Článek

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory - podvodní prodejci

 
V dnešním příspěvku seriálu rad a informací pro seniory se zaměříme na podezřelé pouliční prodejce.
20.11.2021 22:25 |

podobné články

Podobné články

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory

 
Vynalézavost podvodníků nezná mezí a jako své oběti si velmi často vybírají seniory. Proto je důležité neustále a podrobně informovat veřejnost o rizicích tohoto velmi zákeřného druhu trestné činnosti podvodech na seniorech.
15.10.2021 15:25 |

podobné články

Policie ČR: 1. říjen - mezinárodní den seniorů

 
Kdy jindy bychom měli myslet na bezpečí jedněch z nejzranitelnějších? K dnešnímu dni, kdy si významný den seniorů připomínáme, spouštíme zároveň informační kampaň „Pomáháme seniorům, chráníme seniory“, podporovanou z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality.
01.10.2021 18:05 |

podobné články

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory - vnuk útočí

 
Stáří s sebou často přináší kromě úbytku fyzických sil také sociální izolaci. Současný hektický způsob života má mnohdy za vinu to, že lidé nenavštěvují své rodiče či prarodiče tak často, jak by oni chtěli, a to může mít za následek pocit osamělosti, nepotřebnosti. Omezení sociálních kontaktů vede také k neporozumění okolního světa.
08.10.2021 22:25 |

podobné články

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory - domácí nebezpečí

 
Násilí na seniorech řadíme mezi jeden z nejpalčivějších problémů, s nimiž se potýkají. Není však možné vnímat násilí jen jako fyzický útok na zdraví či život, ale jako cokoliv, co je způsobilé přivodit druhému újmu.
31.10.2021 14:35 |

podobné články

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory – falešný bankovní úředník

 
Současný trend, kdy se komunikace ve velké míře přesouvá do prostředí internetu, všem na jednu stranu usnadňuje život a umožňuje komunikaci s přáteli, na druhou stranu však nahrává podvodníkům. Ti používají různé praktiky, kterými se snaží důvěřivé jedince připravit o jejich úspory. Jedním z aktuálních trendů těchto nezákonných praktik podvodníků je takzvaný vishing.
09.11.2021 14:30 |

podobné články

Policie ČR: Pomáháme seniorům, chráníme seniory - vylákání citlivých údajů a přístupových hesel

 
Jedním z dalších případů podvodů páchaných nejen na seniorech, je vylákávání citlivých údajů a přístupových hesel, kódů k bankovním účtům nebo platebním kartám například formou SMS komunikace. Podvodníci využívají především důvěřivosti obětí a scénáře takových jednání bývají obdobné.
13.11.2021 17:00 |

podobné články

Podvodníci, máte smůlu! Vláda schválila zákon deníku Blesk proti šmejdům!

 
Podvodní prodejci alias šmejdi, kteří obírají nebohé seniory při předváděcích akcích a podomním prodeji, mají utrum! Masivní kampaň deníku Blesk proti nim nese svoje ovoce! Česká vláda schválila „Lex Blesk“, tedy novelu zákona o ochraně spotřebitele. Prodejci tak můžou nejspíš hledat jiné „zaměstnání“.
14.08.2013 16:55 |

podobné články

Michalik (STAN): Co chcete vidět pozitivního na krizi?

 
Byl jsem požádán, abych napsal text se zadáním „Co pozitivního lze vidět na současné koronavirové krizi?“. Chápu snahu lidi povzbudit, ukázat, jak si pomáháme, jak lidé šijí roušky, jak dobrovolníci pomáhají seniorům a nemocným, jak starostové zajišťují desinfekci pro své občany, jak obecní policie vyzvedává léky, jak pomáháme záchranné službě se speciálními obleky, jak vědci z našich ústavů tisknou na 3D tiskárnách štíty, jak zásobujeme ochrannými prostředky polikliniku, doktory, obchody. Jak všichni dělají, co umí.
24.05.2020 14:10 |

podobné články

Premiér Sobotka: Snížením limitu na léky pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám

 
Novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes vládní koalice prosadila ve třetím čtení zákonů, pomáháme sociálně nejohroženějším skupinám – seniorům a rodinám s dětmi.
30.06.2017 19:05 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Spolek pro seniory Mír Práče funguje jako domov pro seniory, zákonem vyžadovanou registraci odmítá

 
Spolek pro seniory Mír Práče, poskytuje podle zjištění ombudsmana bez oprávnění ubytování a sociální či zdravotní služby seniorům se sníženou soběstačností. Formálně se jedná pouze o spolek, jehož členy jsou právě ubytovaní senioři. Reálně ale zařízení funguje jako domov pro seniory a mělo by se tedy registrovat coby pobytová sociální služba. To Spolek téměř dva roky vytrvale odmítá.
06.07.2021 08:45 |

podobné články

VIDEO Ministr Toman: Jiní o vodě mluví, my ji chráníme a vracíme lidem

 
ČSSD zveřejnilo další volební video, tentokrát o vodě. ČSSD má jasný plán pro boj se suchem i pro zásobování lidí pitnou vodou. „Jiní o vodě mluví, my ji díky našemu ministrovi Miroslavu Tomanovi a Ministerstvu zemědělství chráníme a vracíme lidem,“ stojí na facebooku u volebního videa.
20.09.2020 13:10 |

podobné články

Uf! Po summitu Putin – Biden vystoupil Donald Trump. I Merkelová se otřese

 
Včera proběhl v Ženevě summit prezidentů USA a Ruska. Co se na něm odehrálo už komentoval bývalý prezident Donald Trump pro Fox News. USA prý ničeho nedosáhly, Putin jen dostal příležitost se předvést. A stěžoval si, že média ignorovala, jak přitlačil ke zdi Německo kvůli NATO a zablokoval výstavbu plynovodu Nord Stream. „Řekl jsem Angele, my vás chráníme a ti, před kterými vás chráníme, ta země, tak těm platíte miliardy dolarů, co to je?“ chlubil se.
17.06.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5792 článků) , Angela Merkelová (2790 článků)

Šmejdi by mě chtěli vidět na dně řeky, říká Silvie Dymáková! Ptejte se autorky dokumentu online!

 
Šikana, nátlak, arogance, lži. Podvodní prodejci, kteří obírají seniory o jejich důchody, si nezaslouží jiné pojmenování než šmejdi. A Šmejdi je název dokumentárního filmu, který bere diváky za zamčené dveře sálů, kde se akce konají. „V první polovině se lidé smějí, v druhé se chytají za hlavu, jestli je tohle vůbec možné,“ popisuje autorka filmu Silvie Dymáková dojmy z promítacích sálů. Ptejte se už teď autorky na to, jak jí šmejdi vyhrožovali i na jejich nechutné praktiky. Bude hostem chatu na Blesk.cz ve čtvrtek 9. května od 13 hodin!
03.05.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (22 článků)

"Šmejdi" díky TV NOVA tvrdě narazili, policii nechali spoustu důkazů

 
Podvodní prodejci, kteří odírají především seniory a pro které se vžilo nelichotivé označení šmejdi, mají po dnešku o důvod méně k radosti. V Železném Brodě se je totiž podařilo nachytat přímo při činu.
30.06.2014 21:15 |

podobné články

Šikují se týmy dobrovolníků: POMÁHÁME NEJEN SENIORŮM

 
Seniorům nad 70 let vláda nedoporučuje vycházet z bytu, ve velkém riziku jsou v případě nákazy Covid-19 však i mnohem mladší penzisté. Jak nakoupit, vyvenčit pejska, s kým si popovídat. Mnoho starších lidí žije samo, příbuzné nemá nebo bydlí daleko. Po celém Česku jsou tisíce dobrovolníků připraveny pomáhat.
18.03.2020 12:15 |

podobné články

Největší světové podvodní muzeum

 
Už jste někdy navštívili muzeum pod vodou? Tato myšlenka zní velmi pěkně a je bezpochyby vzrušující! Podívejte se, jak to v něm vypadá. Cancunské úřady jistě věděly, proč se rozhodly postavit největší podvodní muzeum na světě. Po dokončení bude v muzeu k vidění na 400 různých soch. Muzeum bude umístěno v národním parku West Coast na Isla Mujeres v Cancunu. Cancun je [...]
24.05.2010 08:05 |

podobné články

Podvodní trailer láká na Deep Black Reloaded

 
Velmi specifická podvodní střílečka, optimalizovaná pro intelovské ultrabooky a s podporou NVidia 3D Vision - taková má být third-person akce Deep Black: Reloaded od Biart Studios. Tvůrci dnes zveřejnili dvouminutový pre-launch trailer, který upozorňuje na nabídku čtyřiceti singleplayerových misí. Podíváte se v nich do blízké budoucnosti, ve kterých budete čelit hrozbám...
04.12.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2479 článků)

Z leteckých záběrů se staly chybou pilota podvodní

 
Nezdarem skončil pro jednoho Australana pokus o pořízení leteckých záběrů nad národním parkem Cape Range. Dálkově řízený model letadla mu totiž spadl do vody a zničil se. Vodotěsná kamera ale přežila, místo záběrů ze vzduchu si tak muž odnesl nečekaně ty podvodní.
21.01.2015 18:07 |

podobné články

Podvodní bagr upravuje dno Berounky

 
Podvodní stroj v těchto měsících odstraňuje nánosy ze dna řeky Berounky u jezu v Černošicích - Mokropsech. Práce tohoto poněkud ojedinělého stroje není k vidění každý den. Bagr je ovládán jen vysílačkou.
01.03.2015 18:36 |

podobné články