Článek

Policie ČR: Kryptoměny v rukou podvodníků

 
Nákup virtuálních měn se stal velmi dostupným. Přispěla k tomu vyšší informovanost lidí v dané oblasti, ale i například rozšíření sítě tzv. vkladomatů. Různé druhy kryptoměn si tak dnes pořídíte jednoduše např. cestou na nákup nebo prostřednictvím několika kliků v počítači. Existují i uživatelsky zcela jednoduché platební brány pro rychlý nákup kryptoměn platební kartou. Kde jsou peníze, operují ale i podvodníci. Buďte proto i v souvislosti s kryptoměnami velmi obezřetní.
06.01.2022 14:20 |

podobné články

Podobné články

Bitcoin a další kryptoměny raketově stoupají. Tomáš obratem vydělává tisíce

 
Bitcoin a s ním i další kryptoměny zažívají zlaté časy a svět investorů má díky nim nový fenomén. Od začátku roku narostl bitcoin na desetinásobek své hodnoty. Rostou i další kryptoměny. To nabudilo zájem o ně u řady lidí, kterým virtuální alternativa klasických peněz do té doby nic neříkala. Dnes se ale leccos mění a i lidé, kteří dříve nepoužili počítač jindy než v kanceláři, se stávají takzvanými „těžaři“.
04.12.2017 22:20 |

podobné články

Bitcoin se rozštěpil: Ostrouhají kvůli tomu fanoušci kryptoměny?

 
V úterý došlo k rozdělení nejznámější kryptoměny. Vznikl tak nový klon bitcoinu se jménem bitcoin cash. O tom, co vlastně znamená rozdělení digitální měny a jaký dopad to může mít na uživatele bitcoinu, to pro Blesk.cz okomentoval Radim Kozub z Paralelní Polis, kde si za kryptoměnu koupíte třeba kávu. Podle něj jde o přirozený vývoj. Bitcoin se nového klonu bát nemusí, stále si drží mezi virtuálními měnami přední postavení, co se týká technologie. Bát se nemusí ani majitelé bitcoinových účtů.
03.08.2017 06:20 |

podobné články

Pirate Bay opět nasadila těžbu kryptoměny na procesorech návštěvníků. Tentokrát nejde zakázat

 
Před měsícem provedli provozovatelé známého torrentového vyhledávače Pirate Bay testování, při kterém si „vypůjčili“ výpočetní výkon návštěvníků pro těžbu kryptoměny Monero. Těžební skript ze stránky po čtyřiadvaceti hodinách zmizel, aby se nyní mohl objevit v nové podobě.
20.10.2017 14:05 |

podobné články

Bitcoinová bublina splaskla: Hodnota kryptoměny prudce klesá

 
Poprvé od listopadu klesla hodnota bitcoinu pod 162 tisíc korun. Vypadá to, že mánie kolem investic do kryptoměny je u konce. Prudce klesající cena má jen daleko do 400 tisíc korun, na kterých se bitcoin držel ještě v prosinci. Za poslední den virtuální měna zaznamenala propad o 17 procent a za poslední měsíc skoro o 46 %, informoval o tom deník Independent.
02.02.2018 14:10 |

podobné články

Kryptoměny, ekologie a finance spojí II. Mezinárodní finančně-ekonomické fórum Pražské obchodní jednání 2018

 
Budoucnost kryptoměny a ekologický projekt Čistá Volha – to jsou dvě hlavní témata II. Mezinárodního finančně-bankovního fóra zemí SNS a Evropy Pražské obchodní setkání 2018, které proběhne 26. - 27. dubna v Praze. Dorazí významní představitelé finančního sektoru zemí SNS jako například předseda dozorčí rady Eurasijské rozvojové banky Andrej Beljaninov a ředitel společnosti Crypto Zeus Sergej Litvin.
18.04.2018 22:25 |

podobné články

Uvedení nejziskovějších hardwarů pro těžbu kryptoměny od ASICLine

 
Narůstající popularita těžby kryptoměny v posledních letech vede k vývoji nových technologií. Technologičtí experti se nyní snaží umožnit lidem těžbu Bitcoinů na jejich osobních telefonech. Stojí to však za riziko „zasekat“ si telefon?
18.12.2020 10:45 |

podobné články

Čtyři tipy pro efektivní nákup kryptoměny

 
Uvažujete o nákupu kryptoměny a netušíte, jakou cestou se vydat? Nevíte, jaké virtuální měny by byla ideální a kde ji pořídit? Ne, rozhodně není nezbytné investovat horentní sumy. Zvolit můžete klidně i nejznámější Bitcoin, pořídit pouze malou část a využívat tuto virtuální měnu jako výhodné spoření. Ať už je vaše situace jakákoli, my vám v následujících řádcích dáme čtyři velmi zajímavé tipy, jež by vám měly v mnoha ohledech pomoct.
16.02.2021 16:21 |

podobné články

Jak na bezpečný nákup kryptoměny

 
Zájem o kryptoměny velmi rychle roste. Pokud také přemýšlíte nad tímto typem investice, nabízí se otázka, jak kryptoměnu bezpečně koupit. Přece jen to není levná záležitost.
01.03.2021 07:00 |

podobné články

Zneužitý Kellner, Babišcoin i „kryptošlechta“. Kdy jsou kryptoměny hrozbou pro vaše konto?

 
Moderní doba si žádá moderní řešení. Podvodníci už mnohdy nezkoušejí nalákat lidi na inzeráty o zbohatnutí přes tradiční investiční cesty, ale dělají to prostřednictvím kryptoměn. Celá oblast je minimálně regulovaná a tak složitá, že odhalit „na první dobrou“ zjevný podvod není vůbec jednoduché. Mohou tak vzniknout škody v řádech milionů. Někdy k tomu stačí zneužít jméno známé osobnosti, jindy lidé tvoří celé nové kryptoměny, jejichž fungování je při nejlepším pochybné.
09.05.2021 19:45 |

podobné články

Češi nakupují kryptoměny, v ČR se letos prodaly za 3 miliardy

 
V České republice se od ledna do konce dubna prodaly kryptoměny za zhruba 2,9 miliardy korun, což je meziročně trojnásobek.
10.05.2021 12:15 |

podobné články

Bitcoin spadl pod 30 000 dolarů, stahuje dolů další kryptoměny

 
Cena bitcoinu výrazně klesla a po měsíci opět spadla pod 30 000 dolarů (přes 654 000 Kč). Jeho pokles pak stáhnul dolů rovněž ostatní kryptoměny.
20.07.2021 12:15 |

podobné články

Hodnoty bitcoinu a dalších jdou strmě dolů. Čína označila všechny kryptoměny za nezákonné

 
Čínská centrální banka dnes označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné. Uvedla rovněž, že tyto transakce musí být zakázané. Informovala o tom agentura Bloomberg. Zpráva vedla k oslabení nejznámější kryptoměny bitcoin i dalších digitálních měn.
24.09.2021 14:50 |

podobné články

Kryptoměny lze spořit i s úrokem 8,6 % p. a.

 
Kryptoměny se začínají rozmáhat, uložit do nich peníze není vůbec špatný nápad. Jejich ceny totiž vcelku stabilně vzrůstají – tedy aspoň z dlouhodobého hlediska. Investicí do kryptoměn se můžete dostat na velmi zajímavé výnosy.
21.01.2022 00:05 |

podobné články

Kde bere KLDR peníze na zbrojení? Krade kryptoměny, tvrdí OSN. Mohla získat až 8 miliard

 
Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou dnes upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.
06.02.2022 19:55 |

podobné články

Kryptoměny nestojí za nic, měly by být regulovány, říká prezidentka ECB

 
Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými životními úsporami. V nizozemské televizi to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Obává se, že lidé, kteří nerozumějí riziku, mohou přijít o všechno a být velmi zklamaní.
21.05.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Christine Lagardeová (6 článků)

Burza Coinbase se díky zájmu o kryptoměny po dvou letech vrátila k zisku

 
Americká kryptoměnová burza Coinbase vykázala ve čtvrtém čtvrtletí poprvé za dva roky zisk, a to díky vysokému objemu obchodů podpořenému oživením zájmu o kryptoměny. Čistý zisk činil 273,4 milionu USD (6,5 miliardy Kč) po ztrátě 557 milionů USD ve stejném období předchozího roku, uvedla firma ve  zprávě  pro akcionáře.
16.02.2024 16:35 |

podobné články

Masivní zájem o covid pasy za tisíce na černé trhu: Italská policie rozkryla síť podvodníků

 
Italská policie odhalila síť podvodníků, kteří přes mobilní aplikaci Telegram nabízeli falešná osvědčení o očkování proti covidu-19. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na italskou policii. Nový ilegální byznys se zaměřil na takzvané covidové pasy, které v Evropské unii začaly platit tento týden.
03.07.2021 13:15 |

podobné články

Podvodníci, kam se podíváš, hodnotí profesor ekonomie „výkyvy nálad“ bitcoinu

 
Odborníci se nad vývojem ceny virtuální měny neshodnou, pro jedny jde o technologii budoucnosti, pro druhé o nafouknutou bublinu. Skepticky se k bitcoinu staví i australský ekonom Steve Keen, který se proslavil mimo jiné tím, že předpověděl finanční krizi v roce 2008. Bitcoin a kryptoměny podle něj lákají zástupy podvodníků. V tom mu dává za pravdu i nezávislá analýza, podle které mohl být podvod až za polovinou růstu ceny bitcoinu v roce 2017, díky čemuž kryptoměna pobláznila svět.
19.03.2018 07:00 |

podobné články

Trojice podvodníků KRADE vaše peníze z bank!

 
Po trojici podvodníků pátrají již delší dobu pražští kriminalisté. Jde o velmi dobře organizovanou skupinu cizinců, kteří používali padělané doklady a za použití falešných platebních příkazů obrali klienty bank o statisíce korun, řekla ve středu policejní mluvčí Eva Miklíková.
05.01.2011 13:55 |

podobné články