Článek

Policie ČR: Na mezinárodní stáži s francouzskými vyjednavači RAID

 
Policejní vyjednavači hrají zásadní roli při zajišťování bezpečnosti občanů v situacích, kdy jde opravdu o hodně.
18.01.2023 14:20 |

podobné články

Podobné články

Tři policejní vyjednavači exkluzivně: O šílenci na střeše a nejtěžší zkoušce ohněm

 
Sedm hodin stál na střeše domu v pražských Malešicích muž, který nechtěl slézt dolů. Policisté, hasiči a záchranáři zažili pár pěkně horkých chvilek. Ještě víc ale vyjednavači, kteří se snažili muže přesvědčit, aby se vrátil zase na zem. Vše bylo komplikované i kvůli tomu, že se muž s vyjednavači setkal již několikrát. Naposledy v Děčíně, kde stál na sloupu také sedm hodin. Jak vyjednavači Michal, Zdeněk a Radek popisují s odstupem času náročný zásah v Praze?
17.07.2020 05:40 |

podobné články

Jan Bureš: Nervozita před francouzskými volbami stoupá

 
Nervozita před francouzskými prezidentskými volbami stoupá. Zatím má ale podle našeho názoru daleko k úrovním, které by hrozily v případě, že by došlo na krizové scénáře zavánějící vypsáním referenda o setrvání v eurozóně.
18.04.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (453 článků)

Recidivista v Praze vyhrožoval násilím své rodině. Vyjednávači hodiny mluvili do ticha ke dveřím

 
Velmi náročný výjezd zažili krizoví vyjednávači v Praze 6, když se v pondělí 14. června zavřel i s rodinou psychicky nemocný muž. Před příjezdem odborníků vyhrožoval, že bude násilný vůči své rodině i policejní hlídce. Dokonce tvrdil, že má u sebe zbraň a bude střílet. Vyjednavači tak několik hodin přesvědčovali nebezpečného muže přes zavřené dveře. Ten jim však neodpovídal.
17.06.2021 18:35 |

podobné články

VIDEO: Trenér Boleslavi byl na stáži v Barceloně. Pozdravil se i s Messim

 
Fotbalistům Mladé Boleslavi by se teď klidně mohlo říkat česká Barcelona. Klub totiž trénuje právě po vzoru nejlepšího týmu na světě. Trenér mladoboleslavských gólmanů byl v Barceloně na stáži.
25.01.2012 20:40 |

podobné články

Student (†21) na stáži v bance: Udřel se k smrti!

 
Mladý německý student Moritz Erhardt (†21) byl nalezen mrtvý ve svém londýnském bytě. Na stáži v bance pracoval i 21 hodin denně. Jeho organismus takový nápor dřiny nezvládl!
23.08.2013 09:25 |

podobné články

Na pobyt na zahraniční stáži mohou studenti získat od EU příspěvek

 
Na pracovní stáž chce vyrazit 62 procent studentů, zhruba stejný podíl se jich totiž bojí o budoucí uplatnění. Ukázal to průzkum Zastoupení Evropské komise, provedený na vzorku 150 studentů od 17 do 30 let. Dvě třetiny zájemců o stáž by přitom rády vyjely do zahraničí, často jim v tom ale brání nedostatek peněz. Ke sdílení zkušeností ze stáží byl spuštěn web Stážujeme.cz.
02.04.2014 19:45 |

podobné články

Dlabajová (ANO): Projekt motivačních stáží pro mladé PROČBYNE?

 
Projekt motivačních stáží pro mladé PROČBYNE? představí tým europoslankyně Martiny Dlabajové na veletrhu Gaudeamus v Brně.
04.11.2014 14:36 |

podobné články

Stáže moldavské vězeňské služby byly zahájeny

 
Vězeňská služba České republiky je partnerem mezinárodního projektu organizovaného a hrazeného TAIEX (Technical Assistance Information Exchange Instrument of the European Commission). Plán vzdělávacího projektu obsahuje šest odborných stáží s různým zaměřením v oblasti vězeňství, které by měly absolvovat tříčlenné delegace tvořené především řediteli moldavských vězeňských zařízení v České republice. Cílem stáží je aplikace dobrých zkušeností a praktických řešení využívaných v českých věznicích do moldavského penitenciárního systému.
06.11.2014 15:35 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Poslanci EP vyzývají prezidenta Tajaniho k zákazu neplacených stáží

 
Poslanci sdružení v tzv. Meziskupině pro otázky mladých tento týden protestovali na chodbách Evropského parlamentu a v rámci protestu vyzvali prezidenta Tajaniho, aby splnil svůj slib o zlepšení pracovních podmínek stážistů v Evropském parlamentu. Velké procento stážistů zůstává dodnes neplacených a existuje podezření, že někteří poslanci a politické skupiny těží z jejich postavení a využívají paralelní systém stáží k zajištění levné pracovní síly.
07.05.2018 07:35 |

podobné články

ČEZ: Pracovní zkušenosti získávají v Dukovanech budoucí zaměstnanci díky stážím ještě před svým nástupem

 
Šestice studentů strávila několik měsíců na stáži přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. V rámci spolupráce zaměstnanců Skupiny ČEZ s vysokoškolskými studenty získávají účastnící těchto stáží cenné zkušenosti o samotné práci i daném pracovním místě ještě před uzavřením pracovního poměru a nástupem do elektrárny. Díky tomu budoucí zaměstnanci znají velmi přesně nejen samotnou pracovní náplň, ale také pracovní prostředí a kolektiv.
01.08.2022 12:20 |

podobné články

Andor Šándor o akci zásahovky v Paříži: Střelba mi přišla chaotická!

 
Brilantní policejní akce, nebo chaos, který nemusel skončit dobře? Francouzská policie vyšla z pátečního zátahu na trio teroristů, který navíc musela podniknout simultánně na dvou místech, s čistým štítem. Rukojmí podle všeho Coulibaly popravil hned po obsazení obchodu. Jak vlastně úder speciálních zásahových jednotek GIGN a RAID francouzské policie vidí generál Andor Šándor?
11.01.2015 19:41 |

podobné články

Film o smrti bin Ládina uvidí Američané ještě před volbami

 
Američtí diváci budou moct v listopadu zhlédnout první filmové zpracování loňské likvidace šéfa teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina. Snímek Seal Team Six: The Raid on Osama bin Laden uvede tel...
05.10.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Seal (181 článků) , Usáma bin Ládin (321 článků)

Přidat víc Obamy, běží to před volbami, přikázal producent filmu o Ládinovi

 
Velmi úspěšný hollywoodský producent Harvey Weinstein nechal přepracovat dokumentární snímek o zlikvidování Usámy bin Ládina nazvaný Seal Team Six: The Raid on Osama bin Laden, protože chtěl zdůraznit roli prezidenta Baracka Obamy. Není žádným tajemstvím, že Hollywood je (kromě Clinta Eastwooda) na straně Obamy.
24.10.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Seal (181 článků) , Usáma bin Ládin (321 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Harvey Weinstein (143 článků)

DAKAR: Pabiška se posunul na 27. místo. Peterhansel ztratil vedení

 
Po třetí etapě Rallye Dakar má kategorie automobilů třetího lídra. Stéphane Peterhansel z Francie den po etapovém triumfu nabral skoro půlhodinovou ztrátu a v čele jej vystřídal španělský kolega z X-Raid Teamu Nani Roma s vozem Mini.
07.01.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Stéphane Peterhansel (7 článků)

Narkomané se mění v „zombie“. Sjíždí se spreji proti hmyzu, mohou pak i vraždit

 
Nejen lepidla nebo ředidla se ocitají v zájmu závislých. V drogovém průmyslu začínají mít své místo i spreje proti hmyzu typu Off nebo Raid. Když se zkombinují s ostatními drogami, dokáží mít efekt, kdy se z lidí stanou prakticky zombie. Nevnímají, nemluví, neslyší. Epidemii požívání insekticidů aktuálně řeší úřady v USA a varují před jejím rozšířením do zbytku světa. Jen ke konci loňského roku registrovaly 5000 případů předávkování.
25.03.2018 08:10 |

podobné články

Na Zemi: Tisíce spotřebitelů požadují regulaci vyjednávací síly supermarketů

 
Zástupce Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž Philippe Chauve dnes v Bruselu přijal od koordinátorů mezinárodní kampaně Za férové banány! petici podepsanou více než 14 300 spotřebiteli z celého světa včetně České republiky. Spotřebitelé a neziskové organizace prostřednictvím petice požadují úpravu evropské legislativy, která by regulovala obrovskou vyjednávací sílu supermarketů – nejmocnějších aktérů na trhu s potravinami.
20.06.2012 16:11 |

podobné články

S pistolí se zabarikádoval v bytě. Přemluvili ho vyjednavači

 
Zásahová jednotka i policejní vyjednavači zamířili ve středu vpodvečer do pražských Letňan.
13.05.2009 22:05 |

podobné články

Vyjednavači ON-LINE: Do krizové situace se může dostat kdokoliv

 
Hostem on-line rozhovoru tn.cz byli policejní vyjednavači Petr Gruber a Blanka Farková.
16.12.2009 17:50 |

podobné články

Dálnici D11 svítá naděje, vyjednávací tým se s farmářkou dohodl na smlouvách

 
Vyjednávací tým pro dálnici D11 se v pátek dohodl s farmářkou Ludmilou Havránkovou na smlouvách pro získání jejích pozemků pro stavbu komunikace k Hradci Králové.
09.04.2010 12:15 |

podobné články