Článek

Policie natočila dronem cestu ničivého tornáda

 
Jihomoravští policisté zveřejnili video z dronu, který zaznamenal 25kilometrovou trasu tornáda po třech týdnech od přírodní katastrofy. Tornádo za sebou zanechalo stovky zničených domů, o život přišlo šest lidí.
21.07.2021 08:45 |

podobné články

Podobné články

Policie natočila dronem cestu ničivého tornáda

 
Jihomoravští policisté zveřejnili video z dronu, který zaznamenal 25kilometrovou trasu tornáda po třech týdnech od přírodní katastrofy. Tornádo za sebou zanechalo stovky zničených domů, o život přišlo šest lidí.
21.07.2021 08:50 |

podobné články

Šokující video zkázy: 25 km zničené země! Policisté z vrtulníku natočili cestu tornáda

 
Tři týdny po řádění ničivého tornáda na jižní Moravě proletěli policisté vrtulníkem nad kritickou oblastí. Přestože se někde již podařilo opravit škody, obraz zkázy je stále jasně viditelný na první pohled.
21.07.2021 09:50 |

podobné články

Rodina, které při tornádu zemřelo dítě i dědeček, dostane od kraje 400 tisíc

 
Rodině z Moravskoslezského kraje, jejíž dva členové zemřeli v souvislosti s řáděním ničivého tornáda na jižní Moravě, poskytne moravskoslezské hejtmanství finanční pomoc ve výši 400 000 korun. Dalších pět milionů korun pak kraj věnuje Jihomoravskému kraji na odstranění následků tornáda. Novinářům to v pondělí řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO).
28.06.2021 18:10 |

podobné články

Měsíc od úderu tornáda: Mazlíčci dál postrádají páníčky

 
Od ničivého úderu tornáda na jižní Moravě uplyne měsíc. Větrný živel 24. června nezasáhl jen lidi, z domovů vyhnal i desítky vyděšených psů a koček. A byť se někteří mazlíčci už opět vyhřívají v pelíšcích svých páníčků, desítky je dál marně vyhlížejí v útulcích. Nemluvě o těch, kteří se ztratili…
23.07.2021 05:20 |

podobné články

Alex (2 měs.) měl po běsnění tornáda skleněný střep v hlavě! Rodina navíc přišla o střechu nad hlavou

 
Jakub s Markétou z Moravské Nové Vsi přišli při řádění ničivého tornáda na jižní Moravě o střechu nad hlavou. Nacházejí se proto ve svízelné situaci. K tomu se starají o dva syny - rok a půl starého Jakuba a teprve dvouměsíčního Alexe. Ten při tornádu utrpěl děsivé zranění. V hlavičce měl zaseknutý pěticentimetrový střep!
27.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (565 článků) , Alex Alex (119 článků) , Alex Alex (119 článků) , Alex Alex (130 článků)

Dohra tornáda na Moravě. Schillerová trefila Jurečku: Nic o tom neví!

 
Je to měsíc od ničivého tornáda, které se prohnalo jižní Moravou. Co se změnilo a co šlo udělat lépe? O tom diskutovala v Událostech, komentářích vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) a předseda lidovců Marian Jurečka (KDU-ČSL).
27.07.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (803 článků)

Doručení jídla dronem skončilo fiaskem. Stroj spadl a shořel

 
Majitel restaurace, který dronem dopravoval jídlo k zákazníkům, je proslulý netradičními marketingovými akcemi.
16.04.2015 15:15 |

podobné články

dTest: Co byste měli vědět, než vzlétnete s dronem

 
Pro létání s drony platí jasná pravidla, která byste měli znát, než se pustíte do průzkumu okolí z ptačí perspektivy. Důležité je držet se v předepsané minimální vzdálenosti od letišť a zakázaných zón, neobtěžovat s dronem ostatní lidi a nepoužívat bez licence dron pro přivýdělek. Kde tedy smíte a nesmíte létat?
18.07.2017 10:45 |

podobné články

VIDEO: Muž lezl po Petřínské rozhledně: Nechal se u toho natáčet dronem

 
Hazard s vlastním životem předvedl na Petříně neznámý „pavoučí muž“. Po Petřínské rozhledně začal ve čtvrtek brzy ráno šplhat nahoru, aniž by si ho ostraha všimla. Svůj kaskadérský kousek si nechal natáčet dronem.
10.11.2017 12:15 |

podobné články

Prezident na motorce senzací internetu. Země se však těžce dostává z ničivého zemětřesení

 
Indonéský prezident Joko Widodo (57) slavnostně zahájil osmnácté Asijské hry. Politik na stadion v Jakartě, kde se ceremoniál konal, přijel na motorce. Na stroji objel podium, předvedl pár „triků“ a následně zamířil na své místo do hlediště. Jeho kousek se okamžitě stal senzací internetu. Země se ale zároveň vzpamatovává z ničivého zemětřesení, které si vyžádalo stovky obětí. Ostrov Lombok se dnes znovu otřásl, seismologové hlásí, že ho zasáhlo zemětřesení o síle 6,3 stupně, uvedla agentura Reuters.
19.08.2018 20:15 |

podobné články

Letecké záběry: Tornádo zpustošilo moravské obce

 
Domy bez střech, trosky po celé obci či převrácené stromy. Obce na Břeclavsku a Hodonínsku se vzpamatovávají z tornáda, které se přes ně přehnalo ve čtvrtek vpodvečer. Jeden ze čtenářů Novinek natočil dronem záběry ze tří poničených obcí – Hrušek, Mikulčic a Moravské Nové Vsi.
25.06.2021 17:40 |

podobné články

Miluno, pojď sem, tos neviděl: Žena z Lužic natočila běsnící tornádo

 
Policie na svém Twitteru zveřejnila video tornáda, které jí poskytla rodina z přírodní katastrofou těžce zasažených moravských Lužic. Žena natočila video apokalypsy, aniž by mohla tušit, jak strašlivé následky si běsnící tornádo vyžádá... 
26.06.2021 19:15 |

podobné články

Tornáda se prohnala přes USA a zabila 25 lidí. „Na cestu do krytu jsme měli vteřiny“

 
Nejméně 25 lidí zabila tornáda, která se přehnala americkým státem Tennessee a v úterý časně ráno místního času (kolem poledne českého času) zasáhla město Nashville a okolí. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady. Předchozí bilance hovořila o 22 obětech. Tennessee je jedním ze 14 států, v nichž se konají primární volby amerických demokratů. Soud kvůli následkům tornád rozhodl, že všechny volební místnosti mohou zůstat otevřené déle.
04.03.2020 18:45 |

podobné články

NOVÉ VIDEO NIČIVÉHO TORNÁDA: Je to jako ve válečné zóně, říkají lidé z Krnova

 
Válečnou zónu připomínala dnes ráno městská část Krnova Kostelec. V úterý odpoledne se nad domy přehnal silný vítr. Někteří jev popisují jako tornádo. Vír rval střechy, lámal stromy. Létající trosky ničily domy i zaparkovaná auta. "Bylo to opravdu jako ve válce. Seděla jsem s hlavou schovanou v klíně. Neodvážila jsem se ani podívat z okna," svěřila se ČTK obyvatelka jednoho z poničených domů.
19.06.2013 13:55 |

podobné články

Dva muže málem smetlo tornádo, místo útěku natočili video

 
Dva dobrodruzi v americké Severní Dakotě pořídili video, které je skoro stálo život. Pouze několik metrů je dělilo od hrozivého a ničivého tornáda, které poté zdemolovalo celý tábor a zranilo celkem devět lidí. Mužům se tornádo však nečekaně vyhnulo.
01.06.2014 15:31 |

podobné články

Rozina z Ulice Kadeřávková: Od ničivého tornáda ji zachránila modlitba! A také jedna zvláštní chyba

 
Herečka Anna Kadeřávková (23) má za sebou pořádný šok. Nechybělo mnoho a mohla se na jihu Moravy pohybovat v době, kdy se jí prohnalo ničivé tornádo. To za sebou nechalo zničené domy, auta, a dokonce i zraněné a bohužel i mrtvé osoby. Měla ale štěstí v neštěstí: za vše mohla chyba navigace…
25.06.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Kadeřávková (188 článků)

Křičel jsem na děti, ať si lehnou. A celý dům šel k zemi

 
Rozbořené domy, utržené střechy, které odlétly bůhví kam. Obyvatelé Mikulčic na Hodonínsku se vzpamatovávají z ničivého tornáda a počítají škody. Mnozí z nich přišli o celý dům.
25.06.2021 19:10 |

podobné články

Beznaděj, krev a slzy: Šéf nemocnice v Hodoníně sledoval tornádo z balkonu, zmínil válku

 
Desítky zraněných přijíždějících sanitkami i osobními auty. Takto vypadala noc v hodonínské nemocnici po řádění ničivého tornáda, které se večer prohnalo mezi Břeclavskem a Hodonínskem. Ředitel zdravotního zařízení Antonín Tesařík mluví o nejtěžších okamžicích v jeho kariéře. To nejhorší už ale podle něj zvládli.
26.06.2021 05:10 |

podobné články

Mezi oběťmi ničivého tornáda byla i těhotná dcera známého muzikanta: Zprávu o jejím skonu potvrdila rodina i jeho kapela

 
Tornádo řádící na jihu Moravy připravilo o život minimálně pět lidí. Mezi oběťmi byla bohužel i těhotná Martina z Prešova, dcera muzikanta Františka Cmara z kapely Mloci, která žila v Lužici.
26.06.2021 15:10 |

podobné články