Článek

Policie ČR: Kriminalisté ostravského TOXI týmu zajistili loni 20 varen, 34 pěstíren a obvinili 129 osob

 
Ostravští kriminalisté zajistili v minulém roce 20 varen, 34 pěstíren a zahájili trestní stíhání 129 osob. Síť přesahovala hranice Ostravy do okolních měst a vůbec celého kraje. V loňském roce došlo v Ostravě při výrobě drog přinejmenším ke třem zahořením bytů a ohrožení obyvatel domu.
09.02.2020 18:16 |

podobné články

Podobné články

V Česku přibývá drogových varen, pěstíren marihuany a také mrtvých

 
V Česku každý rok vznikají stovky pěstíren konopí a varen pervitinu. Ve velkém případě za pěstováním a výrobou nelegálních drog stojí vietnamské mafie. Loni také přibylo předávkovaných narkomanů.
09.12.2018 13:50 |

podobné články

Kriminalisté na Tachovsku objevili jednu z největších varen pervitinu v ČR

 
Jednu z největších varen pervitinu v zemi odhalili minulý týden kriminalisté ve Stráži na Tachovsku. Na místě zajistili také mimořádně velké množství chemikálií, prostředky k výrobě pervitinu a několik kilogramů drogy v různé fázi krystalizace, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Policisté také zadrželi čtyři cizince ve věku od 27 do 33 let a obvinili je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Soud je poslal do vazby, hrozí jim až desetileté tresty. 
30.09.2013 14:20 |

podobné články

Chebští kriminalisté zadrželi člena organizované skupiny zabývající se výrobou drog

 
Chebští kriminalisté zadrželi další osobu, která měla být členem organizované skupiny v případu odhalených varen a pěstíren na Chebsku. 39 letého muže z Chebu tak kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
09.07.2014 12:50 |

podobné články

Policie ČR: Mapa varen a pěstíren

 
Zveřejnění mapy odhalených laboratoří na výrobu metamfetaminu a pěstíren netechnického konopí.
13.11.2016 22:00 |

podobné články

Na Olomoucku zadrželi dealery pervitinu, na případu pracovali kriminalisté TOXI týmu

 
Od podzimu loňského roku měli v hledáčku olomoučtí kriminalisté „TOXI“ týmu dva muže vietnamské národnosti. Jak se později prokázalo, šlo o dealery omamných a psychotropních látek. Podezřelí pachatelé během uplynulého roku měli prodat minimálně 160 gramů psychotropní látky metamfetamin zv. pervitin širšímu okruhu osob v několika městech na Olomoucku.
28.02.2014 13:15 |

podobné články

Revoluce ve vaření – gorenje IQcook, první a jediná indukční varná deska s programem vaření v páře

 
Novinka IQcook od společnosti Gorenje přivádí do kuchyní geniálního pomocníka, se kterým je vaření rychlé, úsporné, zdravé, bez starostí, bez námahy a s vynikajícím výsledkem. IQcook je první varná deska na světě, která používá nejmodernější technologii, inteligentní senzor pro automatické vaření v páře. Deska IQcook umí vařit sama, bez jakékoliv kontroly! Vždy nastaví správnou teplotu i výkon a to bez ztráty nutričních hodnot potravin a dokonce zvládne řídit několik vaření najednou.
03.09.2012 09:45 |

podobné články

Berounští kriminalisté z toxi týmu obvinili dalšího dealera drog

 
Tři měsíce se v rámci drogové problematiky zabýval berounský toxi tým případem dalšího distributora drogy pervitin. Na základě informací zjištěných z komunity drogově závislých osob a dalších nashromážděných důkazů, zahájili trestní stíhání 37 letého muže z Králova Dvora.
16.09.2014 11:15 |

podobné články

Toxi tým rozprášil v Brně dva drogové gangy: Kriminalisté našli pervitin za milion!

 
Kriminalisté z brněnského Toxi týmu slaví úspěch. Podařilo se jim rozbít zřejmě největší gang dodavatelů pervitinu na jižní Moravě. Jen při zátahu ho policisté našli přibližně za milion korun! Vzápětí kriminalisté v Brně rozprášili i druhou skupina výrobců pervitinu. Zatčeno bylo celkem 11 lidí.
25.10.2017 10:40 |

podobné články

Kriminalisté teplického toxi týmu dopadli dalšího dealera pervitinu

 
Kriminalisté z teplického TOXI týmu dopadli dalšího dealera, který narkomanům prodával drogy. Nejméně od začátku letošního roku prodával na různých místech drogově závislým osobám pervitin, zadokumentováno je nejméně deset skutků. Při domovní prohlídce u něj v bytě byly zajištěny předměty sloužící k výrobě omamných a psychotropních látek.
22.08.2014 01:20 |

podobné články

Policisté z plzeňského toxi týmu usvědčili muže z držení a prodeje pervitinu

 
Policisté Toxi týmu Městského ředitelství policie Plzeň opět bodovali na poli drogové kriminality. Podařilo se jim totiž nashromáždit dostatek důkazů, které hovořily v neprospěch 58letého muže, a na jejich základě proti němu zahájili trestní stíhání za spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
15.10.2014 18:05 |

podobné články

Toxi tým kriminalistů opět úřadoval na Svitavsku

 
Probdělé noci a hodiny svitavského toxi týmu strávené v terénu byly opět zúročeny. Kriminalisté zabývající se drogovou problematikou totiž znovu bodují a drogová scéna opět krvácí. Protidrogová akce s pracovním názvem ÚKLID totiž pokračuje.
26.07.2014 21:10 |

podobné články

Toxi tým zhatil milionový kšeft: Pašeráci přivezli z Polska sto tisíc tablet na výrobu pervitinu

 
Kriminalisté z brněnského Toxi týmu po několikaměsíční práci zadrželi tříčlennou partu, která dovážela léky z Polska. Nebyly určeny k léčení nachlazených, ale kvůli obsahu pseudoefedrinu pro zdejší výrobce pervitinu. V rukou zákona skončilo 100 tisíc tablet v hodnotě jeden milion korun.
21.11.2018 11:55 |

podobné články

Policie ČR: Bruntálští kriminalisté odhalili další pěstírny konopí

 
Bruntálští kriminalisté z toxi týmu odhalili další pěstírnu konopí. Zajistili přes tisíc rostlin v různých fázích růstu, vybavení pěstírny za 300 tisíc korun a také hotovost téměř čtvrt milionu korun.
03.04.2016 13:10 |

podobné články

Policisté obvinili dvacet lidí kvůli výrobě drog

 
Policisté z Národní protidrogové centrály (NPC) obvinili ve dvou případech celkem 20 lidí kvůli výrobě metamfetaminu. V jedné z varen zajistili zatím největší množství této drogy na jednom místě, přes 22 kilogramů. Léky s obsahem pseudoefedrinu dováželi podezřelí z Polska. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí centrály Jakub Frydrych.
14.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Frydrych (12 článků)

Na Jablonecku odhalila policie jednu z největších pěstíren konopí

 
Na Jablonecku odhalila policie zřejmě jednu z největších pěstíren konopí v Česku. Na místě zajistila na 1700 rostlin v různých fázích růstu, z toho 700 rostlinám zbývaly podle odhadu policistů asi dva týdny do sklizně.
19.02.2010 15:40 |

podobné články

Česko – marihuanový ráj: Policie zabavila 1,1 tuny trávy a odhalila 305 pěstíren

 
„Já spíš myslím, že lidi tady málo hulej.“ Legendární slova Jiřího Macháčka ze Samotářů z roku 2000 při tomhle zjištění působí jako apel, který padl na úrodnou půdu. Česká mládež se v konzumaci této drogy objevuje pravidelně na vrcholu evropských žebříčků a činí se i policie. Národní protidrogová centrála (NPC) v loňském roce v Česku zabavila téměř 1,1 tuny marihuany a odhalila 305 pěstíren, což bylo rekordní množství za dobu existence speciálního policejního útvaru.
13.06.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (262 článků)

Přibývá problémových uživatelů opioidů, příliš je i rizikových pijanů, varují experti

 
V Česku loni denně podle odhadů odborníků kouřily asi dva miliony lidí, což je čtvrtina populace starší 15 let. Proti roku 2016 jsou odhady zhruba o 400 tisíc lidí nižší. Počty rizikových pijáků alkoholu zůstávají dál vysoké. Více je i rizikových uživatelů nelegálních drog, zvýšil se i počet předávkování. Celníci a policisté odhalili více varen drog a pěstíren konopí. Vyplývá to z výroční zprávy o stavu ve věcech drog v ČR za loňský rok, kterou vydává Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti.
07.12.2018 11:05 |

podobné články

Kriminalisté dopadli výrobce pervitinu, tomu předešlý trest zrušila amnestie

 
V průběhu měsíce června obdrželi berounští kriminalisté z toxi týmu poznatky od občanů, že se v jednom rodinném domě v obci Zdice nachází laboratoř na výrobu pervitinu. Policisté tento poznatek ihned prověřili, laboratoř skutečně zajistili. Na základě odborného vyjádření z oboru kriminalistika, odvětví chemie a daktyloskopie, na konci měsíce září 2014 zahájili trestní stíhání 29letého muže.
15.10.2014 01:20 |

podobné články

Kriminalisté z berounského toxi týmu obvinili další tři dealery drog

 
V průběhu šesti měsíců se berounským kriminalistům podařilo objasnit další případy distribuce drog na území okresu Beroun. Od dubna letošního roku obvinili postupně tři osoby, které na našem okrese prodávaly drogu pervitin.
12.07.2014 00:15 |

podobné články