního pražského obvodního oddělení nepochybili, když počátkem roku odložili oznámení Andreje Babiše mladšího o jeho únosu na Krym.
20.11.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Zjištění serveru iROZHLAS.cz: Kauzu Babiše mladšího vyšetřuje nový policista

 
Případ Andreje Babiše mladšího podle zjištění  serveru  iROZHLAS.cz vyšetřuje nový policista. Policie se případem zabývá už více než dva roky, Babiše mladšího se jí dosud nepodařilo vyslechnout. Policisté prověřují jeho dřívější tvrzení, že byl svým ošetřovatelem v roce 2017 zavlečen na Ruskem okupovaný Krym.
05.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Speciální tým chce kvůli „únosu“ vyslechnout oba Babiše. Hamáček trvá na posudku znalce

 
Kvůli údajnému nedobrovolnému převozu Andrej Babiše mladšího na Krym vznikl u policie speciální vyšetřovací tým. Tentokrát už pod dozorem státního zástupce. S premiérovým synem se pokouší spojit prostřednictvím právníků, k výslechu si zvou policisté také předsedu vlády a Petra Protopopova, který se údajně o Babiše mladšího staral.
20.11.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Lékařka Babiše ml. překvapila. „Vypovídat může,“ zmínila Protopopová

 
S kauzou údajného únosu Andreje Babiše mladšího na Krym se na veřejnosti otevřela debata o schizofrenii. Že jí mladý Babiš trpí, uvedl jeho otec. V souvislosti se zdravotním stavem Babiše juniora je proto aktuální otázka, zda může vypovídat v kauze Čapí hnízdo. V ní jsou on i jeho otec v postavení obviněných. Podle slov lékařky Dity Protopopové se stav lidí, kteří trpí schizofrenií, může v průběhu času měnit, mají tedy takzvaně horší i světlejší chvilky. Právě u Protopopové Babiš ml. skončil v roce 2015 poté, co policistům na D1 tvrdil, že je George Clooney.
23.11.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (798 článků) , Andrej Babiš (20897 článků)

Údajný únos Babiše mladšího šetří zvláštní tým. Ještě se s ním nespojil

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek v úterý dopoledne na tiskové konferenci vysvětlovali podrobnosti kolem kauzy Čapí hnízdo a údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym. Oba zopakovali, že mají důvěru v práci policie i státního zastupitelství. S Babišem mladším se policie zatím nespojila.
20.11.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků) , Jan Hamáček (2563 článků)

Babiš má po problému: Jeho syn nebyl unesen

 
Policie odložila případ údajného zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym v roce 2017. Nešlo o podezření z trestného činu a nebylo na místě vyřídit věc jinak. Informovala o tom ČT24.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Babiš byl vypovídat na policii kvůli údajnému únosu syna na Krym

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dnes ráno vypovídat na policii kvůli údajnému únosu svého syna na Ukrajinu a Ruskem anektovaný Krym. Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny, píše server iRozhlas.cz. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu zavlečení.
26.11.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Kyjev zkoumá krymskou cestu Babiše mladšího

 
Ukrajinská oficiální místa zkoumají informace o cestě Andreje Babiše mladšího na anektovaný Krym, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tak na dotaz webového serveru Krym.Realii, který vydává Rádio Svoboda. Syn českého premiéra navštívil loni anektovaný poloostrov cestou z Moskvy, a podle ukrajinských činitelů tak mohl porušit ukrajinské zákony.
20.11.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Babiš mladší po dvou letech promluvil: O „únosu“ na Krym se s policií bavit nechce, doma se nudí

 
Před více než dvěma lety čeští novináři vypátrali ve Švýcarsku staršího syna Andreje Babiše. Tehdy promluvil o svém údajném nedobrovolném odtažení na Krym, a to kvůli vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které je trestně stíhaný premiér české vlády. Dodnes ale Andrej Babiš mladší podle svých slov o tomto „únosu“ s policií nemluvil. Redakci Neovlivní.cz řekl proč.
05.02.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Policie vyvrátila lež Bartošové. Jak je to s šetřením jejího údajného únosu?

 
Důvěřuj, ale prověřuj! Tak toto přísloví platí pro Ivetu Bartošovou  (47) asi pětinásobně. Když včera Super.cz přinesl informaci o tom, že pěnice opět zalarmovala státní zastupitelství, ke kterému se odvolala proti rozhodnutí policie odložit případ jejího domnělého únosu ochráncem Zdeňkem Macurou  (39) , pro jistotu jsme kontaktovali i strážce zákona. Mluví Iveta Bartošová pravdu, když říká, že policie případ šetří? Ani náhodou.
11.12.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6837 článků)

Dvouhodinový výslech: Babiš byl vypovídat na policii ohledně únosu svého syna

 
Premiér Andrej Babiš (64) byl vypovídat na policii ohledně údajného únosu svého syna. Na Obvodní ředitelství policie Prahy 1 přijel brzy ráno a strávil tam necelé dvě hodiny. Babiš junior tvrdí, že byl v minulosti unesen na Krym, aby byl odklizen z dosahu policie jakožto klíčová postava v kauze dotačních podvodů svého otce.
26.11.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Na Krymu nebyl jen Babišův syn, ale i potomci dalších politiků. Tak třeba...

 
Český premiér Andrej Babiš (ANO) je pod čím dál větším tlakem za to, že nechal za zvláštních okolností vycestovat svého syna Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym dnes ovládaný Ruskem. Premiérův syn dokonce uvedl, že byl na Krym odvezen proti své vůli. Server iDNES.cz tvrdí, že na Krym poslal své děti třeba i syrský prezident Bašar Asad.
16.11.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků)

Hamáčka dnes čekají další jednání o údajném únosu Babišova syna

 
Další schůzky dnes čekají předsedu vládní ČSSD Jana Hamáčka kvůli kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) na Krym. Setká se s prezidentem Milošem Zemanem, znovu s Babišem, který věc ve středu vysvětloval poslaneckému klubu sociální demokracie, i se zástupci opozičních stran, které chtějí ve Sněmovně vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Na pražské Václavské náměstí je na večer svolána demonstrace, jejíž účastníci budou požadovat Babišovu demisi.
15.11.2018 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků) , Jan Hamáček (2563 článků) , Miloš Zeman (24923 článků)

Soud projedná případ údajného únosu disidenta příslušníky StB

 
Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu údajného únosu disidenta Petra Placáka, ze kterého jsou podezřelí tři bývalí příslušníci StB. Obvodní soud pro Prahu 7 dvěma z nich uložil v květnu nepodmíněné tresty, jednomu podmíněný. Muži však jakoukoli vinu odmítají.
22.10.2012 06:30 |

podobné články

Babiš válcuje politické soupeře, Okamurovi s Bělobrádkem lidé nevěří

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) si to u Čechů zatím stále „nerozházel“. Naznačuje to listopadový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Babišovi podle něj důvěřuje 40 procent lidí, lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi pak každý třetí. Na chvostu žebříčku důvěryhodnosti skončil naopak šéf SPD Tomio Okamura a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Nicméně většinu dat výzkumníci nasbírali před 12. listopadem, tedy ještě před vypuknutím aféry kolem údajného únosu Babiše mladšího na Krym.
04.12.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20897 článků) , Tomio Okamura (2469 článků) , Pavel Bělobrádek (1622 článků) , Pavel Bartoš (41 článků)